Koniec Tomb Kings jakich znamy??

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Re: Koniec Tomb Kings jakich znamy??

Post autor: Opos »

Xyxel pisze:Jest za to zapis, że jest to update do zasad Warhammera.
A mógłbym prosić o podanie strony? Bo jakoś tego znaleźć nie mogę :roll:
Z marszem w 12" od Generała (zasady UL) i dodatkowym ruchem z sygnatury Nehekary TK to byłaby potencjalnie bardzo mobilna armia.
Dalej nie będzie to armia wygrywająca turnieje więc nie wiem skąd opór u niektórych osób.
no wlasnie bedzie to nie dosc, ze armia wygrywajaca turnieje, to jeszcze wygrywajaca jest dosc latwo.
Armia staje się mobilna, owszem, ale przecież nie na całym stole, tylko w "bańce" wokół generała, do sygnaturki z nehekhary też trzeba mieć zasięg :wink: Nie przesadzajmy z tym wygrywaniem turów... Wygrywać dalej będą topowe armie, dobrzy gracze Khemri będą mogli wykorzystać nowe zabawki, ale w bezpośrednim starciu z takim np. WoChem, DoChem, DE czy innymi cholerstwami wciąż będzie pod górkę. Marsz u TK już był testowany na Ojro, fakt istniał krótko, ale jednak, i jakoś nikogo po jajach nie kopał :lol2:
Co innego brak sypania po śmierci VC gienka i TK hierofanty, to już jest spore ułatwienie dla TK, dla Wampirów chyba aż tak bardzo nie wpływa w zakresach punktowych okolic ETC. Na mniejsze formaty dla obu armii jest bardzo przyjemne 8)
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

. Marsz u TK już był testowany na Ojro, fakt istniał krótko, ale jednak, i jakoś nikogo po jajach nie kopał
wrecz przeciwnie. Ta armia sie robila imba dzieki temu marszowi. Juz tak zagralem kilka bitew i takie sa moje odczucia.

choc wbrew temu co widzialem tu napisane nie bralbym wtedy rydwanow wogole. Nie pasuja do armii, bo sa za wolne. One i tak nie moga maszerowac.

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

omadan pisze: W ogóle moje zdanie jest takie, że liga zamiast martwić się jak sztucznie zbalansować grę przycinając tu i tam powinna w końcu przysiąść i zastanowić się nad tworzeniem scenariuszy, które by zastąpiły porąbane Battleline. Zawsze zachodzę w głowę jak to jest możliwe, że w Kanadzie czy USA ludzie grają BEZ LIMITÓW i nawet na specjalnych bohaterach i życie toczy się normalnie, w sensie bez wgniatania nikogo w podłogę.
No ale my jesteśmy nastawieni na sukces w ETC. Srebro to minimum oczekiwań.

Dla nas WFB i W40K to sport narodowy i mega ciśnienie na wyniki, a wyniki to ETC. To tak jakbyś chciał zawodowych kulturystów przekonać, że będą świetnie się bawić bez sterydów - jeśli dla nich to wyniki się liczą a nie rzeźba/fun.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Shino pisze:choc wbrew temu co widzialem tu napisane nie bralbym wtedy rydwanow wogole. Nie pasuja do armii, bo sa za wolne. One i tak nie moga maszerowac.
Zawsze zostaje na nich opcja Banner of Swiftness i popychaczka z Nehekhary. 18" na rydwanach w jedną turę to nie w kij dmuchał :twisted:
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

_reszka pisze: to wyniki się liczą a nie rzeźba/fun.
Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że słowo "fun" określa oba "obozy". Nikt kto podchodzi do tego w sposób sportowy, nie katuje się, ani nie cierpi straszliwych mąk.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

wiem :)

Na naszym podwórku, ja mam fun grając na euro a nie mam na open. Zawsze przed meczem open zakładam już z automatu 18 beast of nurgle czy 140 trueflight arrows czy 300-400 zombich. Na euro wiem, że przeciwnik wyjedzie z czymś zjadalnym.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Opos pisze:
Shino pisze:choc wbrew temu co widzialem tu napisane nie bralbym wtedy rydwanow wogole. Nie pasuja do armii, bo sa za wolne. One i tak nie moga maszerowac.
Zawsze zostaje na nich opcja Banner of Swiftness i popychaczka z Nehekhary. 18" na rydwanach w jedną turę to nie w kij dmuchał :twisted:
wole 36" na fascie i 40" na nekrosfinksie ;)

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Pod warunkiem, że z popychaczki będą startować w 12" od gienka ;)
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jak masz bunkier, ktory biega 36" to wszystko startuje w 12" od generala/hierofanty.

Xyxel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Xyxel »

Opos pisze:A mógłbym prosić o podanie strony? Bo jakoś tego znaleźć nie mogę :roll:
Miałem już się nie wypisywać ale ostatni raz przed dłuższą przerwą - naści niewierny Tomaszu :
strona 18 Obrazek strona 21 Obrazek
Teraz się gimnastykujcie jak temu zaprzeczyć (ci którzy twierdzą, że EoT to kampania, dodatek czy co tam).
Czarno na białym. Pozostaje wam już tylko argument "bo tak" i "bo loża sędziowska" :D

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Mi w to akurat graj ;) Btw., chyba ślepym, nie zwróciłem uwagi na ten fragment, mimo iż czytałem go :lol2:
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

masz racje. Tak samo nie mozna zabronic wystawic bohaterow imiennych czy tez wiecej niz 7 bestii nurgla w armii. Przeciez to jest w podrecznikach.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Cóż, cs-y to już inna para kaloszy, jednak z tego co pamiętam, nie ingerują one w procentowe zasady kompozycji ;) A ten zapis owszem 8)
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Opos - od kiedy to TK boi sie takich armii jak WoCH czy tym bardziej DoCh.
Na DMP jak widzialem u przeciwnikow zestaw armii: VC, DoCh, Woch to az mi się morda cieszyła.

Przestańcie chłopy narzekać na tą armie.
Pomyślcie raczej nad dobra rozpiska i skuteczną taktyka.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Smiechu pisze:Mocne strony VC: lord morderca, banshetki, eteryki i krypty.
Mocne strony TK: tania magia Light, hierotytan, klopy, Cascet, węże, stalki i RYDWANY!!!!
Ok śmiechu teraz sklejaj z tego rozpę gdzie TK będą dominować nad VC i oczywiście musi ona być lepsza od rozpy głównie złożonej z VC, czekam...

Lord morderca, a gdzie go włożysz ?
Dla mnie oczywistym wyborem na początek jest strzyga+małe pany, ok teraz bunkier na małe gnojki... biorę zombie. W ten oto sposób mam zapchane cory i raczej nie widzę tam miejsca na
rydwany po 220, przepraszam... MASZERUJĄCE rydwany :lol2: =D>
Chociaż takie rydwanki z przerzutem to wound są całkiem spoko tylko drogie.
Magia light też drogo wychodzi przy założeniu że muszę się czymś leczyć i wystawić strzygę za 350+ punkciorów na 2400.
Nie oszukujmy się, TK będą w "finalnej rozpisce" dodatkiem do rdzenia VC'ów.
Oczywiście ja bym się na to nie obraził :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Cóż, skilla masz na pewno większego, mi brak ogrania TK (wstyd się przyznać, zaczynałem od tej armii :oops: ), ale robię co mogę ;)
eliah91, niekoniecznie, myślę, że spore grono graczy będzie budowało rozpy UL na czystym TK (np. Ja ;) ), chociażby z teg względu, że zwyczajnie nie lubi wąpierzy i nie chce się rozstawać ze swoimi pacynkami ;)
A tak generalnie, w myśl tego co przedstawił Xyxel, tak zapytam, jak w końcu jest: EoT to osobna kampania, czy WFB 8,5?
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Opos pisze:niekoniecznie, myślę, że spore grono graczy będzie budowało rozpy UL na czystym TK (np. Ja ), chociażby z teg względu, że zwyczajnie nie lubi wąpierzy i nie chce się rozstawać ze swoimi pacynkami
Niektórzy wystawiają ratogry :) nie zmienia to faktu że są lepsze rzeczy za te punkty. Co do pacy, wszystkie szkielety w mojej armii to nowe szkielety VC, gwardie też zrobiłem z VC, każda chabeta w armii to chabeta do nowych BK :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

To już zakrawa na zboczenie :wink: Daj jakieś foty w galerii :)
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

eliah91 pisze:
Opos pisze:niekoniecznie, myślę, że spore grono graczy będzie budowało rozpy UL na czystym TK (np. Ja ), chociażby z teg względu, że zwyczajnie nie lubi wąpierzy i nie chce się rozstawać ze swoimi pacynkami
Niektórzy wystawiają ratogry :) nie zmienia to faktu że są lepsze rzeczy za te punkty. Co do pacy, wszystkie szkielety w mojej armii to nowe szkielety VC, gwardie też zrobiłem z VC, każda chabeta w armii to chabeta do nowych BK :)
ee tam :P wole moje wozki z wozkow settry czy gwardie z mumii ;)

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Eliah. Po co więc kypowales TK skoro teraz bedziesze grał praktycznie czystym VC w którym będziesz musiał po prostu skombinowac 315 pkt na zabawki z TK (ołtarz i klopy).

A ja tam bym do rozp TK dodał tylko jedną z opcji od VC: Lord lub banshetki.
Więcej nie trzeba.

ODPOWIEDZ