Taktyki i początki gry Tomb Kings

Tomb Kings

Moderator: Shino

Zablokowany
Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Re: Taktyki i początki gry Tomb Kings

Post autor: Wiewior-lbn »

co jest takiego dobrego w łucznikach, zauważyłem że każdy sie nimi "raduje"
moze i nie sa drodzy , ale i nie sa tani. o co chodzi?
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

allways 5+ wiec nic sie nie musi chowac po lasach itp zreszta mogą w magi strzelic dodatkowo wiec jak wrog ma MR i chcesz rzucić missla lepiej rzucić na łuczników dodatkowy strzał jeżeli jest ich 15 to średnio trafi 5.

Najgorsza Wada którą miejmy nadzieje poprawią w 7ed brak stand & shoot
Ostatnio zmieniony 18 lis 2009, o 12:05 przez Inferno, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

To, że zawze trafiają na 5+ pomimo swojego BS 2 i wszelkich minusów do trafienia do danego celu. Dodatkowo mogą strzelać 2 razy na turę dzięki inkantacjom i są wskrzeszalni.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

a skleton warriors , np. z tarczami i dzidami , dobre rozwiązanie ?
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Wszyscy marudzą, ja tam do czasu do czasu lubię, ale zamiast dzid LA.
Czasem nie ma w co strzelać a ten dodatkowy save ratuje.
Ciężko się atakuje klocek który nabija woundy na łucznikach bez savu a twoje rydwany/skorpy nie potrafią w woundach tego nadrobić.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

Zależy od Typu gry .. w sumie nie widziałem by jakaś jednostka z Tk była nie używana może prócz Icon Berera

Wienzu
Wałkarz
Posty: 95

Post autor: Wienzu »

@Wiewiór mnie też nigdy nie przekonywali łucznicy i argument o 5+ strzelaniu jako taki też nie byłem zachwycony. Po przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, że jednak są w tej armii prawie że niezbędni.

Napisałem kiedyś komuś dlaczego więc po prostu wkleję cytat:
Łucznicy w TK są bardzo potrzebni ze względu na to, że ta armia nie ma oddziałów do dywersji/odpędzania.

Wyjaśnię. Jeśli na wprost masz 5 harpii, orła, 10 skinków, itd. to możesz zaszarżować np. 3 rydwanów, przeciwnik ucieka (czyli dobrze) a potem przyjmujesz szarżę na swoje rydwany/kawalerię czy co bądź i tracisz oddział. Łuki to jedyna szansa na kontrowanie lekkich oddziałów które przed szarżą po prostu robią flee. A to 5+ to zbawienie. Pomyśl sobie ile jest minusów do strzelania a ile plusów... jakieś 6:1 dla nas. Przeciętny łucznik z BS3 kosztowałby jakieś 6pkt (może 5). Biorąc pod uwagę po co jest łucznik z siłą 3 (latacze, lekko opancerzony skirmish, lekka) to uważam, że nasi łucznicy wypadają ponad przeciętną.
A te do walki: Save 4+ to jest taki którego nie można lekceważyć. Szczególnie na czymś co się nie brakuje, nie ucieka i co wstaje z grobu. 25 chłopa, nie dawaj muzyka, do tego Banner of Undying Legion i mamy (drogi) oddział który może przyjąć dość dużo i walczyć aż mu nie pomożesz.
Pozdrawiam
-Jakub Wienzek

sprzedajebitsy
Warzywo
Posty: 10

Post autor: sprzedajebitsy »

Dzięki , sporo mi to pomogło , w piatek stocze pierwsza bitwe tk , przeciwnikime bedzie woch
mozecie mi pomuc z wyborek herosów?na 1500
i przy okazji, jacy herosi moga zucac inkantacje?
ech kurcze znowu z konta kolegi :)(wiewiór)
Ostatnio zmieniony 18 lis 2009, o 22:10 przez sprzedajebitsy, łącznie zmieniany 1 raz.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Człowieniu, najpierw pomóż sobie sam i zacznij pisać po polsku.

Inkantacje rzucają wszyscy herosi poza sztandarowym (w uproszczeniu). To wszystko jest w podręczniku, jak go nie przeczytasz nie ma co grać TK.
Obrazek

Wienzu
Wałkarz
Posty: 95

Post autor: Wienzu »

W jego słowach maczał palce alkohol, jak mniemam.

Skoro już decydowałeś się na tą wspaniałą armię (gratuluję) to polecam kupić AB jak pisze mój przedmówca. Nie sugeruj się tym, że niby za pół roku będzie nowy. Podczas porannego sra..a czuję, że szybciej zagram w StarCrafta 2 niż w Tomb Kingi 2.
Pozdrawiam
-Jakub Wienzek

sprzedajebitsy
Warzywo
Posty: 10

Post autor: sprzedajebitsy »

Mam podręcznik :)kupiony n allegro za 2 zł. Tylko ze jest po angielsku i tak sobie ze zrozumieniem wszystkiego.
Słownik kupie po emeryturze babci , obiecuje.
co do inkantacji , to zrozumiałem to mniej więcej tak.
1
"Inkantacje rzucają wszyscy herosi poza sztandarowym (w uproszczeniu). To wszystko jest w podręczniku, jak go nie przeczytasz nie ma co grać TK."
2
jest odpowiednia kolejność rzucania inkantacji.
Najpierw sztandary, potem przedmioty , potem tomb prince,liche priest,tomb king, i na końcu liche high priest.
3
mamy 4 rodzaje inkantacji, wszyscy herosi znają wszystkie cztery.
4
inkantacja zawsze wychodzi , rzuca się kośćmi [2lub3(dla liche high p.)]rzuca się po to by ustalić poziom rozproszenia
5
casket(to nie jestem pewien jednego)
light of death
działa tak ,ze jak przeciwnik nie zdispeluje to obniża mu sie liderka o 2d6+2(i czy to zostaje do końca gry ,i w następnej turze można zrobić to komuś innemu)

Wienzu
Wałkarz
Posty: 95

Post autor: Wienzu »

KYRIELEJSON APOKALYPSA!! :mrgreen:
Żartuję. :wink:
Nie, to nie tak. Proszę bardzo:
http://czempioni.pl/readarticle.php?article_id=53
Nie czytałem tego więc nie potwierdzam autentyczności.
Pozdrawiam
-Jakub Wienzek

Loki
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: BWT - Gdynia

Post autor: Loki »

sorrrki mam takie pytanko kiedys grałem TK i super armia!

ale jak sobie teraz radzicie z Demonami :evil:
A MESSAGE TO THE EMPIRE:

╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Loki pisze:sorrrki mam takie pytanko kiedys grałem TK i super armia!

ale jak sobie teraz radzicie z Demonami :evil:
Hmm, z demonami łatwo nie jest wiadomo, ale myślę, że TK spokojnie mogą grac z nimi. Przy odrobinie szczęscia, GD można ściągnac z SSC, gwardia bierze psy na klate, rydwany omiotaja horrorki i furie.
Ale wiadomo, w takiej bitwie potrzebny jest skill. Jednostki demonów typu flamery, herald khorna standard psy i Wrona niszczą system. Początkujący z demonami, mają ciężko. Ale kto nie ma :mrgreen:

Loki
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: BWT - Gdynia

Post autor: Loki »

ale kto wpadnie psami w TG? ich zostawi sobie na deser.... a zreszta Psy + Herald przejad po nich.... ok SSC jest kozacka i moze cos zrobic zreszta jak kazda klopa.... ale co z flamery? czy Furkie co moga spokojnie wciagnac wiekszac z tej armi?

TK moga wygrac z Demonami jesli masz farta a przeciwnik gra 3 raz w zyciu... takie jest moje zdanie...

czy ktos ma sprawdzony sposobik na demony?
A MESSAGE TO THE EMPIRE:

╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮

żyraFFa
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: żyraFFa »

@Loki

A czy istnieje sprawdzony spsób na demony?? :)


Czy mógłby mi ktoś podać link z pełnym ang AB?? Szukałem na scribd ale armylist jest po hiszpańsku :shock:
Jest moc :D

Loki
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: BWT - Gdynia

Post autor: Loki »

no masz racje... kurcze poprostu gdyby ta armia działała tak jak wyglada.... to był by szał na maxa!!
A MESSAGE TO THE EMPIRE:

╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

mam pytanko niedawno zaczełem grać TK i czy opłaca się wystawiać BSBka z jakimś droższym sztandarem (np 60 , 70 pkt)
????i czy na patrol na 700 pky warto scorpka wystawić???
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

skorp jest dobry na każde punty :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Bravd
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Lokalizacja: Lubartów (k. Lublina ;])

Post autor: Bravd »

A BSB jaki jest każdy widzi :P Moim zdaniem nie opłaca się go brać, bo reszta herosów za silna jest :P
"Niech piaski zakryją całą ziemię..."

Zablokowany