TK na ETC i DMP

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

TK na ETC i DMP

Post autor: SoCiu »

Jako że zbliża się DMP oraz żeby trochę ożywić podforum, wyszukałem całe 3 rozpiski TK na ETC


Team Chorwacja:

Liche High Priest: Lvl4, Nehekhara, Hierophant, Sceptre of Stabilty, Talisman of Endurance, 255
Liche High Priest: General, Lvl4, Light, Earthing Rod, Obsidian Lodestone, 280
Liche Priest: Lvl1, Light, Dispel Scroll, 95
Liche Priest: Lvl1, Light, Channeling Staff, 85
4 Skeleton Chariots: Musician, Banner, Banner of Eternal Flame, 250
3 Skeleton Chariots: 165
18 Skeleton Archers: Champion, Musician, 128
18 Skeleton Archers: Musician, 118
2x 5 Skeleton Horse Archers: 2x 70
3x Khemrian Warsphinx: Fiery Roar, 3x 230
1 Casket of Souls: 135
1 Hierotitan: 175
2x Screaming Skull Catapult: 2x 90
Total: 2696

Tam Słowenia
Liche High Priest: General, Level4, Nehekhara , Earthing Rod, 235
Liche High Priest: Level 4, Light, Sceptre of Stability, Obsidian Lodestone, 270
Liche Priest: Light, Dispel Scroll, 95
Liche Priest: Light, 70
4 Skeleton Chariots: Banner, Banner of Eternal Flame, 240
4 Skeleton Chariots: 220
20 Skeleton Archers: Champion, Musician, 140
19 Skeleton Archers: Champion, Musician, 134
17 Skeleton Archers: Musician, 112
Khemrian Warsphinx: Fiery roar, 230
Khemrian Warsphinx: Fiery roar, 230
Khemrian Warsphinx: Fiery roar, 230
Hierotitan: 175
Casket of Souls: 135
Screaming Skull Catapult: 90
Screaming Skull Catapult: 90
Total: 2696

Team Rosja
Tomb King: General, Warrior Bane, 175
Liche High Priest: Hierophant, Lvl4, Nehekhara, Dispel Scroll, 235
Liche High Priest: Lvl 4, light, Neferra's Plaques of Mighty Incantations, 260
Liche Priest: Lvl 1, light, Obsidian Lodestone, 115
2x1 Liche Priest: Lvl 1, light, 2x70
2x20 Skeleton Archers: champion, musician, 2x140
40 Skeleton Archers: FCG, 270
24 Skeleton Warriors: FCG, 126
2x3 Carrion: 2x72
30 Tomb Guard: Halberd, FCG, Razor Standard, 465
Hierotitan: 175
2x1 Screaming Skull Catapult: 2x90
Casket: 135
Total: 2700


Z ciekawostek : Wszyscy grają na light, ale tylko jedna osoba używa Neferra's Plaques of Mighty Incantations - pomijam że Chorwat ze Słoweńcem się konsultowali z rozpiską 8) . W każdej rozpisce też jest hierotitan, nikt nie gra na wężach. Są dwe rozpiski na świnkach - jak dla mnie mają za mało celów do parowania żeby warto było w teamie tym grać.

Jakieś wasze przemyślenia i kminy co do roli TK w drużynówkach? Ktoś się wybiera? Chamsko się side'uje na jakieś match-upy? Standardowa rozpiska na light+gwardia i ustawienie w rogu może być całkiem fajnym stoperem na wiele rozpisek.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

ja jadę na DMP i jakiś przegięć ani kminek tu zbyt nie widzę :-({|=
moja rozpiska to coś w stylu tych pierwszych ale 2 sfinksy i 1 węże
po co ruskiemu 40 łuczników i warriorzy ?

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

warriorzy do trzymania magów, archerzy jako tarpit z kingiem. Ogólnie king wchodzi do dowolnego dużego oddziału i trzyma przeciwnika o turę dłużej niż zwykle to wychodzi, może też wspomagać gwardię. Dla mnie za miękki z niego typ i wolałbym przypakowanego princa, ale może ma to jakieś jeszcze ukryte zastosowania :| .Nie mniej ruska rozpiska wydaje się najciekawsza
Ostatnio zmieniony 14 lip 2014, o 20:37 przez SoCiu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

moim zdaniem najsłabsza

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »


Jakieś wasze przemyślenia i kminy co do roli TK w drużynówkach? Ktoś się wybiera? Chamsko się side'uje na jakieś match-upy? Standardowa rozpiska na light+gwardia i ustawienie w rogu może być całkiem fajnym stoperem na wiele rozpisek.
pewnie w tym roku nie pojade tk, ale dotad z reguly sie nimi wystawialem. Pczywiscie jest kilka armii (w tym mocno topowych) gdzie tk sa czarnym koniem (jak chocby w bitwach z he czy szczurami), ale latwiej jest zrobic armie pewna do bolu. Z drugiej strony przez ostatnie 6 lat nie mialem mniej niz 70 z bitew na wystawce z reguly, co pewnie tez sie troche przeklada na brak ogrania ludzi z ta armia.

Co do kmin z etc to sa bardzo dziwne. pierwsze 2 jak widac opieraja sie na swiniakach. sa to typowe wystawki majace na celu kitranie sie i szarpanie punktow. Co prawda strasznie mnie intryguje idea uzycia channeling staffa, ale watpie, zeby tu byla jakakolwiek idea za tym.
Brak Mi takze tlumaczylbym wlasnie graniemdefensywnym. Zawsze w koncu moze z tego mag wybuchnac. Slowenska taktyka opiera sie na rzucaniu w magii masowego multiple shota , cascetu i banishmentu. potrzebuje na to miec 10 kostem wiec co 2 ture z czegos rezygnuje (pewnie z obsarzowego strzlania na rzecz malego strzelania.

tracia armia wyglada raczej na troche inna niz wystawkowa. Co prawda tk tu pasuje nijak (nawet jego magiczne ataki sa slabe w tym zestawie, bo nie moze wchodzic do walki z nimi bo i tak wteyd ginie) choc jeszcze dragonbane gem powinien miec wiecej sie nie da, bo tam jest tylko 5 pktow wolnych na lordow.
idea magii taka sama. male multiple, banishment i cascet.
w sumie ta rozpa tez stoi w rogu i strzela, tylko ze w przeciwienstwie do 2 poprzednich juz wogole sie nie rusza. magia jest tez znacznie prostsza tu.

Co ciekawe ta rozpa jest najlepsza z tych trzech, choc najnudniejsza.

z kolei gdybym mial jechac tk na dmp to pewnie czyms takim:
1 Liche High Priest @ 255.0 Pts
Hierophant; Lore Table; Lore of Nehekhara; Magic Level 4
Obsidian Lodestone [45.0]

1 Liche High Priest @ 260.0 Pts
General; Lore of Light; Magic Level 4
Neferra's Scrolls of Mighty Incantations [50.0]

1 Liche Priest @ 95.0 Pts
Lore of Light; Magic Level 1
Dispel Scroll [25.0]

1 Liche Priest @ 85.0 Pts
Lore of Light; Magic Level 1
Scroll of Shielding [15.0]

1 Liche Priest @ 70.0 Pts
Lore of Light; Magic Level 1

19 Skeleton Warriors @ 90.0 Pts
Shield
1 Master of Arms @ [10.0] Pts
4 Skeleton Chariots @ 220.0 Pts
4 Skeleton Chariots @ 220.0 Pts
5 Skeleton Horsemen @ 60.0 Pts
5 Skeleton Horsemen @ 60.0 Pts
5 Skeleton Horsemen @ 60.0 Pts
5 Necropolis Knights @ 325.0 Pts
5 Necropolis Knights @ 335.0 Pts
Spear; Standard
3 Sepulchral Stalkers @ 165.0 Pts
1 Tomb Scorpion @ 85.0 Pts
1 Casket of Souls @ 135.0 Pts
1 Screaming Skull Catapult @ 90.0 Pts
1 Screaming Skull Catapult @ 90.0 Pts

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

czemu septre of stability na 1 lev a nie na 4 lev ?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

to scroll of shielding mial byc. Juz poprawiam.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Bardzo Ciekawa rozpa.
Ja w swojej jednak maxuje magie i zamiast stalkerow wsadzilem tytana.
Sprawdzimy we Włocławku czy to jest lepsze.

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

U mnie rozpiskę jeszcze się testuję i szlifuje. Po testach wstępnych wylecieli sepulchral stalkers - przez ostatnie 4 bitwy się nie spłaciły są za losowe, nie wychodzą kiedy tego potrzebuje.często też zadają śmieszną ilość hitów.wrzucam coraz więcej odginaczek do rozpy i coraz wygodniej mi się gra.

Liche High Priest @ 260.0 Pts
General; Lore of Light; Magic Level 4
Neferra's Scrolls of Mighty Incantations [50.0]

1 Liche High Priest @ 255.0 Pts
Hierophant; Lore Table; Lore of Nehekhara; Magic Level 4; Miscast Table
Sceptre of Stability [15.0]
Talisman of Endurance [30.0]

1 Liche Priest @ 115.0 Pts
Lore of Light; Magic Level 1
Obsidian Lodestone [45.0]

1 Liche Priest @ 95.0 Pts
Lore of Light; Magic Level 1
Dispel Scroll [25.0]

1 Liche Priest @ 120.0 Pts
Lore of Light; Magic Level 1
Feedback Scroll [50.0]

30 Skeleton Archers @ 200.0 Pts muzyk,champion
5 Skeleton Horse Archers @ 70.0 Pts
5 Skeleton Horse Archers @ 70.0 Pts
5 Skeleton Horsemen @ 60.0 Pts
5 Skeleton Chariots @ 295.0 Pts sztandar,muzyk
35 Tomb Guard @ 530.0 Pts FCG,halabardy,Razor Standard
1 Tomb Scorpion @ 85.0 Pts
1 Screaming Skull Catapult @ 90.0 Pts
1 Screaming Skull Catapult @ 90.0 Pts
1 Casket of Souls @ 135.0 Pts
1 Necrosphinx @ 225.0 Pts

Total Army Cost: 2695.0

Niby spoko się gra, jest też czym walczyć - chociaż ostatnio w akcie desperacji wpakowałem gwardie i 2 ostałe rydwany w witchki z kotłem od frontu i necrosphinxa na bok. Wrzuciłem dodatkowy atak i brionę na gwardię. Efekt i tak przegrałem combat #-o.

Nie wiem czy zamiast 5 rydwanów nie wrzucić 50 łuków/ necrosphinx czy hierotitan ot dylemaciki. Necrosphinx fajnie flankuje często też ściąga na siebie słonko czy snajperki co też jest jakimś plusem. Feedback scroll zostaje, w innych rozpiskach w teamie żal na to punktów, więc mogę z deathowcami się bić skutcznie odstrasza od rzucania czarów nawet z 4 kości.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

przez ostatnie 4 bitwy się nie spłaciły są za losowe, nie wychodzą kiedy tego potrzebuje.często też zadają śmieszną ilość hitów.wrzucam coraz więcej odginaczek do rozpy i coraz wygodniej mi się gra.
mi sie stalkery zawsze bardziej splacaja zanim wyjda :D trzymaja kowbojow w klockach a nie poza nimi ukladajac pole bitwy ;)


w twojej rozpie zmienilbym endurance na scroll of shielding. i tak bedziesz tych magow trzymal z tylu a shielding pozwala na niewrazliwosc na jeden czar dla tego calego oddzialu (ward 2+ ftw).

dodatkowo jak grasz vs. najsperki to mozesz rzucac z 2 kosci ward 5+ na swoj oddzial i dziala tak samo ;

fasty maja blokowac tu vanguardy? ja po pozwoleniu na mi wole grac na zwyklej kawie, zbey miec wiecej wystawien i przewystawiac przeciwnika (choc z czesci oddzialow).

tez tu feedback jest sredni,bo oprocz niego nie masz jak wyciagac magow. Juz lepiej zavbi scroll dac. wtedy jelsi uda ci sie rzut 5+ to przeciwnik nie ma obrony magicznej na co najmniej jedna ture. poza tym mozesz rzucac w wampiry w walce, ktore wpadna na pomysl rzucenia czaru jak maja 1szy level (choc wykorzystanie scrolla to nie moj pomysl wypada bardzo fajnie).

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

jeden oddział łuków to błąd bo albo wystawiasz hierophanta albo nie masz zasięgów

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

fasty maja blokowac tu vanguardy? ja po pozwoleniu na mi wole grac na zwyklej kawie, zbey miec wiecej wystawien i przewystawiac przeciwnika (choc z czesci oddzialow).
Nie wykopuje się więc horse archers czasami się wcisną i zdejmą cannona/klopę, zajmują lepsze pozycje na start ostrzeliwują fasty przeciwnika, mi się wygodnie gra. Jakby się punkty znalazły pewnie jeszcze jedną 5tkę zwykłych horsemenów bym wsadził. Z tym przewystawianiem przeciwnika to bym nie przesadzał, na mapkach ETC raczej wiadomo w ktorej ćwiartce defens będzie się bronił.
tez tu feedback jest sredni,bo oprocz niego nie masz jak wyciagac magow. Juz lepiej zavbi scroll dac. wtedy jelsi uda ci sie rzut 5+ to przeciwnik nie ma obrony magicznej na co najmniej jedna ture. poza tym mozesz rzucac w wampiry w walce, ktore wpadna na pomysl rzucenia czaru jak maja 1szy level (choc wykorzystanie scrolla to nie moj pomysl wypada bardzo fajnie).
Zazwyczaj czekam na miscast aż sobie lord wbije ranę, później kończę go feedbackiem. Żabi scroll jak dla mnie jest ciekawy ale wolę rzucać kilkoma kostkami żeby zmniejszyć losowość niż jedną i liczyć na cud i 5+.
zmienilbym endurance na scroll of shielding.
w sumie racja, jeszcze punkty się zwolnią. Dzięki
jeden oddział łuków to błąd bo albo wystawiasz hierophanta albo nie masz zasięgów
Żeby zmieścić 2 łuki w tej rozpie musiałbym wywalić rydwany, co jest słabe.Pociski z lighta też lubią być w 24" więc łatwiej mi się tak ustawić 1 regiementem i go zabezpieczyć przed fastami niż dwoma regimentami i poblokować sobie armię bo coś wpadnie w drugie łuki i je będzie trzymać w miejscu.

Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

Ja też wybieram się TK (jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli) i choć nasz start rozpatruję w kategoriach czysto funowskich to jest bardzo ciekawy wątek. Dobrze bowiem uczyć się od lepszych od siebie.

Koncepcja bardzo wstępna ale już widać, że idzie w zupełnie innym kierunku. Widać nie traktuję tego wszystkiego nazbyt poważnie :wink:

Liche High Priest (Hierophant; Lore of Nehekhara; Magic Level 4; Scroll of Shielding; Obsidian Lodestone) 270.0 Pts
Liche High Priest (General; Lore of Death; Magic Level 4) 260.0 Pts

Liche Priest (Lore of Death; Magic Level 2; Dispel Scroll) 130.0 Pts


30 Skeleton Archers (Musician; Master of Arrows) 200.0 Pts
10 Skeleton Archers (Musician; Master of Arrows) 80.0 Pts
5 Skeleton Horse Archers 70.0 Pts
5 Skeleton Horse Archers 70.0 Pts
4 Skeleton Chariots (Musician) 230.0 Pts
18 Skeleton Warriors (Musician) 82.0 Pts

4 Necropolis Knights (Musician) 270.0 Pts
4 Necropolis Knights (Musician) 270.0 Pts
3 Sepulchral Stalkers 165.0 Pts
1 Khemrian Warsphinx (Fiery Roar) 230.0 Pts

1 Screaming Skull Catapult (Skulls of the Foe) 120.0 Pts
1 Screaming Skull Catapult (Skulls of the Foe) 120.0 Pts
1 Casket of Souls @ 135.0 Pts

Pozdrawiam!
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

zamień katapkę i knighta na tomb kinga (10 ld na snajperki boli)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie warto wystawiac 3jek knightow.

jesli to cos zamieniac na wyzsze ld to sfinksa na krola z dwurakiem, dragonhelmem i wardem 4+

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

ale się uparliście z tymi knightami :roll:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie uparliscie, tlyko jest to najlepszy oddzial w tej armii.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

jeden z najlepszych tylko czemu nie 3 ?

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Bo trojka jest po prostu slaba :wink: Tak swoja droga jak spadnie 1 to 2 chcesz walczyc (przy zalozeniu ,ze np: kijowo kulniesz na wiatry ,albo z innych wzgledow nie do wskrzeszasz... ).
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

To powalczę 2 i czymś jeszcze a mając więcej oddziałów lepiej się wskrzeszam, jestem mobilniejszy i trudniej mnie odgiąć ale taka rozpiska sama nie gra, trzeba trochę pomyśleć :roll:

ODPOWIEDZ