Ogólnie

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

Tak w ogóle jeśli mogę wyrazić pewną opinię to bardzo ale to bardzo się zdziwiłem kiedy po raz pierwszy przeczytałem że Undead Units mogą mieć tylko jedną reakcję na szarżę: hold. A co ze stand and shoot? Rozumiem że jednostki nie mogą 'flee' w odpowiedzi na szarżę bo są 'immune to psychology' ale w końcu chyba łucznicy powinni mieć możliwość ostrzelania szarżującego przeciwnika. Tylko że panie i panowie z GW myślą inaczej...
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

To jest babol GW tzn. dali TK zasadę undead (analogiczna do VC) z tym ,że zapomnieli ,iż w odróżnieniu od wampirków my mamy jednostki strzeleckie :roll: :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

wlasnie nie zapomnieli... vc nigdy nie mialo zasady zavraniajacej s&s... :roll: ;)

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Wytłumaczenie to samo co przy flee, parafrazując: "undead are slow to react, therefore may only hold as a charge reaction." Kto wie może w 7 to zmienią :d
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

To właściwie realne bo nasze zdechlaki nie zdążą wyjąc strzały z kołczana zanim coś w nich wjedzie

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Dla nie to głupie :P może nich jeszcze strzelają raz na 2 tury bo są WOLNE ;)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

a co sądzicie o graniu zamiast na 2 katapach to na 2 giantach z balistami ;]??

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Bezsensu
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

Jak giganty to tylko do walki wręcz. Gigant z balistą... raczej nie.

@ Krzysiek
No chyba coś ci się pomieszało. Raczej nieumarli prędzej ze stoickim spokojem strzelą do nacierającego wroga niż żywi żołnierze. I KOGO NAZYWASZ 'ZDECHLAKAMI'? :D
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

Jako ze myśle nad nową armią mam pytanie, czy warto inwestować w TK?
Klimat fajny, a jak jest z grą, czy można w miarę kidy wygrać (bo O&G jkoś słabe są), jakie są plusy i minysy itp?

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Jedna z najsłabszych obecnie armii, chociaż przeciwko pewnym konkretnym jest rewelacyjna. To tyle w temacie grywalności ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Nieprawda, jest najlepsza, tylko trzeba ogarniac każdą z 6 jednostek które sie przecietnie ma w rozpisce :D.
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Rafał
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Nasielsk Terror Boyz

Post autor: Rafał »

Jeśli zaczynasz przygodę z batlem i to będzie twoja pierwsza armia to może być bardzo ciężko, ogólnie armia jest bardzo dobra lecz trzeba umieć nią grac :D

Szymek
Chuck Norris
Posty: 478
Kontakt:

Post autor: Szymek »

Tomash pisze:Jedna z najsłabszych obecnie armii, chociaż przeciwko pewnym konkretnym jest rewelacyjna. To tyle w temacie grywalności ;)
Skąd taki pesimizm....

Tak jak już niektórzy moi poprzednicy napisali- armia według mnie jest dobra i z każdą inną armią przy dobrym prowadzeniu może zrobić dobry wynik. Pozdr

Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

Jeśli liczy się dla Ciebie wygrana i Orkami Ci ciężko to szybko zrezygnuj z TK ...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Tomash pisze:Jedna z najsłabszych obecnie armii, chociaż przeciwko pewnym konkretnym jest rewelacyjna. To tyle w temacie grywalności ;)
nie bardzo :) armia mizdzy :) ma spore problemy z nowymi wyciagajacymi sporo atakow z modelu (niski ws i slaby t jest bolaczka tk)

armia jedynie wymag sporo skupienia i kminienia na 2 tury do przodu :) poza tym jest do pogrania :)

i na pewno nie jest jedna z najslabszych :)

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

Dziś miałem ciekawą konwersację z nowo poznaną adeptką TK która zwykła grać naszą armią już jakiś czas. Zwykła gdyż od jakiegoś czasu już nią nie gra gdyż w dobie obecnych army booków TK są po prostu zbyt słabe. Konkluzja była taka że do czasu wydania nowego AB nasze szkiele pewnie wywędrują do walizek u wielu graczy. Ja sam chyba przy nich zostanę ale na ten czas nie wiem czy nie przerzucę się na 40k :D Co wy myślicie na temat powolnego wyginania TK wśród graczy?
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie. tk caly czasma podobna sile :)

jedynie teraz z chaosem moze byc srednoi jesli dobry im wyjdzie bo tk zawszemialo problemy z stworkami z duza ilosca atakow trafiajacymi na 3+ raniacymi na 2+ i z duzym t i savem ;)

poza tym nie widze problemow :) z skavenami i lizi na pewno zle nie bedzie podobnie jak nie jest teraz.

Z vc nie ma duzego problemu szczegolnie, ze ta armia ma najlepsza odpowiedz na najsilniejsza jednostke vc :) trzeba po prsotu wiedziec czego i jak uzyc ;)

z demonmi osobiscie mam problem, choc juz zdarzalo mi sie wygrac to nie wiem jeszcze jak miec lepszy wynmik niz 13-14 :? ale na pewno wystarczy rozkminic ta armie i tez bedzie do pojechania :)

Awatar użytkownika
Mefistofeles
Falubaz
Posty: 1178
Lokalizacja: Feniks - Włocławek/Wrocław

Post autor: Mefistofeles »

Shino podziwiam cię ;] Ja nie mam takiego doświadczenia, bo demony VC czy Lizaki klepią mnie jak chcą ;/

Ale się nie przejmuję w końcu z każdej porażki coś można wyciągnąć ;]

A jak dla mnie TK w świetle 7eycyjnych armii jest słabsze ;] A co do 40k to też zastanawiam się czy nie przerzucić się częściowo na ten system, lecz głównie z ciekawości, nie by uciec przed porażką ;]
“And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you.“
Friedrich Nietzsche
Sfinks to akurat żaden must-have (aczkolwiek ja na nim gram)
_______
Obrazek

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Jakis czas temu zaczalem sie zastanawiac na druga armia.
Juz od dawien dawna klimatem pasowaly mi Tomb Kingi i zdarzylo mi sie kiedys nimi pare bitew zagrac.
Jakis czas temu decyzja zapadla i za nic bym jej nie zmienil.
Jest to armia wywazona i wymagajaca, do tego ma chyba najlepszy klimat ze wszystkich.
Mam nadzieje ze nowy book ich nie zepsuje a jedynie wywazy.

ODPOWIEDZ