Ogólnie

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Ogólnie

Post autor: Kalesoner »

uszaty lepsze
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ushabti są lepsze, bo jest to sensowny oddział, którego nie poskładasz byle strzałem z działa albo katapulty, a gigant już cierpi od artylerii bardzo. Zresztą w walce wręcz nie można się zbytnio zachwycać Bone Giantem. Słaby T sprawia, że sporo silniejszej piechoty rani go na 4+, albo nawet 3+ (choćby White Lions), a jego AS prezentuje się dobrze jedynie, gdy nosi tarczę. Z kolei gdy ma tarczę, to ma 4 ataki, które w połączeniu z WS: 3 sprawiają, że jest w stanie wbić jakieś 4 rany w szarży i połowę mniej, gdy nie szarżuje.

Innymi słowy Bone Giant to kosztowna, ale klimatyczna inwestycja. Z drugiej strony UShabti też, a na stole sprawdzają się o wiele lepiej. :)

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

I wyglądają bez porównania ładniej :D.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Bez przesady, Gigant też robi dobre wrażenie.

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

oczywiście że gigant jest mocniejszy niż uszaty...no może gigola łatwiej ze strzelania sciągnąć

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Nie do końca rozumiem, co on ma w ogóle zrobić, wbijając 5-6 ran z siłą 6? Jak już wspominałem, wg mnie Bone Giant jest jakąś kpiną, Ushabti za to nieco zyskały na tej edycji.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Gigant mnóstwo stracił w tej edycji z powodu zmiany zasad Fear i Terror. Wcześniej mógł być w powodzeniem używany do karcenia kawalerii (której teraz na stole prawie nie ma), a nawet rozbijania oddziałów piechoty. Szczególnie dobrze sprawdzał się z tarczą przeciw strzelaczom i z Great Weaponem przeci opancerzonym celom. Na początku 7 edycji był jeszcze dobry. Wraz z nastaniem Darkelfickiego pegazisty, czołgu z T:10, gigantycznych klocków piechoty i steadfasta Bone Giant nie ma już po prostu co robić na stole...

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Ma ktoś pomysł jak wykonać cascet guardów?
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Z gwardii :D

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Nom, mam 2 gwardzistów, trzeba by im chyba powiększyć gsem broń na gw i coś zrobić z 2 ręką bo ona psuje efekt, jest wyraźnie wyprofilowana na tarcze
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Citadel
Warzywo
Posty: 18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Citadel »

Leży przedemną teraz nowiutki box Tomb Kings Skeleton Warrior Regiment, a w środku 16 'kościstych' i teraz mam pytanie czy może mi ktoś doradzić jak ich skleić, mnieman, że z góry odpadają włócznie i tarcze? zatem jako bowmenów, ale gołych czy może skleić również sztandar i muzyka? proszę o pomoc, bo dopiero zaczynam tą zabwe :wink:

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Poczekaj ze sklejaniem 2 tyg, powinno być już wiadomo co jest w nowym podręczniku. teraz to troszkę wróżenie z fusów.
Obrazek

Awatar użytkownika
szirer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Post autor: szirer »

Citadel pisze:Leży przedemną teraz nowiutki box Tomb Kings Skeleton Warrior Regiment, a w środku 16 'kościstych' i teraz mam pytanie czy może mi ktoś doradzić jak ich skleić, mnieman, że z góry odpadają włócznie i tarcze? zatem jako bowmenów, ale gołych czy może skleić również sztandar i muzyka? proszę o pomoc, bo dopiero zaczynam tą zabwe :wink:

ja bym skleił tarcza miecz albo luki wszystko :) i tak będziesz potrzebował więcej i jednych i drugich :) ja profilaktycznie skleiłem już sobie 50-tke z tarczami pomimo że teraz jest maks 40 w oddziale :)

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

szirer ma rację, aż takiej rewolucji nie będzie, myślę że jedyne co może przytrafić się szkielom to niższy koszt albo od razu będą mieli light armour w wyposażeniu :) Do wojowników myślę, że możesz zrobić FCG, choć to ryzyko, a do łuczników tylko muzyka, sztandar to pewne punkty dla przeciwnika :wink:
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Citadel
Warzywo
Posty: 18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Citadel »

Zgodnie z waszą radą poczekałem, chwile ze sklejaniem w internecie krąży dużo plotek, jednak są chyba też już rzeczy niemal pewne i potwierdzone zatem, jak radzicie złożyć boxy (bo w międzyczasie nabyłem jeszcze 2, czyli mam póki co 48 szkieletów)?

Wszystko tarczy + miecz/włócznia? a może wszystko łuki? czy może jakiś mix? :D

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

Ja bym zrobił 40 łuczników i 20 piechoty . Wydaje sie to rozsądne a zwłaszcza , że cena pkt szkieletów spadła i można sobie na coś takiego śmiało pozwolić . 40 łuczników do strzału a 20 to raczej dla liczki żeby miała sie gdzie schować .

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Zrobiłbym podobnie. Zachowałbym przewagę łuków w stosunku do piechoty :wink:

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

małe pytanko człowieka który wraca do gry po sprzedaniu swojej armii . Warto kupować teraz batalion ??

Awatar użytkownika
Alexander
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Alexander »

Lepszy stary :arrow: 8 szkieletów mniej reszt ta sama a różnica w cenie spora(nawet koło bańki ~ 30 %)
Co cię nie zabije to cię wzmocni

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

kotson pisze:Ma ktoś pomysł jak wykonać cascet guardów?
Proszę bardzo moja robota, podstawka 8x8cm załoga to blister Tomb Guards - jednemu odciąłem miecz i doczepiłem coś na wzór stafa.

Obrazek
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

ODPOWIEDZ