Gigant Khemrii

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Gigant Khemrii

Post autor: Naviedzony »

Podobno możę nosić jakoweś alternatywne bronie... Mógłby mnie ktoś oświecić o co chodzi?

Ostatnio widziałem największy suchar w Warhammerze. Gigant Khemrijski odbił się od skinków :D

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

na stronie Games Workshop można znaleźć zasady do Bone Gianta. pozdr

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

wpisz w googlach giant warriors of khemri
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Oszczędze ci zachodu i tak ten z podręcznika jest najlepszy (2X hand weapon) i rzadko kiedy warto brać innego.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Muker, ale z drugi strony bolec widzący ponad oddziałami i trafiający zawsze na 5+ to też niegłupia opcja. nigdy nie grałem gigsonem w żadnej z dostępnych wersji, ale z zamiłowania do defensu widziałbym go w takiej opcji.

Rafał
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Nasielsk Terror Boyz

Post autor: Rafał »

A moim zdaniem gigi z s8 to też fajna zabawka :P

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

osobiscie gram takim z dwurakiem z tej prostej przyczyny, ze tak sobie swojego przerobilem ;)

nie zmienia to faktu, ze najlepsza opcja jest chyba ten z 2 hw :) tanszy no i ma 5 atakow (co w szarzy sie mnozy i mnozy ;) )

ale wszystkie opcje sa swietne :> a gigi z savem 1+/2+ na skinki tez daje rade ;)

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Tia.Ten z tarczą może być mocarny.

Niestety gigi nie na kazdą armię są dobre.

Jakoś mi się nie sprawdzają na kraśki,chaos,chadecje,elfy(wszystkie) i ogry.

Musze przetestować inne opcje ale nie sądze bym zaczął je brac na stałe.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

Reyki pisze: Niestety gigi nie na kazdą armię są dobre.

Jakoś mi się nie sprawdzają na kraśki,chaos,chadecje,elfy(wszystkie) i ogry.
n WE gigancik wymiata tancowników aż wióry lecą, a jak któryś się przez T przebije to jeszcze 2 tony blachy do przebicia zostają. na krasie nie jest źle, tylko musi dobiec co nie jest takie łatwe.
Natomiast w walce z vampirami jest niepokonany, kiedyś wraz ze skorpionem przebiegli po 10 BK, po czym wpadli w szkielety i z combat reultem padło 31 szkieletów

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

akurat na dwarfy giogantm sie bardzo ciezko gra... przecez one maja bolce, klopy i kowadlo :>

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Bardzo intrygujące opcje. A gigant z S:8 robi pogrom Bretce. A ten wielki łuk byłby może fajny ale niestety za rzadko trafia (5+??). A tarcza to też w sumie fajna opcja. Ale droga i nie wiem czy się sprawdza na dłuższą metę. No mi gigant przebiegł po klocku dzikich orków nawet się nie zatrzymując. A odbił się od skinków. Nie mogę tego przeboleć. :D

Rafał
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Nasielsk Terror Boyz

Post autor: Rafał »

A mi się wydaje, że z dwoma broniami i tak najlepszy bo tu chyba chodzi o to żeby szarżował i żeby nabijał ile wlezie ran te 5 ataków jest jednak więcej od 4 z s8 ale każdy gra jak lubi:P

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

tez uwazam ze z dwiema bronmi jest najlepszy ... chyba ze z S8 do otwierania puszek-czolgow
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Rafał
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Nasielsk Terror Boyz

Post autor: Rafał »

No bo to jest tak po co nam ten save na 2+ ?? On ma rozpierdalać a nie stać i sie chronić więc to opcja z tarcza odpada. Łuk... hmm... na 5+ trafia mamy małe szanse na to ze trafimy. Wogóle bez broni jest tańszy ale nie ma tej siły
co powinien. Więc wynika, że ma,y tylko dwie opcje :P

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Tylko, żę łatwo może go zdjąć coś z S:4 bo wtedy ma sejwa na 4+ a tego idzie nie zdać. Na pewno łuk to bieda, nie ma jak trafić na 5+ w cokolwiek. Generalnie dwie bronie to chyba opcja najlepsza, ale lubię w coś przygrzmocić z S:8. To robi wrażenie np. na smokach, których tak bardzo nie lubię.

Rafał
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Nasielsk Terror Boyz

Post autor: Rafał »

No wiesz ta s8 jest wlaśnie gitesowa na smoki treemany i inne bydlaki. :D

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Łuk
Eee 5+ to trafiamy 2 razy w ciągu gry o ile nie walczymy, ew. 4 jeżeli w każdej turze idzie na niego inkatancja. IMO nie warto.

Tarcza
Nieźle bo wszystko wytrzymie ale sam też ciutkę mniej ubija. Przez co jak nei od ran poleci z CR. Ja wolężeby zabijał bo od tego go mam.

GW
Miałem na jednym turnieju, ale takic hprzeciwników trafiłem, że lepiej by mi było z drugą bronią, na smoki i kawę spoko, ale na smoki i tak wolę klocki/klopę a na kawę dodatkowy atak. Raz tylko żałowałem, że nie mam GW jak w oddział 10 Chosenów z Lordem po szarży w bok wypłacił 11 ran po czym przeciwnik 10 wysaveował na 4+ :(

2 broń
Najlepsze bo mój giguś z reguły trafia jednym atakiem z pięciu, ale potem z tego jednego ataku robi 6 W :D Max uniwersalne bo i na plewy i na coś bardziej opancerzonego w sumie daje radę.

A tak ogólnie to gigant to potęga a klopa i kasket to plewa :P
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

NIE GłOS HEREZJI MUKER!!! :shock:
KLOPA RZADZI :)
A 2 TO ZNISZCZENIE CALKOWITE :D

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Tak to już bywa jak strzelając po dwa razy na turę zasięgi z reguły idealnie i zawsze scatter na 10 cali, albo 1 na zwopundowanie smoka i ward na 4+ na jeźdźcu (sytuacja akurat z ostatniej bitwy z Yudokuno) i standartowy wybuch w okolicach 3 tury to ja wole giganta, który rzeza i to praktycznie zawsze.

A klopy tylko dwa razy wziołem dwie (ostrzegano mnie, że to przynosi pecha - nie wierzyłem):
1) vs dwarf
ja zaczynam, faza magii pierwszy smitting klopa wybucha, drugi smitting druga klopa wybucha i tyle w tym temacie,
2) chaos na kawalerii, 2 smokach, lataczach, rydwanach, chaos zaczyna
tur strzelania miałem mniej niżbym chciał, same centralne hity na smoki i scatter 10 cali zawsze (ok 8-10 strzałów) efekt jeden martwy screamer bodajże, a jak już doszło do zwary to się okazało że nie ma czym kawalerii kroić bez gigusiów.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Mi się własnie gigant nie sprawdza a kloppa wręcz przeciwnie.Zawsze coś zabija.Nigdy mi jeszcze nie wybuchła.

Gigson dostaje klonka od zwykłych ogrzych byków,swordsmanów imperialnych a nawet od night goblinów.

Jak trafie na Brete to bramat straszny bo erranci jada mnie jak chcą.

Nie wiem nad czym tu się zastanawiać KLOPPA I TYLKO KLOPPA.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

ODPOWIEDZ