Galeria

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DjMicro
Wałkarz
Posty: 60

Re: Galeria

Post autor: DjMicro »

Demawend pisze:Hej, zrobię lekki offtop. Ale jak pomalować 10 łuczników? Biały na szkielet na to wash Seraphim Sephia, niebieski na elementy, no i właśnie nie mam złotej farbki więc czy da się jakoś uzyskać podobny efekt? Może jakiś mix pozwoli mi dać efekt rdzawego złota?
Złoto nie rdzewieje...

Demawend
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Demawend »

Heh, mój błąd. A teraz drugie pytanie: jakóż iż jakoś nigdy nie potrzebowałem innego podkładu niż czarny, a jak wiadomo TK są szkieletami, czy mogę nakładać biały na czarny czy już lepiej zainwestować w skull white w spreju. A co do szkieletu co lepiej będzie wyglądać: Biały - Ushabti Bone - Seraphim sephia czy tylko Biały - Seraphim sephia? Chodzi mi o bardziej realistyczny wygląd modelu.
Pzdr.
Demawend

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Demawend pisze: czy mogę nakładać biały na czarny czy już lepiej zainwestować w skull white w spreju
zainwestuj :wink:
malowanie białym na czarnym podkładzie to nakładanie 3-4 warstw farby, którą zalewasz szczegóły i tracisz czas bo malowanie czarnego szkieletu na biało to wydłużanie czasu malowania o połowę #-o
według gw ten kolor wygląda tak, na pewno chodziło ci o ten bo dla mnie jest trochę zielony
Obrazek
tutaj masz zdjęcie skorpiona po bleached bone i serafin oraz szkieleta po skull white i serafin
Obrazek
a odnośnie realistyczności modelu to kości od slońca robią się bielsze ale nijak mi to nie pasuje do mojej wizji tomb kingów więc swoje robię na żółto :)

Demawend
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Demawend »

Więc podjąłem decyzję Biały podkład - Ushabti Bone - Seraphim Sephia. Fajny jest i szkielet i skorpion. Dzięki za pomocny post.
Pzdr.
Demawend

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

proszę :wink:
a ten kolor naprawdę jest troche zielony ?

Demawend
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Demawend »

Ushabti Bone? Zupełnie, bardziej kremowy. Tu masz linka do lepszego zdjęcia oddającego kolor: http://www.kitkraft.biz/product.php?productid=6651
Pzdr.
Demawend

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

czyli taki odpowiednik bleached bone

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Bo to JEST dawny bleached bone :wink: Co do podkładu, ja zawsze wolałem czarny, na to brąz calthan brown, bardzo mocny drajbrasz beached bone i delikatniejszy skull white (nazwy kolorów stare, bo nowych nie znam ;) ), jak proponowano w starym booku, a na to devlan mud :)
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
DjMicro
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: DjMicro »

a odnośnie realistyczności modelu to kości od slońca robią się bielsze ale nijak mi to nie pasuje do mojej wizji tomb kingów więc swoje robię na żółto :)[/quote]

Generalnie kości poza organizmem szarzeją na skutek utleniania związków organicznych w nich zawartych. Słońce nie ma dużo do powiedzenia w tej kwestii. Ew. mocne światło może lekko nadpalić obumarłe tkanki i pociemni całą strukturę.

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

kacpi dobrze mowi po seraphim sephi TK wygladaja tak jak powinny imo wygladaja jak by przed sekunda wstaly z piachu ich kosci byly lekko ozlocone promieniami slonca ~ MIODZIO !!
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

z biologii i chemii jestem słaby i się nie orientuję :oops:
ale zawsze w książkach, grafikach i filmach kości pustynne są białe te z grobów żółte więc może coś w tym jest :wink:

Awatar użytkownika
DjMicro
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: DjMicro »

Ale one tak czy tak szarzeją bo substancje mineralne się utleniają. Poza tym my tu dywagujemy odnośnie kości które były kilka może kikadziesiąt a może nawet kikaset lat pod piaskiem, więc na 100% substancje mineralne są utlenione a słońce nic nie rozjaśnia tylko od słońca to żółknie... Więc kolor armi jaki tam gdzieś wyżej pojawił się na zdj jest jak najbardziej poprawny :D oczywyście pod kontem biologi. Sam też mam na białym podkładzie tym seraphim sephi zrobione.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

to się pochwal zdjęciami bo przcież też muszę skądś inspirację czerpać :wink:

Awatar użytkownika
DjMicro
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: DjMicro »

No ok mogę coś wrzucić, chociaż chciałem Hierotytana najpierw dokończyć.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

łucznicy

Obrazek

wiecej zdjęc w galerii :wink:


Brzozi
Plewa
Posty: 6

Post autor: Brzozi »

Bardzo fajne modele Kacpi, czekam na następne ;)

Przy okazji zaprezentuje swoje wypociny :D Podstawki będą jeszcze wykańczane:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

bardzo fajne modele Brzozi, czekam na nastepne :wink:
nie podoba mi się tylko jedna rzecz: ten sam kolor kołczanów i pióropuszy strzał (zmien kolor pióropuszy)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Pomalowane ładnie, ale taka zgaszona kolorystyka nie pasuje mi do klimatu Nehekhary. :P Trochę nurglowo wygląda ten zielony, a Tomb Kingi jednak dobrze się czuję według mnie w bardziej nasyconych kolorach.

Awatar użytkownika
DjMicro
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: DjMicro »

Popieram ^^

ODPOWIEDZ