Tricki dla zaawansowanych

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Shino w innym temacie pisze:no i nasze sypanie ma kilka dodatkowych plusow ale o tym kidy indziej)
Rozwiń prosze, bo nie łapie? W czym jest lepsze od wampirzego?
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Moze chodzi tu o to, ze sypiemy sie po zabiciu hierofanta na wysokiej liderce? (Od kinga 10)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

MUKER pisze:
Shino w innym temacie pisze:no i nasze sypanie ma kilka dodatkowych plusow ale o tym kidy indziej)
Rozwiń prosze, bo nie łapie? W czym jest lepsze od wampirzego?
syeiesz 2 wounhdy z katapki, 1 z zaloganta i 1 z kinga zeby to wwszystko sie jakos trzymalo ;)

Awatar użytkownika
ostry63
Plewa
Posty: 9

Post autor: ostry63 »

yarma pisze:Z chamskich to ustawienie rydwanów w formacji bokiem do strefy wystawienia, reform z zasady fasta
Z tego co się orientuje ten typ zagrania jest nielegalny

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

@Shino
A to to ok. W sumie ostatnio 10 minut koleś mi podręcznik czytał, bo po sypnięciu się trochę wyszło tak, że w sumie jedną ranę dąłem kingowi i z gwardii się ostał tylko sztandarowy, że miał tylko połówkę za gwardię, zamiast całości. Koleś nie chciał wierzyć, że tak można :D
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2008, o 20:06 przez MUKER, łącznie zmieniany 1 raz.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

Ostry, czemu jest nielegalny? ustawiasz jak chcesz do 12 cali od Twojej krawedzi, wszystko jedno, a ze rydwany maja free reform na poczatku, to nie nasza wina przeciez, moim zdaniem wszystko jest legal

Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

To zależy czy chcesz być ok dla przeciwnika czy nie kwestia moralności według zasad można

To jak jest z tym sypaniem ,że jak mam walkę i są 2 niej 2 odziały i przegrałem o np.5 to oba odziały o tyle lecą czy se wybieram co ?? Bo już parę razy się o to kłóciłem i nie wiem jak jest

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

oba lecą o 5
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
ostry63
Plewa
Posty: 9

Post autor: ostry63 »

Nie pamiętam już gdzie to czytałem, ale było to również na tym forum. Chyba nawet w LS, ale nie jestem pewien i w uściśleniach było, że jest to zabronione

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

NIEMOZLIWE ze zabronione, zasady mowia do 12 cali od swojej krawedzie i elo, koniec

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

dziekanotr pisze:NIEMOZLIWE ze zabronione, zasady mowia do 12 cali od swojej krawedzie i elo, koniec
jakie to zasady o tym mowia? ja widziałem tylko zasade o odległosci miedzy wrogimi wojskami (24"), ale to i tak nie zawsze taka sama (zalezy od scenariusza)

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

Tak, racja ale w wiekszosci scenariuszy wystawiasz sie do 12 cali od Twojej krawedzi, nie wazne jak sie wystawisz byleby 12 cali, te rydwany moga byc bokiem ,potem zrobic reform, tak mi sie wydaje, pozdro

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

Odswieze troche temat.
ostry63 pisze:
yarma pisze:Z chamskich to ustawienie rydwanów w formacji bokiem do strefy wystawienia, reform z zasady fasta
Z tego co się orientuje ten typ zagrania jest nielegalny
Dlaczego nielegalne? Przeciez charioty z TK maja zasade light chariots, a o il sie nie myle to dziala ona tak jak zasada light cavalry. Poza tym zawsze jak jezdzilem na turnieje TK (wiem, bylo to tylko kilka razy, ale... bylem ^^) to czesto tak robilem i jakos nikt mi na to nie zwracal uwagi, wlacznie z sedzia... Skoro tak nie mozna robic to na co ta zasada zostala zrobiona?

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ale żadna część modelu nie może się przemieścić więcej niż podwójny Mv.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Tak sobie zacząłem czytać ten temat:
http://warhammer.org.uk/PhP/viewtopic.php?t=46153
i się zastanawiam jak w Polsce do tego podchodzą.

Sam nigdy nie używałem, ale jakoś nie widzę w tym nic totalnie złego, to tak jakby marudzić, że Ci z huanchi bannera na flankę wjechali kiedy byli z przodu.

Shino Ty pewnie z czymś takim zawsze wyjeżdżasz jak ludzie na to reagują :D
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

MUKER pisze: Shino Ty pewnie z czymś takim zawsze wyjeżdżasz jak ludzie na to reagują :D
nie wiem ;) ja nie gram na tg :)

ale jak mam ich (niedlugo ;) to zamierzam tego triku uzywac i stad ta cala dyskusja ;)

a jak ludzie to widza to coz.... imo jest to wpisane w cene banerka.... to tak samo jakby narzekac, ze regenka w vc dziala tez na sypanie...

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

dla mnie jak najbardziej ok jest ten manewr.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Jest totalnie nieklimatyczny i buracki, ale zgodny z zasadami :?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

No to swoja droga wyglada to buracko ale do zasad nie mozna sie przyczepic.
Zreszta kazdy probuje wykorzystac mozliwosci armii do maxa wiec czemu nie grac w ten sposob jesli to zgodne z podrecznikiem?

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Dla mnie burackie jest to, że nie mogę z klopy przywalić smokowi, bo koleś u góry ma jakiś tam pancerzyk z azbestu. Albo fakt, że druga armia z rzędu ma lataczy w corach a ja muszę jakoś dobrze kitrać hierka z T3 i W2.
A tak na poważnie to wydaje mi się, że analogia do huanchi bannera jest jak najbardziej słuszna. Wiesz, że jest taki banner to wiesz, że nagle mogę być na Twoim boku i w magii dojechać.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

ODPOWIEDZ