Tricki dla zaawansowanych

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Tomash pisze:Jest totalnie nieklimatyczny i buracki, ale zgodny z zasadami :?
podobnie jak granie wampirami lub demonami ;)

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Nikt w GW nie przypuszczal ze jak zrobia mega drogi sztandar z regenka to nagle wszedzie beda jezdzily pociagi black knightow - dali mozliwosc i ludzi korzystaja.

Podobnie patrze na ta kwestie.

Jak juz MUKER zauwazyl zapowiada sie kolejna armia z lataczami w corach, o poprzednich armiach tez nie mozna powiedziec zeby byly slabe. W obliczu tych bookow Khemri zdecywanie oslablo a nie wiadomo kiedy bedzie ich nowa edycja totez nie zamierzam sie szczypac z tym co powie przeciwnik jak zobaczy taka akcje ;)

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Mnie tam te nowe armie aż tak nie przerażają, w porównaniu do ilości modeli, które tak łatwo teraz hierka mogą zdjąć.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Ale jedno z drugim jest polaczone przeciez. Stare armie nie mialy tylu mozliwosci.

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

A nie jest przypadkiem tak ze model w swojej fazie ruchu nie moze przejsc wiecej niz podwojna wartosc ruchu? Bo niektore modele w tamtym przykladzie przeszly az 12 cali, a przeciez lekka kawaleria tez ma darmowe reformy a jakos tez jej sie ta zasada trzyma mimo ze moze i 10 takich reform w fazie ruchu zrobic. Dla mnie to zagranie jest nielegalne.

No i przykro slyszec ze osoba z ligi sedziowskiej popiera zagrywki z cyklu "wygrac za wszelka cene". To ma byc gra fair play a to zagranie w moim odczuciu jest i nielegalne i nie fair play.

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Tylko wlasnie da sie tak zrobic zeby nie przekroczyc tych 8".

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

DolmiR pisze:Tylko wlasnie da sie tak zrobic zeby nie przekroczyc tych 8".
Nie da sie, bo zolnierz ktory byl na koncu tego wezyka po zmianie liczby szeregow przeszedl nagle jakies 12 cali.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

patrzysz na przyklad JJ'a? To nie patrz, bo poki TK nie przejdzie ponad 8 cali to jest to legalne, a przyklad z zagranicznego fora nie podlega uscisleniom LS ;p

reform- 8 cali, ruch w fazie ruchu- 4 cale, bądź szarża + magia i wszystko legalne

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Morgon marudzisz.
Przy klocku 20 ludzików to tak właściwie zyskujesz tylko 3/5 cali. Pierwszy model z lini idzie dokładnie o 7 cali (przy klocku 4x5). Tam sobie dodajesz szeregi i masz jeszcze 2 cale. Efekt jesteś 7/9 cali do przodu.
A normalnie to szedłbyś w danym kierunku na 4 cale.
Więc to tak właściwie można potraktować, że sztandar daje ci możliwość marszu w dowolnym kierunku i tyle.
Nie jest to jakieś masakryczne przegięcie, bo klocek i sztandar są drogie. Do tego jeszcze trzeba oddział popchnąć z magii, żeby mieć z tego jakiś użytek.

EDIT:
Aha no i co do legalności.
Przy dodawaniu odejmowaniu szeregów możesz sobie i 100 cali przejść, więc problemu nie ma. A przy reformie modele się mieszczą w tych 8 calach.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2008, o 12:58 przez MUKER, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Morrok pisze:a przyklad z zagranicznego fora nie podlega uscisleniom LS ;p
ale jest i tak legalny :P

Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

Charioty
Obrazek

Da się? Rozstawiam na maksie strefie rozstawiania (12cali)( w stronę lewą pojedynczo) potem free reform (zmierzyłem! 12cali)(12+12=24) jadę 4 cale (żeby nie przekroczyć podwójnego mv.)(24+4=28) potem popychaczka( popychaczka to normal mv czyli free reforma według mnie mogę robić)(z popychaczki normalnie szarzuja 16cali!) 28+16=44cale! I teraz pytanie czy popychaczka liczy się do podwójnego mv a jeśli nie da się doszarzować! w jedną turę! Byłoby nice combo. Pytam się bo niechcę ludzi wałować.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Da się?
nie

Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

Prosta odpowidz, proste pytanie, czemu?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Hero_Lord pisze:Prosta odpowidz, proste pytanie, czemu?
takie zasady... poza tym zupelnie nie wiadomo co chcesz zrobic z rysunku....

Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

Ustawiam się na 2 calach i rydwany stoją pojedynczo w < stronę, robię reforma zeby stały pojedynczo ^. 4 cale jadę (żeby nie było 2x mv przekroczonego) potem rzucam popychaczkę, robie free reforma (bo w tej popychacze mozna) składam się do kupy ze all obok siebie. i popychaczka szarzuje.

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Ale jak dwie popychaczki? To już na starcie odpada.

Startujesz bokiem i jedziesz do przodu po drodze możesz zrobić 20 reformów, ale i tak żaden rydwan nie może pojechać więcej jak 8.
Głowy nie dam, ale chyba ten obrót ci nawet tych dwóch cali nie da, bo mierzysz od pozycji początkowej do końcowej (czyli jak jeszcze byłeś bokiem). Dodatkowe cale przez obrót to chyba tylko pojedynczy rydwan dostaje.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

Jedna popychaczka.

Ustawiam sie bokiem rydwany pojedynczo bokiem. kazdy rydwan pojedynczo, oddział nie może przejść swojego 2x mv. Robie free reforma, zajmuję 12 cali. czyli już jestem na 24 calach bez użycia ani jednego mv. Potem jadę 4 (ruszyłem się już 16 cali czyli nie przekroczyłem mojego podwojonego mv) i potem rzucam popychaczkę , i szarżuje 16cali. W jedną turę jestem w polu rozstawiania wroga. Popychaczka chyba nie podlega podwojnemu mv bo to chyba dodatkowy ruch np. Bone Gigant może iść z 6 cali i potem popychaczką zaszarzowac na 12cali czyli wychodzi 18 a jego podwójny mv to 12. I jakoś nikt się nie czepia. Nie łamię przy tym żadnej zasady RB, chyba ze mi udowodnicie ze tak niema.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ale Ty marszujesz czy jak? Bo z tego to wynika, ze marsuzjesz rydwanami, albo coś w ogóle nie rozumiem tego.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Mówiąc kolokwialnie "nie ogarniam tego" ;) Ale wiem jedno, to zagranie śmierdzi mi naciąganiem zasad i to ostrym(wiem o co Ci chodzi).
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

potem rzucam popychaczkę, robie free reforma (bo w tej popychacze mozna) składam się do kupy ze all obok siebie. i popychaczka szarzuje.
?
Hero_Lord pisze:. Robie free reforma, zajmuję 12 cali.[/quote[ ile ty masz tych rydwanow?
(ruszyłem się już 16 cali czyli nie przekroczyłem mojego podwojonego mv)
? o co ci chodzi z tym podwojonym movem?
Popychaczka chyba nie podlega podwojnemu mv bo to chyba dodatkowy ruch np.
w sensie?
Nie łamię przy tym żadnej zasady RB, chyba ze mi udowodnicie ze tak niema.
o ile sie nie myle to lamiesz zasady:
reforma
ruchu fastow
szarzy
:roll:
zacznij moze jeszcze wheelowac kolumna :roll: :roll: :?

ODPOWIEDZ