Warhammer Online [temat-protoplasta]

Dla wszystkich abonentów!

Moderator: Bania

Zablokowany
Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Warhammer Online [temat-protoplasta]

Post autor: Draco »

Nie wiem czy nikt nie zauwazyl ale sa prace nad ta gierka i z tego co wiem sa na ukonczeniu :P Jakie sa wasze spostrzezenia??

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Jeszcze duzo czasu, bodajze 1 kwartal 2008. Czyli okolo pol roku jeszcze ;/

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

gra będzie znajac życie taka, że bedzie trzeba płacić kase za mieśiąc ;/ a najgorsze ejst to ze będzie wychodziło drozej niz za WoW coś około 100paru złotych za mieśiąc/2 miechy :P

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Oczywiście, że trzeba będzie płacić. Ważne by, podobnie jak w przypadku WoWa- było warto.
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
klikon
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: z Wejherowa

Post autor: klikon »

Dokładnie jeszcze dużo czasu więc nie ma co sie podniecać !
Ja tylko pisze to mój mózg
jest odpowiedzialny za ruchy
moimi palcami i dłońmi
jeżeli coś sknociłem pretęsje
miejcie do niego !

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Artek'sWorkshop pisze:gra będzie znajac życie taka, że bedzie trzeba płacić kase za mieśiąc ;/ a najgorsze ejst to ze będzie wychodziło drozej niz za WoW coś około 100paru złotych za mieśiąc/2 miechy :P
Nie sądzę żeby aż tak drogo. Bardzo dobre onlinówki w klimacie (np. LOTRO lub Linegae II) utrzymują cenę ok 10 dolarów.

Z doświadczenia w temacie (dość obszernego ;) ) powiem, iż najważniejszy jest system gry. W Lineagu np. poprawiano grafikę i design przez 4 lata. Gra od tego czasu chodzi na tym samym silniku, ale dzięki jego elastyczności zmieniła się zupełnie koncepcja.

Nowe MMORPG starają się eliminować efekty uboczne gry jak np. no life, ale niestety o aktrakcyjnosci i długowieczności na szeroką skalę gry decydują dwa czynniki: nieograniczony niczym rozwój (jak w Lineagu - dochodzisz do końca i robisz suba, zrobisz suba - stajesz się nobles, zrobisz nobles - dążysz do hero, zrobisz hero - starasz się go obronić itd) oraz... PVP, wyeliminowane np w LOTRO zupełnie - miało chronić graczy przed frustracjami, a jego brak powoduje jeszcze większe.

Podsumowując - trzymam kciuki za Warhammer Online, ale jeżeli zaprezentują takie podejście ja w Mark of Chaos (czyli jedynie ulotki reklamowej dla firmy i świata) to zabawa potrwa jedynie 2-3 miesiące i gracze niezwiazani wrócą do innych systemów. A na pustych serwerach nawet najbardziej zagorzali fani długo nie wysiedzą...
Obrazek

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

CEna w okolicach 10-15 $ jest najbardziej ok i to norma za miesiac grania. Aby gra przyciagneła duża ilośc graczy to musi mieć dynamiczne, ciekawe pvp ( z tego co widziałem na filmach to na razie ta część gry kuleje). Dobrze rozwiazane tez musi byc gamending (chyba tak sie to pisze), czyli np. wow zdobywasz 70 lvl i potem biegasz po instancjach (ponoc ciekawe), w lord of the rings juz np. ssie i jest nuuudno. Mniejmy nadzieje ze warhammer ustrzeze sie tych bledow i walka bedzie dynamiczna a i pomysłow nie zbraknie dla tych najbardziej wyexpionych postaci.

Fajny pomysl w samej grze to walka o miasta ktora bedzie sie toczyc na kilku plaszczyznach z podzialem na poziomy graczy tak aby kazdy mogl brac w niej udzial, czyli zdobywasz najpierw miasto dla poczatkujacych i tak dalej az do stolicy wrogiej frakcji, a potem jzu tylko gwalty rabunki i podapalenia :twisted:

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Endgame. To WoWa jest ciekawe przez parę miesięcy, potem nuży.
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Kharnan pisze:Endgame. To WoWa jest ciekawe przez parę miesięcy, potem nuży.
pod tym względem Lineage jest nie do pobicia. Tu gra się nigdy nie kończy. Polityka, zdobywanie miast, utrzymywanie, odbijanie - i ciągłe robienie subów i herosów. Nie ma końca...
Obrazek

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

Pod wzgledem endgame jest tylko jedna gra nie do pobicia, eve online tam poprostu nie ma endgamingu zawsze jest cos nowego do zrobienia :P

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

pacy pisze:Pod wzgledem endgame jest tylko jedna gra nie do pobicia, eve online tam poprostu nie ma endgamingu zawsze jest cos nowego do zrobienia :P
A to fakt :) ja niestety z eva wymiękłem po 2 tyg. Do tej gry trzeba dorosnąć :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gilda
Chrzestna Wróżka
Posty: 186
Lokalizacja: Kraina kwitnącej wiśni mlekiem i miodem płynąca

Post autor: Gilda »

Kruti pisze:
pacy pisze:Pod wzgledem endgame jest tylko jedna gra nie do pobicia, eve online tam poprostu nie ma endgamingu zawsze jest cos nowego do zrobienia :P
A to fakt :) ja niestety z eva wymiękłem po 2 tyg. Do tej gry trzeba dorosnąć :)
eve to coś w stylu Lin2?

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

www.eve-online.com
Ale ooglenie to zupelnie cos innego niz lin2, kosmos i takie tam.
Gra bardzo rozbudowana i trzeba miec duzo samozaparcia zeby tym sie na poczatku nie wystraszyc i brnac dalej. Jak sie uda to wciaga niesamowicie bo w eve mozna praktycznie wsio robic poczawszy od zabijania wrogow po produkcje wydobycie mineralow czy handel.

Awatar użytkownika
Gilda
Chrzestna Wróżka
Posty: 186
Lokalizacja: Kraina kwitnącej wiśni mlekiem i miodem płynąca

Post autor: Gilda »

pacy pisze:www.eve-online.com
Ale ooglenie to zupelnie cos innego niz lin2, kosmos i takie tam.
Gra bardzo rozbudowana i trzeba miec duzo samozaparcia zeby tym sie na poczatku nie wystraszyc i brnac dalej. Jak sie uda to wciaga niesamowicie bo w eve mozna praktycznie wsio robic poczawszy od zabijania wrogow po produkcje wydobycie mineralow czy handel.
A to w takim razie kaplica.Nie ma człowiek już czasu na takie gry <chlip>

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

Akurat zaleta eve jest to ze nie wymaga duzo czasu tylko cieprliwosci. W innyvh grach zeby zdobyc expa poprostu musisz grac i tluc expa. Tu exp=wiek postaci. POprostu ustawiasz sobie robienie jakies umiejetnosci na posatci i czesc grac nie muszisz non stop a sie w tym czasie skill robi.

Awatar użytkownika
Gilda
Chrzestna Wróżka
Posty: 186
Lokalizacja: Kraina kwitnącej wiśni mlekiem i miodem płynąca

Post autor: Gilda »

pacy pisze:Akurat zaleta eve jest to ze nie wymaga duzo czasu tylko cieprliwosci. W innyvh grach zeby zdobyc expa poprostu musisz grac i tluc expa. Tu exp=wiek postaci. POprostu ustawiasz sobie robienie jakies umiejetnosci na posatci i czesc grac nie muszisz non stop a sie w tym czasie skill robi.
kusisz :roll:

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

Rekrutuje :twisted:
Generalnie warto sprobowac jak ktos jest sprytny i kogos do pomocy kto gra to zarobi wystarczajaco isko (kasa z gry) zeby opalcic sobie konto za ich pomoca ( mozna kupowac time cody za kase z gry :D).
Duzo polakow ta gra i najczesciej ma wiecej niz jedno konto.

Awatar użytkownika
Gilda
Chrzestna Wróżka
Posty: 186
Lokalizacja: Kraina kwitnącej wiśni mlekiem i miodem płynąca

Post autor: Gilda »

a ja myślałam,że to bezinteresowne było :)

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

Bo jest bezinteresownie, ja nic z tego w sumie nie mam oprocz satsyfakcji a kazdemu kto zacznie garc pomocy nie odmowie.

Awatar użytkownika
Pandemonicum
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Pod-Gdańsk

Post autor: Pandemonicum »

Jestem już zapisany do gildii RP ;) .
Szkoda tylko, że skavenów nie będzie :/ .
Ale cóż, profesje i wogóle system prezentuje się nadwyraz smakowicie. A wizja bitwy, w której po każdej ze stron jest kilkudziesięciu, a nawet kilkuset gracze jest naprawdę zachęcająca. Jako fan świata Warhammer wiem z pewnością, że ta gra znajdze się na mojej półce. Pytanie, czy nie będzie się po paru miesiącach na niej kurzyć...
Obrazek

Zablokowany