Vampiry a Balancing Patch & Restricted

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Vampiry a Balancing Patch & Restricted

Post autor: Jankiel »

A moim zdaniem trzeba zwyczajnie pozwolić ograć się z demonami i zmusić graczy, by bardziej składali rozpiski pod demony właśnie. Może to tylko złe doświadczenia z naszego podwórka, ale naprawdę, demony na Śląsku nie niszczą systemu i nie okupują regularnie podium.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Ja to bym jednak wybral te opcje posrednia: Hero z 0+ save w demonach zajmuje slto rare.
Bo nie oszukujmy sie, ale 2sloty hero= brak juggera zawsze a takto jednak bez 2 rarow grac w demonach to jest wybor a i tak pewnie 3/4 demonow to bedzie blodzio + 2 heraldow tzeentcha + duze horrory + flamery
Ewentualnie ograniczenie rarem + zakaz BSB na juggerze :idea:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

a i tak pewnie 3/4 demonow to bedzie blodzio + 2 heraldow tzeentcha + duze horrory + flamery
Chyba już wolę juggera bsb...
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Dlatego stary ward demoniczny byłby fajną opcją - nie ogranicza figurek, nie zmusza kogokolwiek do sprzedawania starych i kupowania nowych. Horrory można by juz wtedy ładnie nawet glupim 2D6 s4 przetrzepać albo rozjechać driadami czy chaos knightami :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Jankiel pisze:
a i tak pewnie 3/4 demonow to bedzie blodzio + 2 heraldow tzeentcha + duze horrory + flamery
Chyba już wolę juggera bsb...
ja i tak na obecnych ograniczeniach tak gram :P

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Jak dla mnie to to temat o VC a nie Danonkach ;)
Może jakiś mod zrobi coś...
To tak jakby w temacie o Imperium pisać o nowych Scavenach.
Obrazek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

normalne :)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Sluchajcie, ja bym 1 rzecz zmienil w tym BP. Dałbym blood knightom 1+ save bo są za miękcy jak na swoj koszt = niegrywalni.

Skoro modernizujecie O&G, ogry to czemu by tej 1 rzeczy nie zmienic? ;>
Ja bym chętnie pograł tą jednostką no ale niestety z taką ochroną to się nie da ;] Tym bardziej i tak mają frenzy, więc łatwo jest ich złapać dość.

Co wy na to?

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

dobra ja bym sie zgodził ale zamieńcie też slotami czołgi i cannony w empire tj czołgi do speciali, a cannony do rarów :D

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

ok, spox i tak bys 4 czolgow nie wystawil tylko 3 bo by ci punktow nie starczylo. ;]. Ja sie czolgow nie boje ;p

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

wydaje mi się że pomiędzy O&G i Ogrami a VC czy Demonami jest.... pewna różnica... sądzę że prościej będzie ją zniwelować zabierając Wrajtom eteryczność niż boostując BK :wink:

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

Drwal pisze:ok, spox i tak bys 4 czolgow nie wystawil tylko 3 bo by ci punktow nie starczylo. ;]. Ja sie czolgow nie boje ;p
Spoko, damy radę.

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

@ Żaba

Ja nie powiedziałem, że wampiry są słabe bo są dobrą armią. Chodziło mi tu o ugrywalnienie 1 jednostki ;] bo nikt tym nie gra prawie ;p

... Nie są takie przegięte żeby wraithom zabierać eteryczność :wink:

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

posty takie jak twoj czy ten Sola z pokrewnego tematu dobijaja resztki mojej wiary w ludzkosc...

masz w booku jedną nie do konca wyrabana pod katem jakos/koszt jednostke i jęczysz, popatrz na booki ktore maja wiekszosc takich jednostek

...i jeszcze takim tonem napisane oba ze caly czas nie wiem czy to zarty czy po prostu rece opadaja :twisted:

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

To może zamiast dawać im 1+ dajcie eteryczność, będą lepszą konkurencją dla Wraith'ów i reszty świata.... :?
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

A może posłabić wrighty zamiast ulepszać Blood Knightów. Nie rozumiem czemu, gracze(no pojedyńczy, nie wszyscy) VC czy demonów chcą aby wszystkie jednostki podnieść mocą do tych przegiętych, bo w innym wypadku ich nie wystawią, mimo że i tak są mocniejsze od jednostek w innych bookach. Może jeszczę polepszymy warp-lighting cannona czy doomwheel'a bo przegrywa z adominacją.

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

Ja nadal wierzę, że ten post był zwykłym żartem. Jesli nie to sugeruję autorowi pogranie sobie ogrami na turnieju przeciwko vampirom - od razu pokocha wszelkie jednostki bez wyjątku ;)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Oni No Maćko pisze:Ja nadal wierzę, że ten post był zwykłym żartem.
Niepoprawny optymista? :D
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

A ja sugeruje, żeby wycięc ten spam bez sensu.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

nie, ten post nie był żartem.

Powtarzam jeszcze raz... Ja nie jestem zwolennikiem przeginania wampirów jeszcze bardziej niż są.

Uważam, że BP poszedł w bardzo dobrym kierunku - zakaz recastowania popychaczki (bardzo przegięte); zakaz 2x wraithów; (albo regenka albo hełm); ograniczenie wskrzeszania ghuli. Mi sie te zmiany podobają, ale jak widać juz nic nie mozna napisać na forum bo milion commentow nic nie wnoszących typu:
"To może zamiast dawać im 1+ dajcie eteryczność, będą lepszą konkurencją dla Wraith'ów i reszty świata...."
Przecież, ludzie, wampiry sa już dobrze zbalansowane, to co chcecie im jeszcze zabierać?.

Blood knight @55p/model - 1W, 4T, 2+ save > samo za siebie mówi, że nie grywalne

ODPOWIEDZ