Orki

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Orki

Post autor: Kołata »

Yahoo82 pisze:A ja właśnie przez przypadek przejrzałem sobie listę magicznych przedmiotów dla zielonych z poprzedniej edycji... Kurde, tam to można było warbossa złożyć naprawdę potężnego! Szkoda, że nie grałem jeszcze wtedy w wfb :/
Chyba żartujesz?! :shock: Wtedy to dopiero był złom do potęgi! Poza drogs armorem (save 1+) totalne dno.

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Hmmm na papierze to co znalazłem wydawało się mocne. Chyba, że to nie była 6ed bo to tylko jakiś pdf :) Generalnie przedmiot dający +1T, +1S i zmieniający w LT, ironback dawał oprócz impactów jeszcze Sv+3, jakis hełm tam był ciekawy, Ulag dawał re-roll to hit i to wound... Muszę sprawdzić, czy to co czytałem to była 6ed czy jakis homemade. :roll:
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Homemade, w 6 nie było np. Ironbacka
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

ale było 8 rydwanów :D :D :D

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

i moje ukochane pociagi wolf ridersow :) lezka sie w oku kreci...
powerowe byly itemy dla szamanow.

a ze zieloni wymieraja to niestety prawda... wszyscy gracze poznanscy ktorych kojarze, a ktorzy grali zielonymi zmienili armie lub kupili druga, wlacznie ze mna (chociaz ja zmienilem armie jeszcze przed 7 ed)
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

A w 8. ed. wszyscy Ci którzy posprzedawali zielone ścierwo, będą żałować swego czynu.
Tyle że w tedy nie kupią już gobasów za takie pieniądze jak teraz.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

przeniesiony do innego tematu.
Ostatnio zmieniony 1 lis 2009, o 12:49 przez bless, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Bless uważam, że Twój post powinien się znaleźć w ogólnej dyskusji o BP, a nie tylko na topicu Orkowym. Powinien być też przedyskutowany razem z pomysłem ograniczenia flamerów jak wraciaków.
Obrazek

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

BP ma gdzieś armie inne niż te którymi grają sami sędziowie
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Nie jest aż tak źle teraz mają w końcu nam coś dać. Mam nadzieje, że cos więcej niż kopa. :mrgreen:

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

To równie prawdopodobne jak to że dopuszczą Nocne gobliny, kult Ulryka lub Empire by border, czyli prawdopodobnie nigdy(chyba że zabijemy wszystkich sędziów i podstawimy ich ludźmi). Wzmacnianie armii O&G wymagało by zbyt dużych ingerencji w mechanikę więc LS woli poczekać, w końcu za 3-5 lat ma być nowa edycja orków, ich gracze i tak są mało ważni więc po co wzmacniać orki.
W forum orków jest 5+ tematów w których ludzie dają ulepszone armii listy tej armii, nie mówiąc o autorkich armiach nocnych goblinów(bardziej celowano w flufuf niż mechanikę) i czarnych orków(ten projekt chyba zawieszono). To chyba znaczy że z tą armią jest coś nie tak i graczom się nie podoba że tak fajna i klimatyczna armia została tak potrakowana przez GW.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Fojtu
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: Fojtu »

chodzi o to ze ingerencja w mechanike jest niewskazana i tego LS sie wystrzega. poza tym nikt nie zabrania Ci zrobic turnieju z tymi wszystkimi kultam, nocnikami itd :roll:

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Trudniej trudniej zorganizować niż ci się wydaje, to raz. Dwa, W takim razie po co jest coś takiego jak balansig patch, jeśli nie po to by wyrównać szanse pomiędzy graczami różnych armii? Trzy nie da ię tego zrobić bez ingerencji w mechanikę.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Fojtu
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: Fojtu »

wiem ze turniej latwo nie jest zrobic ale jak organizator daje takie a nie inne zasady i ludzie przyjezdzaja to cos chyba znaczy. BP w wielu kwestiach sie sprawdzil, a w niektorych nie i nie ma co zbytnio plakac-nie da sie osiagnac idealnego balansu i tyle.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

ale juz za ok rok nowy AB.
i tylko pozostaje nadzieja ze zieloni tez sie beda lapac na obcinanie przegiec :twisted:

a po kilku latach 7ed.+AB i nowych armiach gra zielonymi to marna przyjemnosc

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Nie za rok, w przyszyłm roku ma być tylko bisty, nowa edycja, nowa podstawka i imperium
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

likaon zamilknij bo gdybym był odpowiedzialny za BP to między innymi przez takie posty zmieniłbym zdanie co do boostowania orków. W niczym nie pomagasz. A to, że BP nie dopuszcza empire by forum czy "twoich" nocników to akurat moim zdaniem bardzo dobra rzecz. Rozważano sloty jak u HE i może coś z tego będzie. Nie płacz, że nic z tego nie wyjdzie bo nie wiesz tego. Poczekamy zobaczymy

pozdrawiam i doradzam cierpliwość

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Likaon czytaj teopiki o BP to odkryjesz, że nawet Jankiel mówiłcos o booście dla orków.

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

HE-lfie sloty faktycznie duzo daja. mozna dzieki nim podjac wyrownana walke z nowymi armiami, zarowno vc/lizaki/demony/skaveny przestaja byc czyms nie do przejscia, a staja sie po prostu wyzwaniem.
w gruncie rzeczy nie o to chodzi przeciez, zeby orki byly jakos mega-przegiete, a o to, zeby grajac ze slabszym taktycznie przeciwnikiem nie byc juz na starcie skazanym na porazke.
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Deather pisze:likaon zamilknij bo gdybym był odpowiedzialny za BP to między innymi przez takie posty zmieniłbym zdanie co do boostowania orków. W niczym nie pomagasz. A to, że BP nie dopuszcza empire by forum czy "twoich" nocników to akurat moim zdaniem bardzo dobra rzecz. Rozważano sloty jak u HE i może coś z tego będzie. Nie płacz, że nic z tego nie wyjdzie bo nie wiesz tego. Poczekamy zobaczymy

pozdrawiam i doradzam cierpliwość

+1
Likaon, wyswiadczasz graczom orokowym niedzwiedzia przysluge jadac w ten sposob po naszych kolegach z LS.Chociac masz prawo do swojego zdania i do promowania swojego podrecznika Nocnych Goblinów, to nie jestes na pewno glosem wszystkich, ani chyba nawet wiekszosci, graczy bawiących się zielonoskórymi.
LS wydaje sie ostatnio zainteresowana wzmocnieniem orkow, co daje nadzieje na pojawienie sie kilku boostów. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Obrazek

ODPOWIEDZ