Pytania odnosnie BP

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

W sumie to chyba pytanie o uściślenia, a nie BP, ale co mi tam - spróbuję spytać tutaj :)

Jak wygląda właściwie kwestia podstawki pod steam tank:
- oficjalna errata GW do Empire (wydaje mi się, że ostatnia), mówi 50x100 mm

- uściślenia 120x80 mm

- do tego dochodzą zdjęcia nowego czołgu, który zostanie niebawem wydany i jest on na podstawce małej.

Proszę o wyjaśnienie, a jeżeli odpowiedź 120x80 mm jest prawidłowa, również o uzasadnienie, czym ta zmiana jest spowodowana. Nie ma co się bowiem oszukiwać - niesie za sobą zdecydowanie więcej minusów niż plusów dla (i tak już obecnie średnio mocnego) Empire: znacznie łatwiejszy cel dla klop, trudniejszy do schowania, więcej modeli się z nim styka i może po nim bić. Plus to tylko "większy" zasięg terroru.

Uprzejmie proszę o odpowiedź.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Proszę o wyjaśnienie, a jeżeli odpowiedź 120x80 mm jest prawidłowa, również o uzasadnienie, czym ta zmiana jest spowodowana. Nie ma co się bowiem oszukiwać - niesie za sobą zdecydowanie więcej minusów niż plusów dla (i tak już obecnie średnio mocnego) Empire: znacznie łatwiejszy cel dla klop, trudniejszy do schowania, więcej modeli się z nim styka i może po nim bić. Plus to tylko "większy" zasięg terroru.

Oraz łatwiej zmieścić na niej czołg.

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Jeżeli ktoś ma z tym problemy, powinny być ewentualnie 2 opcje do wyboru (jak w przypadku smoka). Nie za bardzo to widzę - gdy wyjdzie nowy czołg z oryginalnie dołączaną małą podstawką, ludzie będą mieli ją wyrzucić i dorobić sobie większą ?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ja nie widze jak dawac podstakwe pod model taka, ze jej spod modelu nie widac bo ten jest za duzy....


ale moze po prostu powinienem sobie zmienic podstawki na katapulty ;)

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Powszechnie wiadomo, że czołg na podstawce 50x100 wygląda komicznie i powiedzmy to wprost - nie mieści się. Niech se GW tego typu pomysły w d.. wsadzi, albo zmieni projekt modelu. To tak jakby smoka kazali wciskać na podstawkę 40x40, bo to takie fajne :D
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Kwestie wizualne chyba nie mogą stanowić o ustalaniu zasad, mających realny wpływ na grę. Mój czołg stoi na małej górce i dzięki temu całkiem zacnie się prezentuje na małej podstawce - więc jest to sprawa do rozwiązania. Niektóre maszyny też głupio wyglądają na swoich podstawkach, a nikt nie ustalił, że mają być z tego powodu wystawiane np. na rydwanowych.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Niektóre maszyny też głupio wyglądają na swoich podstawkach, a nikt nie ustalił, że mają być z tego powodu wystawiane np. na rydwanowych.
jak rozumiem w zasadach juz sie nie doszukujesz logiki? wczesniej pamietm, ze pisales cos kiedys na forum od zasad, ze przeciez to nierealne i niemozliwe blah,blah,blah :P

widac common sense czesto dziala tylko w jedna strone :P

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Niezbyt rozumiem Twoją wypowiedź Shino. Czemu niby w zasadach się nie doszukuję logiki ? Uważam tylko, że skoro zostało wprowadzone w usciśleniach coś ewidentnie sprzecznego z erratą GW, musiał ku temu istnieć sensowny powód, o którym nie wiem. Póki co dowiedziałem się, że zdaniem niektórych czołg wizualnie kiepsko wypada na małej podstawce, jednak jest to argument na tyle IMO małej mocy, że mógłby za sobą nieść ewentualnie stwierdzenie "Czołg może być wystawiony na podstawce 120x80 mm lub 50x100 mm, przy czym decyzja należy od gracza Imperium, któremu się jego figurka na danej podstawce mieści/podoba lub nie".
wczesniej pamietm, ze pisales cos kiedys na forum od zasad, ze przeciez to nierealne i niemozliwe blah,blah,blah
To ciekawe. Ja nie pamiętam. Zacytuj mnie proszę. Stwierdzenie jest bardzo ogólnikowe (coś, kiedyś, blah, blah). Może mnie z kimś pomyliłeś ?

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

też jestem zainteresowany kwestią czołgu i jego podstawki. również czekam na sensowny argument czemu nie może być na 50/100? nie satysfakcjonuje mnie odpowiedź bo wizualnie wygląda lepiej - a co jeśli ktoś ma stary czołg z 5 edycji? Wtedy on komicznie wygląda na 80/120 ...

Edit: tylko znów nie dawajcie przykładu katapulty TK, że powinna być na 40mm ... bo sam mam na rydwanowych :P ... może najlepiej wprowadzić zapis "na podstawce nie mniejszej niż..."
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ismael pisze:To ciekawe. Ja nie pamiętam. Zacytuj mnie proszę. Stwierdzenie jest bardzo ogólnikowe (coś, kiedyś, blah, blah). Może mnie z kimś pomyliłeś ?
watpie zebym mylil osoby :)

niemniej forum zasad ma ponad 22k postow i uwerzmi, ze nie chce mi sie tam szukac tego jednego ;) mam ciekawsze rzeczy do roboty ;)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Zwłaszcza że wyszukiwarka jest chwilowo niezbyt użyteczna -- odbudowuje się indeks ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

watpie zebym mylil osoby

niemniej forum zasad ma ponad 22k postow i uwerzmi, ze nie chce mi sie tam szukac tego jednego mam ciekawsze rzeczy do roboty
Nie ma to znaczenia. Niemniej takie ogólnikowe stwierdzenia są z reguły bez sensu. Takie zdanie mogłeś napisać pod adresem niemal każdej osoby wypowiadającej się na tym forum. I najprawdopodobniej pamięć Cię w tym przypadku zawodzi, gdyż nie przypominam sobie żadnej wymiany zdań z Tobą, ani żadnej swojej wypowiedzi o sprawach nierealnych, czy niemożliwych. Zostawmy to jednak i wróćmy do tematu.

Pytanie jest następujące: czy fakt, że 6 edycyjny model czołgu jest zdaniem niektórych osób zbyt duży na podstawkę 50x100 to jedyny powód, dla którego w uściśleniach zmieniono zapis erraty GW ? Jeśli są inne, proszę o ich wymienienie.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jak jest z dzialami z DoW?
nie ma żadnych ograniczeń co do ich brania na bpr?

chodzi mi o armaty w innych armiach.

ograniczenia to oczywisćie wynikające ze slotów rare ale czy są jeszcze jakies?
tzn. jak wezme jedno dzialo to dlaej mogę dublować speciale, dwa dziala to nie mogę dublować speciali etc.

Ogólnie chodzi mi o to czy można je po prostu brać :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Scyla Anfingrimm
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Scyla Anfingrimm »

Czemu nie moge wybrać do armii special characterów? Kto to wogóle powymyślał? Czemu grając WoC moge wziąść tylko jedną helke? Kto wymyślił zakaz wystawienia większej ilości jednostek core, powtarzania rare i special?! Ogólnie czemu ludzie nie wydający systemu decydują w jaki sposób go zmieniać? To że demony czy wąpierze są przegięte da sie przeżyć. Mówi sie trudno i gra sie dalej. W takim wypadku ja też chce takie coś napisać. Wedle moich zasad wszystkie jednostki WoC, które są opancerzone w ponad 50% i nie są potworami trafiają i ranią nawet na 1. Może być?
"ZABIJAJ DLA KHORNA, ZABIJAJ DLA KHORNA, ZABIJAJ DLA KHORNA!" (Dla Slaanesha też! I dla Nurgla! Oraz Tzeentcha!) Zabijaj każdego jak leci! Niech Chaos rośnie w siłe i zapanuje nad światem śmiertelników!

P.S. A Wąpierze ssą!!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Scyla Anfingrimm pisze:Czemu nie moge wybrać do armii special characterów? Kto to wogóle powymyślał? Czemu grając WoC moge wziąść tylko jedną helke? Kto wymyślił zakaz wystawienia większej ilości jednostek core, powtarzania rare i special?! Ogólnie czemu ludzie nie wydający systemu decydują w jaki sposób go zmieniać? To że demony czy wąpierze są przegięte da sie przeżyć. Mówi sie trudno i gra sie dalej. W takim wypadku ja też chce takie coś napisać. Wedle moich zasad wszystkie jednostki WoC, które są opancerzone w ponad 50% i nie są potworami trafiają i ranią nawet na 1. Może być?
no nikt Ci nie zabroni czegoś takeigo napisać. Napisz i daj, tylko ciekawe kto na tym będzie gral...

btw. nie zapomnijcie o miom pytaniu, bo to dla mie istotna kwestia z tymi aramtami :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Scyla Anfingrimm
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Scyla Anfingrimm »

A Ty słyszałeś/aś o ironii? Bo na żadne konkretne pytanie od Ciebie nie uzyskałem odp. tylko na retoryczno - ironiczne (że sie tak wyraże) :?.
"ZABIJAJ DLA KHORNA, ZABIJAJ DLA KHORNA, ZABIJAJ DLA KHORNA!" (Dla Slaanesha też! I dla Nurgla! Oraz Tzeentcha!) Zabijaj każdego jak leci! Niech Chaos rośnie w siłe i zapanuje nad światem śmiertelników!

P.S. A Wąpierze ssą!!

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Scyla Anfingrimm pisze:Czemu nie moge wybrać do armii special characterów? Kto to wogóle powymyślał? Czemu grając WoC moge wziąść tylko jedną helke? Kto wymyślił zakaz wystawienia większej ilości jednostek core, powtarzania rare i special?! Ogólnie czemu ludzie nie wydający systemu decydują w jaki sposób go zmieniać? To że demony czy wąpierze są przegięte da sie przeżyć. Mówi sie trudno i gra sie dalej. W takim wypadku ja też chce takie coś napisać. Wedle moich zasad wszystkie jednostki WoC, które są opancerzone w ponad 50% i nie są potworami trafiają i ranią nawet na 1. Może być?
Jak przeczytałem tego posta to jedyne co mi przychodzi na myśl to wrzucenie go do tematu "Rozluźnienie i spinanie pośladów" :lol2:

@Kosa z tego co wiem to możesz brać armatki do HE na BP, ale to tak gwarantuje na 40% :D co do ich dublowania i dublowania specjali to już się nie mogę wypowiedzieć.

Awatar użytkownika
Scyla Anfingrimm
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Scyla Anfingrimm »

Arbaal pisze:
Scyla Anfingrimm pisze:Czemu nie moge wybrać do armii special characterów? Kto to wogóle powymyślał? Czemu grając WoC moge wziąść tylko jedną helke? Kto wymyślił zakaz wystawienia większej ilości jednostek core, powtarzania rare i special?! Ogólnie czemu ludzie nie wydający systemu decydują w jaki sposób go zmieniać? To że demony czy wąpierze są przegięte da sie przeżyć. Mówi sie trudno i gra sie dalej. W takim wypadku ja też chce takie coś napisać. Wedle moich zasad wszystkie jednostki WoC, które są opancerzone w ponad 50% i nie są potworami trafiają i ranią nawet na 1. Może być?
Jak przeczytałem tego posta to jedyne co mi przychodzi na myśl to wrzucenie go do tematu "Rozluźnienie i spinanie pośladów" :lol2:

@Kosa z tego co wiem to możesz brać armatki do HE na BP, ale to tak gwarantuje na 40% :D co do ich dublowania i dublowania specjali to już się nie mogę wypowiedzieć.

Aaa... no tak. Bo ja jako gracz, który dopiero rozpoczyna przygode z battlem powinienem być od razu wszechwiedzący. Zadałem pytania i myślałem (widać mylnie) że dostane na nie odpowiedzi. To że WY macie duuużo więcej doświadczenia odemnie nie daje wam "przywileju" traktowania mnie z góry. No nic. Po takich wypowiedziach wnioskuje że raczej nie poznam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Sam se idź Arbaal... pospinać i porozluźniać pośladki.
"ZABIJAJ DLA KHORNA, ZABIJAJ DLA KHORNA, ZABIJAJ DLA KHORNA!" (Dla Slaanesha też! I dla Nurgla! Oraz Tzeentcha!) Zabijaj każdego jak leci! Niech Chaos rośnie w siłe i zapanuje nad światem śmiertelników!

P.S. A Wąpierze ssą!!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Scyla Anfingrimm pisze:Czemu nie moge wybrać do armii special characterów?
mozesz. nie mozesz grac armia z special characterem na turnieju uzywajacym bpr (albo limited ale to inna sprawa)
Kto to wogóle powymyślał?
ls
Czemu grając WoC moge wziąść tylko jedną helke?
bo jest ograniczenie rarow
Kto wymyślił zakaz wystawienia większej ilości jednostek core, powtarzania rare i special?
ls
Ogólnie czemu ludzie nie wydający systemu decydują w jaki sposób go zmieniać?
nie decyduja w jaki sposob go zmienic, lecz jak go ugrywalnic turniejowo zeby istniala jakakolwiek roznorodnosc rozpisek
W takim wypadku ja też chce takie coś napisać.
chcij. jesli chcesz zeby ludzie na to grali to tez nie ma problemu... glosowanie na ls bedzie za jakis miesiac dwa
Może być?
nie

Awatar użytkownika
Scyla Anfingrimm
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Scyla Anfingrimm »

Dobra. Dzięki za odp. Ale od dzisiaj nie używam już ironii w internecie. Ale czy dobrze rozumiem Twoją wypowiedź? Ograniczenie speciali i rarów wprowadzono po to żeby sie rozpiski nie dublowały? Mnie sie wydaje że jakby można było wystawić dajmy na to ze 3 shaggothy i 7 jakichś core to jeden by sie zdecydował na 3 shaggothy, drugi na te 7 core, a trzeci i reszta by to ostro wymiksowali. No ale wnioskując z tego "całego zmieniania na siłe" źle mi sie wydaje. LS to liga sędziowska, tak? Na jakiej podstawie są do niej ludzie dobierani i co daje im prawo wprowadzać takie zmiany?
"ZABIJAJ DLA KHORNA, ZABIJAJ DLA KHORNA, ZABIJAJ DLA KHORNA!" (Dla Slaanesha też! I dla Nurgla! Oraz Tzeentcha!) Zabijaj każdego jak leci! Niech Chaos rośnie w siłe i zapanuje nad światem śmiertelników!

P.S. A Wąpierze ssą!!

ODPOWIEDZ