Dogs Of War

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Re: Dogs Of War

Post autor: Asassello »

to może byś się w końcu pojawił na turnieju, a nie wylewasz swoje fobie na forum?
zobaczysz jak to teraz na prawdę wygląda. Zapewne przez te naście lat sporo się zmieniło i nie powiem, że na gorsze.

A co do CHD, w PL można grać na INDY CHD od jakiś 2 lat (BP je już dopuszczał). Jakby była taka mocna jak piszesz to byśmy mieli jej wysyp, a tak to jak raz na 3 turnieje pojawi się jakiś zapaleniec z tą armią to jest święto - a zapaleniec rzadko wybija się do jakiegokolwiek TOP.
Na serio, zweryfikuj swoje pomysły/słowa/myśli z rzeczywistością a potem pisz.

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Kończąc zupełny offtop o CHD i turniejach z mojej strony
Asassello pisze:to może byś się w końcu pojawił na turnieju, a nie wylewasz swoje fobie na forum?
zobaczysz jak to teraz na prawdę wygląda. Zapewne przez te naście lat sporo się zmieniło i nie powiem, że na gorsze.

A co do CHD, w PL można grać na INDY CHD od jakiś 2 lat (BP je już dopuszczał). Jakby była taka mocna jak piszesz to byśmy mieli jej wysyp, a tak to jak raz na 3 turnieje pojawi się jakiś zapaleniec z tą armią to jest święto - a zapaleniec rzadko wybija się do jakiegokolwiek TOP.
Na serio, zweryfikuj swoje pomysły/słowa/myśli z rzeczywistością a potem pisz.

pozdrawiam
ad chd turniej wyniki.

Co nie oznacza, że nie da się nimi pocisnąć.

ad turnieje typu master ogólnie: Za dużo kopiuj wklej incydentów, aczkolwiek organizatorom należą się podziękowania za ich zszarpane nerwy i chęci. Generalnie pojawiłem zupełnie okazyjnie na DMP ad. 2009 (a może 2008 rok to był) i nie widziałem sodomy i gomory, ale wystarczy przeczytać dział z relacjami z turniejów aby skutecznie zniechęcić się do masterów.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

dziik pisze: ad turnieje typu master ogólnie: Za dużo kopiuj wklej incydentów, aczkolwiek organizatorom należą się podziękowania za ich zszarpane nerwy i chęci. Generalnie pojawiłem zupełnie okazyjnie na DMP ad. 2009 (a może 2008 rok to był) i nie widziałem sodomy i gomory, ale wystarczy przeczytać dział z relacjami z turniejów aby skutecznie zniechęcić się do masterów.
niestety, ale na forum zazwyczaj pojawiają się tylko te negatywne relacje i jest to tylko pare % wszystkich ludzi.
A tego że tym 90% sie podobało nikt nie bierze pod uwagę. Turnieje to nie chlew, choć zdarzają się incydenty.
Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Tak w istocie całość sprowadza się do gustów. Fanowskie army booki to home-rule, ale czym był przecież BP swojego czasu jeśli nie powszechnie akceptowanym home-rulem właśnie :mrgreen: :P ( niedoskonałym i zatrzymanym w pół kroku, ale jednak całkiem niezłym mimo swych wad ). Dla mnie twórczosć fanowska ( również w aspekcie zasad ) jest jednym z ciekawszych elementów ogólno bitewniakowego hobby i każdemu rozsądnie i ładnie napisanemu AB zawsze jestem życzliwy.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

dziik pisze: ad turnieje typu master ogólnie: Za dużo kopiuj wklej incydentów, aczkolwiek organizatorom należą się podziękowania za ich zszarpane nerwy i chęci. Generalnie pojawiłem zupełnie okazyjnie na DMP ad. 2009 (a może 2008 rok to był) i nie widziałem sodomy i gomory, ale wystarczy przeczytać dział z relacjami z turniejów aby skutecznie zniechęcić się do masterów.
skromna uwaga na przyszłość: proponuję nie oceniać rzeczywistości przez pryzmat forów internetowych, jakichkolwiek :wink: świat jest naprawdę przyjaźniejszym miejscem :mrgreen:

pzdr,
Ż.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Żaba, FOR a nie forów ;)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Siema. Właśnie wróciłem z Poznania, gdzie na turnieju w sklepie Bard było 21 greaczy, w tym 2 graczy DOW (WTF?). Nie pamiętam które miejsce zajął kolega (chyba wyżej ode mnie) - a ja miałem 8. Tak więc to nie jest tak, że pieski są kiepawe. I chyba obaj nie mieliśmy MMM.
Oprócz tego były lizaki, wampiry, demon też grał, dużo imperium i krasi.
IMO precz z jakimś fanbookiem. Wolę grać serio armią by GW niz jakimś wytworem czyjeś wyobraźni.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Bym zapomniał. W sumie wystarczy pozwolić graczom DOW na możliwość korzystanai oficjalnie ze wszystkich jednostek zamiezczonych w WD itp oficjalnych podręcznikach GW i będzie luz.

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

Jak wygląda sprawa z podręcznikiem Ogrów w DoW, można czy nie można używać jednostek Ogrów???? Wiem że errata każe wykreślić wszystko odnośnie DoW - ale GW całkowicie skreśliło tę armię.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Uściślenia Sędziowskie zezwalają na używanie armii DoW na pewnych warunkach. Nie ma w nich zawartego fragmentu, który przekreśla to co zostało zapisane w erracie GW - tym samym nie można używać jednostek z OK w armii DoW.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Poważnie ? To chyba czas to zmienić przy okazji kolejnych uściśleń. Niektóre z jednostek ogrów (typu Maneaterzy) stały się filarem armii DoW i w sumie w życiu bym nie pomyślał, że już ich nie mogę wystawić.
Przy okazji - jeszcze jakiś czas temu zastanawialiście się, czy nie dopuścić tego autorskiego booka do DoW (ala ChD). Czy wciąż go analizujecie, czy też pomysł nie przeszedł ?

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

ismael pisze:Przy okazji - jeszcze jakiś czas temu zastanawialiście się, czy nie dopuścić tego autorskiego booka do DoW (ala ChD). Czy wciąż go analizujecie, czy też pomysł nie przeszedł ?
Zastanawialiśmy się w jakiej formie W OGÓLE dopuścić DoW, żeby istniał jako legalna armia. Stanęło na tym co widzicie w uściśleniach i na razie nie ma planowanych żadnych zmian w tej kwestii.

Sam pomysł z autorskim AB od początku stał pod dużym znakiem zapytania z racji tego że zależało nam wyłącznie na wprowadzeniu DoW do gry, a nie na zmianach "ala ChD".
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

DoW są ofiarą tego że GW wyeliminowało tę armię. Ze wszystkich podręczników wyeliminowano zapisek o DoW - również w ograch. Skoro pozostawiacie je jak z poprzedniej edycji w dodatku upośledzacie nas o przedmioty z kampanii które były zupełnie legalne w 7ed to jeszcze o Ogry do których wszak errata jest na bieżąco. Pomimo kompletnej biedy jaką jest ta edycji to jeszcze takie coś - moc.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Wrubel pisze:DoW są ofiarą tego że GW wyeliminowało tę armię. Ze wszystkich podręczników wyeliminowano zapisek o DoW - również w ograch. Skoro pozostawiacie je jak z poprzedniej edycji w dodatku upośledzacie nas o przedmioty z kampanii które były zupełnie legalne w 7ed to jeszcze o Ogry do których wszak errata jest na bieżąco. Pomimo kompletnej biedy jaką jest ta edycji to jeszcze takie coś - moc.
A pomyśleć, że mogło się to skończyć zupełnie inaczej, nie? Na przykład mogliśmy zapomnieć o DoW zupełnie, bo dlaczego by nie? Games Workshop zlikwidowało DoW. Oszczędzilibyśmy sobie starań i nie zaśmiecali uściśleń kolejnymi zmianami na miarę Balancing Patcha. Ktoś jednak podjął się takiego działania... lecz chyba następnym razem Ci ktosie zastanowią się dwa razy zanim podejmą się takich zmian, skoro mają oczekiwać takich reakcji.

Masz armię. Masz do wyboru wszystkie jednostki jakie były kiedykolwiek publikowane do DoW w White Dwarfie (nie ma dostępu do OK, bo usunęła ich 8ed. errata GW - temu źródłowi, z zasady uściślenia nie przeczą lecz je wspierają. Poza tym gramy w 8ed., a nie 7ed.). Masz do wyboru przedmioty z commonów, których jest znacznie więcej niż przedmiotów jakie kiedykolwiek DoW miało od czasu własnego AB.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Toś nas zgasił . Ale na poważnie DoW powinny istnieć z prostej przyczyny GW nadal sprzedaje ich modele tak więc powinniśmy mieć szansę zagrania nimi , a jeżeli zapomnieli byście o DoW to o Chadecji tym bardziej bo do nich figurek GW nie sprzedaje jeszcze . Co do magicznych przedmiotów to możliwość używania tych RB jest niewystarczająca z jednej przyczyny gwardia DoW może wybrać tylko War Baner czy można by było prości o dowolny sztandar wtedy to może by zagościła w rozpach ,reszta pasi chyba większości . W przypadku Al ja proponował bym poczekać aż Warhammer Forge wyda jakjeś RoRy coby o ich punktacje oprzeć eretę , bo sądzę że wystarczy co nie co zmienić punktację ,wywalić kilka niepotrzebnych ograniczeń czy też przesunąć niektóre regimenty do corów aby otrzymać ciekawą i grywalną armię .
A propo Ogrów to jeżeli nie wszystkie to chociaż Menetersów. [-o<
A i jeszcze pytanko czy możemy wystawiać Manbiters Gnoblar Hords mają przypis DoW ale AL. Jest bardzo autorski czy są w takim wypadku dopuszczeni.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Mac, nie unoś się. Bardzo miło, że LS poszła na rękę graczom DoW i poniekąd zalegalizowała tą armię. Skoro jednak poświęciliście już jakiś czas nad omawianiem tej kwestii, może warto zrobić to raz jeszcze. Bodźcem dla wielu osób, które uzbierały tą armię był Balancing Patch do poprzedniej edycji, który sprawiał, że armia stała się w pewnym momencie bardzo grywalna.
Nie dziw się, że teraz gracze również chcieliby dostać pełnowartościowy produkt, a nie półprodukt. Jeśli już wbrew GW przywróciliście DoW do życia, czemu nie możecie dodać kliku linijek do uściśleń więcej, typu "Armia DoW może brać następujące jednostki Ogrów...", ewentualnie przywrócić przedmioty z włoskiej kampani. Przecież te kwestie nie naruszają w żaden sposób balansu gry, nie czynią z DoW armii topowej, ale są ładną kontynuacją Balancing Patcha - zostawiają w niej to co było w poprzednim Armyliście (= to co Nam dawał BP), a dodają commony (które dostały również wszyskie inne armie).
Obecne zapisy porównałbym to następującej hipotetycznej sytuacji: zbieram sobie Imperium, przychodzi nowa edycja, w której GW zapomina o Imperium. Załamka, nie mam czym grać, ale na szczęście na ratunek przychodzi LS i wprowadza uściślenie: Armia Imperium jest legalna, ale traci wszystkie przedmioty magiczne z booka, w miejsce których dostaje commony z rulebooka i nie może wystawiać Knightly Orders i Inner Circle (vide Ogry). Przyznasz, że rozwiązanie jest niezadawalające - niby się cieszysz, że możesz grać swoimi figurkami, ale nie rozumiesz dlaczego zabrano Ci część opcji.

Pracę LS bardzo cenię i cieszę się, że chciało Wam się pomysleć o graczach DoW. Może jednak powyższy przykład sprawi, że spojrzysz / spojrzycie na tę kwestię bardziej z perspektywy gracza DoW - armii zapomnianej przez GW.


Pozdrawiam
-ism

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Wieszkto pisze:A i jeszcze pytanko czy możemy wystawiać Manbiters Gnoblar Hords mają przypis DoW ale AL. Jest bardzo autorski czy są w takim wypadku dopuszczeni.
Uściślenia wszystko pięknie wyjaśniają.

@ismael
Rozumiem sytuację i niedosyt z powodu otrzymania DoW w takiej formie, ale widzę również że wasz pogląd jest tendencyjny. Zrozumcie, że nie staramy się tworzyć Balancing Patcha ani go kontynuować. Nie chodzi nam o wprowadzenie zmian balansujących w jakimkolwiek stopniu. Wprowadzenie armii do bycia legalnej tym nie jest. Zmiany dotyczące przedmiotów, jednostek itp. - są. Poza tym zalegalizowaliśmy DoW na początku 8ed., choć właściwie jeszcze nie wiemy jak będzie ona wyglądać - nie wyszedł jeszcze żaden AB. Ogranicza to jakiekolwiek możliwości podejścia do zmian balansujących, o ile takie chcielibyśmy podjąć.

Porównania masz ciekawe, lecz nie do końca odpowiednie. Przedmioty z Włoskiej Kampani, jak sama nazwa mówi nie były nigdy podstawowymi przedmiotami tej armii - były dodatkiem, tak samo jak dodatkiem byli Doomseekerzy czy tatuaże Zabójców. Żadne zasady z Storm of Chaos nie są aktualnie kontynuowane i tak samo nie są kontynuowane przedmioty z Włoskiej Kampanii.

Co innego ogry z OK. Jak już wcześniej powiedziałem, uściślenia sędziowskie nie zaprzeczają FAQ/erratom z GW i nie zamierzamy tu tworzyć precedensów. Istnienie DoW, poprzez decyzję LS, jako oddzielnej armii nie zaprzecza FAQ/erracie, bo nigdzie nie jest zapisane, że armia DoW przestaje istnieć. Jest natomiast zapisane (przy odpowiednich jednostkach i wpisach), żeby ignorować wszystkie odniesienia do DoW i temu zaprzeczyć nie możemy.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

No to może chociaż dajcie nam możliwość brania Kontyngentu Kislevu jako jedynych sojuszników .
Albo dorzucie nam te jednostki do AL jeżeli to możliwe i nie jest to w sprzeczności z waszymi założeniami i zamysłami co do DoW .
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

Mac pisze:A pomyśleć, że mogło się to skończyć zupełnie inaczej, nie? Na przykład mogliśmy zapomnieć o DoW zupełnie, bo dlaczego by nie? Games Workshop zlikwidowało DoW. Oszczędzilibyśmy sobie starań i nie zaśmiecali uściśleń kolejnymi zmianami na miarę Balancing Patcha. Ktoś jednak podjął się takiego działania... lecz chyba następnym razem Ci ktosie zastanowią się dwa razy zanim podejmą się takich zmian, skoro mają oczekiwać takich reakcji.
Mac pisze:Istnienie DoW, poprzez decyzję LS, jako oddzielnej armii nie zaprzecza FAQ/erracie, bo nigdzie nie jest zapisane, że armia DoW przestaje istnieć.
Zaprzeczasz sam sobie. Wielkie dzięki że w natłoku zadań zdołaliście się pochylić nad maluczkimi DoW. Uważam że będąc członkiem ciała które zostało powołane przez graczy i mające na celu służenie graczom należało by się wykazywać trochę większą pokorą.
Mac pisze:Nie chodzi nam o wprowadzenie zmian balansujących w jakimkolwiek stopniu. Wprowadzenie armii do bycia legalnej tym nie jest. Zmiany dotyczące przedmiotów, jednostek itp. - są.
Wynika z tego że ChD nadal powinny grać na Hordach. Dlaczego nagle mają dopuszczony cały nowy podręcznik?
Mac pisze:Masz do wyboru przedmioty z commonów, których jest znacznie więcej niż przedmiotów jakie kiedykolwiek DoW miało od czasu własnego AB.
Inne armie też mają taką możliwość.

Nie mam tu zamiaru usuwać Indy ChD - apeluję tylko o równe traktowanie wszystkich armii które mamy i którymi chcemy grać. BP załatwiał całą sprawę i stworzył tę armię grywalną. Ktoś już tę robotę wykonał - poprzednia LS doprowadziła DoW do stabilnego stanu, dlaczego ma to nie być kontynuowane. Wątpliwości jak działają przedmioty również zostały wyjaśnione. Ucięcie tego co wprowadzało BP cofa DoW do poprzedniego stanu nieistnienia, czyli wszystko co zostało wypracowane idzie w śmietnik. Apeluję o przywrócenie stanu z BP. Pozwalał on realnie patrzeć na psy i sprawiał że dało się fajnie nimi pograć. Nie forsuję nowego - autorskiego podręcznika czy wymysłów wyciągniętych z kieszeni. Chcę tylko powrotu tego co już było i się sprawdziło.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Wrubel pisze:Uważam że będąc członkiem ciała które zostało powołane przez graczy i mające na celu służenie graczom należało by się wykazywać trochę większą pokorą.
Tego samego mam nadzieję oczekiwać od graczy, ale nie było to widoczne po ostatniej Twojej wypowiedzi.

Indy GT ma dopuszczone AL, bo zanim weszła 8ed. został on dogłębnie sprawdzony i przetestowany. Poza tym jest aktywnie wspierany przez swoich twórców co ułatwia sprawę. Nie było tu żadnych problemów w kwestii balansu, gdyż przechodząc do 8ed. wiedzieliśmy na czym stoimy względem tego AL. Wystarczyło tylko to zaakceptować.

Owszem będziemy traktować wszystkie armie jak najrówniej (choć to nie jest kwestią uściśleń), co oznacza że nie będziemy dla jednej armii łamali zapisów z FAQ i errat lub dawali przedmioty z kampanii, kiedy inne armie nie mają możliwości dostępu do swoich zasad z kampanii.

Postulaty przywrócenia BP nie mają i jak na razie nie będą miały racji bytu.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

ODPOWIEDZ