Dogs Of War

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dogs Of War

Post autor: Gokish »

Wieszkto pisze:Czyli że jeżeli powstanie nowy Book który będzie kładł nowe światło na DoW. I który będzie jednocześnie odcinał się w pewnym stopniu od dotychczasowego lecz będzie z nim luźno powiązany, to istnieje pewna szans na jego przyjęcie przez LS.

Tak myślę , że aby nowy book DoW został dopuszczony to coś na poziomie ChD Indy GT powinno być stworzone :)

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Nie chodzi o to żebyście teraz pisali co tydzień nowego booka i pytali czy jest dobry. Indy GT miał dwie zalety, których ten swoją drogą nie ma, był bardzo szeroko przyjmowany na świecie (ewenement jak na army list nie autoryzowany przez GW) i był naprawdę dość dobry.

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

kudłaty pisze:Nie chodzi o to żebyście teraz pisali co tydzień nowego booka i pytali czy jest dobry. Indy GT miał dwie zalety, których ten swoją drogą nie ma, był bardzo szeroko przyjmowany na świecie (ewenement jak na army list nie autoryzowany przez GW) i był naprawdę dość dobry.
Nie do końca rozumiem , czyli jest nas zbyt mało i dla tego jakikolwiek autorski Book nie zostanie przyjęty . Choćby nie wiem jak był zbalnsowany i klimatyczny. Po prostu GW nas nie kocha to reszta też fajnie.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Misie pysie od DoW ale nikt wam nie każe mieć stempla "LS approved". Zróbcie dobrego booka DoW i przekonujcie po kolei ogranizatorów turniejów do zaakceptowania go. Jak będzie dobry i ciekawy to się sam obroni.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Wieszkto pisze:
kudłaty pisze:Nie chodzi o to żebyście teraz pisali co tydzień nowego booka i pytali czy jest dobry. Indy GT miał dwie zalety, których ten swoją drogą nie ma, był bardzo szeroko przyjmowany na świecie (ewenement jak na army list nie autoryzowany przez GW) i był naprawdę dość dobry.
Nie do końca rozumiem , czyli jest nas zbyt mało i dla tego jakikolwiek autorski Book nie zostanie przyjęty . Choćby nie wiem jak był zbalnsowany i klimatyczny. Po prostu GW nas nie kocha to reszta też fajnie.
Chodzi o to że to są nie tylko zasady dla gracza ale i dla jego przeciwnika. Na turniejach bitwy mają odbywać się w miarę sprawnie, a sytuacja kiedy zamiast grać 6 tur, gram 4 bo występuje faza tłumaczenia funowskiego booka to patologia. Z tego prostego powodu nie każde 5 roszczeniowo nastawionych osób będzie miało swojego army booka, co więcej prawdopodobnie żadna taka grupa nie będzie miała. Indy GT najpierw dotarło do ludzi potem zostało zalegalizowane. Zasady muszą najpierw być dobre by były dopuszczane a nie najpierw muszą być dopuszczane by cały czas były chałowate.
A to że Cię nikt nie kocha to fakt, zobacz najpierw co i jak piszesz a potem marudź.

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

@Barb, Kudłaty – problem DoW to obecnie dwa aspekty:

1.Nowy Book – wiadomo, że na oficjalny by GW nie ma co w najbliższym czasie liczyć. Można czekać, aż wyjdzie jakiś dobry, fanowski, który Wy jako LS zaakceptujecie. Jeśli chodzi o stwierdzenie, czy dany Book jest dobry, czy nie, to zapewne będzie tyle opinii ilu graczy. Dla mnie osobiście to co dla Kudłatego jest wadą (nieliczne zmiany w stosunku do obecnych .pdfów) jest zaletą. Ta armia ma bardzo dużo jednostek i jest spójna w swoim zamyśle, więc nie potrzebuje jakiegoś gigantycznego liftingu (nowych jednostek itp.), a raczej ugrywalnienia tego co jest. Stąd właśnie Book, który to robi (obniżając np. punkty oddziałów, które tego wymagają) jest moim zdaniem w porządku. Ale to kwestia gustu i czego się oczekuje po takim Booku.

2. Uściślenia LS – to jest moim zdaniem temat do dyskusji, bo historia pokazuje, że w kilku linijkach potraficie dobrze ugrywalnić tę armię.
Barb, piszesz, że jesteś zwolennikiem „lokalnego supportowania zapomnianych przez GW armii” – fajnie, ale jako LS robisz to również ogólnokrajowo i to praktycznie z dnia na dzień.

Spójrzmy na uściślenia i obecne zapisy:

1. Armia dogs of war zostaje dopuszczona – Super. Dzięki temu mogę iść na turniej z tą armią i być pewnym, że każdy mnie dopuści do gry.

2. Śmierć paymastera nie wywołuje paniki w armii – Super. Ten zapis to IMO naprawdę podstawowa zmiana dla DoW i wprawadzenie jej w obecne realia.
Jednocześnie jest to zmiana zapisów z .pdfów GW, a więc już ingerujecie.

3. Bronzino nie może dołączać do swoich dział – Detal. Uściślenie do nowej edycji

4. Strzał z Hot Pota nie neguje rzutu obronnego na pancerz - jest on brany normalnie – Również jest to ingerencja w zasady specjalne jednostki – jej znaczne osłabienie.
Barb, w swoim poście napisałeś, że „Zgadzam się, że DoW są jedną ze słabszych armii”. Wobec tego, czemu jeszcze osłabiacie Hot Pota. Czy w słabej armii, dwa mocne Hot Poty zniszczą system? Nagle stanie się zbyt mocna? Może możecie to wykreślić. Dzięki temu armia stanie się odrobinę mocniejsza niż jest, mając ekstra bata na wysokie Sv.

5. Przedmioty z kampanii "Włoskiej" nie są dopuszczone - jednak oddziały dogs of war mogą wykupywać wszystkie przedmioty magiczne z podręcznika do Warhammera, po kosztach podanych w tymże podręczniku – Przedmioty z booka może wykupić każda armia, więc to nie jest ekstra bonus. Ot, mamy to co wszyscy. Ale czemu nagle przedmioty z kampanii Włoskiej stały się nie do zaakceptowania ? W BP działały dobrze, mieliście je uściślone – a teraz nagle wypadają z gry. Jest tam przedmiot, który niszczy system ? Nie porównujcie tych przedmiotów do tych ze SoC (co robił Mac wcześniej), bo inne armie miały swoje magiczne rzeczy, więc zabranie im tych ekstra ze SoC to nie był problem.

6. Ogry z OK – nagle okazuje się, że nie możemy z nich korzystać. Czemu nie możecie dodać uściślenia, że DoW może wciąż brać te kilka oddziałów z OK., które mogło w poprzedniej edycji ? Wiadomo, że nie zniszczą systemu, a w tej armii się przydają.

7. Spoils of War – była taka fajna zasada w BP, która dawała DoW mnóstwo nowych możliwości…


Wspominacie, że nie chcecie robić żadnego BP obecnie. OK., nie jest potrzebny – wystarczą odpowiednie zapisy w Uściśleniach.
Wspominacie, że nie chcecie ingerować w zasady GW – już to robicie. Zmieniliście Paymastera i Hot Pota. W jaki sposób wyznaczacie granicę zmian?

Moim zdaniem poniższe zapisy w uściśleniach naprawdę dużo by dały DoW i żaden Book nie byłby potrzebny:
- Armia dogs of war zostaje dopuszczona
- Dopuszczone są wszystkie anglojęzyczne publikacje dot. dogs of war/regiments of renown, które ukazały się w White Dwarfie
- Dopuszczone są jednostki z armii OK., które miały odpowiednią zasadę (nie mam przed sobą kodeksu, ale chyba Bulls, Ironi, Leady, Maneaters, Rhinoxy)
- Przedmioty z kampanii "Włoskiej" są dopuszczone
- Śmierć paymastera nie wywołuje paniki w armii
- Strzał z Hot Pota neguje rzut obronny na pancerz (to akurat wynika z pdfów)
- Bronzino nie może dołączać do swoich dział

Czy takie zapisy są dla Was naprawdę nie do zaakceptowania ?

Spoils of War byłoby fajnym dodatkiem, ale na to pewnie jest słaba szansa.


Pozdrawiam
-ism

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

ismael pisze:Moim zdaniem poniższe zapisy w uściśleniach naprawdę dużo by dały DoW i żaden Book nie byłby potrzebny:
- Armia dogs of war zostaje dopuszczona
- Dopuszczone są wszystkie anglojęzyczne publikacje dot. dogs of war/regiments of renown, które ukazały się w White Dwarfie
- Dopuszczone są jednostki z armii OK., które miały odpowiednią zasadę (nie mam przed sobą kodeksu, ale chyba Bulls, Ironi, Leady, Maneaters, Rhinoxy)
- Przedmioty z kampanii "Włoskiej" są dopuszczone
- Śmierć paymastera nie wywołuje paniki w armii
- Strzał z Hot Pota neguje rzut obronny na pancerz (to akurat wynika z pdfów)
- Bronzino nie może dołączać do swoich dział
Brawo - o to właśnie chodzi. Spoils of war był by miłym prezentem i nie sądzę by przegiął DOW. Mogę nawet pdfa zrobić z całością tych zasad i dać mu piękną okładkę Dogs of War army book.

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

ismael pisze:Moim zdaniem poniższe zapisy w uściśleniach naprawdę dużo by dały DoW i żaden Book nie byłby potrzebny:
- Armia dogs of war zostaje dopuszczona
- Dopuszczone są wszystkie anglojęzyczne publikacje dot. dogs of war/regiments of renown, które ukazały się w White Dwarfie
- Dopuszczone są jednostki z armii OK., które miały odpowiednią zasadę (nie mam przed sobą kodeksu, ale chyba Bulls, Ironi, Leady, Maneaters, Rhinoxy)
- Przedmioty z kampanii "Włoskiej" są dopuszczone
- Śmierć paymastera nie wywołuje paniki w armii
- Strzał z Hot Pota neguje rzut obronny na pancerz (to akurat wynika z pdfów)
- Bronzino nie może dołączać do swoich dział

Czy takie zapisy są dla Was naprawdę nie do zaakceptowania ?
Ja się podpisuje pod tym rękami i nogami.
Tylko co na to LS czy się przychylą do naszych próśb .
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Nie chodzi o listę życzeń. Nie rozumiem czemu np. nagle mamy dodawać coś którejś armii, wiele armii miało kiedyś jakieś przedmioty a ogry wycofało samo GW ze wszystkich armii. Ok GW zrobiło graczy DoW w wała, ale to że ich zrobi było wiadomo całą 7 edycję a w 8 po prostu przestało ich oszukiwać. Owszem powinna być jakaś proteza dla graczy mających te figurki, ale jestem przeciwny sytuacji z 7 ed. BP gdzie mocne zasady dla dogsów spowodowały że wiele osób zaczęło zbierać tą armię. Zrobiono tym ludziom bez sensu nadzieje, a dalsze utrzymywanie tego stanu rzeczy spowoduje tylko kolejne problemy w przyszłości dlatego musi być coś żeby dało się tym grać, ale nie można znowu przegiąć. GW w swoim czasie pewnie wróci do koncepcji dogsów aczkolwiek ma kilka istotniejszych rzeczy w planach wydawniczych na razie.

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

kudłaty pisze: GW w swoim czasie pewnie wróci do koncepcji dogsów aczkolwiek ma kilka istotniejszych rzeczy w planach wydawniczych na razie.
Szczerze plany wydawnicze GW nie mają tu nic do rzeczy , faktem jest że oni zrobili nas w wała i mają nas głęboko w … ale figurki DoW nadal sprzedają mimo tego że niema do nich zasad .
Ale dlatego prosimy was o pomoc , bo im już nie możemy ufać a armii tej najprawdopodobniej już nigdy nie wydadzą ale jeżeli już to za dekadę .
Dlatego ufamy wam że spowodujecie taką sytuację poprzez uściślenia kiedy to będzie można DoW normalnie grać i nie będzie to armia jeszcze bardziej osłabiona. .
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

kudłaty pisze:Nie chodzi o listę życzeń. Nie rozumiem czemu np. nagle mamy dodawać coś którejś armii, wiele armii miało kiedyś jakieś przedmioty a ogry wycofało samo GW ze wszystkich armii. Ok GW zrobiło graczy DoW w wała, ale to że ich zrobi było wiadomo całą 7 edycję a w 8 po prostu przestało ich oszukiwać. Owszem powinna być jakaś proteza dla graczy mających te figurki, ale jestem przeciwny sytuacji z 7 ed. BP gdzie mocne zasady dla dogsów spowodowały że wiele osób zaczęło zbierać tą armię. Zrobiono tym ludziom bez sensu nadzieje, a dalsze utrzymywanie tego stanu rzeczy spowoduje tylko kolejne problemy w przyszłości dlatego musi być coś żeby dało się tym grać, ale nie można znowu przegiąć. GW w swoim czasie pewnie wróci do koncepcji dogsów aczkolwiek ma kilka istotniejszych rzeczy w planach wydawniczych na razie.
a mnie sie wydaje ze DoW nie zagoszcza raczej w planach wydawniczych GW.
nie ma podrecznika przez 3 edycje. wszelkie zapiski odnosnie tej armii GW sukcesywnie wycina...mimo ze po SoC mieli dostac jakies bonusy.
Armia staje sie czysto kolekcjonerska i dokladnie tak trzeba ja traktowac /po BP wysyp najemnikow to juz inna bajka/- GW jej nie supportuje, z kazda kolejna edycja bedzie coraz gorzej.

z dobrych rad->jezeli macie jakies sprawne miedzynarodowe forum to tam poglowkowac, stworzyc cos ciekawego na ksztalt tej chadecjowej hybrydy. jezeli bedzie ciekawe to powinno powoli sie przyjac.

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Ok GW zrobiło graczy DoW w wała, ale to że ich zrobi było wiadomo całą 7 edycję a w 8 po prostu przestało ich oszukiwać.
Może mam mylne wyobrażenia o pracy LS, ale wydaje mi się, że fakt iż "GW zrobiło graczy DoW w wała" nie powinna być równa temu, że LS zrobi Polskich graczy DoW w wała.

z dobrych rad->jezeli macie jakies sprawne miedzynarodowe forum to tam poglowkowac, stworzyc cos ciekawego na ksztalt tej chadecjowej hybrydy. jezeli bedzie ciekawe to powinno powoli sie przyjac.
Z tego co kojarzę, obecnie na zagranicznych forach albo zachwalają ten Book, który nie przypadł do gustu Naszej LS, albo dyskutują o tym, jak Hot Poty mocno zyskały w tej edycji ;)

Zresztą po co tworzyć jakieś międzynarodowe Booki, skoro do dobrej gry polskim graczom wystarczy 10 linijek uściśleń i dobra wola LS.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Panowie, pamiętajcie o tym jednym iż imo LS postąpiła dobrze dopuszczając armie DoW. Dodało pare zasad, które tą grę ułatwiają. Imo obcięcie Hot Pota jest rzeczowe. Dodanie ogrów by było racjonalne patrząc na zasady tej armi 6-7ed.
Codo Bronzio dałbym zasadę że aby mieć armaty w ogóle nie trzeba wystawiać bronzia i lecimy po 100pkt za galopująceego canona. Przynajmniej nie będzie problemu co robić z tym czempionem.
Imo to wszystko

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Czy Ogry z pdfów dogs of war zadają teraz impacty, tak jak ich kuzyni z podręcznika Ogre Kingdoms, czy tylko zwykłe ataki i stompy ?

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

oczywiście że tylko zwykłe ataki i możliwe stompy.

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Czy Dark Emissary/Truthsayer i Fenbeast są dopuszczone do gry w DoW? Liczą się odpowiednio jako herosi (magowie) i rare'y (Fenbeasty)?
I gdzie mógłbym znaleźć zasady formatu EURO, bo z tego co widziałem DoW nie są dopuszczone do dużej liczby turniejów...
Bum...!

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Ta armia nie ma zasad Euro bo jest nielegalna na tym turnieju. Trzeba to indywidualnie negocjować z organizatorem.

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Odgrzewam temat bo zainteresowałem się tą armią. To co w pierwszym temacie Kokesza (http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=58&t=980) to super rzeczy. Wszystko spasowane, jednostki dopuszczone zbalansowane. Hot pot powinien być no arm sv tylko w rozpiskach 0-1 i uważam z e sprawa rozwiazana. Przedmioty z włoskiej kampanii są naprwade zbalansowane. Żadne ogry oprócz maneaterów nie powinny być dopuszczone bo to przypał. Rzuty na Ld przy paymasterze powinny zostać, to klimat i istotna rzecz przy DoW. Jedna z najbardziej klimatycznych zasad tej armii choć niebazpieczna,ale urok niesamowity. Kto nie uznaje tej zasady nie powinien grać DoW.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Też ostatnio interesuje się tą armią i zamierzam ją zbierać jako drugą armię.
Zawsze myślałem, że LS została stworzona aby pomagać ludziom. Nie rozumiem dla czego mają problem z DoW. Czy to takie trudne ściągnąć ten cholerny fanowski AB, zebrać się w kilka osób i przetestować rozpiski na kartonikach?

Rozumiem, że LS jako staży wyjadacze, ma jako takie pojęcie o tej grze i mechanice całego systemu. I nie wierzę, że nie byli byście w stanie wyłapać przegięć w ciągu tych 10 gier.

Prawda jest taka, że cały świat chwali ten nowy fanowski AB do DoW'u a my żyjemy dalej w Komunie.

Wejście na scenę turniejową 20 graczy DoW wcale nie wprowadziło by wielkiego Chaosu.

Pozdrawiam.
Matis.
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2013, o 14:18 przez Matis, łącznie zmieniany 1 raz.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Matis pisze: interesuje
dla czego
staży
nie wieżę
nie byli byście
nie wprowadziło by
Dla Ciebie - http://sjp.pl/.

Natomiast o mnie samokrytycznie - http://i.imgur.com/JwiL9CM.gif.

:lol2:
Obrazek

ODPOWIEDZ