Dogs Of War

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Dogs Of War

Post autor: Murmandamus »

Analogicznie do Chaos Dwarfów możnaby podyskutować nad psami wojny. Wątpie czy to przejdzie ale BP i to nie to co pełny army list i nie uzupełni psom ich upośledzeń czy przestarzałości. nawet z ich spoils of war zasadą. Podyskutujmy jak ci od chd.

Tu moja propozycja army listu jest

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=340788#340788
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Podstawa armii jest mniej więcej taka sama, dorzucone są w praktyce przedmioty. Kilka z nich raczej wydaje się mało przydatna, albo za droga jak na swoją cenę (np. ten Killing blow przy zwykłej broni) albo z kolei troszkę gięta Silver arow (wiem wiem tylko na large targety, ale jak pomyśle ile ich przeważnie w armiach jest, to wiem, że strzałka byłaby turbo mordercza).

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

nie błagam...nie piszcie sami army bookow :/

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

To już się dzieje Shakin.
Bestii czas nadszedł, jestem w trakcie! Już niedługo dojdę do ich końca hłe hłe hłe.

Awatar użytkownika
Bojo
Mudżahedin
Posty: 255
Lokalizacja: Łęczna->Przeklęta Kompania

Post autor: Bojo »

weźcie może nowe armie napiszcie :shock: ponoć było głośno o ryboludziach :lol2:

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

JA chcę rulebook do armii proxymonów :D :D :D :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Voihiern
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Voihiern »

A ja poprosze murlocki!

To jest chyba troche smieszne juz :/. BP owszem, ale pisanie calych AL to IMO przesada.

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

Napiszmy nowy podręcznik do wampirów i demonów, to BP nie będzie już potrzebny ;P

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Proponuję Fimiry.

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

To ja zrobie AB do pokemonów - jeszcze więcej dzieciaków zacznie grac w battla :twisted:
putoa alasti avantoon! :wink:

Awatar użytkownika
Lukaszxx
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: szybki szpil

Post autor: Lukaszxx »

skoro tak sobie dowcipkujemy to i ja dodam coś od siebie - taki command do ciężkiej kawy kosztuje 45 punktów (15 za sztandar, czempa i trąbkę) a jej przelicznik koszt/umiejętności to jakieś otchłanie battla. Wystawienie 6 ze szmatą i trąbą to koszt taki jak za identyczny oddział cold one knightów.
Cała armia dow nie jest w stanie wziąść magicznego sztnadaru (oprócz irongutów) co więcej nawet marny substytut sztandaru armii nie ma dostępu do magicznego bannera.

Jeżeli ja miałbym coś dodać od siebie to aby Paymaster mógł brać normalny magic banner.

Zasada spoils of war miała w zamyśle zrównoważyć niedobór magicznych przedmiotów. Dotychczasowe zmiany w paymasterze miały naprawić jego całkowite upośledzenie na polu walki.
Ale nic nie naprawia przestarzałych kosztów command grup do poszczególnych oddziałów dow, które są nieprzystające do dzisiejszego battla.
Ponieważ grzebanie w kosztach punktowych to pomysł najgorszy z możliwych, proponuje aby Paymaster tak jak normalny sztandar armii mógł brać magic banner bez limitu punktowego.

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

powiem krótko: GŁUPOTA!
rozumiem naprawianie jakichś mniejszych lub większych błędów w army bookach ale pisanie nowych to już kompletna bzdura

odnośnie "naprawiania" DoW:
-Paymaster powinien być obowiązkowy(w końcu właśnie dlatego walczą ;) ) ale można by zrobić aby nie zjadał slota hero, hate(może nawet na wszystko a nie na jeden oddział) zamiast paniki po zabiciu też byłby fajny
-command:
dla piechoty: sztandar 8, muzyk 4, champion 8
dla kawalerii: sztandar 16, muzyk 8, champion 16
-Spoils of War: i dla przedmiotu i dla sztandaru

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Najważniejszym problemem Paymastera jest panika po jego śmierci. Od zdjęcia tej zasady powinno się rozpoczynać jego naprawianie. Ewentualnie, jeżeli upieramy się, by ją zostawić, musi dostać jakiś wyjątkowo solidny bonus, który będzie ją rekompensował - możliwość brania przez niego sztandaru jakiejkolwiek armii bez limitu punktowego wydaje się być sensowne.

Jeżeli do takiego rozwiązania dodamy wprowadzone już Spoils of War, włoskie przedmioty i urealniony koszt command group, będzie przyzwoicie.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Raczej nie danie jemu samemu sztandaru, ale możliwości brania magicznego sztandary (bez limitu) oddziałowi w którym siedzi lub sztandar za 50 pkt innemu oddziałowi.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Żadna to GŁUPOTA!

No i chciałbym przypomnieć osobom, które tak bardzo obawiają sie nowych AL, że "niestety" ale nowe AL by LS już istnieją i projekt ten nazywa się BP. Zmiany w zasadach kilku armii, nie ważne czy jest ich kilka czy kilkanaście to już nowy wariant Army Listu. LS w BP zrobiło w tym kierunku pierwszy "nieśmiały" krok. Drugi krok prowadzi do zmian/poprawek w większych ilościach. Jednak każdy taki krok poczynając od najmniejszego to już nowy wariant AL. I cieszę się, że w Polsce udało się to zrobić, gdyż jest to jak najbardziej zdrowa i pożyteczna reakcja "świadomego" środowiska graczy WFB na "potworności" jakie zmusza nas do łykania GW. Liczę, że najbardziej upośledzone armie jak DoW czy ChD doczekają się bardziej kompleksowych zmian w ich AL (aczkolwiek ten w BP również jest świetny).

Bogins bestie niedługo wychodzą, teraz jako kolejny AB po lizakach, albo zaraz po skavenach. Stąd cierpienia graczy bestii niedługo zakończą się slicznie wygiętym do granic możliwości AB do bestii - już można myśleć o lepszych herdach z markami z super ambuszem, po którym można od razu szarżować ;). Stąd bestie nie potrzebują chyba nowego AL.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Może ja poszukam sobie jakiegoś pomysłu na podrecznik :)
już szukam inspiraji na gatunek :P

oczywiscie nie bede pomysłu rozwijał :)
ot tak co bym chicał zeby w battlu było :P
bo tworzenie nowych podreczników dla mnie jest ...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

spoko tez czekam na army listy nowe i moze sie cos do tk zrobi... np. z niedispelowalnymi scrolami zamiast inkantacji ;)

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

żenada.
warhammer jest jaki jest.

to co robi ls to polhamer do setnej potegi. Wolę "House Rules" by GW - może są bardziej z dupy, ale są łatwiejsze do przełknięcia.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

co konkternie nazywasz żenadą? czemu mieszasz w to LS ? pomyliłeś tematy?

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Furion pisze:żenada.
warhammer jest jaki jest.

to co robi ls to polhamer do setnej potegi. Wolę "House Rules" by GW - może są bardziej z dupy, ale są łatwiejsze do przełknięcia.
Chyba nie o LS chodzi w tym temacie Furion. No i żadnej żenady nie widzę - chyba że ze strony GW. Okey ja wiem, że wolisz żenade GW, ale jest cała masa osób, które wolą znacznie mniejszą "żenade" by LS. Jest to prosty efekt utraty autorytetu przez GW. Do tego Warhammer by GW w zupełności nie jest przystosowany do gry turniejowej. Niestety w Polsce "gra turniejowa" w największym stopniu promuje i rozwija te hobby i jest rozwinięta na niebywale wysokim poziomie. GW nie robi zasad ani armii pod względem "turniejowym" - otwarcie zresztą się do tego przyznało. Dlatego im bardziej gra turniejowa będzie się rozwijała w Polsce, tym bardziej będzie potrzebny polhammer. Dlaczego? Bo potrzeba matką wynalazków. Jest zainteresowanie grą turniejową - ano jest, GW nie chce wydać lub dostsować młotka do gry turniejowej - ano nie chce, dlatego wraz z czasem warhammer w Polsce będzie ewoulował, od wszelkiej maści CSów, po pierwsze zmiany w postaci BP, na army listach by LS kończąc. I to jest naturalna kolej rzeczy - EWOLUCJA!!! :). GW jej nie zapewnia, to sami musimy ją sobie zapewnić.

Dlatego zupełnie nie rozumiem tych lamentów. To rzecz naturalna i jak najbardziej logiczna. Wszystkie gry przechodziły lub przechodzą zmiany i dostosowują się do aktualnych potrzeb i wymagań. Warhammer w wersji "turniejowe" do takich się zalicza. Gdyby warhammer bylbyy w Polsce wyłącznie towarzyski czy też turnieje stanowiłyby margines, żaden CS, BP ani polhammer by nie powstal.

Dlatego Furion albo GW wyda wersje Turniejową Warhammera albo "potrzeba" zrobi to za nich.

ODPOWIEDZ