Cos tu chyba jest nie tak..

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cos tu chyba jest nie tak..

Post autor: ksch »

4ed pamiętam słabo i z grania zupełnie lamerskiego, ale poniższe:

Kod: Zaznacz cały

(Purple Sun of Xereus - templatka która zabija na 3+)
pamiętam bardzo, bardzo dobrze. Zresztą w ogóle czary z kartoników były bardzo fajne.
Wiecie, poza tym armie dające w całości "fly high" to było naprawdę coś specyficznego :lol2:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Purple Sun byl akurta poza kartonikami,nalezal do college of magic (ale nie pamietam dokladnie do ktorego)

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Ametyst :mrgreen:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
dark kaczuszka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dark kaczuszka »

Nie no myślę że wycofanie BP nie wchodzi w ogóle w gre, jest potrzebny i tyle. Dziwi mnie tylko dlaczego wraz z wejściem kolejnym naprawdę porządnych armii, które są w stanie prawo pocisnąć VC (które zawsze ma swoje słabe strony) jak i DL, BP nie jest on łagodzony. 0-1 z max 6 w oddziale na wrathy i pocięcie drakenhoffa powinno zostać na wieki wieków amen, ale inne cięcia powinny być powoli, pojedynczo, wraz z nowymi mocnymi bookami wycofywane.

Oczywiście to jest tylko moje skromne zdanie.

Awatar użytkownika
Kubcio
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: Kubcio »

dark kaczuszka pisze:Nie no myślę że wycofanie BP nie wchodzi w ogóle w gre, jest potrzebny i tyle. Dziwi mnie tylko dlaczego wraz z wejściem kolejnym naprawdę porządnych armii, które są w stanie prawo pocisnąć VC (które zawsze ma swoje słabe strony) jak i DL, BP nie jest on łagodzony. 0-1 z max 6 w oddziale na wrathy i pocięcie drakenhoffa powinno zostać na wieki wieków amen, ale inne cięcia powinny być powoli, pojedynczo, wraz z nowymi mocnymi bookami wycofywane.

Oczywiście to jest tylko moje skromne zdanie.
Może dlatego nie jest łagodzony, że sa rzesze graczy, którzy chcą pograć krasnoludami, orkami, bestiami czy ogrami i też chcą mieć jakąś przyjemność z gry :roll: .

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

A ktoś tymi armiami w ogóle gra?:) bo jak poczytasz forum orków to paru dobrych raczy już dawno odstawiło swjoje bestie czy ogry i orki na półke

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

BP może być łagodzone o ile słabsze armie dostaną wtedy większego boosta.

Oprócz bestii i ogrów należy dodać armie wagi średniej - one też chcą sobie pograć z VC i DL (przed BP było to dla nich niemożliwe)

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

A co byście powiedzieli na takie rozwiązanie - znosimy BP+R ale:
1. zapominamy o jakichkolwiek nagrodach na turniejach/ligach - zmniejszy to (przynajmniej trochę) ciśnienie na wygraną i ewentualnie zlikwiduje frustracje w przypadku niewygrania turnieju (czyli nagrody) bo gra się niewykoksowaną armią (TK, Ogres, Dwarfs itd.)
2. jednocześnie gdy przeciwnik przynosi na turniej/ligę wymaksowane armie (czyli najczęściej przewija się tu wątek VC i DoCH) to zamiast z nim grać - wstajecie i gratulujecie mu wygranej. Ciekaw jestem jak długo by taki kolo wytrzymał gdyby się okazało że ma figurki ale nikt z nim nie chce grać.
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Zostań na wyspie.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Możnaby w ogóle zrobić system wstawania od stołu. Wydaje się to być ciekawe. Robimy ranking armii na armię, coś jak nożyce, papier, kamień, jeśli przeciwnik gra mocniejszą od nas wg rankingu to wstajemy i mówimy mu, jak niehonorowo się zachował wyciągając akurat te a nie inne ludki z walizki, jeśli natomiast jego przewaga w rankingu jest miażdżąca to nie tylko wstajemy, ale jeszcze prychamy do tego z niedowierzaniem i zgłaszamy całe zajście sędziemu. W wypadku mirrorow, bo to ostatni słaby punkt planu, porównujemy rozpiski, przy czym od wyczucia sędziego zalezy kto wstanie, a kto wysłucha pokornie kazania. Jeśli obie rozpiski są identyczne to gramy już tą głupią bitwę w te durne pacyny, chociaż lepiej byłoby tego unikać - wiadomo.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

ksch, wspaniale podsumowanie. :)

=D>
Obrazek

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

kurka_z_podworka pisze:Zostań na wyspie.
A wiesz że się nad tym zastanawiałem :D

@ksch: wiesz, ja nie mówię żeby tak robić jako standard. Poszukujemy sposobu żeby 'wilk był syty a owca cała' czyli jak zachęcić grających VC/DoCH do większej inwencji przy tworzeniu armii niż standardowy PG, a resztę graczy do nieporzucania ich armii na rzecz VC/DoCH.
Niestety twój sarkazm nie wnosi żadnego nowego pomysłu na rozwiązanie tej sprawy...
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Dzięki Bless :oops: :wink:
Niestety twój sarkazm nie wnosi żadnego nowego pomysłu na rozwiązanie tej sprawy...
To prawda. Czuje się skarcony :roll:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Niekochane dzieci imperium kiedyś opanują świat...
przynajmniej jedno podforum już im się udało :P

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

PiotrekN pisze:Niekochane dzieci imperium kiedyś opanują świat...
przynajmniej jedno podforum już im się udało :P
Nie chce mówić kto tu sam grał jakiś czas imperium :lol2:

Co do lizaków to tnijcie stegi xD Nic już tej armii grywalnego nie zostanie oprocz terek :lol2:
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

:shock:
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Co do lizaków to tnijcie stegi xD Nic już tej armii grywalnego nie zostanie oprocz terek :lol2:
Następny z choinki sie urwał....
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Hm, trochę prawdy w stwierdzeniu, które wyśmiewasz jednak jest. Obecne lizaki, choć mocne, to smutny poblask dawnych, którymi trzeba było się nakombinować jak jasna cholera, żeby coś ugrać (pomijam granie na Slannie :mrgreen: ). Teraz są terki, stegadony i kilka chmurek skinków. Kwestia jest jedynie taka: czy wesoły lord na razordonie i np. kawaleria, czy slann w templach...
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

ksch pisze:Obecne lizaki, choć mocne, to smutny poblask dawnych, którymi trzeba było się nakombinować jak jasna cholera, żeby coś ugrać
Wielcy stratedzy z ich setką Skinków. :roll:
I bitwami, których nie było jak skończyć, bo zanim przesunęli te skinki i strzelili to bitwa mijała.

Weź się zastanów.
Czasy Ci się mylą.

Może rzeczywiście pod koniec starego podręcznika łatwo nie było, ale nie generalizuj tego na cały czas jego istnienia.

Naprawdę, powinno się zamknąć całe to subforum o BP, bo jak nie wishlisty, to malkontenctwo... :roll:
Nic z tego już dawno nie wynika wartościowego.

A autorzy BP+R zachowują się już jak designerzy z GW, którzy absolutnie nie biorą udziału w 99,9% dyskusji na forum dotyczących ich produktu. I nie aktualizują BP co tydzień, bo doszli do wniosku, że nie ma sensu. :P
I wcale im się nie dziwię.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2009, o 19:32 przez JaceK, łącznie zmieniany 2 razy.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Aro pisze:Heh a pomyślałeś co byłoby, gdyby on to zrobił ??
Jednego ******** mniej? Generalnie win-win: GW by dostało wyraźny sygnał że coś nie tak z ich zasadami, kolega Frost by wyraził swój sprzeciw w najmocniejszej chyba formie, a BP by miało jedną "osobę niepełnosprawną komunikacyjnie i internetowo" mniej (czyli też zysk) :mrgreen:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

ODPOWIEDZ