Jak pomysł do BP&R zamienić w rzeczywistość

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Jak pomysł do BP&R zamienić w rzeczywistość

Post autor: Kal_Torak »

Witam,

BP&R wyszedł na zdrowie polskiej scenie turniejowej, a napewno również wpłynął pozytywnie na bitwy towarzyskie. Od tego czasu oraz pamiętnych CSów na forum dotąd pojawia się wiele rozwiązań i pomysłów dotyczących BP&R, określonych armii czy innych zasad. Samo powstanie BP&R to wynik zorganizowanego środowiska graczy WFB. W temacie tym chciałem poruszyć kwestie związaną z etapami czy też drogą jaki pomysł albo rozwiązanie dotyczące BP&R miałoby przebyć aby było wzięte pod głosowanie LS, trafiło do odpowiednich "struktur" i ostatecznie weszło w "życie". Stąd temat ten trąci trochę pytaniem w stylu "jak uchwalić ustawe" ;). Stąd myślę, że przydałby się wątek opisujący owe postępowanie uwzględniające oczywiście czas i dostępność np. graczy z LS (w końcu to hobby tylko).

Jeśli tego typu kwestie obejmie się jakimiś ramami to środowisko będzie się mocniej integrowało i w razie czego skuteczniej opierało wariactwom z Nottingham, których to wariactwa mają duzy wpływ na zabawe turniejową. Ostatecznie WFB jest dla graczy a nie na odwrót i jeśli środowisko może sobie zapewnić lepszą zabawę to niech posiada do tego odpowiednie narzędzia.

Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Organizatorzy decydują (czytaj gracze dla graczy), jaki format ma turniej- z restrykcjami czy bez. Niektórzy wolą z, inni bez, więc nie rozumiem trochę tej inicjatywy

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Morrok nie zrozumiałeś chyba moje powyższego posta. Przeczytaj raz jeszcze.

Nie pisze o organizacji turniejowej, która m.in. określa jaki format będzie obowiązywał na danym turnieju, ale o decyzjach i rozwiązaniach w samym BP+R. Turnieje i wybór formatu nie mają tu nic do rzeczy. Innymi słowy jakie są sposoby, drogi i możliwości wpływania, przedstawiania propozycji i edytowania BP+R - zatem chodzi o kreowanie formatu BP+R a nie o wybór formatu przy organizowaniu turnieju.

Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne :)

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Pomysł musi być po pierwsze dobry, a po drugie potrzebny. Nie pytaj co to znczy "dobry" i "potrzebny" bo nie da się tego określić w jasnych ramach. O tym czy pomysł jest dobry i potrzebny decydują Jankiel & Barbarossa. Arbitrarnie. I wychodzi im to nienajgorzej, więc nie wiem po co chcesz wrzucać tutaj więcej biurokracji i demokracji, która nic dobrego nie przyniesie.

pozdraiam
Furion

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Raczej poprostu chciałem się dowiedzieć jak dokładnie to wygląda.

Jeśli wszystko zależy od Jankiela i Barbarossy to nie ma sprawy.

W każdym bądź razie dzięki za informacje.

ODPOWIEDZ