BP - R wersja 1.03 opublikowana

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Re: BP - R wersja 1.03 opublikowana

Post autor: Hobbit »

Thurion, a ty grasz demonami, więc rozkręcasz dwie hydry czy tanki i na poczekaniu więc inni tez tak mogą? Jasne, że poradzę sobie z dwoma tankami, ale ostatni raz kiedy grałem na 16 jezzailach i dwóch działach było jakiś rok temu i specjalnie już mi się tym grać nie chce. Tyle, że ja nie mówiłem o problemach swojej armii. Jak mają ci to zabić ogry? Zabijając się podczas szarży, czy ginąć od któregoś z 6 dział? A bestie bez spamu khornowych minotaurów? Chłopaki, nie każdy ma w domu przegiętą armie.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1545
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Kolejna kula w mur....Akurat Demony mają z imperium średnio ale nawet delikatne skaveny na jednym dziale i 2x5 jazzilach mają z imperium i de dobrze wiec nie narzekaj :roll:

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Hobbit pisze:Jak mają ci to zabić ogry? Zabijając się podczas szarży, czy ginąć od któregoś z 6 dział? A bestie bez spamu khornowych minotaurów? Chłopaki, nie każdy ma w domu przegiętą armie.
Ogrom i Bestiom nie pomoze ani 0-1 hydra ani 0-1 tank, ani ban na demony... i tak beda mialy wpierdziel i tak

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

ktos zgrabnie napisal wczesniej, ze WFB to nie StarCraft i tu nie ma trzech ras, a kilkanascie. I jakbyscie nie argumentowali, nie w porzadku jest pisac BP w odniesieniu tylko do czolowki.

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1545
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

ale w porządku jest dorzucac do puli słabych armii ktorych nie ma na turniejach imperium?

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

CzarnY pisze:ktos zgrabnie napisal wczesniej, ze WFB to nie StarCraft i tu nie ma trzech ras, a kilkanascie. I jakbyscie nie argumentowali, nie w porzadku jest pisac BP w odniesieniu tylko do czolowki.
ktos inny kiedy mowil ze WFB to hobby, jak ktos zbiera armie bo mu sie podoba i czuje jej klimat to sobie nie przeszkadza tym ze nie wszystko na zasade daemonic lub undead, jak jeszcze do tego dochodza umiejetnosci to mozna miec wysokie miejsce (czego najlepszym i sztandarowym przykladem jest Maciek Paraszczak i jego ogry)
demony czy imperium 4x2x1 nie obliguja od razu do wygrywania masterow, co pokazuja wyniki chocby WD, demony sa przesiane po calej stawce, imperium to samo (chcialbym aby o tym pamietano)... WFB zawsze mialo cos z prostego papier, kamień, nozycze i zawsze bedzie mialo, nigdy nie bedzie to gra wyrownana, jak i nigdy nie bedzie to gra profitowa w stylu starcraft czy mtg (wlasnie dlatego ze nie jest idealnie zbalansowana), na turnieje jezdzi sie dla przyjemnosci picia i grania (kazdy lubi cos bardziej :)), jezdzenie dla nagrod czy wygrywania sie zwyczajnie nie opyla bo to co wygrywa sie na masterze mozna zarobic w ciagu pol dnia pracy...

pzdr :)

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Widzisz Thurion, ja właśnie jeżdżę dla przyjemności grania. A nie ma jej, gdy moja armia obsysa. Nie ma jej, gdy trafiam wciąż na te same armie (mając w świadomości, że w WFB armii jest ~15). Nie wiem też, czy dla graczy takich jak Ty czystą przyjemnością jest masakrowanie demonami praktycznie bezbronnych przeciwników. Może fajniej by było gdyby takie orkasy stanowiły trochę większe wyzwanie? Myślę że wszystkim, a w szczególności graczom tych słabych armii pomogłoby ich sztuczne dopakowanie. Różnorodność = more fun. A żebyśmy mieli jasność, ja nie chcę całkowitej przebudowy podręcznika (bo w końcu ludzie muszą to w miarę łatwo przyswoić), tylko chciałbym 3-4 zmian.
(no ewentualnie jednej większej - np. obniżyć koszt wszystkiego o 30% :P (joke)).

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Orki i orki a inne podręczniki?Jak orkasy zaczną być lepsze od innych "słabszych" ras to zobaczysz jaki raban będzie.Tej gry nie da się w obecnej edycji wyrównać, spaprane są podręczniki i tyle.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Lol, Sociu, ja gram O&G to patrze z ich perspektywy, nie? Nie będę się wymądrzał na temat armii które inni znają lepiej.

Zresztą kurwa o czym ja mówię. Jak widać nikt zmian nie chce, bo ciągle tylko słyszę "zmień armię", "książki są zjebane, nie da się naprawić, czekaj na 8 edycje". Nie będę się więcej produkował. Może za kolejne pół roku. A kto chce niech sobie dyskutuje czy hydra ma być 0-1 czy nie.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ponowie pytanie które już padło w tym temacie, bo chyba zaginęło pod kolejnymi narzekaniami.

czy BP będzie zmieniany w najbliższym czasie (przed DMP). O kilku kwestiach wypowiadano sie tak jakby miały ulec zmianie (magia oraz czołgi) - czekano ze zmianami do Dracona.. tak więc czy te zmiany nastąpią szybko czy dopiero za jakieś 3-4 miesiące ?

pozdrawiam

ps. odpowiedz w stylu "może tak, może nie" to nie jest odpowiedź ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

@Asasaello, Zbyszek do 27.07 jest na wakacjach, pewnie po jego powrocie bedzie cos wiadomo.

@Kołata, sa 2 charioty na 1 slot, jest quell animosity. 4 charioty + 4 bolce + doom diver + mengile + full magia jest jakies mega mega slabe? w polaczeniu z np bsb BO na dziku... moim zdaniem nie jest turbo... ale pograc i powalczyc napewno mozna, to ze nikomu ogarnietemu sie zwyczajnie tego robic nie chce i idzie jak sam to ujales na latwizne to inna sprawa, wynikow nie lapie sie od razu.. mi dosc przecietnymi w VI ed hordami po jakims czasie udalo sie regularnie wskakiwac na podium, nie przezucalem sie na przepotezne skaveny czy swojego czasu we... mysle ze nie jezdzisz i nie grasz tymi orkami na tyle duzo zeby miec argumenty do tak duzych narzekań :) sprowadzasz kwestie do poziomu: "chce miec tak fajne zabawki jak maja inni, a jak ich nie dostane to kupie se inne", oczywiscie zaraz ktos wytoczy mi argument o tym ze demony sa tak mega latwe ze co ja w ogole pisze... ale proponuje wszystkim malkontentom wziasc sobie te przegiete demony i pojechac na mastera, gwarantuje obsys, ograniczenia daja tyle ze nie da sie zlozyc rozpy na pale i jechac, jak ktos mysli ze demonami nie trzeba kombinowac i myslec ( w sumie bloodziem to nie trzeba :mrgreen: ) to jest w bledzie...

pzdr !!

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

thurion-z kołata sie zgodze -> policz sobie jakie bylo zestawienie armii na WD i jakie miejsca zajmowaly.
i mega irytujace jest jak trafiasz na relatywnie slabszego gracza,nie popelniasz bledow i dostajesz dosc ostre baty.

Kołata-granie na BPr w warunkach nieturniejowch sprawia duzo radosci. nawet zielonymi. polecam.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

thurion pisze: ( w sumie bloodziem to nie trzeba :mrgreen: ) to jest w bledzie...

pzdr !!
W sumie nawet Bloodziem trzeba pokombinować, bo potem dostaje się lorda z popychaczki i idzie w piach :D Na Draconie pokonałem demony na bloodziu 19:1 rozpiską uznaną przez osoby, które ją widziały za klimatyczną SIC #-o
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Thurion świetnym przykładem tego co mówisz jest Jankiel. Który 6ed DE które były uważane za armie na poziomie Ogrów potrafił wygrać mastera. Wiec płakanie na ten temat jest po prostu żałosne. Dasz komuś palec to upier***ą całą rękę...
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

GarG pisze:Thurion świetnym przykładem tego co mówisz jest Jankiel. Który 6ed DE które były uważane za armie na poziomie Ogrów potrafił wygrać mastera. Wiec płakanie na ten temat jest po prostu żałosne. Dasz komuś palec to upier***ą całą rękę...
tyle ze 6ed byla duzo bardziej wyrownana niz jest teraz
sprawdz sobie jak sie rozkladaja TOP 3 masterow w 7ed.(armiami,nie graczami)

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

GarG pisze:Thurion świetnym przykładem tego co mówisz jest Jankiel. Który 6ed DE które były uważane za armie na poziomie Ogrów potrafił wygrać mastera. Wiec płakanie na ten temat jest po prostu żałosne. Dasz komuś palec to upier***ą całą rękę...
singlowego ??

z tego co pamiętam to 6ed. DE mastera wygrał Kuba Paraszczak - Jankiel był o włos na Arenie, ale był ostatecznie 2gi.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1545
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Ok ale po Draconie miała byc decyzja czy czołg będzie 0-1 czy nie. Rozumiem ze rozstrzygniecia mozna się spodziewac jak barb wroci?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

czolgi z 50% za polowe ran sa mocno niepewne
Pod warunkiem, że dysponujesz dwoma głosami na LS.
Bo na razie Xet, ja i Marek jesteśmy za dwoma tankami. Tylko szczegóły są do dogadania. A opcja altar za special wcale nie jest przgrana.

Tak się złozyło, że prawie cała LS była na urlopie. Z Xetem mamy takie samo stanowisko, więc w simie od Marka zalezy, czy będzie polowa punktów za czołgi, czy nie tudzież czy altar będzie kosztował special, czy nie.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

Wpadłem na pomysł. Może orkom poszerzyć sloty hero?
Więcej Herosów = mniej stania na animozji oraz większa LD

Co wy na to?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nowe metody reanimacji trupa? :mrgreen:
Z mentalnością graczy sobie nie poradzimy. 90% ludzi nie będzie grało swoją słabszą armia, kiedy ma do wyboru mnóstwo, od dawna ukochanych, mocniejszych. Żeby O&G wróciły na stoły musiałyby miec poziom co najmniej DE (bo po co zmieniać swoją nową i mocną armię na słabszą). To już nie czasy VI edycji, kiedy ludzie przez kilka miesięcy odkładali kasę na swoją armię i nie było ich stać na ciągłe zmiany. Teraz nowa armia jest w zasięgu każdego, a plastik+ebay/allegro pozwala zdobyć dowolną armię za 600 zeta - kasę, którą bez trudu można sobie zarobić w dwa tygodnie.
Nie wrócimy do epoki klimaciarzy, w której gracze kochali swoją armię i grali nią bez względu na wszystko.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ODPOWIEDZ