BP - R wersja 1.03 opublikowana

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: BP - R wersja 1.03 opublikowana

Post autor: Shino »

Jankiel pisze:
czolgi z 50% za polowe ran sa mocno niepewne
Pod warunkiem, że dysponujesz dwoma głosami na LS.
nie musze miec glosu na ls zeby bylo jak mowie. popatrz ile osob sie porozjezdzalo i nie wiem kiedy bys chcial zrobic glosowanie nad zmiana formatu. nie wszyscy maja taka armie, zeby w nich mialo uderzyc ile slotow maja

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Jankiel pisze: Nie wrócimy do epoki klimaciarzy, w której gracze kochali swoją armię i grali nią bez względu na wszystko.

tu pozwole sobie sie nie zgodzic...
nie wszyscy skacza po armiach od mocnej do najmocniejszej co podrecznik...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ja wiem Pasiak, że Pan w swojej łaskawości stworzył wokół Ciebie epokę klimaciarstwa, ale już trzy metry od Ciebie jest normalny świat, gdzie ludzie sprajują driady na niebiesko, żeby zrobić z nich horrory.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Jankiel pisze:Ja wiem Pasiak, że Pan w swojej łaskawości stworzył wokół Ciebie epokę klimaciarstwa, ale już trzy metry od Ciebie jest normalny świat, gdzie ludzie sprajują driady na niebiesko, żeby zrobić z nich horrory.
3 metry to chyba przesada...
ja juz po metrze widze ciemnosc... :(
nie mniej sa osoby ktore nie zmieniaja armii chocby nie wiem co...
jestesmy jednak w druzgocacej mniejszosci...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

bigpasiak pisze: nie mniej sa osoby ktore nie zmieniaja armii chocby nie wiem co...
+1
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

bigpasiak pisze: 3 metry to chyba przesada...
ja juz po metrze widze ciemnosc... :(
nie mniej sa osoby ktore nie zmieniaja armii chocby nie wiem co...
jestesmy jednak w druzgocacej mniejszosci...
Ja tam wolę być w tej mniejszości niż gdziekolwiek indziej...

A dwa tanki w Imperium bardzo pomogą nawiązać równą walkę z niebieskimi driadami... tfu! horrorami... :D

Piotr

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

W innym temacie jest mowa i propozycje odnośnie ścinania magii wszsytkich armii. Wcześniej była mowa, że intencją twórców nie jest robienie Polhammera a jednak chyba w tym idzie (nie żebym był przeciwny, jest wiele zasad, które należałoby poprawić). Wiec może warto wpisać do BP, że BSBcy wszystkich armii mogą brać niemagiczne przedmioty (a nie tylko armie wydane od HE). Skoro ma być wyrównany poziom to warto zacząć od tego. To nie jest coś niemożliwego do zrobienia IMHO.


bigpasiak --> nie jesteś sam :wink:

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Tak ale jak robimy rozpiski w army builderze to jak w przypadku mojej Bretki nie mogę już brać innych jak zaznaczę opcje BSB. A dopisywanie długopisem to bez sensu będzie chyba ;)

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

10 lat temu też wszyscy używali AB do zrobienia rozpiski? Nie popadajmy w rozpacz :P Pozatym jedyne co trzeba zrobić to zmienić zapis w pliku w AB i wsio. A jeśli komuś się nie chce to może poprawić plik txt z armią. Nie trzeba być geniuszem żeby to zrobić :wink:

Pawlik
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pawlik »

wygoda... dopisanie dlugopisem nie jest zadnym wysilkiem, a bedzie widac o co chodzi. kiedys sie pisalo cale rozpiski w wordzie, rozumiem ze ab rozleniwia, ale az tak? :) tak dlugo jak rozpiski beda jawne to nie bedzie z tym zadnego problemu, zreszta po utajnieniu chyba tez nie.

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

w sumie racja na początku tylko rozpy na papierze pisałem i było dobrze więc jestem za :D

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Witam !

Na szczęscie Klimaciarze są i będą zawsze niezależnie od edycji :twisted: (to odnoścnie tej dyskusji wyzej)

Co do reanimacji trupów :
Czy w następnym BP Bestie Chaosu mają szanse na jeszcze jakieś poprawki ? Np:
- Zniesienie z Shaggota slotów rare+special i zostawianie tylko rare ? Tak jak w WoCh
- Centigory Fast Cavalery !!
- Tańsze marki na Chariotach (np o połowe) i może marki na Herdy [-o<
- Znieść kretyńskie ograniczenie ze tylko jeden odział Bestigorów moze mieć jakiegoś marka i tylko jeden moze mieć magiczny sztandar ( #-o )

Nie są to poteżne zmiany , taki zapis wam nie zaszkodzi a nam pomoże , graczy bestii jest malutko więc niewiele to zmieni . Za jakieś poł roku (moze dłuzej) mamy mieć nowy podręcznik , więc dajcie nam troszke luzu do tego czasu :wink:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1545
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

W zasadzie miloby było by te rzeczy przeszły, i tak nie zrobi to super grywalnej armii ale poprawi jej mozliwosci:)

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

do rozważenia są marki na herdach i shagoth. Nie można ingerować w punkty i zasady jednostek.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Czyli ingerencja w zasadę Bull Charge czy strzelanie Leadbelchers lub zakup dwóch Wolf Chariots to nie jest ingerencja w zasady? :?

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1545
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Sprawianie że Hełm i Banner zajmują sloty, ze harpie nie są 0-3 lub są itp;) sądze ze gdyby ktos nagle wykreślił wrighty z ksiazki to byłoby za duzo. A punkty za marki itp to sądze ze pociąć można spokojnie :wink:

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

To ja zajmujemy się cięciem punktów, to może o połowę obniżyć koszty muzyków w DoW? Oczywiście solidarnie także to samo dla ChaDecji.
Obrazek

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Chyba w takim wypadku łatwiej napisać własny system, z równymi armiami, niż wydawać co miesiąc zmiany i balansować armie

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Chodziło mi o ceny marków tylko dla chariotów . Cena marka nurgla dla chariota to 50 p a daje tylko fear , albo khorn za 45 p - to są punkty zaporowe ! mark kosztuje w takim wypadku ponad połowe wartości samego rydwanu (85p.)
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1545
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

poza tym są to minimalne zmiany w armiach których nigdny nie było na turnieju wiecej niż 1-2...

ODPOWIEDZ