Ograniczenie magii - konsultacje społeczne

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Re: Ograniczenie magii - konsultacje społeczne

Post autor: thurion »

jestem za opcja 2
moim zdaniem powinna nastapic pelna unifikacja ograniczen turniejowych i najlepiej jakby wszystko bylo jasne juz na poziomie tworzenia rozpiski

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Opcja 1, z tą tylko różnicą, że przedmioty +1 to cast/dispel nie są karane zmniejszeniem limitu. Bo to już trochę za dużo.
+1 to cast stało się nagle równoważne +1 PD. A to jakby nie to samo.

Obawiam się, podobnie jak Karlee, że opcja 2 stanie się zbyt ograniczająca na poziomie kompozycji, a tworzenie rozpiski zbyt skomplikowane.
Naprawdę, nie każdemu chce się co chwila sprawdzać dziesiątki dodatkowych zasad z BP+R.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Nie kazdemu sie chce co chwila liczyc czy sie zmiesci w limicie czy nie ;) W domu posiedzisz nad rozpiska troche dłuzej ale sama bitwa jest normalniejsza.
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Jeżeli w domu zrobisz rozpe w której nie przekraczasz 12PD to i podczas bitwy nie musisz odkładać tych kostek na bok aby było widać ile zużyłeś :) A jeżeli rozpa jest taka że możesz przekroczyć 12PD to kolejny element strategiczny wchodzi w gre i jest ciekawiej :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

To jeszcze mam pytanie do orgów - jak widzicie sprawdzanie rozp, czy mieszczą się w limicie 12 PD (oczywiście z tabelkami w stylu "Book of Hoeth liczy się jako..."). Realne?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ograniczenie na poziomie kompozycji zabija całkowicie możliwość wziecia silniejszej magii i np korzystanie raz z jednej opcji raz z drugiej (wymiennie),np biore do rozpiski max PD i jeszcze bounda (najczęściej wyczerpywalnego), normalnie nie korzystam z bounda, a jak jest okazja to korzystam z bounda odkładając jedną kostkę.
poza tym liczyć każdy potrafi.. czy to w rozpisce czy to podczas gry - dużym utrudnieniem to nie jest - co pokazały turnieje na BPR w poprzedniej wersji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Uki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Uki »

Mam rozumieć że w opcji nr.2 skink lvl 2 na silniku miałyby zjadać 3PD z limitu? :? :lol2:
Jestem za opcją nr 1 - teraz nie jest źle.

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

karlee pisze:Jeżeli w domu zrobisz rozpe w której nie przekraczasz 12PD to i podczas bitwy nie musisz odkładać tych kostek na bok aby było widać ile zużyłeś :) A jeżeli rozpa jest taka że możesz przekroczyć 12PD to kolejny element strategiczny wchodzi w gre i jest ciekawiej :)
Tylko ze ja gram slannem z dorzutami wiec musze odkladac, a jestem strasznie leniwy ;)
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Barbarossa pisze:To jeszcze mam pytanie do orgów - jak widzicie sprawdzanie rozp, czy mieszczą się w limicie 12 PD (oczywiście z tabelkami w stylu "Book of Hoeth liczy się jako..."). Realne?
W tej chwili na nowy BPR sprawdzenie 10 rozpisek, na wczorajszy turniej w Lublinie w sumie zajęło mi około około 1.5h. Nie jest to może miarodajne, bo średnio ogarniam niektóre armie. Po prostu mniej więcej tyle to trwało. Nie bardzo sobie wyobrażam sprawdzanie 50 rozp tym bardzie, że zazwyczaj one najpierw kapią, jedna dwie na tydzień, a potem jeb - 35 na dobę. Nie wierzą imho, że wszystkie są merytorycznie do końca sprawdzone, ale to powtórzę - imho.
Ograniczenie magii na poziomie rozpiski(zgadzam się i z Assasellem i Karlim) zabije element niepewności przy fazie magii. Ciekawiej imho się gra, jak się nie wiesz czy ktoś użyje bonda czy nie itd.
Argument zamieszania i liczenia kostek do mnie nie przemawia. Od dłuższego czasu po pewnej spince, zużyte kostki odkładam na bok w jedno miejsce (o czym informuję przeciwnika i tego samego wymagam od niego odnośnie dedeków) i nie ma żadnych wątpliwości.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ograniczenie magii na poziomie rozpiski(zgadzam się i z Assasellem i Karlim) zabije element niepewności przy fazie magii.
Planuję raczej bardziej lightowe ograniczenia - zmieści się więcej rzeczy, niż obecnie (np +1 do casta czy jednorazowe boundy nie będą się liczyć)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Tego typu ograniczenia będą na Wielkim Draconie, więc będzie można sobie przetestować.

Prawdopodobnie na Dracona przygotuję sobie XLSa, który będzie sprawdzał i podliczał PD i DD, więc w razie jak LS wprowadzi nowe ograniczenia, to przerobienie danych źródłowych nie zajmie dużo.

Parę uwag ode mnie:
- Dagger u DE powinien mieć inny koszt dla małego maga i inny dla dużego np. 1/2 odpowiednio
- Książka u HE za 3, właściwie specjalnie pod caddego ;)
- Skull Staff u VC po prostu za 1PD + 1DD

Pełniejszy materiał jak to działało będzie po Wielkim Draconie.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Tego typu ograniczenia będą na Wielkim Draconie, więc będzie można sobie przetestować.
Na to też czekam - będę zresztą sam, to zobaczę. W sumie bardzo fajny Ci system wyszedł, Scimitar.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Mi też się podoba. Nawet bardziej niż BP+R :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Uważam, że przycięcie magii w Wejherowie jest za mocne przez co mało jest osiągnięte w tematyce balansowania. Fajnie, że są przycięte jakoś tam vc itp. , ale mi pod pseudonimem obcięcia mocnej magii DE wylatuje jednocześnie caddy (chcę grać na dagerze). Pocisków puszcze prawie, że tyle samo, a mam znacznie słabszą ochronę antymagiczną.
Takie coś mija się z celem. Ten sam problem dotyczy innych armii.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

a mi tam sie nie podobaja ograczenia (Draconowe) BoH w porównaniu do Hoteka.
Oba przedmioty zjadaja tyle samo kostek. maja analogiczne działanie, przy czym hotek jest silniejszy od BoH (misscast leszy od IF) oraz dziala na wszystkie czary a nie tylko te rzucane przez/na właściciela przedmiotu.
Ustepuje tym ze dziala jedynie w promieniu 12" (choć i tak pod jego ochrona sa zazwyczaj najwazniejsze oddziały).
Natomiast należy porównac jeszcze cenę tych przedmiotów.. Hotek jest 3 razy tańszy - nie musi byc brany przez lorda, nie musi byc brany przez maga..
IMO to ograczenie jest niesprawiedliwe jesli chodzi o BoH - przedmiot jest mocny, ale odpowiednio wyceniony.. nie to co Hotek :)

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Hotek jest bezużyteczny przy armiach nie czarujących, natomiast książka zawsze jest skuteczna.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

GarG pisze:Hotek jest bezużyteczny przy armiach nie czarujących, natomiast książka zawsze jest skuteczna.
podobnie jak scrole sa beznadziejne na armie nie czarujace... czy to oznacza, ze nie powinny ise liczyc do limitu?

imo assasello ma jak najbardziej racje co do hoteka... choc tu jestem w mniejszosci :(

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Pogadajcie z Żabą to wam powie co sądzi o Hoteku :D

Hoteka można łatwo obejść, tylko trzeba wiedzieć jak. Żeście się uczepili Pendanta i Hoteka. Wybierzcie się na jakiś turniej i zobaczcie jakie tam rzeczy królują.

Różnica między książką a Hotekiem jest taka, że ta pierwsza zawsze się spłaci, a ten drugi niekoniecznie.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Hoteka można łatwo obejść, tylko trzeba wiedzieć jak.
nie rzucac czarow... chyba, ze chodzillo ci o minusy hotek a czyli, ze dziala tez na twoich magow... tak to mozna bardzo latwo obejsc ale tylko sprawia, ze hotek jest silniejszym itemem :)

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

dziwne ze odezwali sie 2 gracze DE ....
hotek jest jednym z głupszych przedmiotow, a jezeli ktos chce mi powiedziec ze pendant nie jest pzregiety to... :lol2:

ODPOWIEDZ