Ograniczenie magii - konsultacje społeczne

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Re: Ograniczenie magii - konsultacje społeczne

Post autor: Hobbit »

Jestem zdecydowanie za opcją 2, ale:
VC balefire i lizakowy EotG - 1DD z racji na -1 do casta
Power stone nie powinien zmniejszać limitu z racji że jest jednorazowy. I tak nie jest najpopularniejszym itemem, a tak nie będzie brany w ogóle.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

lizakowy EotG - 1DD z racji na -1 do casta
co ma eotg do dispela? Oo
Opcja nr 2. Tylko pytanie - czy kostki ze slanna sie licza? Przecierz nie musza byc dorzucane.
wlasciwie to musza...

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

I dlatego jestem przeciw liczeniu Engine'a liczyc na pozimie rozpiski.
-1 do casta raczej sie nie uzywa przy jednym stedziu, przy dwoch owszem bo 2 wardy zazwyczaj nie potrzebne.

A co do Slanna ... musi z kostek korzystac, tak jest opis sformulowany.

Awatar użytkownika
Chmura
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Chmura »

Każdy boundspell zabiera nam 1 PD
To w takim razie Warrior Priest generuje do limitu 1 DD i jeszcze 5 PD ?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

dlaeczego 5 pd? ma 1dd i jednego bounda wiec zajmuje 1pd i 1 dd (choc liczebie bopundow moze sie zmienic na takie jak w bp ale to nieo`istotne teraz ;) )

Awatar użytkownika
Chmura
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Chmura »

Shino pisze:dlaeczego 5 pd? ma 1dd i jednego bounda wiec zajmuje 1pd i 1 dd (choc liczebie bopundow moze sie zmienic na takie jak w bp ale to nieo`istotne teraz ;) )
Ano boundow ma 5, z ograniczeniem ze moze uzyc jednego na ture ( a arcy moze uzyc dwoch ). Kwestia tego jak potraktowac zapis odnosnie ilosci kostek za boundspelle ( i czy za boundspelle czy za boundspell itemy ) Dla przykladu arcykaplan na altarze to produkowalby 11 PD. :) a jak mu jeszcze dac jakis item ( np. doomfire ring ) to juz jest wykorzystany limit 12 PD :)

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Chmura pisze:
Shino pisze:dlaeczego 5 pd? ma 1dd i jednego bounda wiec zajmuje 1pd i 1 dd (choc liczebie bopundow moze sie zmienic na takie jak w bp ale to nieo`istotne teraz ;) )
Ano boundow ma 5, z ograniczeniem ze moze uzyc jednego na ture ( a arcy moze uzyc dwoch ). Kwestia tego jak potraktowac zapis odnosnie ilosci kostek za boundspelle ( i czy za boundspelle czy za boundspell itemy ) Dla przykladu arcykaplan na altarze to produkowalby 11 PD. :) a jak mu jeszcze dac jakis item ( np. doomfire ring ) to juz jest wykorzystany limit 12 PD :)
=D> Genialna interpretacja :mrgreen:
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Nigdy bym na to nie wpadł :lol2:
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Chmura pisze:
Shino pisze:dlaeczego 5 pd? ma 1dd i jednego bounda wiec zajmuje 1pd i 1 dd (choc liczebie bopundow moze sie zmienic na takie jak w bp ale to nieo`istotne teraz ;) )
Ano boundow ma 5, z ograniczeniem ze moze uzyc jednego na ture ( a arcy moze uzyc dwoch ). Kwestia tego jak potraktowac zapis odnosnie ilosci kostek za boundspelle ( i czy za boundspelle czy za boundspell itemy ) Dla przykladu arcykaplan na altarze to produkowalby 11 PD. :)
11? Oo

5 boundow klechy + drugie 5 za drugiego bounda + 6 za lore of light to 16 wiec nie wiem jak ci 11 wyszlo Oo

a tak serio to zgadnij jak to bedzie liczone... Na prawde czy jest sens robic takie problemy?

Awatar użytkownika
Chmura
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Chmura »

a tak serio to zgadnij jak to bedzie liczone... Na prawde czy jest sens robic takie problemy?
Jak to bedzie liczone? Mam nadzieje ze madrze. Natomiast jak juz sie podaje co, za co, i ile, to mozna sprecyzowac. Przyczepilem sie do zapisu, aby pokazac ze lepiej jest te sprawy dokladnie opisac a nie generalizowac. Gdyz w efekcie koncowym jesli komus sie nie bedzie na turnieju podobala gra ( np. z Imperium ), to zakwestionuje legalnosc rozpiski, albo przytnie na dice poolach. Nawet sedzia bedzie sie musial zgodzic z ta interpretacja, gdyz tak zostala zapisana zasada.

Ja tu problemu nie widze i nie robie, jedynie zwracam na cos uwage i to nie w sposob zgola powazny. Niektorzy widza w tym cos zabawnego ( patrz powyzsze posty ), a niektorzy nie ,Shino.

Awatar użytkownika
Shyym
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 175
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shyym »

Trochę to jest przesada z obcinaniem 1PD za każdego wampira. Dajmy na to ktoś chce mieć lorda z skull staffem, jest na start ścięty do 9 kości. A teraz powiedzmy jeszcze 2 wampiry walczące i mamy max 7 kości. Dołożyć do tego ograniczenia na kości w rozpisce i mamy niemożliwe wampiry na magii.

Tak czy inaczej jestem za opcją 1)

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Moze jestem tepy ale nie rozumiem jak w opcji 2 liczycie dorzuty? PRzecierz nie wiadomo ile czarow slann rzuci wiec de facto ile darmowych kostek dostanie.
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie wiadomo... zakladam, ze byloby liczone jako 2 pd

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Niestety musicie mi dać trochę czasu - to był tylko na szybko pomyślany zarys. Potrzebuję z 1-2 godzin, żeby wszystkie armie dokładnie przejrzeć i poukładać różne kombosy. Niestety mam trzy egzaminy w przeciągu 10 dni i za cholerę nie mam kiedy do tego usiąść. A jak mam kiedy, to jestem już tak zmeczony, że nie mam siły się za to zabrać.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Miałbym prosbę o jednoczesne rozpatrzenie realnego ograniczenia w BPR magii TK. JAk napisałem w temacie o WD:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=388008#p388008

Jest to jedyna armia, ktora przez ze wszystkich ograniczen sie smieje, i która potrafi w fazie magii wyczyniac cuda.

Od razu zaznaczam - nie mowie o przegietosci/nieprzegietosci, silnej magii/słabej magii. Mówie o tym, ze skoro ograniczamy magie, to uprzejmie proszę - u wszystkich.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

bedzie graniczona. hlp bedzie kosztowal 6pd a cascet 2 i nie bedziesz mogl sie wystawic na full magii...

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Shino, jestes wzorem obiektywizmu i bezstronności.

Oczywscie nikt lepiej od Ciebie nie wie, jak zgrabnie TK przechodza przez wszystkie "ograniczenia" i jakie maja w zwiazku z tym przewagi nad innymi. Szkoda, ze udajesz, ze jest cacy a Twoja armia nie ma zadnej przewagi nad innymi pocietymi przez ograniczenia magii.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Od razu zaznaczam - nie mowie o przegietosci/nieprzegietosci, silnej magii/słabej magii.
No to nie mamy o czym rozmawiać. Cały CS służy tylko temu, by słabsze armie mogły powalczyć z silniejszymi, a nie temu, by wyjść naprzeciw rozmaitym fantazjom blessa.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Opcja nr 2
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Jednak jestem za opcją A. Ograniczenie kostek PD na poziomie rozpiski będzie jeszcze bardziej ograniczać możliwości złożenia armii. Liczenie kostek nie jest przecież takie trudne, a w tej chwili jeśli ktoś chce wystawić więcej magii niż ograniczenia to wystawia i jedynie co ture nie wykorzystuje wszystkich kostek i boundów, a potem jak zejdzie jakiś mag to nadal ma full power. Szkoda by było jakby każda armia była jeszcze bardziej ograniczana kompozycyjnie...
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

ODPOWIEDZ