Balancing Patch v 1.5

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Re: Balancing Patch v 1.5

Post autor: Jasiuuu »

Tez nie rozumiem dlaczego chcecie ograniczac abomke 0-1. Wiekszosc armi ma na nia bata + jest mega losowa

Imo większość armi nie ma na nią bata. A jej losowość polega czy wypłaci 12 ataków czy 18 : ]

niech se będzie abomka ale jedna a nie dwie , już wole 2 czołgi 2 hydry 2 drzewa 2xflamery nawet ale 2 abomki to totalna analna inwazja , nie dość że nie da się je dobrze poblokować ani odgiąć jak normalny unit , nie dość że jest uber mocna , nie dość że wstaje nie dość że ma szambernaście magicznych ataków to jej koszt punktowy to śmiech na sali
i naprawdę szczerze wali mnie fakt że demony lizaki czy dark elfy mają sobie jak z nią poradzić
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

e tam, ostatnio abos odbił mi sie od feniksów z 2 magami w środku :mrgreen:

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

bez przesady to tylko 6 woundow na tafie 5. poza tym jest stosunkowo wolna jak ktos rzuca statystycznie... da sie ja nawet spanikowac. ja bym nie scinal abomek a zostawil DOW i ROR w spokoju :)
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Manfred pisze:e tam, ostatnio abos odbił mi sie od feniksów z 2 magami w środku :mrgreen:
trauma co? :) ale za to wczesniej zdales z 8 regenek pod rzad :P
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

SlanesH pisze:bez przesady to tylko 6 woundow na tafie 5. poza tym jest stosunkowo wolna jak ktos rzuca statystycznie... da sie ja nawet spanikowac. ja bym nie scinal abomek a zostawil DOW i ROR w spokoju :)

dodaj do tego regenkę i masz już 12 woundów pomnóż to przez dwa i masz 24 woundy na 2 abomkach ; ] nie daj Tzeentchu jak jakaś się odrodzi ;/

pewnie że to do zmielenia problem polega na tym że co by się nie wbiło w abominacje zwykle nie ma przed sobą długiego żywota

naprawdę uważacie że abomka jest OK ? :|
Obrazek
T

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Ja dodam jeszcze coś, nie dosc, że abomka wymiata to jeszcze figurke możesz sobie zrobic dosłownie z byle gówna. :| :|

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Jasiu, to wymien te armie, ktore nie maja bata i te kore ow bat maja! :) Najfaniej by bylo, gdyby wszystko bylo freefragiem dla wszystkich, nie ? Ja nie twierdze, ze abomka jest slaba, ale jest maksymalnie losowa. Zobacz ile ona ma poziomow turlania kostkami... Najpierw ruch, pozniej impakty, pozniej atak. jak rzucisz 3-4 to jeszcze raz 3d6. Pozniej jeszcze stnadrowe trafianiae/woundowanie... Poza tym to jednak nie ma T6, tylko 5... Imho przesadzasz i wyczuwam u ciebie strach przed tym modelem :D :D :D No, ale to moze tylko moje osobiste odczucia, bo narazie widzialem ja ze 4 razy w akcji, w tym raz odbila sie od klocka fenixow z 2 magami, raz od 4ech najtow chaosu, a w pozsotalych 2 bitwach nigdzie nawet nie doszla.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Ta, a raz zjadła gwardie z królem w pierwszej turze ;]

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Rince pisze:Jasiu, to wymien te armie, ktore nie maja bata i te kore ow bat maja! :) Najfaniej by bylo, gdyby wszystko bylo freefragiem dla wszystkich, nie ? Ja nie twierdze, ze abomka jest slaba, ale jest maksymalnie losowa. Zobacz ile ona ma poziomow turlania kostkami... Najpierw ruch, pozniej impakty, pozniej atak. jak rzucisz 3-4 to jeszcze raz 3d6. Pozniej jeszcze stnadrowe trafianiae/woundowanie... Poza tym to jednak nie ma T6, tylko 5... Imho przesadzasz i wyczuwam u ciebie strach przed tym modelem :D :D :D No, ale to moze tylko moje osobiste odczucia, bo narazie widzialem ja ze 4 razy w akcji, w tym raz odbila sie od klocka fenixow z 2 magami, raz od 4ech najtow chaosu, a w pozsotalych 2 bitwach nigdzie nawet nie doszla.
...a raz odbiła się od moich pięciu errantów bez command squadu (po czym ją w pościgu zabili), cuda się zdarzają :)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

To nie cuda, ta jednostka jest po prostu bardzo losowa.
(choć jeśli spowodowałoby to ban na DOW spokojnie pogodziłbym się z ograniczeniem 0-1)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Arbiter Elegancji pisze:To nie cuda, ta jednostka jest po prostu bardzo losowa.
no jest losowa. ale to, ze 6 errantow przebija sie przez to to juz lut szczescia. Cos jak mariosowy somk kontra erranci kielona ;) (sytuacja bardzo podobna)

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

@Thurion: Greater demona raczej napewno wystawiasz wiec to już wystarczy, żeby cannony i MMM byli opłacalni i mocno wpływali na takie gry.

ST są freefragiem dla DE ? Tylko wtedy jak masz na tyle dużą górkę, żeby schowac 4 bolce. Inaczej tracisz je szybko od cannonów. Do tego na stole jest altar, 10 jazdy, 2 st.... Wszytkiego nie wystrzelasz. To nie jest łatwy match-up.

Abomka to jedyny odział w grze, który rzucając podczas szarży (1,1,1) ściąga 6 psów z heraldem khorna.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

jak chcecie ścinać abomkę do 0-1 to zróbcie tak aby tej jednej nie można było blokować jakimś debilnym odziałem stojąc 1 cal od niej z boku, żeby szła tylko przed siebie (wirtualny pivot czy cuś załatwi sprawę, bo to mocno wpływa na wykorzystanie jednostki). A tak to spoko sam uważam, ze jej moc jest taka, że jedna wystarczy. Większośc armii z dwoma abominacjami ma total anal intruder (nawet demony wtedy obrywają)

@Manfred- tak psioczysz, a zapomniałeś jak moja abominacja odbiła się od Twoich slavsów w Białym? ;p

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Byla rozmowa w kwestii zasad z tego co pamietam i nie mozna blokowac abomki w ten sposob. (jak ja uwielbiam rawowanie i wymyslanie glupot)

Czy ktos z LS sie wypowie na temat 0-1 abomki i kiedy planujecie zaglosowac w jej sprawie?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Z dominacja to troche tak jak z hydra - na poczatku zaraz po wejsciu wszyscy ochneli ze zgrozy i zaraz zostala zbanowana, a teraz w wiekszosci rozp jej nawet nie ma. Z dominacja tez sie ludzie naucza grac i czesciowo zaniknie - bo to nie meta dla niej. DoCh, DoW, Dwarfy, TK, Imperium, DE, Bretka, WoCh ma z nia z gorki. VC musza wreszcie zaczac wystawiac klocek BK z plonacymi atakami, HE moga odstapic od smoka na konto duzego maga, WE powinny wystawiac wiecej lukow, bestie, ogry i orki maja IMO przejebane (ale tak naprawde ile jest na turniejach sciurkow - w Warszawie prawie wcale).

W sumie to wystawianie DoW lezy w gestii organizatora turnieju - Ziemko bardzo dobrze zrobil, ze zbanowal DoW, ja sie nie zdecydowalem (bo za malo gram) i teraz troche zaluje.

Jednak to co dzieje sie w tym temacie, trafia IMO do zlego audytorium, bo:
- Xet wystawia MMM
- Jankiel chce wystawiac MMM
- Zbyszek wystawia 2 dziala
- Marek wystawia 2 dziala
Tylko Shino nic nie bierze z DoW, wiec chce zeby je obciac. Nie zebym cos mial do bezstronnosci LS, bo chlopaki robia kawal zajebistej roboty, tylko po prostu nie da sie obiektywnie patrzec na kwestie zwiazane z robieniem rozpy. U nas w klubie to samo - bless, ja, Debek, Fisch nie korzystamy z najemnikow, to chcemy ich wyjebac, Kolata z Kalesonerem korzystaja, to nie chca zmian.
Mam wiec tylko nadzieje, ze przyszli organizatorzy turniejow spojrza na cla te ogromna batalie, ktora rozegrala sie tu na przestrzeni ostatnich paru stron i zastanowia sie chwile nad argumentami obu stron (i wyjebia DoW heh).

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Ziemko pisze:Byla rozmowa w kwestii zasad z tego co pamietam i nie mozna blokowac abomki w ten sposob. (jak ja uwielbiam rawowanie i wymyslanie glupot)

Byłbym spokojniejszy gdybyś mógł mi przekazać na priva linka, jeżeli wiesz gdzie to było ;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

swieta_barbara pisze: Tylko Shino nic nie bierze z DoW, wiec chce zeby je obciac
przepraszam cie bardzo. Przez dosc dlugi czas gralem na dziale. dyby bylo wiecej he w metagamie to nadal bym go uzywal. Co nie zmienia faktu, ze dowy sa slaba opcja imo

podobnie bless. Caly czas z tego co wiem wystawia dzialo o dd
Byłbym spokojniejszy gdybyś mógł mi przekazać na priva linka, jeżeli wiesz gdzie to było ;)
na slowo juz nie uwierzysz? :>

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jednak to co dzieje sie w tym temacie, trafia IMO do zlego audytorium, bo:
- Xet wystawia MMM
- Jankiel chce wystawiac MMM
- Zbyszek wystawia 2 dziala
- Marek wystawia 2 dziala
Jeśli to nie żart, to zwyczajne kłamstwo. Nie pamiętam już na jakim masterze, jeżeli w ogóle, wystawiłem MMM. I nie zamierzam tego robić - używam ich tylko czasem w lidze lokalnej i bez bólu mogę się z nimi rozstać.
Ale zwyczajnie nie będę popierał banowania jakichkolwiek jednostek. Dla zasady.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

jakie banowanie :?: to jakieś drastyczne nieporozumienie - wystarczy jak MMM wrócą do DOW :wink:

Ż.

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

Argument na poziomie : LS gra DoW-niech pokaże że potrafi je zbanować jest mega słaby Kacper. A co do banowania na bazyliszku to moglibysmy to co najwyzej glosowac bo mysle ze nie ma jednomyslnosci 8)
Obrazek

ODPOWIEDZ