Balancing Patch v 1.5

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
AndreFW
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Re: Balancing Patch v 1.5

Post autor: AndreFW »

ja podpisuje się do prośby graczy HE o zmniejszenie kosztu BoS I BoH. Armia HE i tak obecnie nie miażdży, a 2 PD za ksiażeczke, przy której nie możemy dać żadnych więcej magic itemów to jakies nieporozumienie. Przykładowo DE mają odwrotny efekt tylko za 4 razy mniej pkt, a nie wspominając o lizakowym slanie który oprócz magic itemów, ma kradzież 6, dodatkową kość i inne bajery. HE naprawdę nie są takie mocne więc imo magię można by im poluzować.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Furion pisze: 4. Absolutnie nie rozumiem zdjęcia 0-1 z Hydry.
IMHO to zachęta do nie wystawiania partyzantki na 4 rbt.
Skądinąd słuszna inicjatywa.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

...że lobbing
samo zycie, więc nie trzeba się tłumaczyć, bo wiadomo, że kazdy broni swego.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Brawa za dopuszczenie Indy GT, od razu uspokajam, nie da się ich wygiąć tak jak demonów, vc i de.... :) Pojechałbym nimi na kohortex, ale chyba już za późno na dopuszczenie.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

pod linkiem mam BP 1.4 :) gdzie jest 1.5 ?
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Zmiany fajne. Brawo.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Robson pisze:pod linkiem mam BP 1.4 :) gdzie jest 1.5 ?
1.5 jest pod tym linkiem. Na Twoim kompie jest coś takiego, jak temporary internet files. Niech se wyczyści i niech sprawdzi, czy działa.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Barbarossa pisze:I może tak ogólnie do przerażonych nowościami - staramy się reagować na rzeczywistość. Zawsze, jak wprowadzamy radykalne zmiany, zaczyna się darcie szat, że uzurpatorzy z LS profanują świętości GW, że arbitralnie, że koncert życzeń, że lobbing, że stronnicze, że nieklimatyczne, że nie wiadomo kto... . Potem po roku przy każdym prawie turnieju widzę dopisek /obowiązuje Balancing Patch/.

Więc dajmy tym przedmiotom ze dwa miesiące. Do tego czasu, jeśli są dobrym pomysłem - spodobają się większości. Jeśli są złym pomyłem - większość będzie na nie zrzędzić i je wywalimy. Co za problem dać im szansę?
A co zrobić?
Wymyślać własne zasady czy modyfikować ustalone przez Was?
Może jednak robić każdy turniej na inne zasady jak to miało miejsce wcześniej?
Macie poparcie ludzi i to szanujcie bo chyba nawet nie pytaliście sie o zdanie ludzi z poza LS?
A przecież można by zrobić temat pt.: " Proponowane zmiany w BP 1.5"

mam wrażenie że VC miały znacznie więcej czasu niż 2 miechy żeby pokazać co jest nie tak?
tu nagle drakenhoff stał się słaby i nie jest ograniczony w ŻADEN sposób, ghoule nagle stwierdziły że przecież 2 unity to zdecydowanie za mało na dowksrzeszanie, szczególnie że magia została w VC uwolniona... o co kaman?

Hydra straciła coś na grywalności i mocy ze zasłużyła na zdjęcie 0-1?

Za mało agitowałem w sprawie Wand of Wych Elm, że zostało 1DD za nią?
Co to teraz ma być?
W jednym przypadku magie boostujecie, ale dispela zostawiacie osłabionego.
Rozumiem, że trzeba na forum sie skrzyknąć i marudzić do upadłego w podobnym temacie wymuszając zmiany?

Ja osobiście się zastanawiam dlaczego DE i VC zyskały na tym BP.
Zastanawia mnie też dlaczego nie zrobiliście testów w Warszawie np i po sprawdzeniu zrobić odpowiedniego BP.
JH nie mogli zorganizować turnieju na takie zasady?
Inny ośrodek nie dałby rady czy chęci by nie było?
Najpierw posprawdzajcie takie zmiany na lokalach a potem wprowadźcie to do zasad ogólnokrajowych.
GoblinNadGobliny pisze: WE za to to armia ciagle sobie dobrze radzac, nastawiona na wyniki remisowe.
no świetnie. co chcesz ugrać remisami? po to jeździsz na turnieje? żeby remisować?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

1.5 nowa zbrojownia orków czy kogoś tu za przeproszeniem pojebało??? za 10 pkt orki dostają kilka przedmiotów dających im niepodatność na strach panikę terror .... czy ktoś to testował???
Yellow Kidney Stone of Xet
Beard of Barbus

Czy ktoś rozważnie pomyślał nad cenami tych przedmiotów? Nie neguje ich istnienia bo należy się im to ale cena wykupu jest lekko chora. 1 jest niemal zbliżony do imperial bannera wartego 100pkt. Zastanówcie sie poważnie nad cenami w zakładce O&G bo to naprawdę zakrawa o kpinę....
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Jak już kilka osób pisało, trzeba przetestować, więc przestańcie się żalić a zacznijcie grać.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Barbarossa pisze:
Robson pisze:pod linkiem mam BP 1.4 :) gdzie jest 1.5 ?
1.5 jest pod tym linkiem. Na Twoim kompie jest coś takiego, jak temporary internet files. Niech se wyczyści i niech sprawdzi, czy działa.

Ja bym polecał ustawienie W przeglądarce odświeżania stron na "Zawsze".
Prawdopodobnie teraz ładuje Ci starą stronę z offline'u.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Wilqu pisze: Czy ktoś rozważnie pomyślał nad cenami tych przedmiotów?
No i ile osób gra na tym sztandarze? Jeżeli już LS zdecydowało się na taki sposób wprowadzania zmian, to nowe przedmioty muszą sensownie kombować się z już istniejącymi, bo inaczej byłby to próżny trud.

Też uważam niektóre propozycje za kontrowersyjne (ale akurat nie w sensie kosztowym), ale może rzeczywiście sprawdźmy w praniu?
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

A ja o nic nie proszę, bo i tak mojej przestarzałej armii z zamierzchłych czasów 6 ed wszystkie inne mogą co najwyżej skoczyć.
Mam tylko nadzieje, że mniej strachliwe i podatne na animozje orki przestaną teraz chowac sie za żywopłotem z czuk i rusza do walki by dać sie kulturalnie stratować w CC.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Wilqu pisze:1.5 nowa zbrojownia orków czy kogoś tu za przeproszeniem pojebało??? za 10 pkt orki dostają kilka przedmiotów dających im niepodatność na strach panikę terror .... czy ktoś to testował???
Yellow Kidney Stone of Xet
Beard of Barbus

Czy ktoś rozważnie pomyślał nad cenami tych przedmiotów? Nie neguje ich istnienia bo należy się im to ale cena wykupu jest lekko chora. 1 jest niemal zbliżony do imperial bannera wartego 100pkt. Zastanówcie sie poważnie nad cenami w zakładce O&G bo to naprawdę zakrawa o kpinę....
Czy ktokolwiek kiedykolwiek wystawiał imperial banner? Właśnie.

Porównaj raczej ceny tych przedmiotów do master of sorcery, pendant of khaeleth. Albo choćby do kosztu hate na całej armii DE, ASF u HE... Rozmawiajmy o realiach, a nie o przedmiotach z kategorii never used.

To, co najbardziej radzę - złóż armię OnG z tymi przedmiotami na 2250. Czy jest aż taka przegięta? Nie wydaje mi się, żeby była na poziomie LIZ/SKAV/DE/DoCH/VC, ale przynajmniej będzie mogła z nimi trochę powalczyć.

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

W sumie niektóre efekty tych przedmiotów część armii ma w tym czy innym wydaniu z bazy :)

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

2 kciuki w górę - śmiała i dobra decyzja. Oby tak dalej.


Pasiak - pytanie o zdanie w takim przypadku nie ma sensu ... zdanie zdaniem a realia realiami tu trzeba testować a nie pytać histeryków: "podoba wam się to czy nie? "

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Reakcja na zmiany przypomina mi reakcje na ASF w Helfach.
forum az drżało od fochów i ciśnień.
Okazalo sie w praniu ze ASF na calej armii nie jest czyms co wygrywa samo gry, i high elfy armią przegiętą nie są. takze dajcie szanse jak pisal barb....i tyle.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Orki to rozumiem bez problemu ale w jakim celu ruszać wampiry i delfy ? Faktycznie aż taki oklep te armie ostatnio dostawały ? Wampiry były wreszcie ścięte do poziomu normalnej armii...

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Czytając te pełne oburzenia posty, miałem przez moment wrażenie, że takie larum wynikło z jakiejś uchwały Unii Europejskiej, dokonującej kolejnego rozbioru Polski, a nie z tego że LS podarowała OnG boosta w pewnej popularnej grze (i tylko grze) pt. Warhammer. Zdaję sobie też sprawę, że liga jest bardzo ważna, ale ona stanowi tylko część tym czym jest WH i jest dla graczy a nie gracze dla niej. To samo się tyczy samego WH, a co wspomniał wcześniej Bless. To jest nasza gra i w końcu ktoś przełamał tabu świętośći i nienaruszalności tekstów GW.
Jako gracz WoChu i Skavenów, cieszę się że gracze OnG dostali taki noworoczny prezent, bo jakim prawem mają być poszkodowani i mają mieć odebraną przyjemnosć z szansy na nawiązanie równej walki? Jestem daleki od socjalizmu (;)) ale jak pisałem wyżej, OnG zasługują na chociaż minimalne zrównanie z resztą armii. Skoro nie potrafi tego zrobić GW, to obowiązkiem graczy jest samemu to zrobić. Tyle, nie ma co się oburzać na zmiany wprowadzone przez LS, tym bardziej że jak Barb wspomniał, jest to poligon doświadczalny.
Lest we forget:
Obrazek

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Nie macie co narzekać zieloni mogli dostać jeszcze jakieś płonące ataki:)

ODPOWIEDZ