Balancing Patch v 1.5

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Balancing Patch v 1.5

Post autor: Jankiel »

zasada jest martwa czy poprostu jest panic test
Imo jest to zwykły panic test. Ta szarża z boku to miał być tylko przykład.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

a czy moglibyście się jakoś w tej kwestii oficjalnie wypowiedzieć bo może i bym ich wystawił ale musze wiedzieć czy jest sens ich konwertować jak mi ktoś powie że są nielegalni w BP lub nie wzbudzaja panic

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

Co mnie sie wydajem problemem w idea DoW w armiach to to ze dochodzi do sytuacji gdzie kazdy gracz ma opcje kozystania z tych samych jednostek, co powoduje ze armie bez dziala maja dzialo, armie bez strzelania maja mengili itd, gdyby rozne AB byly lepiej wywazone to nie bylby to taki problem, jako ze nie sa mamy paradox, z mmm i dzialkiem zblizamy sie do sytuacji gdzie gra sie taka sama armia ale jednoczesnie jest tak ze kazdy chce miec zoptymalizowana rozpiske i nikt nie zagra armia ktora plynie od czegos tam, nawet jezeli jest potezna przeciw czemus innemu.
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Mozna wystawiac Kislev i proste, ze jest panika.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Karli pisze: Nie wiem gdzie te parę whinujących osób widzi te mengile i działka DoW. Coś mnie ominęło ?
Nom, i to chyba całkiem sporo. To przez te ciezarówke z owocami, ktora nie pozwolila Wam dojechac na sobotni turniej. Szkoda, ze nie wpadliscie, bo moglbys zobaczyc ocb. Przedłem sie w sobote wzdłuż stołow po drugiej bitwie i naliczyłem 15 armii, które miały działka DoW. I na pewno nie byly to wszystkie armie, bo na niektorych stolach juz bylo posprzatane albo wrecz przeciwnie - byl taki balagan, ze nie mozna bylo sprawdzic, jakie sa rary. Mysle, ze nie przesadze, ze jesli powiem, ze z 20 armii mialo armatki z najemników. Na 40 graczy. O mengilach nie mówię, choc wiem, ze tez kilka armii ich miało. Mozna wiec smialo powiedziec, ze co najmniej co druga armia na turnieju ma dzialka lub mengili.

Czy to duzo, czy mało, czy to urozmaicilo krajobraz pól bitew - to pozostawiam do oceny szanownemu czytelnikowi.
Obrazek

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

ja mysle ze to jest troche specyfika Warszawy...

jak byly super uber Demony to pol Warszawy gralo demonami
jak top zaczal brac DoW to pol Warszawy gra DoW

u nas demonami teraz gram tylko ja, w Szczecinie na lokalu widzialem po wynikach nie bylo zadnych demonow
DoW na lokalu dzisiaj naliczylem, 2-3 działka + jedne mengile (Xeta) na 24 graczy... tyle

ogolnie chyba macie przesrane troche jesli chodzi o podejscie czesci graczy... takie bardzo podatne na otoczenie :mrgreen: co by nie bylo ja caly czas jestem na nie dla DoW, to relikt przeszlosci

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

thurion pisze:ja mysle ze to jest troche specyfika Warszawy...

jak byly super uber Demony to pol Warszawy gralo demonami
jak top zaczal brac DoW to pol Warszawy gra DoW
so true... :)
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

thurion pisze:ja mysle ze to jest troche specyfika Warszawy...
Być moze. Z drugiej strony zazwyczaj sama Warszawa robi jakies 25-30% frekwencji na wiekszosci masterow. Wiec dodaj do tego rodzynki z DoW z innych regionów Polski i wtedy i tak masz pełno DoW. Moze już nie co drugą armie, ale pewnie co trzecią. Takze "specyfika" Warszawy uderza we wszystkich. Trzeba zbalansować Warszawę... :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

ja mysle ze to jest troche specyfika Warszawy...
Też mam takie wrażenie. Może napiszecie specjalnego CS dla Wawy? Bo na Śląsku nie mamy żadnego problemu z DoW, nie mieliśmy też żadnego problemu z VC ani Demonami przed wyjściem BP.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Sygnaly zeby zbanowac Dow w armiach nie Dow sa juz od naprawde dluzszego czasu, ale LS nie wiedziec czemu sobie z tego nic nie robi... Moze w koncu rozwazycie opcje zbanowania tego na amen? Czy moze trzeba zmienic LS, zeby to sie w koncu udalo 8) ?? (a tak sobie postraszylem ;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Ziemko pisze: Czy moze trzeba zmienic LS, zeby to sie w koncu udalo 8) ?? (a tak sobie postraszylem ;)
wiem, ze to zart ale o wiele bardziej wole byc w mniejszosci w sprawie dow niz zeby ls bylo wybierane na zasadzie ci zbanuja nam dowy wiec niech beda... Pamietaj, ze kompetentnych osob, ktore chca poswiecic swoj czas dosc sporemu zaangazowaniu w to hobby nie jest zbyt duzo ;) Lepiej miec tamkompetentnych ludzi niz najnowszego bp, ktory "mi zboostuje armie"

;)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Shinoslawie, przeciez wiesz, ze zartuje. Na 4 z 5ieciu obecnych czlonkow LS zaglosuje ponownie w nowym sezonie. Jednak aby nie OT, moze podeszlibyscie do tematu Dow na tajnym Lsowym forum ponownie?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie ma sensu. Przynajmniej na razie. Moze za jakis czas problem wyskoczy w wiekszej skali to sie wtedy o tym podyskutuje. Na razie to nie ll, zeby robic 2 glosowania na ten sam temat tydzien po tygodniu

Koszu
Chuck Norris
Posty: 596
Lokalizacja: Wrocław, SB

Post autor: Koszu »

Ziemko pisze:Sygnaly zeby zbanowac Dow w armiach nie Dow sa juz od naprawde dluzszego czasu, ale LS nie wiedziec czemu sobie z tego nic nie robi...
sygnały żeby nie banować dow są od naprawde równie długiego czasu.
Moze w koncu rozwazycie opcje zbanowania tego na amen?
przecież właśnie rozważyli. mają głosować dopoki nie bedzie Ci odpowiadal wynik?

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

takie przemyslenia po kilku turach i zmiana zdania, kazda proba dodatkowych ograniczen demonow zostanie nagrodzona z mojej strony chłostą :)

popaptrzcie na wyniki... Białystok, Kohortex (poza mna 2 demony, patrzcie na ktorych miejscach) u nas na lokalach moze 2 demony srednio na turniej, do tego po zdjeciu ograniczen z Imperium VC czy DE jest naprawde ciezej

teraz powoli one true opcja staje sie wrona (bo standardowy build nie zżera rara), a ze wroną grał nie bede to czuje sie pokrzywdzony...

IMO tak jak jest jest dobrze... a nawet:
nie wiem jak by to zapisac... ale chetnie bralbym pojedynczego fienda znowu, moze zapis max 300 pkt w rarach? ale bez zabierania slotow? naprawde nie wiem...

*za to nie rozumiem az takiego hurrra zdejmowania ograniczen z VC, argumenty o zajmowanych miejscach sa smieszne, jakby pare znanszych osob grajacych demonami tez zmienilo armie/przestalo grac to z wynikami turów byloby tak samo

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

teraz powoli one true opcja staje sie wrona (bo standardowy build nie zżera rara), a ze wroną grał nie bede to czuje sie pokrzywdzony...
Ja kupiłem sobie guo bo też nie chce wrony. Po za jego ruchem jest niczego sobie :) ale znowu herlak slaanesha zjada mi wtedy rare....

Zatykanie rarów w demonach zawsze uważałem za głupie. Przez jakiś czas syrena nic nie zajmowała a tu nagle: ciach0-1 i rare. 3 fiendy to 165pkt 2 bestie to 200pkt.
Fajne oddziały, zupełnie inaczej działające, nie przegięte, dają pewne możliwości taktyczne a nie można ich postawić.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

chłopcy musicie przyjąć do wiadomości że Warszafka jest najwyraźniej źródłem fszelkiego postempu w battlu :lol2:

a co do VC - zobaczmy jak będą działać przy obecnym BP - należy pamiętać że zasady w pewnym stopniu determinują też ilość dobrych graczy w danej armii - takie sprzężenie zwrotne 8)

żółwik,
Ż.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

thurion pisze:takie przemyslenia po kilku turach i zmiana zdania, kazda proba dodatkowych ograniczen demonow zostanie nagrodzona z mojej strony chłostą :)

popaptrzcie na wyniki... Białystok, Kohortex (poza mna 2 demony, patrzcie na ktorych miejscach) u nas na lokalach moze 2 demony srednio na turniej, do tego po zdjeciu ograniczen z Imperium VC czy DE jest naprawde ciezej

teraz powoli one true opcja staje sie wrona (bo standardowy build nie zżera rara), a ze wroną grał nie bede to czuje sie pokrzywdzony...

IMO tak jak jest jest dobrze... a nawet:
nie wiem jak by to zapisac... ale chetnie bralbym pojedynczego fienda znowu, moze zapis max 300 pkt w rarach? ale bez zabierania slotow? naprawde nie wiem...

*za to nie rozumiem az takiego hurrra zdejmowania ograniczen z VC, argumenty o zajmowanych miejscach sa smieszne, jakby pare znanszych osob grajacych demonami tez zmienilo armie/przestalo grac to z wynikami turów byloby tak samo
IMO jestes najsensowniej "piszacym" forumowiczem w kwestii demonow (w sensie wszelkich za i przeciw + obiektywnego spojrzenia na wlasna armie). tez uwazam iz demonom juz styknie. Pare dziur zatkano, w kilku miejscach poszlo chyba zbyt daleko. Za to jezeli wymieniony przez ciebie trend sie utrzyma to pewnie podzielicie los VC i z czesci ograniczen sie BP wycofa (bo mala popularnosc,bo miejsca juz "take se")

inna sprawa-DoCh juz nie jest szczytem wymaksowania. BoCh nie wydaja sie kolejna broken armia. Wiec mamy przynajmniej polroczna stagnacje w masowym przeplywie graczy. (co generalnie pokazuje iz podejscie GW odnosi swoj skutek-nowa armia=nowe zakupy)

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

@ Quas zanim już kompletnie rozrzewnimy się nad losem ułomnych danonków przyjrzyjmy się jakież to miejsca okupują zajmują one na masterach :wink: choć wiem to nie wina DOCH tylko Malala/Turiona/Darka/itd....

Ż.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Żaba pisze:@ Quas zanim już kompletnie rozrzewnimy się nad losem ułomnych danonków przyjrzyjmy się jakież to miejsca okupują zajmują one na masterach :wink: choć wiem to nie wina DOCH tylko Malala/Turiona/Darka/itd....
Ż.
Uważaj bo w następnej wersji BP "Malal/Turion/Darek" będą zżerać slot rare :)

ODPOWIEDZ