BP v 1.6 ]:-> WoCh

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ

Propozycja boostow:

1. Dodanie magicznych ataków DP,Hellcannonowi,DGiftom.
70
18%
2. Dodanie Forsakenom zasady Skirmish.
79
21%
3. Dodane Forsakenom zasady Scout.
18
5%
4. Mark of Slaanesh na Spawnie: ruch 3k6.
48
13%
5. Marki na Dragon Ograch.
15
4%
6. 0-1 Furii w Specialach.
58
15%
7. Lord gifty do 100 pkt.
23
6%
8. Puppet, modyfikacja wyniku 2.
9
2%
9. Screamery w Specialach.
18
5%
10. Mark of Khorne/1DD.
43
11%
 
Liczba głosów: 381
Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Re: BP v 1.6 ]:-> WoCh

Post autor: Varinastari »

podstawową ułomnością tej armi jest brak taniego szybkiego sreenu ala skinki furie harpie itp
Akurat tani screen to my mamy i to niezgorszy(psy).
Brakuje nam lataczy i skirmiszu...

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

za chwile się zacznie:
dwarfom brakuje kawalerii ;-]
skavenom lataczy
lizardmenom kopaczy
koncert życzeń...
do LS widzicie co żeście zrobili!!! :evil:

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Occ pisze:
podstawową ułomnością tej armi jest brak taniego szybkiego sreenu ala skinki furie harpie itp
Akurat tani screen to my mamy i to niezgorszy(psy).
Brakuje nam lataczy i skirmiszu...
Zrobimy drugie DE i już będzie fajnie? :wink:
Dajcie spokój. :wink:

Można brać mengili, są tanie psy, jakoś się żyje. Dodawanie nowych jednostek lub przedmiotów nic nie zmieni, ponieważ proponowane zmiany dotyczą obecnych realiów, a te, zdecydowanie mogą się zmienić. Gracze innych armii już zakładają tematy z listami życzeń, które mogą spowodować bezsens życzeń graczy WoCh.

eddie
Chuck Norris
Posty: 409
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: eddie »

marcinmysz pisze:za chwile się zacznie:
dwarfom brakuje kawalerii ;-]
skavenom lataczy
lizardmenom kopaczy
koncert życzeń...
do LS widzicie co żeście zrobili!!! :evil:
o zgadzam się już sobie wyobrażam skink tuneling team i takie skinki z kilofami i czołówkami :lol2:
a tak na serio :

@Occ furie i harpie raczej w klocku nie chodzą z rospędu zapomniałem dopisać zdarza się

@Siweusz tylko Woch nie strzela i nie ucieka i tak w koło

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

japiedole pisze:Siweusz tylko Woch nie strzela i nie ucieka i tak w koło
Strzela, uciekać też może, marudzisz na wyrost. :wink:
Lista życzeń każdej armii spowoduje głupi wyścig zbrojeń, dlatego jestem na nie dla zmian.
Ale spoko, głosujcie, bijcie pianę, ja sobie otworzę piwko i poczytam żale. :wink:

Pozdro. :P

eddie
Chuck Norris
Posty: 409
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: eddie »

nikt tu nie mówi o jakimś wyścigu zbrojeń i nikt nie (mam nadzieje) bierze tak na serio że "biję piane"
a tak z ciekawości to czym ty grasz ?

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

marcinmysz pisze:za chwile się zacznie:
dwarfom brakuje kawalerii ;-]
skavenom lataczy
lizardmenom kopaczy
koncert życzeń...
do LS widzicie co żeście zrobili!!! :evil:
Weź po uwagę że te armie mogą sobie spokojnie grać swoim stylem bez tych jednostek a mortalsi mają z tym problemy.
Gracze innych armii już zakładają tematy z listami życzeń, które mogą spowodować bezsens życzeń graczy WoCh.
IMO trochę elastyczności i więcej opcji taktycznych raczej będzie bezsensowne.
pzdr
Hordes of Chaos.... To było to....

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

ja jak wszyscy jestem za:
-magicznymi atakami dla helki i dp
-skirmishem dla forsakenow
-powiększyłbym też limit punktów na gifty dla lordów, ale do 75, co daje ogromnie większe możliwości, a nie jest tak przepakowane jak 100,100

jednak zachował bym podział na mortali, bestie i demony, więc jestem przeciwny harpiom/furiom/screemerom, ale chętnie zobaczyłbym jakąś mortalową jednostkę latającą, jakieś chaosyckie ptaki, coś jak psy :)

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

japiedole pisze:nikt nie (mam nadzieje) bierze tak na serio że "biję piane"
Nie, mój błąd, mogłem wstawić cudzysłów. Sorka.
Co do wyścigu zbrojeń, to mam na myśli to, że już teraz zakładane są tematy w działach armijnych z listami życzeń. Każda frakcja będzie walczyć o swoje, potem jedni będą płakać, że dostali mniej niż drudzy, potem kłótnie, swary, zniechęcenie nad pracami związanymi z BP. Ogólnie chaos. :wink:


Gram HE, WoCh, DE. Mam również VC ale nimi nie zagrałem jeszcze żadnej bitwy ze względu na giętość. :wink:
Pozdro.

eddie
Chuck Norris
Posty: 409
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: eddie »

no niestety fakt faktem że gracze wfb zamiast do mikołaja piszą listy z życzeniami do twórców BP

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Heh, nic dziwnego, że LS sobie pracuje nad BP na tajnym forum, bo jakby mieli po raz setny czytać narzekanie takiego spamera jak np. marcinmysz, to by im się odechciało zanim by wogóle zaczęli.

Ludzie mogą gadać, że gracze orkowi sobie wypłakali zmiany. Ale mieli rację, bo tą armią się nie dało grać sensownie. LS robi kawał dobrej roboty, to są ludzie z naprawdę dużym doświadczeniem i więdzą o co chodzi w battlu, w przeciwieństwie do większości krzykaczy forumowych. Myślę, że teraz orkasy będą dawać radę i mam nadzieję, że experyment się powiedzie. A to wszystko z korzyścią dla reszty graczy, dla urozmaicenia turniejów i samej frajdy z grania orkami dla orkowych generałów. IMO same plusy.

Co do WoCH, podobnie jak Wy, uważam że ta armia ma splewiony na maxa book. W sumie to najgorszy book od dawna. Liczę, że jeśli BP 1.5 się przyjmie, to i WoCh wprzyszłości dostanie takie zmiany o jakie prosicie (chodzi mi o te sensowne zmiany of kors).

Więc naprawdę myślę że warto docenić pracę LS dla środowiska. Przygotujcie sensowny projekt zmian i proście, a pewnie będzie Wam dane :) I byloby super, bo im więcej różnych armii oraz im bardziej wyrównany ich poziom, tym lepiej dla gry.

Polecam również przetestowanie swoich propozycji w bitwach. JH wprowadzili dodatkowe sloty dla O&G na swoich turniejach i testy wypadły pomyślnie.
Im bardziej profesjonalnie i z głową się do tego weźmiecie, tym większa szansa na sukces. Nie róbcie nic 'na hurra!'. Polecam spokojną i rzeczową dyskusję.



A spamerom i płaczkom z Nowym Rokiem składam serdeczne "morda w kubeł!".

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Ogry Orki i Bestie odstają w sposób znaczący od reszty armii. Ich słabość jest przyczyna zmian a nie płacze graczy. Mortale nie są na poziomie orków więc dajcie spokój bo i tak nikt was nie potraktuje serio.

(A jeśli już potraktuje to BP zmieni również HE, Emp, WE, Bretke itd. a to doprowadzi do tego, że przestanie być stos0wany na turniejach, bo stanie się odmienną grą i znowu będziecie musieli sobie radzić z nieokrojonymi Demonami i innymi potworkami, chcecie tego?)

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

1) Bestie dostaną nowy Ab całkiem niedługo.
2) OK są następne w kolejce, jeśli idea 1.5 przetrwa.
3) Grałeś WoChem?
Prawda jest taka, iż WoCh bez jakichkolwiek zmian zupełnie zniknie z jakichkolwiek gier, jako, iż na nowy podręcznik poczeka sobie najdłużej.
Dlatego zresztą cały ten wątek został utworzony, by gracze mogli wyżalić się i pokazać, iż nie są zadowoleni ze swojej armii.
tak nikt was nie potraktuje serio
Nic dodać, nic ująć. Boleję nad tym straszliwie. Ciekawi mnie tylko, skąd ta pewność, aczkolwiek, jak mniemam, LS ujawnia ci wszystkie tajemnice i plany.

Poza tym, prosiłem na początku, by unikać takich wypowiedzi. Dyskusja nad obecnym BP jest w innym wątku, tutaj gracze WoCh myślą nad swoją armią i starają się wyklarować, co w niej nie działa i jak, jeśli to możliwe, chociaż przemyśleć jakiekolwiek propozycje zmian. To, czy to zostanie zwieńczone jakimkolwiek sukcesem, pozostaje i tak wielką niewiadomą.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

idąc tym tokiem rozumowania przy wersji 2.0 będziemy grali w inną grę
LS popełniło błąd z nowym bp przez co bezsensowne listy życzeń się powiększają...

by gracze mogli wyżalić się i pokazać, iż nie są zadowoleni ze swojej armii.
jak się nie podoba to zmieńcie armie... :roll:

ps.tak w ogóle to w moich po przedniejszych postach jest nutka ironii.... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Jakbym stosował zasadę że jak mi się coś nie podoba to mam zmienić grę/klub/koncert/dupę Maryni, to bym musiał chyba zmienić planetę...

Niewiem jak Ty, ale jestem wierny armii od której zacząłem grać w battle'a, bo ma klimat jedyny w swoim rodzaju. I jako gracz tej armii, któremu zależy na tym b Chaos nie był gejowizną z północy, marzy mi się Chaos takim jakim był w HoCh.

Dobra, co ja sie będę denerowował przy Nowym Roku, skoro nawet nigdy nie grałeś tym wykastrowanym przez tego !@#$ Phila Kelly'ego, Chaosem.
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

marcinmysz pisze:idąc tym tokiem rozumowania przy wersji 2.0 będziemy grali w inną grę
LS popełniło błąd z nowym bp przez co bezsensowne listy życzeń się powiększają...

by gracze mogli wyżalić się i pokazać, iż nie są zadowoleni ze swojej armii.
jak się nie podoba to zmieńcie armie... :roll:

ps.tak w ogóle to w moich po przedniejszych postach jest nutka ironii.... :mrgreen:
A czemu mają zmieniać armie? Niech LS wprowadza zmiany, nawet kosztem tego, że będzie to nowa gra. Ale za to każdy będzie mógł grać swoją ulubioną armią.

A tak btw to wątpie, żeby ktoś prezentujący twój poziom wiedział co to ironia jest, także może już przestań wypisywać pierdoły? :roll:
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

jak się nie podoba to zmieńcie armie... :roll:
No nie jest rozwiązanie.
ps.tak w ogóle to w moich po przedniejszych postach jest nutka ironii.... :mrgreen:
A my maluczcy się nie domyśliliśmy. Zaiste. Naucz nas, mistrzu ironii .

Koniec offtopu.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

nawet kosztem tego, że będzie to nowa gra. Ale za to każdy będzie mógł grać swoją ulubioną armią.
to se grajcie chaosem w 40-tkę
GW jest twórcą wfb i to oni decydują jak owa armia ma wyglądać LS[po raz enty to piszę]powinno wprowadzać drobne zmiany a nie np. dodawać jednostki typu furie lub zmieniać zasady dodając skirmisz itp....to absurd
czy tylko ja to widzę #-o

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

marcinmysz pisze:czy tylko ja to widzę #-o
No na szczęście jest was niewielu :lol2:
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

@Kołata =D>

@marcinmysz : daj już sobie spokój, jeśli chcesz żeby wszyscy chaośnicy grali demonami to twoje zachowanie nabiera sensu. Ale optymistycznie zakładam że tego nie chcesz.
"skimrisz" akurat bardzo im pasuje i wiele nie zmienia a o furiach się nie wypowiadam bo mi się ten pomysł nie podoba

Zrobiłem dość na szybko zarys rozpiski z zmienionymi forsakenami, spawnami i dd z khorna
Jakby było 75 na gifty dla lorda można by mu dać mantla (o ile na smoka też by działał) ale jest dość drogi.

Lord 655
chaos dragon
Mark of Tzeentch, sword of might, favour of the god, golden eye, enchanted shield

hero
disc,tzeentch, morsiebel, flail, shield 209

sorcer 135
2x scroll

10 maruders of khorne 70
3x5 warhounds 90
2x5 maruder horseman, axes, musican slaanesh 182

6 knights, tzeentch, blastered standard 320
5 knights, khorne 230
2x5 forsaken 180

2x spawn of slaanesh 150

2241 punktów wychodzi, nie do końca mi się to jeszcze podoba ale myśle że już jest więcej opcji i potencjał.
Hordes of Chaos.... To było to....

ODPOWIEDZ