BP v 1.6 ]:-> WoCh

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ

Propozycja boostow:

1. Dodanie magicznych ataków DP,Hellcannonowi,DGiftom.
70
18%
2. Dodanie Forsakenom zasady Skirmish.
79
21%
3. Dodane Forsakenom zasady Scout.
18
5%
4. Mark of Slaanesh na Spawnie: ruch 3k6.
48
13%
5. Marki na Dragon Ograch.
15
4%
6. 0-1 Furii w Specialach.
58
15%
7. Lord gifty do 100 pkt.
23
6%
8. Puppet, modyfikacja wyniku 2.
9
2%
9. Screamery w Specialach.
18
5%
10. Mark of Khorne/1DD.
43
11%
 
Liczba głosów: 381
Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Re: BP v 1.6 ]:-> WoCh

Post autor: Varinastari »

Myślę, że w ankiecie powinna być jeszcze opcja: "nie chcę żadnych zmian". To by pokazało czy przypadkiem nie jest tak, że dość sporo osób zmian nie chce.
CI, którzy nie chcą zmian, niechaj nie głosują.
Wszak przymusu nie ma.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Chyba mnie nie rozumiesz. Moim zdanie ankieta powinna dawać możliwość wypowiedzenia się "w jedną i w drugą stronę". Rozumiem, że nikogo nie obchodzi to, że może być tak, że osób, które zmian nie chcą może być więcej od tych głosujących za zmianami? :wink:
Obrazek

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Jeśli tak stawiamy sprawę, to poczekajmy na Thuriona, wszak on jest twórcą ankiety.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Kokesz ma rację. Brakuje takiej opcji w ankiecie.

Swoją drogą strasznie biadolicie. Ach jaki ten WoCh słaby, ach jak Was wszyscy biją i poniżają na turniejach... #-o
WoCh jest dobrą, grywalną armią. Wprawdzie skopano mu fluff w tej edycji i nastawiono praktycznie na jeden tym rozgrywki ale bez przesady.

I co to za argument, że WoCh dawno turnieju większego nie wygrał? No sorry... kto mi poda jednego mastera z ostatnich lat którego wygrały krasnoludy? I my jako się nie użalamy i nie biadolimy i nie uciekamy do LS żeby w BP nam dało nowe jednostki, nowe zasady itd. bo tym co mamy grać się nie da żeby same maski wciskać... #-o

Weźcie się ogarnijcie ludzie...
Obrazek

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Lecz "nawet" krasie kopią tyłki WoCh.
Ba! Większość armii wykręca jajeczka wojowników z łatwością.
Tyle ode mnie, wracam malować Syfo-piec.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ciekawe... mi WoChem idzie jakoś całkiem dobrze, nie moge narzekać. Poza tym ok, WoCh ma ciężko z defensami ale inne ofensywne armie już spokojnie może wziąć na klatę. Jak mówiłem... dla mnie to jest biadolenie zwykłe. Jak baby (no offence dla bab ;) )
Obrazek

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

te zmiany które zamierza się wprowadzić bądź są już wprowadzone to jakiś żart
v1.4była okej 1.5zjebana na całej linii teraz macie zamiar tak wszystkie armie przerobić?
bez sensu jestem zniesmaczony nowymi zmianami
ograniczenia typu 0-1czegoś tam były ok. to wprowadzanie nowych przedmiotów jest absurdalne
i myślę że woch nie potrzebuje zmian bo nie jest to niegrywalna armia o&g też by się obeszło bez zmian nie raz widziałem jak wygrywały to&owo sloty jeszcze można zmienić ale te przedmioty.... :roll: cenka opada
furie w wochu co jeszcze może flejmery i frytki do tego
drastycznych zmian nie powinno się wprowadzać bo zmieni to całe wfb
od organizacji zasad jest GW LS powinno robić MAŁE!!! poprawki...


tyle ode mnie.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

te zmiany które zamierza się wprowadzić bądź są już wprowadzone to jakiś żart
v1.4była okej 1.5zjebana na całej linii teraz macie zamiar tak wszystkie armie przerobić?
bez sensu jestem zniesmaczony nowymi zmianami
ograniczenia typu 0-1czegoś tam były ok. to wprowadzanie nowych przedmiotów jest absurdalne
i myślę że woch nie potrzebuje zmian bo nie jest to niegrywalna armia o&g też by się obeszło bez zmian nie raz widziałem jak wygrywały to&owo sloty jeszcze można zmienić ale te przedmioty.... :roll: cenka opada
furie w wochu co jeszcze może flejmery i frytki do tego
drastycznych zmian nie powinno się wprowadzać bo zmieni to całe wfb
od organizacji zasad jest GW LS powinno robić MAŁE!!! poprawki...
Grałeś ty kiedykolwiek Wochem?
Nie?
To zagraj i opowiedz nam, jak poszło:)

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

dużo bitew widziałem z udziałem wochu i muszę stwierdzić że nie jest to najgorsza armia
każda armia jest spoko ile się z niej wyciśnie zależy od graczy :mrgreen:

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Rakso_The_Slayer pisze:ciekawe... mi WoChem idzie jakoś całkiem dobrze, nie moge narzekać. Poza tym ok, WoCh ma ciężko z defensami ale inne ofensywne armie już spokojnie może wziąć na klatę. Jak mówiłem... dla mnie to jest biadolenie zwykłe. Jak baby (no offence dla bab ;) )
Rakso, mi też idzie całkiem dobrze WoCh (EDIT: tzn. nie muszę chować figurek od razu po wystawieniu ;)), ale jak pisałem na podforum dwarfickim, żal jest tego, że WoCh ma ograniczone pole do popisu taktycznego czy rozpiskowego, szczególnie jeśli można sobie przypomnieć czasy kiedy armia ta posiadała lataczy i skirmisz.
Co do biadolenia, to jest raczej zastanowienie się co jest spieprzone i jak można to naprawić. Gdyby ludzie zawsze przyjmowali wszystko od świata takie jakie jest, nie byłoby jakiegokolwiek postępu. Bo i po co zmieniać skoro jest to zwykłe babskie biadolenie i jest dobrze tak jak jest ;) ;) Z mojej strony EOT, bo nie chcę żeby z tego tematu zrobił się jakiś straszny off. Jakby co, chętnie pogadam o tym na PM ;)
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Ja generalnie spróbuję jeszcze z miesiąc pokombinować 2x helka, lord na smoczycy... Jak znowu zbiorę od WE/Imperium oklep dam sobie spokój z mortalami, wylądują na półeczce do czasów bestii... W Lizakach mam ochotę zagrać na magii to składam, na skirmiszu-proszę bardzo, na carnim offensie-proszę bardzo i wszystko jest przynajmniej średnie jeśli nie mocne... Dobijają mnie kowboje z T5 za 85 pkt.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

thurion przeniosl temat na forum do ktorego nie ma uprawnien wiec juz nie zmieni opcji w ankiecie

w sumie moze i macie racje...
po prostu szlag trafia gracza ktory kiedys Hordami bez problemu wygrywal lokale i regularnie mial pudlo na masterach a teraz jedyne co moze zrobic ze swoja ulubiona armia to poczytac booka i pooglada figsy a idac na turniej musi wziasc z szafy demony...

pzdr :mrgreen: !!

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

A Shaggi ? Szkoda żeby te piękne modele stały na półce i kurz zbierały.
Żeby był grywalny trzeba by go ostro potanieć albo dać mu T6 i stubborn ew. można by mu siłe do 5 obniżyć. Myśle że 285 punktów to nie jest jakieś przegięcie (zakładam że wszyscy biorą go z dwurakiem).
Edit : przy stubbornie ld chyba też o 1 w dół

Wg mnie zmiany są potrzebne ale dodawanie nowych jednostek bym sobie odpuścił.
pzdr
Hordes of Chaos.... To było to....

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

no koncert życzeń spowodowany dopakowaniem o&g macie co było nie uniknione
od siebie dodam że maruderzy powinny mieć 10siły i 6ataków z ws8 z ASF
:lol2:

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

marcinmysz pisze:no koncert życzeń spowodowany dopakowaniem o&g macie co było nie uniknione
od siebie dodam że maruderzy powinny mieć 10siły i 6ataków z ws8 z ASF
:lol2:
Weź ty sie nie wypowiadaj jak nie masz pojęcia jaką armią jest WoCh... #-o
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

marcinmysz pisze:no koncert życzeń spowodowany dopakowaniem o&g macie co było nie uniknione
od siebie dodam że maruderzy powinny mieć 10siły i 6ataków z ws8 z ASF
:lol2:
Ja bym im dał 8 ataków. W końcu to tacy twardzi wojownicy.
a tak na serio:
Ja się staram podać propozycje z sensem. Coś czuje że na turnieju shaggota mało kto widział a ciekawa jednostka. Na pewno ciekawsza od czwartych najtów.
pzdr
Hordes of Chaos.... To było to....

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

m.ataki na helence, mozna tez dac test paniki na duzej templatce, trafienia dalej na malej. Przy missfire (ostatni strzal z sila 10) powinna miec duza template, toz to pier******cie jest :) (choc moze to wyjsc ciut giete, nie umiem ocenic)
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

I tak pewnie nic z naszego jęczenia nie wyjdzie. Cóż, widząc jednak odzew graczy i zainteresowanie kwestią temat można jednak nie wywalać do śmietnika od razu. Zobaczcie, ile postów się zebrało. Ile głosów oddanych w ankiecie. Żałuję strasznie, iż musiało dojść do tego, by gracze CHAOSU wer. Mortali należeli albo do absolutnych klimaciarzy, albo do bardzo dobrych graczy(lecz znowu, dobry gracz nawet ze słabej armii co nieco wyciągnie).
marcinmysz napisał(a):
no koncert życzeń spowodowany dopakowaniem o&g macie co było nie uniknione
od siebie dodam że maruderzy powinny mieć 10siły i 6ataków z ws8 z ASF
:lol2:
Wypowiadanie się na temat WoChu, który jedynie miałeś okazję oglądać w akcji to spory bullshit.

Taka mała moja nadzieja...iż kiedyś wystawię piechotny WoCh z warriorami + marasami pieszymi i wróg będzie drżał ze strachu...
Może kiedyś.

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

Occ pisze: Taka mała moja nadzieja...iż kiedyś wystawię piechotny WoCh z warriorami + marasami pieszymi i wróg będzie drżał ze strachu...
Może kiedyś.
Heh :) Powinno tak byc, ze wystawiasz jednostki a przeciwnik boi sie co bedzie dalej. Teraz reakcja jest raczej odwrota - wystawiasz cos a przeciwnik sie smieje, bo i tak nic mu nie zrobisz ;P

Chaos powinien byc groza a nie potulnymi misiami do bicia... :)
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

eddie
Chuck Norris
Posty: 409
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: eddie »

solider4 pisze:
Occ pisze:
Orki przeciez nie maja lataczy a jakos nie rzucil mi sie w oczy orczy postulat za jakimis oddziałami lataczy w ich armii
Ba! Orki mają chukki, Divery i katapulty!
Nawet oni mają często lepiej od Woch.
Tak kończąc żarty, WoCh to ,jak narazie, jeden ze slabszych Ab 7mej edycji i bardzo długo będziemy czekać na nowy z racji tego, iż nowi mortale wyszli całkiem niedawno. Kto trochę pograł tą armią zrozumie, iż raczej tych 4 lat nie wytrzyma. Chyba, że to klimaciarz...ale ja nie widzę klimatu w dostawaniu wpier&olu. Chaos to armia, która sieje grozę wg. Fluffu. Jak na razie, to sieje ładne zwycięstwa...dla przeciwników...
Tak, wiem, da się coś tym ugrać. Ale to samo można powiedzieć o orkach pre 1.5 czy też łograch...
Dalej Wochowicze, jak na razie wątek cieszy się wielką popularnością!

OCC zgadzam się. Ale może lepiej będzie wprowadzić zmainy na zasadach: przegięte jednostki 0-1, silne 0-2 w armii lub coś w tym rodzaju? W ten sposób zmusi się graczy do używania jednostek, które są "normalne", zwykłe i nie zabijają na 2+. To jednak mniej inwazyjne i bardziej sprawiedliwe, niż dodawanie sobie jednostek i zasad. A tak wogóle to też chcę wzmocnienia WoChu, ale z głową :wink:


idąć tą drogą można odrazy dawać graczom gotowe rozpiski aby wszyscy mieli równe szanse
podstawową ułomnością tej armi jest brak taniego szybkiego sreenu ala skinki furie harpie itp i jednostek latających i to po pierwsze trzeba naprawić a nie robić koncert życzeń

PS. W ostatnim poscie z tymi demonami troche mnie poniosła ułańska fantazja :D

ODPOWIEDZ