BP v 1.6 ]:-> WoCh

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ

Propozycja boostow:

1. Dodanie magicznych ataków DP,Hellcannonowi,DGiftom.
70
18%
2. Dodanie Forsakenom zasady Skirmish.
79
21%
3. Dodane Forsakenom zasady Scout.
18
5%
4. Mark of Slaanesh na Spawnie: ruch 3k6.
48
13%
5. Marki na Dragon Ograch.
15
4%
6. 0-1 Furii w Specialach.
58
15%
7. Lord gifty do 100 pkt.
23
6%
8. Puppet, modyfikacja wyniku 2.
9
2%
9. Screamery w Specialach.
18
5%
10. Mark of Khorne/1DD.
43
11%
 
Liczba głosów: 381
Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Re: BP v 1.6 ]:-> WoCh

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Gram również Chaosem w 40k. I co? Nic. Takie samo wielkie nic jak 99,9% Twoich postów.

Pragnę zmian w Chaosie, mimo że gram również Skavenami i one mogą mi dać to czego nie daje mi w tej chwili Chaos. Mam nadzieję, że kiedyś zaczniesz grać jakąś armią, którą bedziesz uwielbial, a potem Ci ją splewią niemiłosiernie. EOT!
Lest we forget:
Obrazek

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

zapomnieliście wszyscy o jednym łamiecie najważniejsze zasady
pozwolę sobie przytoczyć coś o czym wielu nie słyszało lub przez lata gry zapomniało

''Pamiętaj,rozgrywanie zaciętej bitwy z przyjaciółmi ma być dla Ciebie źródłem przyjemności.Ważniejsza niż zwycięstwo za wszelką cenę jest tu doskonała zabawa i wczucie się w atmosferę gry
to jest na 3 stronie RB

więc nie spinajmy się która armia gorsza i co byśmy chcieli bo ważny jest klimat i atmosfera. :wink:

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

kurde ktoś ta kartkę wyrwał z mojego RB :mrgreen:

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

Ale jednak sądzę że wygranie czegoś co jakiś czas i brak poczucia bezradności dodają trochę radości z gry czyż nie ?
Dobra, pozwól że zacznę cię ignorować i myślę że pozytywnie wpłynie to na poziom dyskusji.
sorki za offtop :oops:
pzdr
p.s. a ja nie mam rb :mrgreen:
Hordes of Chaos.... To było to....

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

widzisz, gracze Woch to przede wszystkim klimaciarze, którzy kochają piekne figurki i klimat armii. A małą przyjemnością jest patrzeć jak po raz n-ty dostajesz do 0-3 i masz świadomość, że to nie chodzi o to, że popełniłeś jakieś kolosalne błędy taktyczne, tylko o to, że jesteś ciut bezsilny na niektóre armie...
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Marcin, jak sam przytoczyłeś, w cytacie jest wyrażenie - klucz "zawzięta bitwa". Takowa może rozgrywać się między w miarę zbalansowanymi armiami. Chaos nie jest armią zbalanasowaną, tylko splewioną, a mimo to, jak zauważył sYsek, gracze tej armii to przede wszystkim klimaciarze, bo jak inaczej nazwiesz człowieka, który ma 30 chosenów i próbuje tym grać? (wszystkich dowcipnisiów uprzedzam: nie, nie idiotą xD)
Lest we forget:
Obrazek

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

każda armia ma słabe punkty....
te które ich nie mają są piłowane te które mają ich za dużo zaczynają być polepszane
woch nie jest z tych 2grup to polepszane być nie powinno.

wdłg. mnie każda armia jest tylko dodatkiem do gracza od którego zależy ile z niej wyciśnie.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Również ignoruje posty pana pow., nie chce mi się tłumaczyć tego samego po raz kolejny.
Myślę nad rozpiską z czterema zmianami w WoCh:
Magical Atakami na Dp/Helenie
Forsejkenach ze skirmiszem
Furaimi na 0-1
I spawnem z 3d6 ruchy z MoS.
Edytuję posta i podzielę sie z Wami, moi drodzy WoChowcy, rozpiską. Z argumentacją, dlaczego to zadziała i nie jest przegięte.
EDIT. Kończę tłuc moby w DA, rozpiska nadejdzie niebawem...!
Proszę bardzo, rozpiska na mniejsze punkty.
Warriors of (?) Chaos 1250pkt.
Heroes:
-Chaos Sorcerer: Dispel Scroll(25)x2-135pkt.-Generał
-Exalted Hero:BsB(25), MoT(10), Disc(20), Flail(4),Armour of Morrslieb(35)-204pkt.


Core Units:
-5x Chaos Warhounds-30pkt.
-5x Chaos Warhounds-30pkt.
-5x Chaos Marauder Horsemen:MoS, Flails:85pkt.
-5x Chaos Marauder Horsemen:MoS, Flails:85pkt.

Special Units:

5 Chaos Knights:MoS-210pkt.
6 Chaos Furies-72pkt.
6 Chaos Knights:MoS-250pkt.

Rare Units:
Chaos Spawn:MoS-75pkt.
Chaos Spawn:MoS-75pkt.

Czemu to zadziała?
odp. Rozpiska jest diabelsko szybka. Nie ma tutaj miejsca na wolne oddziały, angażujemy wroga od razu, najpóźniej w drugiej turze. Furie hamują marsz silniejszych oddziałów i pozwalają nam zaatakowac wtedy, kiedy jesteśmy gotowi, w przypadku defensów ściągają nieźle ostrzał i atakują wrogie działa. 2 Spawny ze swoim 3d6 stanowią idealnego blokera wielkich oddziałów i nigdy tak naprawdę nie wiadomo, kiedy zaatakują. Nie mają siły przebicia, ale wytrzymają sporo i pozwolą na szarże od flanki. Bsb jest cholernie ruchomy, może samu wjeżdżać na wrogie mniejsze oddziały, czy też supportować szarżę najtów od boku. Jest twardy i nawala mocno. Mag zajmuje się kontrą magiczną. Psy wiadomo:) I zobaczcie, jak lepiej to teraz wygląda. Z małym oddziałem lataczy i szybkimi, ubreakable spawnami.
Ostatnio zmieniony 2 sty 2010, o 00:05 przez Varinastari, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

To weź WoCh i wyciśnij z niego dużo... a ja ci życze powodzenia :lol2:
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

wg mnie furie to troche za duzo juz, odpuscilbym sobie. Ale skimrish w forsejkenach to niezla opcja na bardziej tatyczna gre.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Na rozpiskę Occ mogę napisać parafrazę przemówienia M.L. Kinga:
Miałem sen, iż pewnego dnia ten Chaos powstanie, aby niszczyć wedle prawdziwego znaczenia swego credo: uważamy za prawdę oczywistą, że wszyscy chaosyci zostali stworzeni by podbijać.
Miałem sen, że pewnego dnia na zielonych wzgórzach Middenlandu synowie Chaosu będą zabijać synów Imperium i zasiądą przy stole zbudowanym na ich czaszkach.
Miałem sen, iż pewnego dnia czworo bóstw Chaosu bedzie żyło wśród swoich wybranców, w którym chaosytów nie osądza się na podstawie tego jakiego boga wyznają, ale na podstawie tego, jak zabijają.

:wink: :wink:

Rozpiska mi się podoba, szybka i z przysłowiowym pier...no, wiadomo czym. Nawet jeżeli to będzie tylko nasz wishlist bez pokrycia, to miło choć trochę pomarzyć. :D
Lest we forget:
Obrazek

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

A ja bym chciał nową jednostkę, o taką:

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=146&t=19399

;P

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Jednostkom autorskim mówimy-Nie.
Racjonalnym zmianom-tak.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

żartowałem oczywiście :)

zagłosowałem za magicznymi atakami oraz skirmishem dla forsakenów bo wydają się to najbardziej logiczne propozycje, ale generalnie nic bym wolał nie zmieniać :)
Occ pisze:Jednostkom autorskim mówimy-Nie.
a przedmiotom autorskim też mówimy "nie"?

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

- Armie z poziomu siły Bretonii, WoCh, WE czy Dwarfów nie będą na razie ruszane
Barrabosa to napisał w temacie o BP v 1.5

Trochę szkoda ale narazie daję trochę nadziei :mrgreen:
pzdr
Hordes of Chaos.... To było to....

Awatar użytkownika
Marios
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marios »

Raaaany, ale tematy zakładacie ;P.

Osobiście nie jestem za jakimkolwiek dodawaniu opcji. GW zrobiło taką armię jaką zrobiło i dokładnie taką wolę grać aż do oficjalnej rewizji zasad. Jak jeszcze pewnego rodzaju przycięcia czy ograniczenia jestem w stanie zrozumieć, to dorzucanie zasad do armii, żeby się łatwiej grało kompletnie do mnie nie przemawia.

Dzisiaj, żeby zagrać na turnieju battla, trzeba przeczytać rulebooka, army booka, klaryfikacje, dodatek BP+R i jeszcze jakieś dodatkowe zasady do każdej armii? I co będzie się to zmieniało co parę miesiecy?
Proszę.... :roll:
Mariusz 'Marios' Krakowczyk
Inkwizytor Warszawa
Niekończąca się krucjata przeciw "wujkowi dobra rada".
trikk pisze:Z głupotą można żyć.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Marios pisze:
Dzisiaj, żeby zagrać na turnieju battla, trzeba przeczytać rulebooka, army booka, klaryfikacje, dodatek BP+R i jeszcze jakieś dodatkowe zasady do każdej armii? I co będzie się to zmieniało co parę miesiecy?
Proszę.... :roll:
tak jest juz od jakiegos roku
i tak, zmienia sie co pare miesiecy :mrgreen:

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

marcinmysz pisze:zapomnieliście wszyscy o jednym łamiecie najważniejsze zasady
pozwolę sobie przytoczyć coś o czym wielu nie słyszało lub przez lata gry zapomniało

''Pamiętaj,rozgrywanie zaciętej bitwy z przyjaciółmi ma być dla Ciebie źródłem przyjemności.Ważniejsza niż zwycięstwo za wszelką cenę jest tu doskonała zabawa i wczucie się w atmosferę gry
to jest na 3 stronie RB

więc nie spinajmy się która armia gorsza i co byśmy chcieli bo ważny jest klimat i atmosfera. :wink:
Twoja logika jest dziurawa troche ;). Skoro poprawianie słabszych armii wpływa na większy komfort osób grających nimi (i Z nimi ;)), to LS działa chyba jak najbardziej zgodnie z tą zasadą ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

IMO
-skirmish na forsakenach
-furie
-dd za khorna
-3d6 dla spawnow slaanesha
i bylo by milo ;)

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

dd dla khorna
m atk na dp, hc.
lanca (edit. dla kawaleryjskich lordow i exaltow oczywiscie)

reszta ewentualnie przy okazji.

gifty na t, st,
i ten skirmish bylby git
encensored dla lorda/exalteda (no niby som jest ale drogi i jeden ;])
ale boli miekkosc exaltow naprawde.

sorry ze tak spoza listy ale dodawanie jednostek to za ostro ;o

ODPOWIEDZ