Ankieta dot BP 1.5

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ

Czy odpowiada Ci kierunek zmian w BP?

Tak, to było świetne posunięcie ze strony LS
80
58%
Nie, poprzednia wersja była lepsza
42
30%
Idea BP jest od początku zła i powinien on zniknąć
16
12%
 
Liczba głosów: 138
Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Ankieta dot BP 1.5

Post autor: zaf »

Mam prośbę czy moderator mógłby stworzyć tego typu ankietę w celach poglądowych czy obecne BP ludziom z naszego środowiska pasuje.
Chodzi mi tylko i wyłącznie o informacje, nie zamierzam walczyć z BP 1,5 na podstawie wyników głosowania.

Bo nie walczę z czymś co mnie nie dotyczy.

Kod: Zaznacz cały

Czy jako gracz w WFB używałbym Balancing Patch w takiej formie w jakiej jest teraz 

1) tak, zasady BP są stworzone dla mnie i chce na nie grać 

2) nie, uważam że będę zmuszany, aby grać w niego na turniejach 

3) wstrzymuje się od głosu, nie przeszkadza mi to jaki, jest czy też będzie. 

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Ale moglbys napisac o co konkretnie chodzi? Bo forma jest taka sama od jakiegos czasu :).
Rozumiem, ze cos konkretnego Ci nie pasuje w nowym BP, napisz co, zeby bylo wiadomo o czym rozmawiamy.
Co dadza wyniki ankiety, ktora mozna rozumiec na 1000sposobow?

Ja np. jestem zmuszony grac na BP, bo GW zjebalo zasady :P.


Nazwijmy rzeczy po imieniu, co konkretnie Ci nie odpowiada? Nowe itemy/sloty orkow, IndyChd, zmiana ograniczen vampirow? Za malo ograniczen/za duzo? Forma ograniczen? Zebysmy wiedzieili co ewe. zmienic w przyszlosci...
Ostatnio zmieniony 8 sty 2010, o 14:22 przez Marek G, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Marek G pisze:Ale moglbys napisac o co konkretnie chodzi? Bo forma jest taka sama od jakiegos czasu :).
Rozumiem, ze cos konkretnego Ci nie pasuje w nowym BP, napisz co, zeby bylo wiadomo o czym rozmawiamy.
właśnie nie jest
wcześniej nie ingerował w zasady pisane aż tak, nie tworzył nowych zasad, przedmiotów magicznych.
Był zjadliwy, bo dużo nie mieszał. Był testowany, bo "nowe" zasady, które w nim się pojawiały były przeważnie już znane i bardziej, lub nie testowane. (przedmioty z DoW, mutacje, ograniczenia)

Teraz jest poligonem doświadczalnym...

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Jak nie ingerował w zasady?
A zjadanie slotów hero przez przedmioty, ograniczenia niektórych rarów do 0-1 itd?
Obrazek

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

No ok, czyli chodzi Ci o nowe itemy orkow, tak?
Czy o sloty tez?

Chodzi mi o konkretne sprecyzowanie problemu :P. Nie jest tak, ze piszac BP mamy wszystkich w dupie :P, reagujemy na krytyke :P. Aczkolwiek z krytyka itemow moglibyscie sie wstrzymac 2 miesiace, do pobazyla na przyklad.

lekki offtop:
Chyba juz nie pamietasz jak wygladal pierwszy BP.
Ostatnio zmieniony 8 sty 2010, o 14:28 przez Marek G, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Myślę, że odpowiedzi są nieco niefortunnie dobrane. Może coś takiego?

Kod: Zaznacz cały

Czy odpowiada ci kierunek zmian w BP?
a) Tak, to był świetne posunięcie ze strony LS
b) Nie, ale i tak będę jeździł na turnieje z BP v1.5
c) Nie, będę starał się unikać imprez z BP v1.5
d) Idea BP jest zła i powinien on zniknąć
e) Nie ma to dla mnie znaczenia bo nie uczestniczę w życiu turniejowym.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

i jeszcze jedno pytanie

"tak chcę grać papierowymi figurkami i chusteczkami - popieram BPR-a" :lol2: (cytat - nie dosłowny - wypowiedzi gracza demonów, przeciwnego BPR-owi, ze śląskiego forum które zalinkował Jankiel)


pozdro,
Ż.

P.S. ankieta czemu nie tylko IMHO lepiej byłoby ją zrobić na jakimś masterze / masterach - niech wypowiadają się ludzie których to dotyczy.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

zafael pisze:wcześniej nie ingerował w zasady pisane aż tak, nie tworzył nowych zasad, przedmiotów magicznych. Był zjadliwy, bo dużo nie mieszał. Był testowany, bo "nowe" zasady, które w nim się pojawiały były przeważnie już znane i bardziej, lub nie testowane. (przedmioty z DoW, mutacje, ograniczenia)
Barbarossa już tłumaczył dlaczego zmiany w orkach mają formę "przedmiotów". Ale jeśli ta forma tak straszliwie nie pasi, to można ująć ją jak reszta (np. spoil of war). Będzie już lepiej?

W Polsce przemdioty DoW czy mutacje wogóle nie były testowane. Zaś zagranicą nie wiem czy ktoś je wprowadzał do życia turniejowego. Jedyna różnica pomiędzy przedmiotami DoW a przemdiotami Orków jest taka, że przedmioty DoW zrobił sobie bliżej nieokreślony pracownik GW, zupełnie "for fun", bez żadnych playtestów, bez żadnego przemyślenia. Zaś przedmioty do orków są głęboko przemyślane i zrobione w konkretnym celu jakim jest złagodzenie największych mankamentów tej bardzo słabej armii, które czynią ją zupelnie niegrywalną. O dziwo gdyby takie przedmioty zrobił pracownik GW to na rękach byłby noszony.

No i wcześniejsze wersje BP bardziej ingerowały w zasady niż obecne przedmioty orkowe.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Żaba pisze:i jeszcze jedno pytanie

"tak chcę grać papierowymi figurkami i chusteczkami - popieram BPR-a" :lol2: (cytat - nie dosłowny - wypowiedzi gracza demonów, przeciwnego BPR-owi, ze śląskiego forum które zalinkował Jankiel)


pozdro,
Ż.

P.S. ankieta czemu nie tylko IMHO lepiej byłoby ją zrobić na jakimś masterze / masterach - niech wypowiadają się ludzie których to dotyczy.
A uważasz ze tylko ich dotyczy BP ?
Wiekszosc lokalnych imprez też jest na zasady BP
mnie raczej sie rozchodzi o informacje dla nas graczy i dla tworzacych BP niż instrument do walki z BP lub jego akceptator

Hobbita ankieta wyglada ok

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

a co za problem zrobić lokala bez BPR-a :?: jak ludziom się to podoba to frekwencja będzie... problem z ankietami na forum jest jeden - są nie miarodajne, powodów takiego stanu rzeczy nie muszę chyba przytaczać. Ale oczywiście ankieta jest swego rodzaju badaniem opinii publicznej, można ją zrobić :P
EOT

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ja założę ankietę z wielką przyjemnością. Mam to nawet w planach - ale za miesiąc. Jak już sobie ludzie pograją na te zasady. Do tego momentu prywatne krucjaty pt. znieść BP będą skwapliwie ignorowane.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ja założę ankietę z wielką przyjemnością
Przypadkowo założyłem ją w trakcie, gdy pisałeś posta.

Dałem trochę inne odpowiedzi, bo sugerowane nie pasowały do pytania. Jeśli macie zastrzezenia, to mogę zmienić.

Btw. zupełnie nie rozumiem, dlaczego silnik forum ogranicza możliwość robienia ankiet.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

W porzo - ja tylko mówię, że ankietę z prośbą o ocenę na użytek LS założę najwcześniej za miesiąc. Teraz to możemy toczyć spory ideologiczne, ale na pewno nie praktyczne... I w zasadzie tyle.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Barb pytam sie w którym momencie ja walcze z BP
owszem nie zgadzam sie z nim w takim kształcie jakim jest teraz - uważam że poprzednie były lepsze
Jednak kompletnie mi wisi czy jest, czy go nie ma.

Na próżno szukac moich postów wołajacych o pomste do BP
W sumie jestem zainteresowany jak widzą go ludzie

Żaba - miarodajne czy nie (bo zarejestrować moze sie każdy)
Pisałem to badanie, nie majace na celu obrone czy atak BP

Ja zaznaczyłem opcje - poprzednia była lepsza

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Zgadzam się z Zafaelem i dlatego oddałem swój głos na drugą opcję. Choc muszę powiedzieć, że kilka opcji z nowego BP jest ok.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Barbarossa pisze:Ja założę ankietę z wielką przyjemnością. Mam to nawet w planach - ale za miesiąc. Jak już sobie ludzie pograją na te zasady. Do tego momentu prywatne krucjaty pt. znieść BP będą skwapliwie ignorowane.
Jesli chodzi o zakładanie ankiety - polecałbym ankiete z opisem - kto jak zagłosował
zabawa z liczeniem jest dłuższa, ale za to żaden pan xy nie zarejestruje sie , żeby oddać 100głosów bo coś mu się podoba/niepodoba

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

jestem za, będzie potem wiadomo kogo walic choppą po głowie :twisted:

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

zafael pisze:
Barbarossa pisze:Ja założę ankietę z wielką przyjemnością. Mam to nawet w planach - ale za miesiąc. Jak już sobie ludzie pograją na te zasady. Do tego momentu prywatne krucjaty pt. znieść BP będą skwapliwie ignorowane.
Jesli chodzi o zakładanie ankiety - polecałbym ankiete z opisem - kto jak zagłosował
zabawa z liczeniem jest dłuższa, ale za to żaden pan xy nie zarejestruje sie , żeby oddać 100głosów bo coś mu się podoba/niepodoba

Jak widac po wynikach na BP narzeka pare osob ktore bola pewne rzeczy - Ci, ktorzy BP zas popieraja nie chca tracic czasu na klotnie w wiekszosci. Jakakolwiek ankieta na forum nie moze miec innej funkcji niz pogladowa, bo spora czesc osob krytykujacych BP to ludzie nie grajacy na turniejach, ktorych problem w ogole nie dotyczy - narzekaja wiec dla samego narzekania.

Dodatkowo ankieta w takiej formie jak jest, jest dosc nieprzemyslana - jakby wygrala opcja numer 2, to nie ma jak dociec czy wiekszosci osob przeszkadzaly itemy dla orkow/ab dla chadecji; czy tez zwolnienie ograniczen z VC i DE.
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Na razie ankieta ma charakter mało sensowny. Ani nie upłynęło dość czasu, by większość z głosujących miała okazję na własnej skórze doświadczyć przedmiotów dla OnG, anie pytania nie wyczerpują wszystkich opcji. Z mojego punktu widzenia niewiele wnosi, bez względu na wynik.

Tak na marginesie -1/3 niezadowolonych to wcale nie jest mało. Ich opinia jest brana pod uwagę, to nie jest jakiś demokratyczny konkurs gdzie najważniejsze jest mieć 50%+1 głos. Oczywiście LS nie jest w stanie uszczęśliwić wszystkich, co nie znaczy, że nie warto do tego celu dążyć.

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

Barbarossa pisze: Tak na marginesie -1/3 niezadowolonych to wcale nie jest mało. Ich opinia jest brana pod uwagę, to nie jest jakiś demokratyczny konkurs gdzie najważniejsze jest mieć 50%+1 głos. Oczywiście LS nie jest w stanie uszczęśliwić wszystkich, co nie znaczy, że nie warto do tego celu dążyć.
Masz racje, ale zwroc uwage ze w tych 30% czesc glosujacych popiera itemy dla OnG, a nie popiera zwolnienia ograniczen armii najsilniejszych, druga czesc przeciwnie - popiera popuszczenie ograniczen, za to jest przeciw przedmiotom. No i jeszcze pare osob jest przeciwko temu i temu - i teraz zgaduj zgadula, komu jak dogodzic przy tak ulozonej ankiecie, i co tak naprawde jest bolaczka.
Obrazek

ODPOWIEDZ