Euro CS

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Re: Balancing Patch v 1.5

Post autor: Murmandamus »

czemu?

A gdyby BP posłużył kiedyś jako wzorzec dla innych krajów? Nie musimy w tym kraju wszystkiego papugować. Może niech ktoś spapuguje od nas( najpierw trzeba coś stworzyć a nie poddawać się od razu nowemu) Pomyślcie zamiast mówić Francja i Anglia mają już Euro jako standard turniejowy a Dania wprowadza to nie milej brzmi to że Anglia i Francja przechodzą na BP a Dania się powoli się zastanawia?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

To tak jakbyś napisał:

... Anglia i Francja jako walute wprowadzili złotówkę a Dania się powoli zastanawia...

To co napisałem nie obraża BP żeby było jasne. Chodzi raczej o ogólną mentalność, która nakazuje odrzucić państwom Europy zach. to co pochodzi z szeroko rozumianej Europy wsch. nawet jeśli byłaby to zmiana na lepsze. Wyjątkiem jest wzrastający na zachodzie odsetek pijącej młodzieży :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

. Anglia i Francja jako walute wprowadzili złotówkę a Dania się powoli zastanawia...
dlaczego? bo polskie ,znaczy od razu gorsze? Mi zdecydowanie bardziej odpowiada BP

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

ani BP ani Euro nie jest odgórnie narzucany , każdy organizator może zapodać taki rulepack jaki mu pasuje a ludzie zagłosują nogami które ograniczenia bardziej im odpowiadają. Ta dyskusja jest bez sensu.
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Skoro pol Europy tak gra to drugie pol nie :) Podlaczam sie do prosby o wydzielenie tematu

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Crane pisze:
. Anglia i Francja jako walute wprowadzili złotówkę a Dania się powoli zastanawia...
dlaczego? bo polskie ,znaczy od razu gorsze? Mi zdecydowanie bardziej odpowiada BP
Tak, właśnie o to mi chodzi... stereotypy. Pozatym każdy ma takie myślenie jak Ty i każdy powie "czemu mam grać na niemieckim/polskim/ukraińskim/francuskim skoro to inni mogą grać na naszym"
Obrazek

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Tak, właśnie o to mi chodzi... stereotypy. Pozatym każdy ma takie myślenie jak Ty i każdy powie "czemu mam grać na niemieckim/polskim/ukraińskim/francuskim skoro to inni mogą grać na naszym"
O przepraszam, to Murmi twierdzi że obcy powinni grać na nasze zasady. Ja tylko napisałem że wolę BP i nie uważam żeby BP było gorsze od Euro (a jest nawet lepsze), natomiast zakładanie, że polskiego to nie ma co proponować obcokrajowcom to strzelanie gola do własnej bramki IMO 8)
Ostatnio zmieniony 31 sty 2010, o 14:04 przez Crane, łącznie zmieniany 1 raz.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Nie no euro za bardzo tnie DE i skaveny, zaś demony nie aż tak bardzo. LS zrobiło kawał dobrej roboty, i zostańmy przy tym co jest. Jedynie topowym armiom zabrac możliwosc wystawiania DoW i bedzie lepiej. Albo chociaż zrobic jednego mastera do przetestowania, czy to dobry pomysł.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Max 2 Large Targets; - Przy limicie maszyn do 5 i tak to jest mało zważywszy, że tylko abotka i dzwonek mają jako taką ochronę przed ostrzałem.
Max 25 Plague monks/unit; - paranoja
One unit of clanrats needed for each clanratslave and giant rat unit; - Powrót do starego podręcznika
Storm Banner is BSB only; - Powrót do starego podręcznika
Doom Rocket counts as warmachine; - eeeee?
Weaponteams, Jezzail units and Doomweel count as warmachines; - Doomflayer też?
HPA costs 2 rare choices - można przełknąć, ale i tak już jest limitowana zakazem dublowania i ograniczeniem LT

Ktoś tu chyba przeczytał podręcznik szczurów i spanikował.


BP 1.4 > BP 1.5 > Euro !!!
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

^
|
|

to do góry to ma być jakiś żart? Nie dość że mamy najbardziej dziurawą książkę w grze, i co bitwę muszę się zastanawiać czy przypadkowo kogoś nie zwałowałem, to jeszcze tak kretyńskie ograniczenia? Kogoś chyba naprawdę pogrzało..

Euro ssie, coraz bardziej doceniam BP

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Już bym coś powiedział a propos ssania, ale się powstrzymam. Idź lepić drugą abominację, pozdro!

Ciekaw jestem, kto będzie pierwszy do płaczu, że BP ssie jak ograniczenia Skavenów (jakiekolwiek) wejdą w życie i mam wrażenie czytając posty takie jak kolegi Matusza, że wiem. Bo jednak trzeba mieć jaja, żeby być za wywaleniem dział MMM i DoW dla wszystkich armii podczas gdy samemu gra się armią, gdzie działo DoW to najlepszy i bardzo często używany Rare, albo przyklasnąć ograniczeniom grając armią, która ograniczeń wymaga... Spójrzcie na Thuriona, który od początku był za przycięciem Demonów, a gra nimi. Tak samo paru graczy VC, których znam cieszyło się z ograniczeń magii w BP, tak samo jak kolega z OŁ, który w lidze lokalnej gra na jednej Abomce, bo sam widzi, że to porażka totalna i chce, żeby przeciwnicy mieli choć trochę przyjemności z gry. Trzeba mieć klasę, a jak widać wielu jej brakuje...
Obrazek

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Dokładnie, a na dodatek dziury w podręczniku można wykorzystac również do zwiększenia powera swojej armii. Sranie w banie, abominacja musi byc 0-1, i myślę, że w najnowszej wersji BP taki zapisek będzie.

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

tomekjar pisze:Już bym coś powiedział a propos ssania, ale się powstrzymam. Idź lepić drugą abominację, pozdro!

Ciekaw jestem, kto będzie pierwszy do płaczu, że BP ssie jak ograniczenia Skavenów (jakiekolwiek) wejdą w życie i mam wrażenie czytając posty takie jak kolegi Matusza, że wiem. Bo jednak trzeba mieć jaja, żeby być za wywaleniem dział MMM i DoW dla wszystkich armii podczas gdy samemu gra się armią, gdzie działo DoW to najlepszy i bardzo często używany Rare, albo przyklasnąć ograniczeniom grając armią, która ograniczeń wymaga... Spójrzcie na Thuriona, który od początku był za przycięciem Demonów, a gra nimi. Tak samo paru graczy VC, których znam cieszyło się z ograniczeń magii w BP, tak samo jak kolega z OŁ, który w lidze lokalnej gra na jednej Abomce, bo sam widzi, że to porażka totalna i chce, żeby przeciwnicy mieli choć trochę przyjemności z gry. Trzeba mieć klasę, a jak widać wielu jej brakuje...
Stary, mów sobie o ssaniu i rób z tym co chcesz, nic mi do tego.

To że nie podobają mi się ograniczenia, nie znaczy że nie chce ich w ogóle. Nigdy nie wystawiłem 2 abominacji, ani nie usłyszałem od przeciwników że gram chamską rozpiską. Jestem za sensownymi przycięciami, a nie bzdurnymi. Tyle napisałem, jestem bardzo szczęśliwy że odniosłeś się do mojego posta, ale daruj sobie nadinterpretacje moich słow

EDIT: magia pocięta jest odgórnie, więc moim zdaniem do ograniczeń skavenów wystarczyło by 0-1 na abominację, ew zapisek że zajmuje 2 rary.. Reszta ograniczeń w tej wersji EURO jest (tu dla Ciebie specjalnie cytat - KRETYŃSKA)

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

abomka 0-1 styka. Inaczej rozpiska będzie wyglądała tak: Standard+ Doomwheel i działo lub standard + Dominacja

A tak to można przynajmniej pokombinować- abomka + działo/doomwheel, 2 działa, doomwheele, co na Euro jest niemozliwe

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

Janiszek pisze:Dokładnie, a na dodatek dziury w podręczniku można wykorzystac również do zwiększenia powera swojej armii. .
Są one powoli łatane przez Ls, i chwała im za to. Poczytaj trochę... Dziury w booku są frustrujące, np przypadki kiedy w czasie gry nie wiem jak dokładnie używać danej jednostki, a nie chcę nikogo zwałować (choćby doomwheel czy furmanka/dzwonek)

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Prosze, nie rozmawiajmy tutaj o Euro...
Niech ktos wydzieli temat.

Te zasady maja to do siebie, ze ciezko jest dokladnie zweryfikowac ich skutecznosc, bo w Euro nie mozna powtarzac armii :).
Mielismy juz probke ograniczenia Empire w BP (nawet w mniejszym stopniu) podobnego do Euro. Nagle armia zniknela :lol2: .

Mysle, ze w Polsce, po 2 Masterach z tymi zasadami mielibysmy "kilku" graczy lizardmenow wiecej.
A vampirow, tyle co w limited :P.

Tez czekam na turniej na zas. Euro, wezme dwarfy 8)

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Marek G pisze: Mysle, ze w Polsce, po 2 Masterach z tymi zasadami mielibysmy "kilku" graczy lizardmenow wiecej.
Zakladam ze chciales powiedziec "mniej" :wink:
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

więcej bo EURO gwałci DE, gniecie szczury, tnie DoCH, wzmacnia VC, + zakaz dublowania rarów, max 2 speciale (empire i Dwarfy tracą) - typowe lizzi tracą canony (które wystawiają tylko mięczaki :wink: ) i może kilka terków ew. 1 dyscyplinę. Dla lizzi piękny deal :D

Ż.

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Moze cos w tym jest. Ejjj wprowadzmy jednak euro :mrgreen:


:wink:
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

więcej bo EURO gwałci DE
Daje zajebistego kopa DE, bo wypadają prawie wszystkie rzeczy, które ich bolą. Ja z radością grałbym na Euro CS.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ODPOWIEDZ