Euro CS

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Re: Euro CS

Post autor: Lidder »

Budujesz rozpe jaka chcesz, a 9PD to na ture. I ode mnie pytanie. Czy jak zginie posiadacz calego lore to juz nie tracimy tej 1PD co ture?

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

pytanie:
zaborek pisze:Wielkorotnie spotykam sie z sytuacja, kiedy poczatkujacy gracze, podczas nauki grania, pytaja mnie po co te wszystkie inne rzeczy, ktorych przeciez nie ma w podrecznikach? Dlaczego nie moga po prostu pograc tak jak jest w podrecznikach, tylko musza jeszcze sciagac jakies rzeczy i sie ich dodatkowo uczyc?
odpowiedź:
Waldi pisze:
Tylko widzisz - to jest takie uszczęśliwianie ludzi na siłę. Jak w komunie: LS wie lepiej czego graczom trzeba i wprowadza swoje niby nie narzucane uściślenia, ograniczenia, nowe army booki, nowe przedmioty, niedługo dojdą nowe jednostki itd. A potem i tak wszyscy muszą na to grać.
dalej ocena BP:
Waldi pisze: Abstrahując od tego, że już samo BP ma sporo dziur.
i ocena własnych kompetencji:
Waldi pisze: (ja się uważam za początkującego gracza, nieobytego w turniejach)
pozdrawiam,
Ż.

P.S. tak na marginesie najwięcej pożytku byłoby gdybyś podzielił się swoimi przemyśleniami w kwestii dziur z BP - z argumentami merytorycznymi miło się dyskutuje z gustami nie bardzo.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

@zaborek

BP nie zostalo narzucone przez LS, a wyszło oddolnie. Zapewniam Cię, że tamcie gracze, o których piszesz, jak zaczną więcej ogarniać to sami dojdą do wniosku, że BP jest ok.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Żaba pisze:pytanie:
(...)
odpowiedź:
(...)
dalej ocena BP:
(...)
i ocena własnych kompetencji:
(...)
pozdrawiam,
Ż.
Killing Blow!

N1.
Pozdrawiam
Furion

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Żaba pisze: P.S. tak na marginesie najwięcej pożytku byłoby gdybyś podzielił się swoimi przemyśleniami w kwestii dziur z BP - z argumentami merytorycznymi miło się dyskutuje z gustami nie bardzo.
Podzieliłem się w odpowiednim temacie.

Byłoby pożyteczniej dla wszystkich gdybyś swój post pisał sam a nie składał go w większości z cytatów wyrwanych z kontekstu.

Pozdrawiam.

P.S. Przepraszam, że jako początkujący gracz odezwałem się - jak rozumiem dyskusja powinna się toczyć tylko między graczami z kilkunastoletnim stażem (nawiasem mówiąc ciekawe podejście, JA=stary gracz mam zawsze racje a Ty żółtodziobie siedź cicho i ani mru mru!)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Waldi pisze:nawiasem mówiąc ciekawe podejście, JA=stary gracz mam zawsze racje a Ty żółtodziobie siedź cicho i ani mru mru!
Nawiasem mowiac, to ciekawe podejscie: jestem zoltodziobem, ale wypowiadam sie na rowni z doswiadczonymi graczami.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

swieta_barbara pisze:
Waldi pisze:nawiasem mówiąc ciekawe podejście, JA=stary gracz mam zawsze racje a Ty żółtodziobie siedź cicho i ani mru mru!
Nawiasem mowiac, to ciekawe podejscie: jestem zoltodziobem, ale wypowiadam sie na rowni z doswiadczonymi graczami.
Jeszcze raz uniżenie przepraszam za to, że pozwoliłem sobie zabrać głos w dyskusji. Mylnie zrozumiałem, iż to forum służy także do wypowiadania się mniej doświadczonych graczy. Nie będę już przeszkadzał szacownemu gronu we wzajemnym adorowaniu się.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Waldi pisze:
swieta_barbara pisze:
Waldi pisze:nawiasem mówiąc ciekawe podejście, JA=stary gracz mam zawsze racje a Ty żółtodziobie siedź cicho i ani mru mru!
Nawiasem mowiac, to ciekawe podejscie: jestem zoltodziobem, ale wypowiadam sie na rowni z doswiadczonymi graczami.
Jeszcze raz uniżenie przepraszam za to, że pozwoliłem sobie zabrać głos w dyskusji. Mylnie zrozumiałem, iż to forum służy także do wypowiadania się mniej doświadczonych graczy. Nie będę już przeszkadzał szacownemu gronu we wzajemnym adorowaniu się.
Spoko.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Waldi pisze:Jeszcze raz uniżenie przepraszam za to, że pozwoliłem sobie zabrać głos w dyskusji. Mylnie zrozumiałem, iż to forum służy także do wypowiadania się mniej doświadczonych graczy. Nie będę już przeszkadzał szacownemu gronu we wzajemnym adorowaniu się.
Słuchaj, albo masz argumenty na potwierdzenie swoich "tez", albo nie. Skończyły Ci się to napisz - "oki nie miałem racji", a nie obrażaj się, bo Santa Barbara, albo Żaba Ci dogadali. To niepoważne. Masz mniejsze doświadczenie - dobra, spoko, ale czujesz że na tyle duże, żeby oceniać pracę LS. Bądź więc konsekwentny i albo przyznaj im rację, albo argumentuj, samobiczowanie jest słabe.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Gdyby szanowne grono Bardzo Doświadczonych Graczy wystosowało jakieś argumenty, inne niż:
"pieprzysz głupoty"
"nie masz kompetencji"
"nie znasz się"

to można by było podjąć dyskusję, ale z tak żałosnym poziomem niektórych postów po prostu nie chce mi się rozmawiać. Doszedłem do wniosku, że są znacznie mądrzejsi ode mnie (co dają do zrozumienia w każdym swoim aroganckim poście). Nie chcę psuć ich zadowolenia z pracy (bezpłatnej a więc nie podlegającej krytyce jak słusznie zauważyli).

Shino mnie przekonał więc przyznałem mu rację wcześniej.

Pragnąłbym tylko się dowiedzieć ile turniejów trzeba zagrać (i ile trzeba wygrać) aby być godnym by krytykować zdanie Bardzo Doświadczonych Graczy?

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Waldi pisze: Pragnąłbym tylko się dowiedzieć ile turniejów trzeba zagrać (i ile trzeba wygrać) aby być godnym by krytykować zdanie Bardzo Doświadczonych Graczy?
100519 :mrgreen:

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

najpierw wyjeżdżasz z agresywnymi tezami a następnie się dziwisz że otrzymałeś adekwatną odpowiedź - gdybyś napisał że dla początkujących graczy z którymi masz kontakt BP jest niezrozumiały/ za trudny albo że od czasu gdy Twój kumpel grający O&G zaczął używać boosta z BP to niszczy wszystkich wokół - spotkałbyś się z przyjazną reakcją. Każde doświadczenie i uwaga jest cenne i warte wysłuchania, a to że grasz w batla np. rok nie znaczy ze nie masz racji. Wystarczy tylko pamiętać że jeśli chcesz szacunku to okazuj go innym. Wspomnąłeś coś o dziurach w BP możesz powiedzieć co Cię boli / nie pasuje Tobie / Twoim kolegom / itd. jak dyskutujemy róbmy to na poziomie.

miłego,
Ż.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Żaba pisze:najpierw wyjeżdżasz z agresywnymi tezami a następnie się dziwisz że otrzymałeś adekwatną odpowiedź - gdybyś napisał że dla początkujących graczy z którymi masz kontakt BP jest niezrozumiały/ za trudny albo że od czasu gdy Twój kumpel grający O&G zaczął używać boosta z BP to niszczy wszystkich wokół - spotkałbyś się z przyjazną reakcją. Każde doświadczenie i uwaga jest cenne i warte wysłuchania, a to że grasz w batla np. rok nie znaczy ze nie masz racji. Wystarczy tylko pamiętać że jeśli chcesz szacunku to okazuj go innym. Wspomnąłeś coś o dziurach w BP możesz powiedzieć co Cię boli / nie pasuje Tobie / Twoim kolegom / itd. jak dyskutujemy róbmy to na poziomie.

miłego,
Ż.
Waldi pisze:
A moim zdaniem im prostsze zasady tym lepiej. Uściślenia zajmują 20 stron - BP kolejnych kilka, a tak to całe Euro zajmuje pół strony. Nie ma co kombinować na siłę a starać się wprowadzić proste i jasne zasady. Bo niedługo dojdzie do tego, że oprócz rulebooka, trzeba będzie znać 50 stron uściśleń, 25 stron BP przy czym army book będzie nieistotny gdyż wszystkie tam zapisane zasady będą nieaktualne.

No to rzeczywiście - strasznie agresywne tezy wysnułem.

Co do BP to już się wypowiedziałem w odpowiednim temacie.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Waldi

Weź powiedzmy... Wood Elfy i zagraj sobie z dobrym graczem grającym Demonami bez BP, które trzaskają +- 18 kostek Powera i zobacz, co się dzieje ;) Dlatego jest BP.

Uściślenia zaś są po to, że niektóre zasady są sprzeczne, niektóre źle opisane tak, że nie wiadomo o co chodzi. I żeby na turniejach nie było z tym problemu powstały uściślenia.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

A moim zdaniem im prostsze zasady tym lepiej. Uściślenia zajmują 20 stron
Nie trzeba czytać uściśleń, żeby grać. Dodatkow, żadne nie jest sprzeczne z rulebookiem i nie neguje jego zapisów, a jedynie rozstrzyga spory spowodowane brakiem regulacji ze strony GW. Wię o czym Ty piszesz?
Co do BP to już się wypowiedziałem w odpowiednim temacie.
Ale nie napisałeś o żadnych dziurach, tylko przedstawiłeś swoje luźne refleksje. O Euro CS też sobie napisałeś cokolwiek, bez zapoznania się nawet z tym tematem.

Apeluję o odrobinę uczciwości intelektualnej, wtedy będziemy mogli rozmawiać. W przeciwnym razie, szkoda mi czasu - bez względu na to, czy pisze to gracz z tygodniowym czy z 10-letnim stażem.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Popieram przedmówców. Albo rozwiń o co Ci chodzi, albo przyznaj rację, a nie wybieraj wygodnej wymówki, że czujesz się obrażany.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Storm in a tea cup.


@ Waldi.

ETC AR faktycznie są krótkie niczym BP. Co lepsze - trudno orzec.
Ale oba te systemy są nadbudówką nad wielo-stronnicowymi uściśleniami. Co ciekawe - nieomal identycznymi... Niech no pomyślę dlaczego… ;)

Cała ta dyskusja - to jedno wielkie nieporozumienie.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ja osobiście z przyjemnością zagram na oba systemy - EuroComp jest ciekawą alternatywą dla BP. Uczestniczyłem w tworzeniu zarówno AR jak i BP; oba mają swoje plusy i minusy, które znam bardzo dobrze. Nie uważam, by jeden miał istotną przewagę nad drugim. BP jest odważniejszy jeśli chodzi o ingerencję w zasady podstawowe, AR czasami wali ślepo w niekoniecznie przegięte kombinacje i moim zdaniem zdecydowanie za bardzo przycina niektóre rzeczy. Dodatkowo AR działa wyłacznie w formacie 2250. To wszystko w temacie.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Ben Curry pisze:Good Evening,

It is with great pleasure that i can reveal the AR Committees proposal for the Skaven in 2010.

This our finished product and we hope that the captains will agree that we have hit them where needed and not gone over the top in any areas.

Could a moderator start a vote please.

SKAVEN: Max. 3 large targets (Hell Pit Abomination and Doomwheel count as 2 each; HPA also counts as 2 rare slots); for each unit of Clanrats/Stormvermin you may have up to 1 unit each of Skavenslaves, Rat Swarms and Giant Rats; Stormbanner is BSB only; Doom Rocket, Poison Wind Mortar, Jezzail units and a Doomweel count as warmachines
Regards

Ben Curry
On behalf of AR.com

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

no zjebali szczury na maksa

albo nimi nie grali albo są nieogarnieci
Obrazek

ODPOWIEDZ