BP 1.61

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: BP 1.61

Post autor: Jankiel »

Shino chyba wystarczająco wykazał, że cięcie abominacji nie jest uzasadnione.
( wy potrzebujecie 20 graczy z 2 abomkami w top 30 to moze cos zrobicie nie?)
A powinno być inaczej? :|
Takie moje jeszcze pytanie to ostatni BP przed DMP?

Nie wiadomo. Za miesiąc są wybory do LS.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

rozumiem że jak w przyszłości powstanie armia "x" która w 100% zawsze i wszędzie będzie wygrywać z każdą inną armią, ale z powodów np. ostracyzmu środowiska/wysokiej ceny/niemożliwych do zdobycia modeli itd. dorobi się tylko 3 aktywnych graczy to na żadne cięcia z okazji BP liczyć nie może :?: :?: :?: :(

i w drugą stronę słaba ale popularna armia na 100% otrzyma cios w plecy od BP... :roll:

to chcecie powiedzieć ? pytam się tak ogólnie jak widzicie rozwój BP.

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Poprawcie to, ze max 1 jednosta Dow w armii nie Dow , bo zapomnieliscie ;)

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Żaba pisze:rozumiem że jak w przyszłości powstanie armia "x" która w 100% zawsze i wszędzie będzie wygrywać z każdą inną armią, ale z powodów np. ostracyzmu środowiska/wysokiej ceny/niemożliwych do zdobycia modeli itd. dorobi się tylko 3 aktywnych graczy to na żadne cięcia z okazji BP liczyć nie może :?: :?: :?: :(

i w drugą stronę słaba ale popularna armia na 100% otrzyma cios w plecy od BP... :roll:

to chcecie powiedzieć ? pytam się tak ogólnie jak widzicie rozwój BP.

pozdro,
Ż.

Doskonale zdajesz sobie sprawę, że za miesiąc będzie nowa LS.
Może wstrzymaj się z oczekiwaniem deklaracji na nowy skład.

Teraz to zwyczajne wzniecanie kłótni.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

JaceK pisze:
Żaba pisze:rozumiem że jak w przyszłości powstanie armia "x" która w 100% zawsze i wszędzie będzie wygrywać z każdą inną armią, ale z powodów np. ostracyzmu środowiska/wysokiej ceny/niemożliwych do zdobycia modeli itd. dorobi się tylko 3 aktywnych graczy to na żadne cięcia z okazji BP liczyć nie może :?: :?: :?: :(

i w drugą stronę słaba ale popularna armia na 100% otrzyma cios w plecy od BP... :roll:

to chcecie powiedzieć ? pytam się tak ogólnie jak widzicie rozwój BP.

pozdro,
Ż.

Doskonale zdajesz sobie sprawę, że za miesiąc będzie nowa LS.
Może wstrzymaj się z oczekiwaniem deklaracji na nowy skład.

Teraz to zwyczajne wzniecanie kłótni.
Skład to za dużo się nie zmieni, zresztą właśnie kandydaci mogliby się wypowiedzieć.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

bez playtestów - trochę (za)mocna wydaje mi się zasada że czary ogrowe nie będące RIPami nie mogą być dispellowane w turze nie ogrów. To i połączenie faktu że na stołach zacznie się pojawiać Slaughtermaster może być mocne.
Postaram się posparować z graczem ogrów któremu, przed BP, nie raz zdarzało się wygrywać lokale (ponad 30 osobowe), zobaczę jak to wyjdzie.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Po tych zmianach nadal nie wierze w to, ze ogry beda armia w top 7 najmocniejszych. Imho teraz zajely miejsce armii solidnej obok orkow , krasi , we.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ziemko pisze:Po tych zmianach nadal nie wierze w to, ze ogry beda armia w top 7 najmocniejszych. Imho teraz zajely miejsce armii solidnej obok orkow , krasi , we.
A oto chodziło ? Bo wg mnie dostały takie boosty aby mogły z każdym powalczyć a nie stać się armią na poziomie demonów , vc itp

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

gokish pisze:Bo wg mnie dostały takie boosty aby mogły z każdym powalczyć a nie stać się armią na poziomie demonów , vc itp
Tak miało być (i to przy założeniu jak najmniejszych ingerencji w booka do ogrów) i tak jest dzięki BP 1.61. Sądze, że dzięki zmianie w magii powalczymy z wszystkim co nie ma latających LT :) Bo na takiego smoka DE to nadal pomysłu nie mam. Ale nie narzekam, zmiany mi się podobają, rozpiska turniejowa wygląda zupełnie inaczej. Dzięki zdjęciu limitów z traperów mam sporo odginaczek. Dzięki darmowym imionom, nie oszukujmy się, sporo kine eaterów. Dodatkowe sloty na gorgery (albo armaty DoW jak w końcu przełamie irracjonalny wstręt do mieszania DoW z ogrami). Jest dużo lepiej. Ale masterów nikt ogrami wygrywać nie zacznie, spokojnie :)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Skład to za dużo się nie zmieni, zresztą właśnie kandydaci mogliby się wypowiedzieć.
A użytkownicy mogliby poczytać forum
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=26&t=22175
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Jankiel pisze:
Skład to za dużo się nie zmieni, zresztą właśnie kandydaci mogliby się wypowiedzieć.
A użytkownicy mogliby poczytać forum
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=26&t=22175
Niestety użytkownicy czytają forum i z myślą o tym temacie wypowiadają swe uwagi.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Żaba pisze:rozumiem że jak w przyszłości powstanie armia "x" która w 100% zawsze i wszędzie będzie wygrywać z każdą inną armią, ale z powodów np. ostracyzmu środowiska/wysokiej ceny/niemożliwych do zdobycia modeli itd. dorobi się tylko 3 aktywnych graczy to na żadne cięcia z okazji BP liczyć nie może :?: :?: :?: :(
wiesz w sumie racja. Bo jakby byla armia "y", ktora zawsze i wszedzie by przegrywala oprocz mirrorow, ale z powodow powiedzmy klimatu graloby nia 97% graczy to rzeczywiscie nie byloby sensu jej oslabiac...

na szczescie oba wypadki sa zupelnie teoretyczne. Bo przeciez skaveny byly w znacznie wiekszej ilosci. Dotad na masterach tylko raz sie dodatkowo pojawily w liczbie wiekszej jak 1 w top10
Liczacych obecnie graczy skavenskich jest obecnie 3 (Cosmo , Mlody , Morrok) , ciezko , zeby trojka "zalali" top 10.
skoro wszyscy trzej sie licza to powinni sie przynajmniej tlumnie na raz pojawiac w tym top 10. Dotad tak nie bylo. Pamietaj, zebysmy rozmawiali o wynikach a nie przypuszczeniach jakby moglobyc gdyby :)
Takie moje jeszcze pytanie to ostatni BP przed DMP?
osobiscie watpie. Na pewno cos wyjdzie predzej czy pozniej ;)
Poprawcie to, ze max 1 jednosta Dow w armii nie Dow , bo zapomnieliscie ;)
eeee nieczego nie zapomnielismy...
Skład to za dużo się nie zmieni, zresztą właśnie kandydaci mogliby się wypowiedzieć.
ja mam wrazenie, ze wlasnie podpiecie bp pod ls moze zmienic ten sklad

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Na WI bedzie swoisty test rozwiazania abomki 0-1.

Ja obsatwiam 0 graczy skavenow lub Cosmo, ale zobaczymy.



Tak czy siak, nawet jak za jakis czas jednak okaze sie, ze trzeba ciac abomki, to uwazam, ze nie w sposob 0-1, bo na male punkty skaveny odnosza wieksze sukcesy.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Marek G pisze:Ja obsatwiam 0 graczy skavenow lub Cosmo, ale zobaczymy.
skaveny nigdy nie były powszechną armią, a słabowite ani w 6 ani w 7 edycji też nie były - powszechność nie równa się moc.
JaceK pisze: Może wstrzymaj się z oczekiwaniem deklaracji na nowy skład.
najlepiej usłyszeć odpowiedź na to pytanie już po wyborach :wink:
Jankiel pisze:A użytkownicy mogliby poczytać forum
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=26&t=22175
w sumie to całą dyskusję można tam przenieść :wink:

miłego,
Ż.

P.S.
JaceK pisze: Teraz to zwyczajne wzniecanie kłótni.
przepraszam za wywołanie karczemnej awantury i już zwijam się w kłębek zapadając w sen zimowy :lol2:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Na male punkty cialbym szczury w jeden prosty sposob 0-2 Abomka, Piecyk , Sztormowa.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Miałoby to sens. A na duże pkt. 0-3 Abomka, Piecyk , Sztormowa, dzwon.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Dzwon aż tak boli? Daje oddziałowi unbreakable, owszem, i parę bonusów, ale żeby go przycinać tak jak te inne rzeczy to nie wiem.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

To chyba nie byłoby wielkie przycięcie – tylko jedna rzecz by się nie mieściła, z tego co kojarzę nie koniecznie wszystkie są wystawiane.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

KrzysiekW pisze:Dzwon aż tak boli? Daje oddziałowi unbreakable, owszem, i parę bonusów, ale żeby go przycinać tak jak te inne rzeczy to nie wiem.
Jesli nie jest tak wygiety, to nie ma problemu, gracz skavenski z niego by zrezygnowal.
Dzwon az tak nie boli , ale 2 oddzialy mega twarde z unbreakable jak najbardziej.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Bardziej w sumie – 2 oddziały mega twarde które przyjmą wszystko, do tego 2 abomki które rozwalą wszystko i na dodatek sztormówka dzięki której cała reszta jest cięższa do ruszenia.

ODPOWIEDZ