BP a 8 edycja

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

BP a 8 edycja

Post autor: Barbarossa »

Gwoli formalności: LS uzgodniła, że BP nie obowiązuje w 8 ed. Rekomendujemy grę zgodną z czystymi zasadami by GW. O:)

Pierwsze miesiące gry dopiero pozwolą nam poznać, co jest silne, a co słabe w tej edycji. Czasowo idea BP ulega zawieszeniu - póki nie pojawią się jakieś rażace dysproporcje (miejmy nadzieję, że BP po prostu nie będzie już konieczny).

Postaramy się w najbliższym czasie odnieść do tego, jak najlepiej podejść do "tradycyjnych" Polhammerowych elementów (jawne rozpiski, start bitwy, line of sight, dopuszczalność specjalnych bohaterów) i ich stosowalności w turniejach na zasady 8 ed.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

<otwiera butelkę szampana> radujmy się bracia...byle tylko tajność wróciła.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Murmandamus pisze:<otwiera butelkę szampana> radujmy się bracia...byle tylko tajność wróciła.
i rzut na zaczynanie po rozstawieniu ;]
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Murmandamus pisze:<otwiera butelkę szampana> radujmy się bracia...byle tylko tajność wróciła.
+1 tajne rozpiski
+1 szampan :)

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: CIESZE SIE BARDZO:D

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Co tu się dzieje. Szampany otwieracie a przecież cały czas mogliście sobie grać na tajne rozpy, scenariusze, limited itp.

Chodzi o to, żeby był w miarę zachowany balans na turniejach i wygrywał gracz a nie rozpiska przy przypadek.



Co do tematu, czy zostawicie mi w DoW przedmioty z włoskiej kampanii? Brak SoW jakoś spróbuję zapełnić common itemami choć fajnie by było jakby jednak po "testach limited 8 edycji" ta zasada wróciła...
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

ja jestem na Nie dla włoskiej kamapani z jakiejś odległej edycji :mrgreen: (precz z piką kurna! )
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

DoW i CHD to trudny temat - GW chyba już nie supportuje tych armii. Chcę zadbać, aby była możliwa gra na ich kodeksach - w tym celu będziemy musieli byc może wypuścić jakieś dodatkowe uściślenia dostosowujace te armie do 8 ed.

Natomiast na razie odpada cały BP, a więc spoils of war i włoskie przedmioty też. Na otarcie łez - są naprawde dobre commony, a i zasady kompozycji armii sprzyjają DoW.

Tak czy inaczej - do tematu ChD i DoW w 8mej będziemy na LS wracać.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Myślę, że dosyć szybko trzeba rozwiązać właśnie kwestie polskich naleciałości:
- tereny - zasady, rozmieszczenie
- rozpoczęcie/wybór strony
- bohaterowie specjalni
- punkty zwycięstwa
- tajność/jawność rozpisek
- DoW/RoR

itd.

to bardzo dużo elementów, które stały się dla nas przez ostatnie 8 lat naturalne, ale nowa edycja jest skrajnie inna od dwu poprzednich i wszystkie te kwestie trzeba zrewidować.

I tak jak wyrzucenie BP i większości USPL do kosza jest oczywiste, bo zmiany są zbyt znaczące, żeby dalej obowiązywał, to już wyżej wymienione stały się niezależnym kanonem, na dziś niekoniecznie słusznym.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Jacunia sporo z tych kwesti rozwiąże się wraz z lekturą AB . JEst 8ma ed gramy tak jak pisze w podreczniku i tyle!

a co do:
Natomiast na razie odpada cały BP, a więc spoils of war i włoskie przedmioty też. Na otarcie łez - są naprawde dobre commony

to prawda : ] jako gracz beastmenów i kejosu z całą odpowiedzialnością mówię że common itemki są znacznie lepsze niż te z army booka (głównie chodzi o weapons ; ) ] więc DoGsy już zabardzo nie mają na co narzekać - to nie te czasy kiedy w commonach było 5 przedmiotów na krzyż !
Obrazek
T

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Jasiuuu pisze:Jacunia sporo z tych kwesti rozwiąże się wraz z lekturą AB . JEst 8ma ed gramy tak jak pisze w podreczniku i tyle!
Czyli stawiam Teclisa + Banner of Sorcery i za 475+50 pkt mam fazę magii z kosmosu?
Yeah!
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

: ] oj tam oj tam chodzi mi o kwestie typu strona a zaczynanie , ofc że BP jakiśtam będzie szczególnie ten magiczny
Obrazek
T

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

hehe grajmy z teclisem wieksza frajda pokonać go raz na kilka lat:P

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Bardzo dobrze, że spróbujemy grać na razie tak, jak GW proponuje, a nuż będzie sensownie. Natomiast tajności mówię zdecydowanie nie! Pomijając, że odpowiedni ludzie mający odpowiednich kolegów na sąsiednich stołach już po 1. bitwie wiedza, kto co ma, to zbyt często tajność prowadzi do wypaczeń :evil: . [Flame Mode On]

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

To prawda do gry turniejowej tajne to kiepski pomysł:) Chyba że... można będzie mieć kilka rozpisek i każda przypisana na kolejną bitwe(bez możliwości zmian) Nawet ciekawe by to było:)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Z tego co się orientowałem, chłopaki z Indy GT już planują dostosowanie booka CHD do 8 ed, czy będzie można liczyć na to, że sobie pogramy nimi na turniejach, wiele osób już zrobiło sobie na tym booku armie ??

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Sądzę, że tak.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

najpierw niech to wyjdzie potem bedzie trzeba to przejzec a dopiero po tym wszystkim bedzie mozna powiedziec jak wyglada sprawa chd :)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Dla mnie to pewniak. Nawet, jeśli oni nie zrobią FAQ, to my na pewno
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

JaceK pisze:
Jasiuuu pisze:Jacunia sporo z tych kwesti rozwiąże się wraz z lekturą AB . JEst 8ma ed gramy tak jak pisze w podreczniku i tyle!
Czyli stawiam Teclisa + Banner of Sorcery i za 475+50 pkt mam fazę magii z kosmosu?
Yeah!
Ja zagrałem dzisiaj bitewkę w sklepie GW - obok rozgrywane były jeszcze 3gry i wszędzie były MC z takim efektem, że o magii mogliśmy pomarzyć :(
Obrazek

ODPOWIEDZ