Czym grać, przeciw komu?

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Re: Czym grać, przeciw komu?

Post autor: Bananovitch »

Napewno musisz zapełnić core'y. Do wyboru spearelfy albo korsarze, względnie możesz próbować grać na kawalerii. Akurat czego byś nie wybrał tak czy siak będzie dobrze-akurat nasz każdy core ma swoje plusy. Idąc w piechotę dobrze jest mieć ze dwa duże kloce (30+ chłopa). No i musisz mieć jakiegoś bohatera-pegazista jest na tyle skuteczny że jak się dobrze rozkręci to sam może pozamiatać połowę armii przeciwnika. Aha-hydra też jest zawsze dobrym rozwiązaniem ;) A cała reszta do wyboru, do koloru.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Ja na twoim miejscu bym zbierał na batalion, a nawet dwa, w tej chwili jest to jeden z najbardziej opłacalnych zakupów, do tego zapewni ci porządną podstawę do każdej wielkości armii.

póżniej myślał bym o magiczce, Kocoiłku, i gwardii, dalej shades oraz harpie. I jakąś hydrę w międzyczasie.

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Hej,
Jeśli chodzi o batalion to hmmmm różne zdania czytałem na ten temat. W mojej opinii jest on jak najbardziej potrzebny natomiast słyszy się, że po co tylu wariorów itd.
A kasę już mam kwestia na co to roztrwonię :)

No cóż idę pokukać na allegro może coś się znajdzie

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Twoi koledzy z tego co mówiłeś grają armiami defensywnymi, z którymi gra się dość ciężko. Proponuję ci małe oddziały kusz w niekreślonej ilości, dwa teamy ciężkiej jazdy, niezbijalny lord, jakaś czarka i jakiś sztandarowy (najlepiej kocioł). Za resztę punktów daj duży kloc korsarzy (trzydziestka z grupą dowodzenia i sea serpent standard).
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

No i dokładnie takiej odpowiedzi szukałem! Dzięki :)

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Polecam się na przyszłość :) . Sam kupę czasu grałem na rozpiskach stricte for fun i coldy są do tego ok. Jeśli będziesz potrzebował konkretnej rozpiski, to po prostu napisz na pw. Na forum raczej nie ma miejsca na takie rozpiski.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Warriorzy z tego co teraz jest na modzie, to są wystawiani po 40 lub 80 w rozpisce. Częściej niż kusznicy.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

To od razu powiedz co sie nimi robi?To maby byc taki tani kloc piechoty który generalnie ma ustac i cos tam zrobic?
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Taa. Wszyscy uważają, że mamy super tanie i dobre core'y. Ofc wszyscy wychodzą z założenia, iż gdy damy im brzytwę to wszystko wykoszą(a kto nie wykosi?).

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

To ciekawe tym bardziej że bodajże Włoch na ETC który w rozpie miał 3 duże kloce warriorów ugrał ogółem najwiecej punktów ze wszystkich armii.Skoro miał 3 kloce a brzytwa moze byc jedna tym bardziej mnie to zastanawia :)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Warriorzy nie są super. Po prostu spełniają swoją swoje zadanie pobocznego oddziału, i blokera, a są dość przystępni cenowo. Nie polecam ich. Ja po prostu na nich gram.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Soulferin pisze:To ciekawe tym bardziej że bodajże Włoch na ETC który w rozpie miał 3 duże kloce warriorów ugrał ogółem najwiecej punktów ze wszystkich armii.Skoro miał 3 kloce a brzytwa moze byc jedna tym bardziej mnie to zastanawia :)
Jeżeli do tego dodasz obniżanie tafa to tak jakbyś miał już dwie brzytwy ;) Trzeci kloc do docinania i tajemnica wyjaśniona ;)
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Shadar pisze:Warriorzy nie są super. Po prostu spełniają swoją swoje zadanie pobocznego oddziału, i blokera, a są dość przystępni cenowo. Nie polecam ich. Ja po prostu na nich gram.
Przeczysz sam sobie...
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Warriorzy są po prostu ok. Nie polecam gry na nich, bo są lepsze wybory. Ja na nich gram bo ich lubię i takiego oddziału potrzebowałem. Jakiś czas temu ich broniłem pisząc, że to wcale nie jest takie znowu gówno i nim nie są. Są tylko użyteczni i nic więcej.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Bananovitch pisze:Jeżeli do tego dodasz obniżanie tafa to tak jakbyś miał już dwie brzytwy
Teoretycznie tak ale dziwi mnie że przeciwnik da sobie specjalnie wpuścić brzytwe i obnizanie T w jednej fazie magii :)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Eeee... Czy na pewno czytałeś opisy zaklęć szadowa w rulebooku :mrgreen: ?
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 284
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Vraith najlepiej sam zdecyduj na czym najlepiej Ci się gra... Masz ekipę przetestuj różne zestawy na proxach, a na turnieje kupisz ten, który Ci najlepiej będzie pasował :wink:
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Soulferin pisze:To ciekawe tym bardziej że bodajże Włoch na ETC który w rozpie miał 3 duże kloce warriorów ugrał ogółem najwiecej punktów ze wszystkich armii.Skoro miał 3 kloce a brzytwa moze byc jedna tym bardziej mnie to zastanawia :)
Akurat Wloch mial tylko 20stke pod sztylet.

Warriorzy sa spoko, glownie z racji absurdalnie niskiej ceny, ale nie pasuja do kazdej koncepcji armii.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

dokładnie jak Rince powiedział, jest to najtańsza jednostka jaką możemy wystawić, dzięki czemu do rozpiski jesteśmy wstanie jakąś sensowną liczebność wstawić. Jeśli nie jsteś jakimś hardcorowym muzgiem taktycznym to raczej nie będą ci potrzebne.

Awatar użytkownika
negro
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: negro »

no to z tego co piszecie to wszystko jest dobre a jednocześnie do bani :) - to w corach lepiej wariorow kusze czy korsarzy? i w jakich ilościach ? z tego co tu wykminilem to najlepiej wariorow w klocu 40 szt pod sztylet, kusze kilka w małych po 10 żeby każda strzelała gdzie indziej (lipa trochę ta kusza bo 24" to mało i -1 za multi przeważnie trafiam na 5 lub 6 bo ze po ruchu ze daleki i suma sumarum z 40 strzałów trafiam 12 a ranie 6-7 :/) a korsarze z banerem do frenzy plus 2 bronie coby 3 ataki były (kusze ręczne są do bani? ). - tak sobie głośno myślę :)

ODPOWIEDZ