o Wiedzmach czyli Witch Elfkach

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

o Wiedzmach czyli Witch Elfkach

Post autor: Murmandamus »

Drugie czy trzecie pod względem moich ulubionych jednostek.
Nazwa operacyjne "Maszynka do mięsa" WS5 3 ataki podtrute i I6.
elitarne odziały uderzeniowe. Każda lżejsza piechota się zwija od nich. Wymarzone do skavenów,goblinów, nawet orków. A jeszcze milsze na ogry i zombie. Z frenzy nalezy uważać ale warto za ten dodatkowy atak.
Polecam w 12 z czempionem z witchbrew.

Czempiona zresztą można wyposażyć i w manbane czyli czempion na większe rzeczy. Czempion atakowy z runem 5at mało który ma, i czempion witchbrew czyli negujemy niekorzysci różne co się często przydaje. Nieprzydatne na ciężką kawalerię raczej z dobrym savem. Czy co pancerniejszą piechotę i dość podatne na ostrzał. Ale wiedzmy to jedna z wlasnie charakterystyczniejszych rzeczy u mrocznych elfów cos jak ich wizytówka. A z Inicjatywą 6 to sobie poczynają zdrowo hehe.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Hjamlar
Pseudoklimaciarz
Posty: 31
Lokalizacja: Obóz na wybrzeżu Lustrii - UK, Cambridge

Post autor: Hjamlar »

Załatwo schodzą, jak dla mnie... Wystawiałem je pare razy i tylko 1 lub 2 coś zrobiły... Bo ogólnie to schodzą z ostrzału, choć próbowałem różnych rzeczy, np. trzymać za maszerującymi Knajtami, a z boku DR...
Ostatnio zmieniony 12 gru 2006, o 19:46 przez Hjamlar, łącznie zmieniany 2 razy.
Hjamlar a.k.a. Kula a.k.a. Zurvidol

"For Russ, For the... Tfffu! For Glory and the Witch King!"

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Heh mialem sprawe z elektrowniami na dwóch ostatnich bitwach ze skavenami+ plauge monki. W obu wypadkach wybily więcej niż byly warte i a w jednej bitwie prawie dwa razy. Wpada takich panienek z pelnym szeregiem zadaje sporo ran. i nie ma przeproś dla lekkoopancerzonych. Raz wiedzmy tez mialy szczescie bo dostaly sie do nich kroxy a z tylu skinki a z boku sauruska kawa. Fuksem niewiele padlo od kroksow a od skinkow nic a tyl oddal w skinkow i wszystkie wyciął w sumie przegraly lizaki i wszystkie odzialy zbreakowaly.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Hjamlar
Pseudoklimaciarz
Posty: 31
Lokalizacja: Obóz na wybrzeżu Lustrii - UK, Cambridge

Post autor: Hjamlar »

No tak z Lizakami to tak bywa :), ale np. z WE to bardzo trudno, ale z Imperium lub czym kolwiek innym co ma Life Magic, te panie to darmowe punkty dla przeciwnika... A czy używał ktoś kiedyś Krwawego Ołtarzu Khaine'a?
Ostatnio zmieniony 12 gru 2006, o 20:16 przez Hjamlar, łącznie zmieniany 1 raz.
Hjamlar a.k.a. Kula a.k.a. Zurvidol

"For Russ, For the... Tfffu! For Glory and the Witch King!"

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Co mi tam life. Life osłabł a i tak nie odczuwałem dotkliwie go w 6ed bo trzymałem się dalej od terenów wiedzmami albo ktos mi je ignorował.


Kocioł przydaje się. Reoll woundow w pierwszej turze mily. 24'' zasiegu daje radę a wieczne frenzy u wiedzm bardzo mile jak mamy przeciw vampirom bitwe. ALe drogi jest drogi i niemobilny. Rzadko wystawiany ale od czasu do czasu dla zabawy czemu nie.

Hm bitwa na skaveny dwa tunneling temy sie wykpuja pod kociol ok oba hity i szarza tyle ze nie zdaja terroru i oba regimenty zaczynaja uciekac.

Fajne co?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Elvis
Chuck Norris
Posty: 542
Lokalizacja: Bydgoszcz, Gdańsk, XIII Kohorta

Post autor: Elvis »

Dla mnie Witch Elfki to świetny odzial. Jednakze kobiety szybko schodzą od ostrzału. Więc wole zainwestować w coś innego...
Jestem ciekaw co zrobią z nimi jak wyjdzie nowy army book do DE. Moze dadzą im skirmish :twisted:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

<jęk> tylko nie skirmish ty sobie wyobrażasz ? Cokolwiek szybkiego zagra im na nosie, cokolwiek. Wyleci na tyl czy z boku i juz z glowy ma wiedzmy.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Elvis
Chuck Norris
Posty: 542
Lokalizacja: Bydgoszcz, Gdańsk, XIII Kohorta

Post autor: Elvis »

heh. niby tak. ale według mnie cos trzeba z nimi zrobic bo wystawiac w klocek 20 to za duzo pkt. a jesli dodamy ze one szybko giną to jest to wysmienity kąsek dla przeciwnika. co do skirmish to tylko zażucilem pomysłem:P, jednakze gdyby mialy mozna by bylo je porównac do Wardancerów, tylko co wtedy zrobic ze Frenzy:P
Ostatnio zmieniony 16 gru 2006, o 00:14 przez Elvis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Dać im Warda na shooting - coś jak blessing Bretonni. Khaine nie pozwala im zginąć od nędznych strzał. Ich przeznaczeniem jest ginąć w walce. No i kociołek mógłby je boostować jakoś :lol:

Awatar użytkownika
Elvis
Chuck Norris
Posty: 542
Lokalizacja: Bydgoszcz, Gdańsk, XIII Kohorta

Post autor: Elvis »

Scimitar pisze:Dać im Warda na shooting - coś jak blessing Bretonni. Khaine nie pozwala im zginąć od nędznych strzał. Ich przeznaczeniem jest ginąć w walce. No i kociołek mógłby je boostować jakoś :lol:
zgadzam sie. powinny byc one jakos bardziej przystosowane do przetrwania

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Mlody pisze:
Scimitar pisze:Dać im Warda na shooting - coś jak blessing Bretonni. Khaine nie pozwala im zginąć od nędznych strzał. Ich przeznaczeniem jest ginąć w walce. No i kociołek mógłby je boostować jakoś :lol:
zgadzam sie. powinny byc one jakos bardziej przystosowane do przetrwania
IMO - wystarczyl by ward 6+ na wszystko i ward z kociolka na 5+
skoro bretonia ma na lepszych jednostkach - czemu nie DE ?? :roll:

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

zafael pisze:
Mlody pisze:
Scimitar pisze:Dać im Warda na shooting - coś jak blessing Bretonni. Khaine nie pozwala im zginąć od nędznych strzał. Ich przeznaczeniem jest ginąć w walce. No i kociołek mógłby je boostować jakoś :lol:
zgadzam sie. powinny byc one jakos bardziej przystosowane do przetrwania
IMO - wystarczyl by ward 6+ na wszystko i ward z kociolka na 5+
skoro bretonia ma na lepszych jednostkach - czemu nie DE ?? :roll:
No o czymś takim myślałem też ;) Bo sam 6+ od kociołka obecnie to plew :?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

IMO - wystarczyl by ward 6+ na wszystko i ward z kociolka na 5+
Nie wystarczyłby. To i tak nic nie da. Trzeba by zwiększyć jakoś ich ruchliwość, a nie robić z nich puszki.

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

ale imo skirmish tez nie ma sensu. jeśli miałyby skirmish to brało by ich się pewnie z 8 czy ileś ale z taka siła imo nie miały by prawa bytu. a siły im nie zwiększą. jeśli nawet by zrobili jakieś wypaśne to były by w specialach to co najwyżej ze 2 oddziały by się brało. cały czas sobie zestawiam tą wizję witchek z driadami i jakos marnie widze ich użyteczność.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Obecnie są całkiem niezłe jak są. 3 ataki Poison, WS5 I6 wcale dobry odział. Ja bym może dodał że ta ich trucizna jest magiczna jako magiczne ataki także.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

w ogóle moze być, że mają magiczne ataki i by było fajnie.

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

czy ktos dysponuje starym podrecznikiem i moglby mi zeskanowac 5 edycyjne WE ?

a wichki moglyby dzialac jak wardancerzy - albo podobnie

w sumie wardancerzy tez jakiegos sv duzego nie maja a nie schodza mi o ostrzalu :P

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Roman Lord of the Druchii pisze:jeśli nawet by zrobili jakieś wypaśne to były by w specialach to co najwyżej ze 2 oddziały by się brało.
Romku - one juz sa w specjalach (watpie zeby to sie zmenilo)

ward i puszki?? na 6+ hehe to ja nie wiem co to bretka - czolg?? :P

6M 6WS 6I
zamiast poison - manbane
i na koniec 6+ward
sensowie? 14pkt
i sa podobne do tancerzy tylko skirmisha nie maja

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

WS 5 mają !



w piątej edycji statystyki były taskie

m5 ws4 bs4 s3 t3 i5 a1 ld8

frenzy
trucizna. Dzialala tak ze dodawala +1 do sily wiedzmom.

mialy dwie bronie, mozna bylo dokupic lekką zbroję
mogly brac magiczny sztandar.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

kazdy chyba woli 4S od poison ;)

jako ze one od dziecka bawia sie w wojne, walke i zabijanie - 6WS
tancerze wojny tez nie mieli 6WS w poprzednich ed.

manbene - wystarczyla by zamiast poisonow - jednostka ta ugerywalnilaby sie znacznie
6+ ward starczylby - po co wiekszy ?
za 14p jednostka cakiem sensowana

glownie z 4S, czasem 5S i zadko 6S
nie za mocna - bo wrazliwa na ostrzal - a potrafiaca powalczyc ze statycznymi klockami piechoty (w koncu pwinna byc od nich lepsza) no i moze powalczyc z kavaleria.

ODPOWIEDZ