Bohaterowie Specjalni

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Bohaterowie Specjalni

Post autor: Tullaris »

Moja skromna osoba pozwoliła założyć sobie ten temat, gdyż nie znalazłem w naszym dziale podobnego (i żywię przeto nadzieje, że potężna i srodze nam panująca, nasza Hag Queen nie każe mnie za to ukrzyżować, złożyć w ofierze na ołtarzu Khaina, czy też przeznaczyć jako karmę dla Cold one :wink: ). Pomyślałem sobie, że warto porozmawiać o naszych specjalach. Jacy są wasi ulubienie i dlaczego (przez fajna historie czy zasady). Moim ulubionym (o czym świadczy mój nick :D ) specjalem jest Tullaris, ma zdecydowanie najfajniejszy fluff, (taki fajny morderczy sadysta :twisted: ).
Fakt, że na turniejach naszych specjali nie uświadczymy, ale zawsze można ich umieścić w rozpiskach 4 fun lub klimatycznych. Nasz nowy Book (w porównaniu do 6 ed.) całkiem nieźle ich dopakował i uczynił grywalnymi.
Wiedźmi Król Malekith.
Poprawiony w stosunku do poprzedniego booka. Możliwość wyboru z pośród trzech różnych wierzchowców, całkiem niezłe czarowanie, (choć to nie Teclis, no i dziwi brak zasady Magia Druchii), w hth dość dobry (jednak z rękawiczką był lepszy, na szczęście zrekompensowali to lepszym niszczeniem magicznych przedmiotów) , magiczna ochrona na +2 jest fajna, ale działa tylko na broń nie magiczną więc jak naszego króla doszarżuje jakiś paker z magiczną pałką to mu T4 i zasada jeden hit jedna rana raczej nie wiele pomoże.

Morathii.
Moim zdaniem najlepszy wybór, świetna magia. Dobry ward, całkiem niezła w hth, możliwość wzięcia dodatkowych przedmiotów czyni z niej najlepszego specjala.

Helebron.
Mocne uderzenie w hth, ale zupełny brak ochrony czyni ją strasznie wrażliwą na ostrzał. Mimo tego, że może latać na mantysi to chyba lepiej wstawić ją do kociołka, dzięki jego wardowi będzie bezpieczniejsza.

Mauls Mroczne Ostrze.
Przesunięcie do sekcji bohaterów spowodowało przycięcie statów, (choć częściowo można zrekompensować poprzez Tz’ Arkana) mimo wszystko fajny bohater, (cieszy szczególnie złośliwiec likwidujący głupotę u COK)

Shadowblade.
Nasz mistrz Assasinów (nie wiem czemu w tej edycji dali mu to dziwne tłumaczenie Ostrze Cienia, zamiast jak wcześniej Cieniste Ostrze). Nie jest tak przepakowany jak według zasad z WD (eh, te 7A z S7), ale i tak można się pobawić, szczególnie fajna jest możliwość ukrycia go w armii przeciwnika.
Lokhir Fellheart.
Bardzo miły bohater, niezły pancerz, regenka i strach, trochę mała siła, ale rekompensowana jest przez sporą liczbę ataków i przerzuty zranień.

Co do zasad Kourana I Tullarisa to może się powtórzę (pisałem już o tym w temacie "Co się nam urodziło..."), ale według mnie to zasady do nich wymyślił jakiś kretyn, żeby Kapitana straży i zastępce Malekitha zrobić jakimś specjal czempionem bezsensowne i beznadziejne, on powinen być Lordem. Co do Tullarisa, to mógł by być w sekcji bohaterów, kombo Topór Egzekutora + Czarny Amulet na dzisiejszych zasadach było by zbyt przepakowane, ale toporek mogli mu wymienić na to Ostrze Har Ganeth i zostawić z amuletem w ciężkiej zbroi ze statami bohatera i zasadami wyznawca Khaina, no tak był by ok., a teraz to kicha.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Crone w Egzegach z ASF kotłem pzy dupie miażrzy wszystko ;) można wręcz powiedzieć że cisniesz na pałe

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

A wiesz co Ice-T, nie pomyślałem o tym aby ją tak wystawić, ale faktycznie taki oddział to ma kopa, jest jednak mały minus frenzy, podleci jakiś śmieć i trzeba za nim gonić.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Tullaris pisze:A wiesz co Ice-T, nie pomyślałem o tym aby ją tak wystawić, ale faktycznie taki oddział to ma kopa, jest jednak mały minus frenzy, podleci jakiś śmieć i trzeba za nim gonić.
A od czego masz harpie? :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

dokładnie jakjuż grasz na takim klocku to tez musisz go umiejętnie wykorzystać

o ile pamietam to crone miała do 9A z S10 <mafdafaka> to wypacza grę

coprawda inni są też miodni ale ta pani IMO ma najwiekszego powera, no i witchki w corach nic dodać nic ując

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

SauruS PoweR pisze:
A od czego masz harpie? :P
Ice-T pisze:dokładnie jakjuż grasz na takim klocku to tez musisz go umiejętnie wykorzystać
Nie no ok, chciałem tylko zaznaczyć, że istnieje taka możliwość i przeciwnim będzie starał się ją wykorzystać.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Ja z chęcia bym zagrał Crone z armią wiedźm i egzeków :> Wiedźmy zapychające core slots :D masówka :D cała armia na frenzy z kociołkiem :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Ech, armia Khaina z Helebron jako generałem :twisted: , to jest klimacik :D . no i jest dość mocne.
Co jednak z innymi bohaterami. Mi się wydaje, że na mniejsze pkt Malus był by całkiem dobry, fakt kiepska ochrona bo tylko save na +3, ale S5 z no armur save i przerzuty zrenień są ok. Sadze w oddziale COK z ASF by się sprawdził tak do 2000 by się sprawdził
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Cyciek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Cyciek »

Tullaris pisze:Mauls Mroczne Ostrze.
Przesunięcie do sekcji bohaterów spowodowało przycięcie statów, (choć częściowo można zrekompensować poprzez Tz’ Arkana) mimo wszystko fajny bohater, (cieszy szczególnie złośliwiec likwidujący głupotę u COK)
moze ja żle zrozumialem,ale z kodeksu wynika,ze tylko Złośliwiec nie ma głupoty,a nie wszystkie CoKi.

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

moze ja żle zrozumialem,ale z kodeksu wynika,ze tylko Złośliwiec nie ma głupoty,a nie wszystkie CoKi.
Doczytaj do końca.
Obrazek

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

dam cytat z podręcznika polskiego
"Więcej niż bezmyślna bestia: Złośliwiecnie podlega zasadzie specjalnej głupota. Dodatkowo, jednostka Rycerzy na Zimnokrwistych, w której aktualnie walczy Złośliwie, również nie podlega głupocie(w końcu widać kto tu rządzi)" jest zapisek?
jest

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Pająk ubiegłeś mnie :wink: .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Cyciek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Cyciek »

a no rzeczywiscie....soraweczka 8)

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Tullaris pisze:Pająk ubiegłeś mnie :wink: .
szybkie pisanie na kompie czasem się przydaje

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

pierdu pierdu...
Obrazek

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

ja grałem na 2 tysie z crone helleborn. wsadziłem ją do 20 wiedźm z assasinem i bsb z ASF. do tego dwa kotły i 2 hydry. Grałem z HE, a wtedy waliło się z ASF po inicjatywie. assasin, crone i bsb mieli runke khaina przez co DP i WL przegrali walke o 14 :twisted: . a potem przy przerzucie dwie 1 i stoimy :evil: .no ale niezły wypierd był nie powiem :D
Obrazek

Mordimers
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Mordimers »

Shadowblade IMO zbyt drogi by go wystawiać. Zbyt mięki by nim coś zrobić. Jakoś mnie nie ujmuje :| (ale może to dlatego, że mam złe doświadczenia z assasinami machającymi nożykami i rozsiekiwanymi chwilę potem ;) )

Wystawiłbym z chęcią Malekitha w rydwanie :) . Smok jest taki... Oklepany.

Co do Kourana to koleś z takim fluffem powinien mieć przynajmiej ze dwa woundy dla przyzwoitości. Z jednym woundem i z obecnym absolutnym nie wystawianiem na bitwach to chyba przez cały czas siedział sobie w swojej wierzy ;) .
"Lepiej być całym trupem niż połową człowieka."

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Kouran to już nawet nie bohater :( Został zdeklasowany do rangi special championa...

Co do Malekitha to wersja na rydwanie jest IMO totalnie nie trafiona.

Shadowblade nie jest taki tragiczny, choć faktycznie drogawy. Rune of Khaine by mu się przydał :wink: W sumie niby taki "Master of Assassins" a bije się gorzej niż standardowy dobrze złożony assassin

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Tylko ze shadowblade może zabić przeciwnika od tyłu.. Bez problemu zabić maga generała, wyeliminować maszyny wroga itd.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Jasne :) Po to jest Shadowblade. Jednak jak na 300pkt jest IMO mimo wszystko średni.

ODPOWIEDZ