Moja armia Mrocznych Elfów

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja armia Mrocznych Elfów

Post autor: Andronicus »

@Micz
Na Twoim miejscu zdecydował bym się albo na hydrę, albo na bolce. Na początku sensownie jest kompletować armię w taki sposób aby dało się wystawić sensowną rozpiskę. Hydra+bolce to min. 2000+pkt (czyli 2 sloty Rare) a na takie pkt nie złożysz nic ciekawego z tym co masz obecnie. Dalej poradził bym dokupić jeszcze 4DR (tak aby było 2x5) zwłaszcza że nie zamierzasz wystawiać harpii.

Micz
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Micz »

Dzięki za pomoc :) a jak z ciężką jazdą ?? 2x5 1x10 czy moze 2x10 ?? ;)

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Najczęściej się wystawia 5/6.

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Co do COK to ja wystawiam z reguły gołą 6. Jak zaszarżują i tak zrobią swoje a jeśli zgłupieją i wystawią się w ten sposób na rzeź, przynajmniej nie traci się jakichś zawrotnych pkt. Oddziały po 10 czy 12 są raczej nie praktyczne, bez względu na punkty na jakie się gra.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Ja mam 2x 5
Zreguły słuza do blokowania wyznaczonych oddzialow (głownie strzelców)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
matbar21
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: matbar21 »

Cześć wszystkim, jestem początkującym generałem armii DE i na chwilę obecną kupiłem 1x box Korsarzy, teraz pytanie do Was... Jakiego bohatera polecacie/ co opłaca się brać: Czarke na coldzie, Lokhir`a może Dreadlorda itp ??

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Witamy na forum :)

Na początek polecał bym Dredlorda na CO lub czarodziejkę (konną lub pieszą bo na CO to głupi pomysł). Jeżeli zamierzasz grać na turniejach odpuść sobie bohaterów specjalnych bo są zakazani i i tak nimi nie zagrasz.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Kup podręcznik, przeczytaj, odpowiesz sobie sam na większość pytań.
Potem tylko zagraj z 5 bitew różnymi jednostkami i zobacz co się spisuje w Twoich rękach.

Na razie kup dredlorda na cold one.
Czarka w sumie nadaje się bardziej na półkę, przez głupotę.
Lokhir to świetny bohater, ale na turnieju nim nie pograsz...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Dodam pytanie od siebie - czemu bohaterowie są zabronieni? Troszkę głupia zasada ;D

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Bo niektórzy specjale są zbyt przegięci. Poza tym na niektórych turniejach specjale są dozwoleni. Zależy od organizatorów.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
matbar21
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: matbar21 »

Podręcznik główny mam, bardziej mi zależy na grze "nie turniejowej" .. Jak na razie to myślę, żeby kupić Dreadlorda na coldzie, box warriorów i cold`onów, a potem może BG lub exe.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

to BG ,a z boxu warriorów zrób kuszników. Nie jestem pewnien ,czy bohater na coldzie jest aż tak powszechny
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
matbar21
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: matbar21 »

Okej dzięki za porady :) . To teraz zbieram na 1 box warriorów no i oczywiście na BG.
Pozdrawiam!
p.s Z całego boxu zrobić kuszników 16 ? Czy lepiej na razie 8 włóczni i 8 kusz ?

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

A zajrzyj do AB i sprawdź czy można wystawiać 8 kuszników/warriorów :P Jeśli nie masz AB właśnie poznałeś odp na pytanie co kupić :wink: Kuszników z reguły wystawia się 10. Z resztą możesz w zasadzie zrobić co chcesz.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Kup od razu batalion.
Będziesz miał 28 wojaków, z których warto złożyc 10 kusz i 18 włóczni.
Ewentualnie 2x14 kusz.
A hero na coldzie jest dosyć popularny w rozpiskach do 2000, jako master do cok.
No i jeszcze BG command i 10 zwykłych.
Wtedy jest już w miarę solidna i silna armia.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No chyba że wolisz manewrować i partyzantkę urządzać - no to shadesi i DR.

Awatar użytkownika
janior123
Wałkarz
Posty: 85

Post autor: janior123 »

Ja mam narazie 5COK 28warriorow (w tym 8 nie sklejonych ponieważ kupie sobie box Glade ridersow i skleje z nich DR) mam jeszcze assasina,czarodziejke na piechte . Co do tegodokupowac ? ? ?

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

A na jakie punkty chcesz tą armią grać? Nie masz żadnego rara na razie, więc hydra wydaje się pierwszym wyborem, później BG lub shades i odpowiedni bohaterowie,zależnie od twojej koncepcji gry. No i harpie, o tym nie trzeba chyba przypominać. 10 to minimum 15 niestety maximum z racji BP.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Nie 15 tylko 3 oddziały, w końcu harpie nie mają limitu, ile ich w oddziale umieścisz...

Polecam 15 BG z FCG, hydrę, do tego na pewno z 10 harpii i 5 dr. Potem jakieś wiedźmy, aby kocioł wystawiać.
Ewentualnie 2 bolty i z 10 shades, ale do tego też z 5 dr i 10 się się przyda.

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Nie 15 tylko 3 oddziały, w końcu harpie nie mają limitu, ile ich w oddziale umieścisz...
Mają limit do 10 w oddziale

ODPOWIEDZ