Shade 7th- rozważania

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Re: Shade 7th- rozważania

Post autor: Eltharion »

Z siła 3 -.-??A za powtarzalny strzał jeszce - 1 do ZS?Pomijajac fakt że nie obniżają armora a ja gram przeciwko krasnoludą ktozy maja takiego armora ze na + 6 się ledwo łapie
to są do bani (kusze)!! :(
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

=D> za wywód jednak mylisz sie. 2x razy tyle strzalów co normalna kusza, przebijalność pancerza, strzelamy po ruchu, A ty mówisz ze to słabe kusze? Jak sie nie podoba to nie graj DE i sprawa załatwiona.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

O jejku jej nie ,,buracz''!! O przebijaniu pancerza fakt zapomniałem ale rozwiń to z tym strzelaniam po ruchu bo nie zabardzo zrozumialem iluzji :?
Co do strzelania 2x razy tyle co zwykłe kusze to jednak płacimy dosc dużą cene... - 1 do ZS .W przypadku kuszników wypada to katastrofalnie!!
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2009, o 11:37 przez Eltharion, łącznie zmieniany 1 raz.
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Eltharion pisze:O jejku jej nie ,,buracz''!! O przebijaniu pancerza fakt zapomniałem ale rozwiń to z tym strzelaniam po ruchu bo nie zabardzo zrozumialem iluzje :?
=D>
Eltharionowi gratulujemy, że nie rozumie iluzji ;)
Wiesz powiem Ci, że zazwyczaj nie są one prawdziwe to po prostu triki wykorzystywane przez iluzjonistów aby zaskoczyć widzów.
Obrazek
To naprawdę są linie proste.

A co do strzelaniu po ruchu to poczytaj swojego booka i rulebooka.
Eltharion pisze:Co do strzelania 2x razy tyle co zwykłe kusze to jednak płacimy dosc dużą cene... - 1 do ZS .W przypadku kuszników wypada to katastrofalnie!!
Aż? Odsyłam do prawdopodobieństwa. Przy BS 5 to naprawdę boli ;) :lol:
Katastrofalne powiadasz? Trafianie na bliskim bez ruchu na 3+ zamiast na 2+ albo na dalekim po ruchu na 5+ zamiast 4+ tylko że dwukrotnie więcej strzał to naprawdę katastrofalne :lol:.



Sorry Yudokuno za tego posta ale nie mogłem się powstrzymać ;)
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

@Eltharion
Jeśli uważasz że multiple shots na kuszach jest zły zawsze możesz wybrać pojedynczy strzał. Prawda jest jednak taka że absolutnie zawsze bardziej opłaca się strzelić 2x z -1BS.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

5 ZS w przypadku widm (o których jest temat ) ale napisalem o kusznikach!! Oni maja 4 Zs co po ruchu i wielokrotnym strzale daje 2 ZS czyli trafiamy na +5 a jak sie jakimś cudem uda to zostaje jeszcze śmieszna siła kusz czyli kolejne +5 (w przypadku krasnoludów).Podsumowujac Widma nie maja problemu trafienia a problem zranienia zostaje

Sa!nt dobija mnie twoje dosłowne rozumienie słów :)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

BS naprawdę nie ma tu znaczenia. Statystyka mówi za siebie. Przetestuj sobie sam czy lepiej strzelić 20 razy trafiając na 4+ czy 10 trafiając na 3+

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

No ok ale chcąc nie chcąc pozostaje zranienie -.-
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Ale jak na turę spokojnie możesz wyciągnąć 50-70 strzałów plus bolce to naprawdę niszczy. Sam spróbuj nawet w domu strzelić 70 razy do hammererów na 5+,a zdziwisz się jaki będzie tego efekt...
PiotrB pisze:Oczami wyobraźni widzę te tłumy i uśmiechniętego Sola podającego kiełbaskę ...eh ...bezcenne :)

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

@Eltharion
to trochę tak jakbyś pluł na demony że słabe. :roll:
normalna kusza jak się ruszy to nic nie strzeli, a ty idziemy sobie 5' i strzelamy, a w przypadku shadów to chodzenie i strzelanie jest jest dużo fajniejsze od S4 wierz mi
Obrazek

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

,,Pogramy'' , zobaczymy :D
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Jak już wcześniej wspomniałem jak Ci sie podoba to zmień armie i po kłopocie...
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

RRRRRRRrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
1.Podoba mi się ale wszystko na tym świecie ma wady!!
2 Nie będe zmieniał armi spowodu głupich kusz (Nie zostawie mojego assasyna)
3.Nie mam funduszy :D
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Kolego Eltharion....

Są gusta i guściki... skoro uważasz że za 2x więcej strzał wystrzelonych z kusz nie można poświęcić AŻ 1 punktu BS to tego nie rób.
Możesz albo strzelić podwójnie albo nie , twój wybór. Czasami ja sam jak mam trafiać na 6 to nie decyduje się na podwójny strzał , ale w większości
przypadków jest on bardziej opłacalny. No i takie gadanie "Kuszę DE są słabe , bo Krasie mają AS na 2+" jest głupie , to tak jak by powiedzieć , że wszystkie
bronie zasięgowe są słabe , bo bohaterzy Krasiów mogą mieć Warda na 2+. Przecież nie będziesz grał wyłącznie z nimi , a najlepsze jednostki to takie ,
które są właśnie uniwersalne i wszechstronne.

A.. jeszcze jedno
O jejku jej nie ,,buracz''!! O przebijaniu pancerza fakt zapomniałem ale rozwiń to z tym strzelaniam po ruchu bo nie zabardzo zrozumialem iluzje
Eltharionowi gratulujemy, że nie rozumie iluzji ;)
Saintowi chodziło zapewne że to zdanie nie miało sensu co do kontekstu. Można zrozumieć/nie zrozumieć aluzji ( taka mowa potoczna )

Teraz trochę o Shadach :

Dla mnie bardzo fajna i uniwersalna jednostka , u mnie jest praktycznie zawszę na stolę i chyba nigdy mnie nie zawiodła. Bardzo dobry BS sprawia , że
po wystawieniu w strefie przeciwnika za jednym razem można załatwić fasty itp. A jak ładnie wycinają maszyny wroga :D. Trzeba się postarać , żeby się nie spłaciły. Ja wystawiam ich zazwyczaj 6 , chociaż widziałem jak Robson na Narbutta grał dwoma 9tkami w których byli Asasyni z gwiazdkami 0_o , ale sprawdzało się to bardzo dobrze. Ja z chęcią też grałbym 2 oddziałami , ale mi zawsze specjal slotów brakuje ^^.
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

ZiMny pisze:Trzeba się postarać , żeby się nie spłaciły
Widać dobrze się staram :mrgreen:
chyba jako jedyny gracz DE b.rzadko wystawiam shadów, ostatnio gdy grałem przeciw VC, chłopaki kompletnie nic nie zrobili przez całą gre :shock:
może po prostu nie umiem nimi grać, albo tworze rozpy w których się nie sprawdza ten oddział...
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Nie ubiłes nawet odziału psów? : O
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Oczywiście że Shades są znakomici....i oczywiście że lepiej zawsze walić multiplem-w jednym tylko przypadku nie ma znaczenia czy strzelamy multiplem czy pojedynczymi bo efekt jest taki sam....na 5+ pojedynczymi, czy na 6+ multiplem...

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Dr Crane pisze:Oczywiście że Shades są znakomici....i oczywiście że lepiej zawsze walić multiplem-w jednym tylko przypadku nie ma znaczenia czy strzelamy multiplem czy pojedynczymi bo efekt jest taki sam....na 5+ pojedynczymi, czy na 6+ multiplem...
Statystycznie efekt jest niby ten sam. Choć teoretycznie mając 12 strzałów zamiast 6 przy dużym farcie mamy możliwość zrobić więcej. Moim zdaniem zawsze opłaca się bardziej strzelić 2x.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Jeśli strzelamy na 7+ to nie ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Heh no może elfowi z przepaską na oczach, ubrudzonemu sadzą, stojącemu na jednej nodze i strzelającemu do manflayerów na daleki zasięg w nocy bardziej się opłaca strzelić raz. Tylko jak często Wam się zdarzają takie sytuacje?? :wink:

ODPOWIEDZ