Shade 7th- rozważania

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Shade 7th- rozważania

Post autor: Raamiel »

Nie znalazłem żadnego postu traktujący o zastosowaniu tej jednostki w praktyce. Jak na mój gust zbyt droga i uniwersalna żeby się spłacić.

Jakie macie doświadczenia z wykorzystaniem "Cieni" ?
Ostatnio zmieniony 3 lut 2009, o 11:18 przez Raamiel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

To, że jest uniwersalna, to chyba zaleta?
Nie muszą się zawsze spłacać - wystarczy, że trzymają punkty. Ich ostrzał jest bardzo mocny, a w walce wręcz też sporo potrawią. 14A z WS5 i hatred to sporo.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
PoNuRy
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: StrefA Nowa Sól

Post autor: PoNuRy »

obowiązkowy oddział w mojej rozpisce, pieknie obcinają marsz, moc w stzrelaniu tez mają (BS5) i jak przedmówca pisał 14 ataków robi swoje. Wróg źle sie rozstawi i ma przechlapane:P

Awatar użytkownika
Disnej
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Disnej »

Witam! Gralem w wfb w czasach 4. i 5. edycji, zahaczylem tez o sam poczatek 6tej. Po wielu latach przerwy odkurzylem swoje delfy i mimo brakow w znajomosci zasad postanowilem wrocic do gry.
W zwiazku z tematem mam pytanie, czy bardziej sie oplaca w limicie 2000 pkt. wepchnac 3 oddzialy harpii, czy lepiej 2 oddzialy harpii i jeden cieni? Figurki sa doskonale ;).

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Może jednak 7 A z St 5 było by lepsze? Mając hate powinny trafiać a mając 5 St dobrze woundować...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Dr Crane pisze:Może jednak 7 A z St 5 było by lepsze? Mając hate powinny trafiać a mając 5 St dobrze woundować...
nie teoretyzuj, sprawdź w praktyce! :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Szejdzi z ahw + podpakowani z kociołka KB to ZUO :twisted:
Robson grał ostatnio na 9 Shadów + Asasyn z gwiazdkami i też nieźle im szło.
Obrazek

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

nie teoretyzuj, sprawdź w praktyce!
Nie teoretyzuję, bo widziałem, że koledze się właśnie w takim zestawieniu sprawdzają ....ciekaw byłem jak innym....

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

Ja tam zawsze je biorę. mam 6 i tyle pakuje. praktycznie w każdej turze coś robią.
Obrazek

Awatar użytkownika
howard
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: howard »

U mnie zawsze minimum 5-6 + gw + assain z gwiazdkami, +D3A, i latanie z którego właściwie skozystałem tylko raz.

może i kosztują swoje, ale wprawne ręce potrafia zrobić z nimi cuda ;)

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Disnej pisze:Witam! Gralem w wfb w czasach 4. i 5. edycji, zahaczylem tez o sam poczatek 6tej. Po wielu latach przerwy odkurzylem swoje delfy i mimo brakow w znajomosci zasad postanowilem wrocic do gry.
W zwiazku z tematem mam pytanie, czy bardziej sie oplaca w limicie 2000 pkt. wepchnac 3 oddzialy harpii, czy lepiej 2 oddzialy harpii i jeden cieni? Figurki sa doskonale ;).
Harpie są aktualnie w corach wiec nie ma sensu wybierac ;) mozna brac i to i to :)

Bardzo zadko zdarza sie ze nie mam shade w rozpisce, po WW chyba najlepszy odział scoutów w grze. Przydaja sie zawszwe na kazdą armie. Mi spłacają sie w 90% przypadków.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
howard
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: howard »

nie zgineli mi jeszcze ani razu :) najgorsza bitwa zostało 2 z 5 cos w tym jak widac jest:P

a dostac G.Weap na plecy zaraz na starcie (+ass ofc) to bolesna sprawa bo bohaterami juz na starcie przeciwnik zaczyna sie chowac:P

do niedawna zawsze jakos lekka jazda/tanie latajce ich powstrzymywały :P teraz jest troszke inacze wrrrrr 8)

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

JA ostatnio testuję 5 i 6 Shades z Assassinami z gwiazdką i manabane i się sprawują bardzo dobrze. Jeden oddział skitrany po domkach i lasach, a drugi w okolicy hydry.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

jeśli to ma być temat o skautach, to ograniczcie się do tego, bo znowu będzie bałagan. W wolnej chwili wytnę i przekleję gdzie indziej to, co skautów nie dotyczy.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Czy ograniczono jakoś ich ilość w jednym oddziale? Szukałem gdzieś tego i nigdzie nie mogłem znaleźć. Jak to jest? Bo według książki można ich mieć ile się chce....

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Można ich mieć ile chce.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Raamiel pisze:Nie znalazłem żadnego postu traktujący o zastosowaniu tej jednostki w praktyce. Jak na mój gust zbyt droga i uniwersalna żeby się spłacić.

Jakie macie doświadczenia z wykorzystaniem "Cieni" ?
Przyznam się szczerze, że mnie zaskoczyłeś z tą formą pytania o shadsów - nawet bardzo.

Shadsi są natańszym scautem w grze - zwłaszcza jeśli chodzi o jakość i cene. O dziwo żaden scaut w grze nie może się poszczycić takim nagromadzniom zasad jak: 5 BS, hatred, 5 WS, możliwość wzięcia dwuraków lub dodatkowej broni, 2 strzały z AP + masa combosów w stylu łączenia shadsów ze zdolnościami kociołka czy assassina. Dla przykładu scauci leśnych elfów kosztują o punkt więcej, a nawet do pięt nie dorastają shadsom. Nawet adekwatni edycyjnie shadow warriorzy mogą tylko z zazdrością patrzeć na szeroki wachlarz możliwości i umiejętności swoich mroczniejszych odpowiedników. Nawet waywatcherzy, którzy toeretycznie są najlepszym scautem w grze mogą conajwyżej shadsom czyścić buty - zwłaszcz jak porówna się ich koszt 24 punktów i zabierany slot rare.

Osobiście shadsi to moja ulubiona jednostka w armii DE. Zresztą armia DE jako jedyna w battlu jest tak skomponowana, że wszystko w ich AB jest tanie, mocne i bardzo grywalne. Co prawda są np. BG którzy wybijają się zbyt drastycznie na tle innych regimentów DE, ale wciąż daleko im do np. supremacji psów w armii demonach w sekcji special.

Stąd shadsi jako komando foki jak najbardziej mają rację bytu w rozpach i jeszcze więcej.

W armii DE denerwuje mnie jedna rzecz - tylko 3 sloty special. Tej armii zdecydowanie bardziej pasuje posiadanie 5-6 slotów special jak w HE. Niestety bez tego nigdy nie jestem wstanie wystawić w DE tego czego chcę ;)

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

że wszystko w ich AB jest tanie, mocne i bardzo grywalne.
Chyba chciałeś powiedzieć "tanie, jak na to co robią", bo ta armia do tanich generalnie nie należy i nie należała.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Dla mnie super jednostka !! :) Bardzo ją cenie od czasu gdy wybiła (tak właściwie dobiła ) długobrodych (przeżyło 2 ) a potem ganiali się z tanem po wiosce (ich też było 2 ) jednak zabić go nie dali rady . Tu docieram do ich wad - za słabe mają te kusze !!!Rozgrywka zakończyła się remisem bo kumpel nie umiał mnie dogonić a ja go zabić (jego tana , bo długobrodych schował za chatynką)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Na pewno grałeś DE? Gdyż kusze DE są świetne...
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

ODPOWIEDZ