Shade 7th- rozważania

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Re: Shade 7th- rozważania

Post autor: kamelot »

czyli innymi słowy w batla może grać stary, młody, chłopak, dziewczyna i również nasz wielmożny "cudnie" panujący prezydent :lol2:
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Nie....
Z przykroscia stwierdzam ze to nie jest hobby dla biednych :(
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Eltharion pisze:Nie....
Z przykroscia stwierdzam ze to nie jest hobby dla biednych :(
Dokładnie. W naszym kraju jeszcze długo wielu z nas stać nię bedzie na kolekcjonowanie wielu armii naraz, tak jak jest np. na zachodzie. Ja sam zbieram figurki do WHF od lat 9 i wiem ile to mnie kosztowało kasy, oraz ilu rzeczy musiałem sobie odmówić, aby je kupić. Koniec offtopu

Powracając jednak do tematu Shadów, chciałbym wystawić dwa oddziały z assasynami, najlepiej wtedy w jakiej ilości ich użyć?

Ps. Kosa wiesz moja młodsza siostra i brat wpadli teraz w tryby tzw. wyścigu szczurów i im odbiło, a nigdy nie byli zbyt gorliwi we zbieraniu (połowe armii mojego brata sam mu kupiłem i sprezentowałem, oprócz figurek które zbieram teraz dla siebie).

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Ale to w zasadzie zmienia zupełnie zamysł gry.
10+
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Tral
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Piaseczno koło Wa-wy

Post autor: Tral »

Shade według mnie często się przydają przeciwko Machiną :)

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Albo ,,mietkim '' celom które są dobrze chronione np. na tylach
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Tral
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Piaseczno koło Wa-wy

Post autor: Tral »

ale dzisiaj się przekonałem że nie warto szarżować na jednostki tylko strzelać

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Graty..... #-o
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

A co szarzowałeś na cięzką kawalerie i jej nie złamałeś?
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

To przecież musiałeś mieć niezwykłego pecha #-o
Normalnie ciężką jazdę do pięcioma łykam :lol2:

A teraz pytanie - czy opłaca się shadesów wyposażyć w bron wielką? niby daje ten modyfikator do siły, ale jeśli w starciu się nie nadają... No ale jeśli dojdzie do walki - zawsze może coś tam zrobią.

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Jasne że warto. 5S z WS5 i Hatem to już nie byle co. Z ahw też się opłaca ale wszystko zależy od rozpiski i od tego czy potrafimy oszacować kiedy Shadów warto wrzucić do walki :wink:

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

tak się zastanawiałem czy shade-ów opłaca się wystawiać w rozpisce ofensywnej???
w rospie miałbym caddy, masakratora na smoku, kociołek, 2x coki jedne z hotekiem, hydre, 2x kuszoli, dr, korsarzy, 2x harpie i np. 6 shade-ów z assassinem
co wy na to?
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

a upchniesz to wszystko? :mrgreen: A shade przydają się do ogarniania śmieci ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Iefołdi
Plankton
Posty: 3

Post autor: Iefołdi »

Ja mam takie pytanie, zapewne już padło, FAQ nie odpowiada - grając moimi DElfami friendly jeden z uprzejmych obserwatorów wskazał mi, że nie mogę po prostu "odkryć" asska w Shade'ach, gdyż nie śą Rank & File Troops. Zajrzawszy do armybooka oczywiście stwierdziłem jego rację, natomiast powiedział on, że muszę wykupić Bllodshade'a aby taki manewr wykonać i jego podmienić na Asska. Natomiast w AB widnieje zapis... że jeżeli w pierwszym szeregu nie ma miejsca dla Asska, to wywalam czempa do tyłu, podmieniając ich... ale tylko miejscami.

Wobec tego taka moja dygresja - czy Assassin może w ogóle się okdryć pzoa HtH kiedy to Skirmisherzy, IMHO, przyjmują postać R&F? A może jest jeszcze inaczej? Albo źle coś przytaczam po takim czasie? :wink:

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

To jeden z "uprzejmych" obserwatorów wprowadza Cie w błąd. Jako ze jest to skirmish to ustawiasz assasina jak chcesz i wstawiasz go zamiast dowolnego chłopka. Chyba ze ujawniasz go w HtH to wtedy normalnie wchodzi jako ten walczacy w 1 szeregu.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Jeżeli FAQ GW wciąż obowiązuje, to Assassina w scoutach ujawniasz gdziekolwiek chcesz ( oczywiście nie dalej niż 1" od reszty oddziału ). Umożliwia to taką sytuację że wystawiając Shadów np. w lesie, model Assassina możesz dostawić tak aby znajdował się poza lasem i tym sposobem przykładowo mógł szarżować wrogów już w pierwszej turze. Oznacza to że nie dostawia się go w miejsce innego modelu tylko dodatkowo.

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

a czy shade-zi nadają się na bestie???
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

kamelot pisze:a czy shade-zi nadają się na bestie???
Nadają sie. Btw, nawet najgorsze jednostki dark elfów sa lepsze niż najlepsze beastmenów :P.

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

czyli rozumiem, że 2 scrolle i 3 DD wystarczą na ich magię, tak???
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

A na jakie pkt.? Najczęściej 2 scrolle , 3dd i hotek wystarcza nawet na 2250pkt przeciw większości armii
I believe in Honour.!

ODPOWIEDZ