Bolce, co z nimi?

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Berdych1
Plewa
Posty: 8

Bolce, co z nimi?

Post autor: Berdych1 »

przeglądam army booka i mnie naszło pytanko. Bolce, czy w ogóle jest sens je wystawiać? Jeśli tak to kiedy?

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Bolce generalnie to powoli juz przeżytek, ale np. na 2000 na zasadach BP, można (a nawet powinno się ich użyć). Wiadomo hydra lepsza, ale ja na przykład przyzwyczaiłem się do bolców z 6 ed. i ciągle ich używam.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Ja natomiast już prawie w ogóle ich nie użwam. Przestałem ich używać jakieś 3 kwartały przed 7 ed grałem na hydrze ;) . Aktualnie Boltów używam w ilości sztuk 1 albo w cale. ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

Ja jak wiem że coś większego do ubicia będzie to biorę jednego. np. stegadon
Obrazek

Awatar użytkownika
viatroof
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viatroof »

Czasem wrzucam, bo mam pomalowane i szkoda, żeby się cały czas kurzyły:) Co do large targetów- ostatnio przekonał mnie asiek z gwiazdkami i manbane'm.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Bolce to kiepska opcja jeżeli możemy wstawić hydrant. ale jeżeli nie możemy to, dalej są niezłym wyborem. Na większe punkty się sprawdzają; jakiegoś fasta, czy strzelców zawsze ściągną.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Tak jak zostało napisane. Bolce są dobre. Hydra jest lepsza. Jeśli masz 2 sloty Rare i nie ciśniesz po wygraną to z powodzeniem możesz wystawić 2 bolce.
Natomiast jeśli grasz dla przyjemności gry, klimatu i wynik zupełnie Cię nie interesuje to i tak będziesz wystawiał to co Ci się podoba, a nie to co jest lepsze.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Ja zawsze gram (2000+) na dwóch bolcach i nie wiem czemu lud tak na nie psioczy. Są jednostki z którymi hydra sobie nie poradzi a dadzą rade bolty.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

LOL. Bolce sa obowiazkowe do gry vs wszystkim elfom (koszenie strzelcow wroga), imperium (czolgi) i w ogole wiekszosci armii. Nie wychodz bez nich z domu. Dwie hydry to przezytek.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

yyy Barbara nie zagalopowałeś sie?:D Z moim moich doświadczeń wynika ze każde elfy bez problemu radzą sobie z boltami ;) No cóż ale to tylko moje odczucia.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Radza sobie beznadziejnie, bo DE maja ten bonus, ze wszystkie lekkie jednostki omiataja lekkim strzelaniem, a bolty sluza wlasnie do omiatania lekkiego strzelania wroga. A obecnie bardzo czesto spotyka sie DE na turniejach, wiec bez sensu jest walic punkty w hydre, ktora na de jest srednia, bo losowa (chodzi mi oczywiscie o pojedynki hydra na hydre). Zreszta - kazdy ma swoja koncepcje, ale moja jest lepsza.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Cóż Barbara to twoje zdanie ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Z imperialnym czołgiem to fakt. Nic nie kosi go tak pięknie jak bolce :D

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Dwie hydry to przezytek.
Łatwo powiedzieć, zwłaszcza w świetle faktu, że na ma porządnych singli na 2000+ limited.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Przekonamy się w Wejherowie czy taki przeżytek ;) Singiel Limited zamierzamy zrobić - generalnie ciekawi mnie jak wypadnie konfrontacja DL, VC, DE, Warriorow i Lizzi na zasady Limited
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Top 3: dl/dl/vc :D 2 hydry nie są przeżytkiem tylko jak zauważył Jankiel poprostu nie ma już limited tylko praktycznie wszędzie jest BP+R lub jakieś własne ograniczenia.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Scimitar pisze:Przekonamy się w Wejherowie czy taki przeżytek ;) Singiel Limited zamierzamy zrobić - generalnie ciekawi mnie jak wypadnie konfrontacja DL, VC, DE, Warriorow i Lizzi na zasady Limited
Rozumiem zatem, że tylko te armie dopuszczacie do turnieju? ;P
Bolce potrzebne są. Dwa bolce i hydra to musik na większe pts. Bo hydrą czołgu nie zestrzeli. I hydrą kawalerii nie zestrzeli. I tym bardziej drugiego smoka nie zestrzeli... Rety, czemu hydra nie strzela pojedynczymi?! :shock:
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Z moich doświadczeń wynika ze hydra bez problemu radzi sobie z kawalerią, zazwyczaj w pierwszej turze ją łapie ( nawet jak ona na mnie szarżuje ) góra w drugiej. A czołg można rozkręcić Assasinem z gwiazdkami lub Smokiem.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Zacznijmy od tego, że czołgów się jakoś mało zrobiło. Ale prawda jest taka, że dwa bolce zestrzelą hydrę zanim do nich dojdzie :)

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższym stwierdzeniem. Wszystko zależy od ustawienia terenu i kostek. Poza tym takie rozważanie jest trochę bezsensu, bo kto będzie biegł hydrą w stronę bolcy? jak od ich rozwalenia ma się harpie i DR.

Z nowym kodeksem lizaków doszedł nowy cel dla bolców, zwany boską maszyną destrukcji. Ktoś może napisać, że Hydra sobie z nim radzi, jako tako, ale ja wolę najpierw engine'a zmiękczyć. :P
Rety, czemu hydra nie strzela pojedynczymi?! :shock:
Pewno strzelała na etapie beta-testów, ale ją opodatkowali a potem sprzedała licencje na eBay. :roll:

ODPOWIEDZ