Bolce, co z nimi?

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Re: Bolce, co z nimi?

Post autor: Eltharion »

Ogólnie nawiazujac do tematu.... Czym sie różni nasza balista (DE) od balisty HE hm??

Która waszym zdaniem jest lepsza??
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2009, o 08:03 przez Eltharion, łącznie zmieniany 1 raz.
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Niczym się nie różni, tyle że my mamy hydry w rarach a HE nie :)

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

tym że można wziąć 3 bolce i orzełka.
Żaba pisze:P.S. aczkolwiek smok jest niewątpliwie absolutnym samcem alfa i przywódcą stada bez niego ani rusz... :mrgreen:
true
Bestialski_Brokuł pisze:(...)potem się okaże(...) Shadowblade to nie asasyn tylko nazwa firmy od mokrej roboty, która ostatnio przeprowadziła szeroką rekrutację :wink:

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

tym ze zaloganci he maja ASF i czasem cos zabiją, a zaloganci de maja hate i jak przezyja to tez czasem cos zabija =P~

Loki
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: BWT - Gdynia

Post autor: Loki »

przez 3 lata Grania WE.... z Bolców strzelano do mnie.... zabijały mi WR, drzewo siedziało w lesie... i ogulnie Bolce to zło :D

teraz gram DE.... i rozpiske zaczynam od 2 bolców :D

dlaczego?

a) wreszcie ja moge Sobie z nich postrzelac. :twisted:
b) Niesamowity zasęg 48" robi swoje... przy dorym roztawieniu nie ma szansty zeby jakis fast przeciwnika wdareł sie Tobie na tyły armi
c) Wielka zaleta Bolców jest To ze maja 2 zastosowania.
c1 Do niszczenia jakis g%@ co smigaja do okoła armi "Odłamkowy ładowac"
C2 ooooo drzewo :P czas na SNIGLA!! "Przeciw pancerny ładowac!"
D) Hydra moze zawsze nie Dojsc do CC. a Bolce zawsze w cos postrzelaja :D
A MESSAGE TO THE EMPIRE:

╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Mi zwykle gracze WE śmieją sie w twarz jak widzą bolce zamiast hydry ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

a) wreszcie ja moge Sobie z nich postrzelac. :twisted:
b) Niesamowity zasęg 48" robi swoje... przy dorym roztawieniu nie ma szansty zeby jakis fast przeciwnika wdareł sie Tobie na tyły armi
c) Wielka zaleta Bolców jest To ze maja 2 zastosowania.
c1 Do niszczenia jakis g%@ co smigaja do okoła armi "Odłamkowy ładowac"
C2 ooooo drzewo :P czas na SNIGLA!! "Przeciw pancerny ładowac!"
D) Hydra moze zawsze nie Dojsc do CC. a Bolce zawsze w cos postrzelaja :D
b) Ty możesz zrobić taką partyzantkę (harpie, DR, shades + hydra), że prędzej przeciwnik będzie się martwił jak zablokować DElfickiego fasta a nie odwrotnie.
c) kawaleria & duże brzydkie cele.

A co do punktów... 2000+ to wiadomo 2 bolce i hydra

poniżej to wedle gustu.

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Ktoś tu napisał że Hydra sobie świetnie radzi z kawalerią.... no to niech ją wyśle naprzeciw Chaosowych Knightów, gwarantuję że się odbije.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

10 inner circle z priestem brata wpadło w moją hydrę, bilismy się 4 tury... w końcu został priest i sztandar i dobili hydraskę :) No ale oni mają tylko 4s po 1 turze szarży i 1 atak, chaotykom na pewno nie zajęłoby to więcej jak 2 tury :)

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Nijlor pisze:10 inner circle z priestem brata wpadło w moją hydrę, bilismy się 4 tury... w końcu został priest i sztandar i dobili hydraskę :) No ale oni mają tylko 4s po 1 turze szarży i 1 atak, chaotykom na pewno nie zajęłoby to więcej jak 2 tury :)
Czy ja coś tu źle przeczytałem czy z tego postu wynika że są jeszcze kaskaderzy gotowi grać na White Wolfach? :wink:
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Czy ja coś tu źle przeczytałem czy z tego postu wynika że są jeszcze kaskaderzy gotowi grać na White Wolfach?
A dlaczego nie? Dostajesz kawalerię z przyzwoitym save'em i St 5 zawsze, co z tego że atakują ostatni i tak ludzie zwykle nie mają zbyt wysokiej inicjatywy.


Nie wiem zresztą gdzie wyczytałeś o tych White Wolfach....

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Bolce na hydre?? Sorry ale nie oplaca sie strzelac z bolcow w cos co ma regeneracje i tyle woundow.
Czy brac bolce?? Odpowiedz jest prosta. Jak lubisz sobie postrzelac i magowac a potem skontrowac to bolce sa dobrywm wyborem. Jak lecisz do przodu i nie chce Ci sie zbytnio myslec i planowac to bierzesz hydre za smieszne 175 pts.
Bolce dobrze kosza fasty, duze cele bez wardow i regeneracji, ale same sypia sie od byle piarda. W 6 edycji byly musem, teraz hydra kusi bardziej.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

W hydre opłaca się strzelać bo masz +1 do trafienia, ściągasz jej sava do 6+ ranisz na 5+. Prawie jedną ranę na bolca powinieneś wbić. Wklepiesz jej 2 woundy i zionięcie nie jest już groźne.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

2x up.

Dark Elfy w ogóle są bez mózgową armią... Dajcie nam lepszy kodeks! [-o<
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Xet: po pierwsze proponuje porzucac kostkami, moze 1/6 uda sie ubic hydre z 2 bolcow zanim ta do Ciebie dojdzie (przy naprawde duzym farcie)
Garg: Tego nie napisalem wiec sie nie przy...dalaj, a to ze hydra jest malo ambitna jednostka i do tego niedoceniona punktowo to raczej nie zaprzeczysz. 250 pts za to co oferuje to chyba nawet za malo. Porownaj ja do vargulfa, ktory moze i jest szybszy i nie panikuje, ale jednak ma gorsze staty (7 atakow z hatem to przegiecie za te punkty), nie zionie (a hydra robi to pieknie i zabojczo), nie ma Ss, nie ma US>=5 i ogolnie nie jest tak mocny jak hydra, a kosztuje podajrze tyle samo o ile pamietam.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Hydra jest bardzo mocna nie zaprzeczę. Jest wygięta z punktami. I ze jest mocniejsza od innych jednostek. I na pewno jest mocniejsza od Bolców. Ale nazywanie czegoś bezmózgim jest raczej nie poważnie ;)

Po za tym jest to temat o Bolcach nie o Hydrze ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Jest wargulf, są i wrajty. Coś za coś.
Hydre zabije bolcami bo je wystawie 30 cali od siebie i hydra będzie biegała jak głupia.

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Bolce zabije ci wszystko, byle scouci, byle wykopka, kazdy latacz, czy fast. Hydre malo co ci zabije (5T, 5W i Ss i regeneracja).
Xet: Obie jednostki (hydra i varghulf) sa za 175 a roznica w pie...nieciu nieporownywalna a i przezywalnosc na korzysc hydry.
Wracajac do bolcow to sa armie ktore zjada ci bolce w 2 turze i nic na to nie poradzisz. DE-harpie, VC-fellbaty, bestie-ambush mozna wymieniac i wymieniac i praktycznie kazda armia nawet O&G maja fasta (conajmniej fasta) zeby szybko zdjac baliste. Mozna postawic na 4 bolce w armii za 2000 jak wiesz ze przeciwnik ma smoka czy innego LT. Hydra kusi jest o niebo lepsza (uniwersalna) od bolcow. Dlatego na turniejach jak nie wiesz z kim przyjdzie Ci grac raczej wystawia sie hydry.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

1. vargulf = 16 cali szarży, atakowanie w tylek go nie robi, moża go dowskrzeszać, jest wampirem w vc, ma regeneracje, hate, s5. Nie jest LT, ma mniejszą podstawkę. Są plusy i minusy, ale żeby podawać go jako absolutny przykład na to, że hydra jest przegięta bo kosztuje tyle co vargulf to troche przerost formy nad treścią.

2.nie bronie bolców za wszelka cene, ale hydra ma tez swoje wady. moze z jakimis noobami wymiata sama, ale łatwo ginie od wielu rzeczy i trzeba ją kitrać. Sam gram na 2000+ na hydrze i 2bolcach, ale rozpa na 4 bolcach tez jest mocna. Fasty, czy harpie jak się dobrze wystawisz i pozasłaniasz to mogą naskoczyć. Problemem są wykopywaczki.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Wybaczcie ze od biegnę od Tematu ale od Kiedy hydra może robić Stand and shoot? :lol2:
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

ODPOWIEDZ