Bolce, co z nimi?

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Re: Bolce, co z nimi?

Post autor: Żaba »

No cóż grając z kremitą który szarżuje skorpem w kocioł możesz od razu iść z nim na piwo... bo i tak possie paukę :mrgreen:
z wykopkami nie da się nic zrobić - tutaj kości decydują... - najlepszą ochroną jest smok i gwardia - ale i tak bolce raczej polegną :?

pzdr,
Ż.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

ale jest tylko 30% szans, ze skorpy czy gutterzy pojawia sie tam gdzie lezy counter.
Mam wrażenie, że hita rzucają dużo częściej, niż raz na 3 próby :)

Bolce trzeba wystawić przy krawędzi - nikt wtedy nie wystawi na nich czy cal od nich countera, bo istnieje zbyt duża szansa, że wykopie się za stołem. Potem mozna się odgrodzić warriorami w dwóch liniach (czy od biedy kusznikami) i przyjąć scorpa na klatę (jest minimalna szansa, żeby wykopał się w miejscu, w którym może zaszarzować na maszynę). Kusznicy przy generale czy bsb dadzą radę się obronić - dlatego opcją na turniej są raczej kusznicy, jak składacie się na khemri, to lepiej sobie odpuścić bolce i wziąć rozpę do napierdalania :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
DracoPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gamonie z Warszawy

Post autor: DracoPL »

Dzięki za rady. Ze skorpionami jest rzeczywiście przerąbane. Jeśli chodzi o Skaveńskie tunnelingi to jakimś tam rozwiązaniem jest postawienie kociołka w pobliżu bolców ( czy nawet na markerze ), a nóż szczurki wykopią się zbyt blisko i się przestraszą :) ( na ld 7 jest spora szansa ).

pzdr.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

terrory sa przed wykopywaniem sie chyba ;)

Awatar użytkownika
DracoPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gamonie z Warszawy

Post autor: DracoPL »

Chyba właśnie po. Gdzieś czytałem w jakimś FAQu i było nawet uzasadnione komentarzem tego typu, że "skoro szczury się wykopią obok stopy smoka to się go nie przestraszą?" Ale na razie nie mogę znaleść gdzie to było. Poszukam.

Update:
Mam. FAQ Skavenów str. 2 na samym dole:
"Yes, an emerging Tunnelling Team must
take Terror tests on the turn they arrive. You could
imagine it would be rather unnerving to emerge from a
hole and find yourself at a Dragon’s feet…"

Awatar użytkownika
mrGREY
Warzywo
Posty: 12

Post autor: mrGREY »

Co do bolców...
Generalnie, na duże jednostki i na Rare są bardzo przydatne, ale z ich ilością nie nalezy przesadzac. Kiedy wiemy/widzimy/słyszymy/czujemy że przeciwnik nie wystawi żadnych duuużych dziadów np. Czołg, Gigant to nie opłaca się w nie pakowac. [-X

pozdrawiam wszystkich !

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Nawet jak nie będzie LT to bolce i tak mają gdzie strzelać: mi bolcami świetnie strzela się do kawalerii (-2 arm.sv. się przydaje), a jak czasem uda się pojedyńczym od boku pociągnąć to nic lepszego nie trzeba. Często ustawiam bolce w rogu stołu.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

mrGREY pisze:Co do bolców...
Generalnie, na duże jednostki i na Rare są bardzo przydatne, ale z ich ilością nie nalezy przesadzac. Kiedy wiemy/widzimy/słyszymy/czujemy że przeciwnik nie wystawi żadnych duuużych dziadów np. Czołg, Gigant to nie opłaca się w nie pakowac. [-X

pozdrawiam wszystkich !
:mrgreen: oj tam, oj tam.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ojej, mini nekro :lol2:
Moim zdaniem bolce zawsze się przydadzą. Możliwość wielokrotnego strzału przy nich daje im o wiele szerszy wachlarz umiejętności.

Awatar użytkownika
Kondi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: Kondi »

na 2k+ zawsze wale 4 bolce, a jeśli gram <2k to wole hydrę
Obrazek
Dark Elf Army of Druchii:
Win/Draw/Lose (04.01.2010-xxx)
18/1/4

Awatar użytkownika
Mirage
Mudżahedin
Posty: 202

Post autor: Mirage »

no to się pozmieniało.
jak widzicie 2 bolce na okolice 2k zamiast drugiej hydry?

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Mirage pisze:no to się pozmieniało.
jak widzicie 2 bolce na okolice 2k zamiast drugiej hydry?
podobnie. Zależy od reszty rozpiski.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Można mieć dwie hydry i dwa bolce. Teraz to są raczej dylematy bolce za gwardię lub bolce za magiczkę
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
DracoPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gamonie z Warszawy

Post autor: DracoPL »

U mnie na razie bolce straciły miejsce w rozpisce i ostatnio nawet na 2900 ich nie wystawiłem...

ODPOWIEDZ