wasz ulubiony dowodca armii

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Re: wasz ulubiony dowodca armii

Post autor: Andronicus »

Dla mnie pomysł jest taki sobie bo mając 20' ruchu raczej nie często będą się zdarzać sytuacje że dredlord będzie szarżowany, więc ASF nie ma tak wielkiego znaczenia. Niestety za te pkt Dagger of Hotek wydaje mi się słabym w porównaniu do innych broni przedmiotem. Lepiej dać Hydra blade jak bierzesz PoS albo po prostu CD lub CB.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

To ja będę miał inne pytanie, jak złożyć Lorda na Smoku tak, aby miał szanse w starciu z Lordem HE na SD.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Pewnie to zalezy od tego jak jest złozony lord HE :D
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

H@lfing
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189

Post autor: H@lfing »

Lord HE przeważnie będzie w ten sam sposób. Więc co wystarczy że da się mu się troche metanabolu w postaci miksturki siły, pendanta, i hydre. Bijesz po jaszczurze i wio. Jeżeli on Cię będzie szarżował to napewno będzie próbował Ci zabić siodełko Ty robisz to samo. W okolicy trzymasz koleżankę z kociołkiem, zbierasz bonusy i przerzute ewentualnego brejka.
Wiele zależy od tego co bedziesza miał w armii. DE są na tyle elastyczne że potem możzesz go hydrantem poszczuć albo zrobić suprajsa assem.....

Pozatym to co najpiękniejsze jest w tej armii to to że wcale nie trzeba samemu mieć smoka żeby zabić ich smoka. hehe

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Mi właśnie chodzi o sytuacje takiego pojedynku, przy założeniu że to nasz smok szarżuje (bo w odwrotnej sytuacji to my dostajemy wklep). Niewątpliwe, że trzeba tłuc gada, ale ciężko jest wklepać 7 ran.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

H@lfing
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189

Post autor: H@lfing »

no dobra to już nie wiem. Odpowiedno składasz chłopaka i jak wjeżdżasz w niego to jak nie zwalisz rzutów to wylatujesz mu przez dupę. Potion of strengh i hydra blade to chyba dobre połączenie. albo caledor's bane i potem jeszcze asekuracyjnie potion (metanabol). Jak szarżujesz to nie ma problemu, ale najpierw zaszarżuj.

Bardzo pomocny wydaje się kocioł... oj bardzo. Frenzy na smoku albo KB....

Tylko najpierw wjedź w niego bo jak on w ciebie wjedzie to sztuka żeby go przeżyć....

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

To bez różnicy, kto kogo zaszarzuje - walka i tak rozstrzygnie się w drugiej turze (zakładamy oczywiście, że mamy hydra blade, a nie caledors bane, a prince standardowo ma halabardę, a nie lancę). Nie ma szans wbić 7 ran w star dragona w szarży (trafiamy go na 4+). Dopiero w drugiej turze możemy zadać brakującą ranę-dwie (bo star dragon ma mniej inicjaywy).
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

No ok, ale jeśli nie ubijemy gadziny w pierwsze turze, to my tracimy naszego czaniutkie smoczydełko i kicha.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jak? Star dragon zadaje średnio 2 lub 3 rany, pajac na górze 0 lub 1.
Mamy fuksa, to wytrzymamy i dwie rundy hth. Bardziej pewne jest wystanie jednej rundy niż wbicie 7 ran star dragonowi (7 ataków highborna zadaje 3-4 rany, smok wbija 1-2).
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

standardowe SD giną...
te mniej standardowe rozwalają smoka DE z wielkim prawdopodobieństwem w jednej turze, nawet gdy został zaszarżowany, a jak nie to dobijają w drugiej i tu o dziwo prince gra raczej pierwsze skrzypce niż sam smok.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Drako
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Drako »

Jakie to te niestandardowe ??

Obawiam się że niestandardowy prince ma spore problem z przeżyciem- nie bez przyczyny chyba każdy gra na puszce

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

no jest mniej pancerny, ma tylko 3+save z rerrolem i 4+ ward ;) (różnica jednego punkta pancerza, to dosć sporo, jednak powinno wystarczyć).

Do tego ma foe bane, wszystko co ma 2+w w profilu wounduje na 2+
Oraz talisman of loec.

W pierwszej turze combatu prince wklepuje jakieś 3 rany na smoku z asf, SD przezywa starcie, mocno poturbowany, jednak statystycznie wklepuje na końcu te równe 3 rany black dragonowi.
Zaś gdy sam szarzuje to nawet nie poczuje smoka mrocznych :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Kosa jeśli chodzi o statystyke to wbijasz nie 3 rany a ok. 1,5 rany... bo wtedy masz nędzną siłe 4 i negujesz tylko -1 smoczurowi save.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

na 3+ trafiam z rerolem, na 2+ wounduje z rerolem, smok ma 4+ save też z rerolem, czyli 3 powinny wejść, 2 na pewno.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

H@lfing
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189

Post autor: H@lfing »

Kosa pisze: Zaś gdy sam szarzuje to nawet nie poczuje smoka mrocznych :D

też mi się tak wydaje. Taki pojedynek 1 na 1 raczej wygrywa Prince, chyba że mrocznemu jakoś uda się skasować smoka przeciwnika albo jeźdźca.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Nie uwzględniłem reroll-u wiec fakt 2 rany wpadają.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

@deather
dagger of hotek nie dodaje ataku z second hand weapon na smoku. Będzie miał 4 ataki
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Dagger byłby zajebisty gdyby Hag mozna było dawać itemy...
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Dagger to raczej nie jest dobra opcja dla Lorda na smoku. Jemu nie jest potrzebne ASF tylko power w uderzeniu.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

konfiguracja którą podał kosa zeżarła mi smoka w 2 tury CC, mimo że to ja szarżowałem braklo tylko żeby wbić 1W na SD i już prince nie fikałby tak, a potem Outnumber i prince spieprza niestety było dokładnie na odwrót :D Wydaje mi sie że ta konfiguracja z ranieniem na 2+ to niezła sprawa jedyne co boli to S4 czyli mamy sporą szansę się wybronić.

ODPOWIEDZ