wasz ulubiony dowodca armii

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Re: wasz ulubiony dowodca armii

Post autor: Kosa »

to nie minus.
jak mamy lance to i tak woundujemy na 6+ potem
halabarde na 5+
wole woundować na 2+ z savem an 4+, a zawsze jest talizman.

Chociaż wydaje mi się, że jak mroczniak zaszarżuje to dwa smoki pospadają i zostaną dwa elfy, jeśli ma miksturke siły (bo ona działa swoją turę i turę przeciwnika, tak?)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

jeszcze nawet w fazie magii i szootingu działa. Kończy się na początku twojej fazu walki.
Ile ja bym dał za ASF na hag [-o<
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Pitagoras pisze:jeszcze nawet w fazie magii i szootingu działa. Kończy się na początku twojej fazu walki.
tzn?
dobrze myśle:

I tura DE:
szarża smoka DE, walka, odpala miksture i kosi niemiłosiernie.

II tura HE:
zaczyna się faza walki, mikstura już nie działa? Czyli w drugiej turze walki bije z siłą 4?

Jeśli tak to DE mają nieciekawie bardzo.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

zaczyna się faza walki, mikstura już nie działa? Czyli w drugiej turze walki bije z siłą 4?
Wszystko wyliczone. Black dragon ma ciut większe szanse, niż star dragon.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jak potion działa dwie pełne tury walki to smoki spadają razem i potem elfiki się nawalają, jeśli jedną, to SD ma większe szanse :P

wg. moich obliczeń: ;)

szarża DE na HE:

lord HE powienien wklepać 3 rany pierwszy, (spora szansa trafic wszystko i wszystko przebić, a więc po rerolu sava smok dostaje te 3 rany, troszeczke ponad statystyke, ale nie odbiegam od niej zbytnio)

Potem nawała dreadlorda, który wklepuje tak 3-4 rany, smok DE wklepie 2, 3 nie wklepie, a więc SD dostaje 5-6 ran.
Następnie oddaje star dragon i statystycznie klepie 3 rany, czyli tyle ile trzeba :P
Zawsze jedna może być w zapasie, gdyż potem HE z asf dobije smoka w kolejnej walce ;)

To tylko teoria :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

miksturka działa, też turę przeciwnika.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nie działa.
wg. moich obliczeń:
Jak widzisz, smok DE zazwyczaj wygrywa to starcie - Twojej kombinacji prawie nikt nie wystawia (jest dobra w pewnych sytuacjach, owszem, ale mało uniwersalna).
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

z ciekawości, jak dreadlord wygrywa?
wyłączając oczywiscie czynniki zewnętrzne, typu kocioł etc.
Ja przedstawiłem swoją teorię rzutów ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Kosa nie wykłucaj się tak jest i proste a jak nie to ci Aga klepnie bana pernamentnego za sprzeczanie sie. :D

Ja przynajmniej wiem w praktyce że smok He ciora De w takiej kombinacji (tyle ze ja miałem lorda z crismondeath no ale przynajmniej w tej 2 rundzie walki moge się odwinąć)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

z ciekawości, jak dreadlord wygrywa?
Normalnie. Zakładając, że prince ma halabardę, to wbija black dragonowi góra jedną ranę. Star dragon wbija 2-3. Więc załóżmy, że te 3 wbiją.
Dreadlord wbija star dragonowi 3 rany, black dragon niecałe 2. W nastepnej turze black dragon uderza pierwszy, a dreadlord ma minimalną szansę na wbicie jednej rany. Czyli trochę większe szanse ma black dragon, ale rzuty mogą pójść różnie, więc jest to dosyć ryzykowna walka.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Normalnie. Zakładając, że prince ma halabardę, to wbija black dragonowi góra jedną ranę. Star dragon wbija 2-3. Więc załóżmy, że te 3 wbiją.
Dreadlord wbija star dragonowi 3 rany, black dragon niecałe 2. W nastepnej turze black dragon uderza pierwszy, a dreadlord ma minimalną szansę na wbicie jednej rany. Czyli trochę większe szanse ma black dragon, ale rzuty mogą pójść różnie, więc jest to dosyć ryzykowna walka.
Black Dragon wygrywa dla tego ze masz zawsze przerzuty i ma wiecej inicjaywy od Star Dragona, przynajmniej tak wychodzi z moich kalkulacji.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nie Jankiel.

W tej kombinacji z halabardą masz racje zupełnie racje i z doswiadczenia wiem, ze psotawiłbym wtedy wiele wiecej na BD
Ale ja mówie o kombinacji z:

Foe Bane i Talisman of Loec.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Foe Bane i Talisman of Loec.
No to Ci pisałem - nie boję się, bo mało kto ją wystawia. Ale przy takim układzie faktycznie wygrywa star dragon
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

no mało kto, jednak ja zaczne to jakoś testować.

Pierwszy test na minus wielki, właśnie z dreadlordem ale z toporem i jeszcze nic nie podpakowanym sejvem z blood armoura, mój prince z uruchomionym talizmanem wklepuje tylko jedną rane, lord sam też wklepuje tylko jedna rane, więc ucieka, jednak nie mogłem gonić bo cwany Oskar puscił na smoka beast covera, potem znowu jakaś popychaczka i lord zabił smoka, no nieciekawie jak na pierwszy test ale wierze w tą kombinacje.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Drako
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Drako »

To cie zwałował bo DE nie mają dostępu do beasta.....

Awatar użytkownika
Bojo
Mudżahedin
Posty: 255
Lokalizacja: Łęczna->Przeklęta Kompania

Post autor: Bojo »

a co sądzicie o lordzie z buta antysmokowego z toporem lub z GW i +3do siły albo Hydrabaledm i też +3do siły :D

taki pan by stał w shades'ach razem z ASF i był pchany lotem z shadowa. oczywiście sam smoka nie pokona no i ma pedanta obowiązkowo :)
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

ODPOWIEDZ