Korsarze

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

duck83 pisze:Zadam dwa głupie pytania.
Czy figurka korsarza z toporem w prawej i odciętą głową w lewej ręcę to model limitowany, czy zwyczajnie dostępny w blisterkach(widoczny w army showcase w army booku)???
istotnie głupie pytanie. Nie zadawaj kolejnych :wink:
Czy istnieją dwa typy(modele) championów korsarzy(jeden wkazujący ręką cel, a drugi tzymjący zaciśniętą pięśc przy twarzy)???
Istnieją 3 modele. Powodzenia w zdobywaniu :)
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Na pytanie już odpowiedziałem, nie musiałeś się fatygować.
Poza tym nie ma głupich pytań, są tylko głupi odpowiadający

Awatar użytkownika
duck83
Mudżahedin
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków

Post autor: duck83 »

przeca to je dziewczę ... więc chyba wypada mi wziąść to na siebie i przyznać się, że to była zorganizowana akcja i że od pocżątku byłem osobą pytająco - odpowiadającą sobie samemu ... jakoś tak ... chyba ... w każdym razie pytanie pozostają głupimi ... takoż ich właściciel ... zwyczajnie - pax :wink:

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

duck83 pisze:przeca to je dziewczę ...
tak coś przeczuwałem :|

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Artein pisze:Na pytanie już odpowiedziałem, nie musiałeś się fatygować.
Poza tym nie ma głupich pytań, są tylko głupi odpowiadający
Musiałam się fatygować, skoro temat dzieje się na podwórku, którym się opiekuję. I pomyśl czasem Drogi Chłopcze, kogo nazywasz głupim, bo za nazwanie wypowiedzi nikt Cię nie pozwie, a za osobiste wycieczki - owszem.

A ponadto chyba, Drogi Chłopcze, nie zauważyłeś emotek przy mojej wypowiedzi.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Pozwolisz że nie będę kontynuował flejma

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

http://uk.games-workshop.com/storefront ... orignav=13
Jesteś pewien, że wycofali tych championów?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »


Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

He, he... A w Anglii dokładnie odwrotnie. Czempioni są, commanda nie ma. OCB?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Korsarze jednostką alternatywną do Warriorów?

Kosztują więcej. Po dwa ataki każdy ale lepsza ochrona od ostrzału. I jak coś pogonią ich zasada specjalna pozwala zwiększyć szansę na udaną pogoń. Ale czy warto używać w pełnym klotzu? 20 z fcg z war bannerem to z 250 pkt.

Za tą cenę mamy 25 warriorów z full comandem i war bannerem.

Rozważmy więc to że chyba najlepiej jako flankerzy by się sprawdzali jak dotąd było. Małe jednostki z szerszym frontem. Tak 12-14 modeli.(osobiscie chyba skłaniałbym się do 12) W ten sposób kosztują rozsądnie i są przyzwoitą jednostką supportująca. Można rozważyć sztandar z frenzy i wtedy mamy taki ekwiwalet wiedzm z savem mimo że bez poisona. Z nienawiścią na lekkie jednostki powinno starczyć.(osobiscie i tak wolę wiedzmy)

A ekwipunek? Lepiej jak sądze dwie bronie niż handbow i broń. Bo czemu tracic atak dla tego krótkozasięgowego ostrzału. Co najwyżej ew czempionowi. Z drugiej strony handbowy przeciwko szarżującym w nas się mogą przydać. Wypłacając 12 strzałów z siłą 3 zanim ktos do nas dojdzie.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

mi utlukly raz star dragona ;)

cóz, zaryzykowalem szarże w pelny klocek, bo byly tam dwie czarki, w tym jedna duża, a przebicie się pozwalaloby mi wpaść w bok w coldów ze szmatom...
wiedzialem, że dużo ryzykuje...
no i odbilem się.
i rzucilem na ucieczke 1,1, i 6, ale po przerzucie bylo 1,1,1 :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Korsarze dobra rzecz. Oststanio jak grałem z DE 3 ludożerców zaszarżowało na bok 20 korsarzy z Frenzy i assasynem. Koniec końców z ogrów nic nie zostało.

Poza tym ta ich zasada odnośnie uciekających wrogów jest super i czyni z nich własnie świetną jednostkę do flankowania. Dlatego moim zdaniem opłaca się zarówno 20 takich panów z FCG i frenzy lub 2x12 z tymi handbowami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

mi sie handbowy bardzo podobają, ale zamiast warbannera na duży klocek wolałbym jednak sztandar z frenzy
Obrazek

Awatar użytkownika
ABDEL
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: ABDEL »

Dla mnie największą zaletą Korsarzy jest ich uniwersalność. Dwa ataki lub kusze, niezła osłona przed ostrzałem, fajna zasada dotycząca złamanych jednostek przeciwnika. To wszystko powoduje, że warci są swojej 10 pkt ceny. W moich rozpiskach często stanowią podstawę jednostek pieszych ( w postaci zarówno sporych kloców - po 20 modeli z FCG i war banerem jak i jednostek flankujących, których używam w wielkości najczęściej 10 figurek ). A od kiedy ich koszt zakupu znacząco zmalał ( plastikowe modele ) zyskali dodatkowy atut. Natomiast wojowników wystawiam jedynie w opcji z kuszami ponieważ uzbrojeni we włócznie i tarcze, choć nieco tańsi punktowo są niewiele warci w starciach nawet z przeciętnym przeciwnikiem.

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

A z KB od kociołka i sztandarem z frenzy dają radę?

Czy raczej nie bardzo? :wink:
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

Rakso_The_Slayer pisze:Korsarze dobra rzecz. Oststanio jak grałem z DE 3 ludożerców zaszarżowało na bok 20 korsarzy z Frenzy i assasynem. Koniec końców z ogrów nic nie zostało.
wystarczylo by zeby ogry zaszarzowaly na samego assasina to by nic z nich nie zostalo :wink:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

1k,15 korsarzy i teraz banner of murder, war banner ,czy(raczej najgorszy wybór) frenzy? ja jestem wielbicielem banner of murder ,ale u paru osób mój wybór wzbudził kontrowersje ,ale teraz pyt. czy uzasadnione?

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Jesliu umiesz szarzowac korsarzami to luz. Imo frenzy bo nie panikuja, fakt ze mozna ich wyciagnac.. ale...

Z zabojca jak wszystko stanowia dosyc dobry static CR z potencjalem do mordowania. Tylko ile punktow to ksoztuje....

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Czy Korsarze z Banner of Murder zyskują także AP na kuszach, czy tylko w walce wręcz?
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

dostają ap na tym i na tym.
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

ODPOWIEDZ