Pytania początkujących i niepewnych 2

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Pytania początkujących i niepewnych 2

Post autor: Yudokuno »

Tamten temat był już zbyt duży i czasem się mulił, więc założyłam kontynuację
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Mikusz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Pueblo polaco
Kontakt:

Post autor: Mikusz »

I pierwsze pytanie w kontynuacji
Czy Bicz Bólu daje dodatkowy atak, jako dod. broń ręczna? Już raz to pytanie zadał GarG, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Bicz zwykły jest traktowany jako broń ręczna, jeśli w zasadach tego bicza także jest to ujęte, to tak.

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Wydaje się mi że nie - bo jest bronią magiczną, a nie można używać broni magicznej i ziemskiej. Więc nie da dodatkowego ataku za dwie bronie. Ale jako bicz władców zwierząt da armour piercing. Tak sądzę, pewny nie jestem.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

A tak. Fakt, kompletnie zapomniałem. Magiczne bronie nie dają dodatkowego ataki za 2 bronie ręczne.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Bicz daje dodatkowy atak ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Rafał_Pękala
Mudżahedin
Posty: 236

Post autor: Rafał_Pękala »

z tego co czytałem to LS nie ma jeszcze określonego zdania na ten temat

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Czasem nie trzeba nic uściślać :wink:
a nie można używać broni magicznej i ziemskiej.
broń ziemska- tego jeszcze nie słyszałem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Daje. Ostatnio pisałem, że nie ale sie myliłem. Jak ktoś nie wie czemu to polecam sprawdzić opis przedmiotu. Na początku napisane jest BICZ WŁADCY ZWIERZĄT, a dopiero potem dokładny opis co robi. POZDRO
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Chillwind
W opisie stoi:
"... any unit taking casualties cannot shoot in its next turn."
Pytanie:
Czy warunek jest spełniony, kiedy za pomocą tego czaru zada się jedną przynajmniej ranę, czy dopiero, jak model zostanie zdjęty z jako jego ofiara?

Dla porównania - The Burning Head
"Any unit suffering one or more unsaved wounds from Burning Head must..."

Różnica w zapisie niewielka, ale subtelna :wink:

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

1) magiczny hand weapon dodaje atak w kombinacji z drugim ziemskim :mrgreen: hand weaponem.

2) Chill wind posiada zasadniczą różnicę pomiędzy burnning headem. Musisz zdjąc jeden model ze stołu aby efekt zadziałał.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Więc jak dam bohaterowi słomkę, to dostaje dodatkowy atak i +1S?

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Raptor pisze: broń ziemska- tego jeszcze nie słyszałem :)
A ma ktoś pomysł jak przetłumaczyć "mundate weapon?" bo ja w szkole to rosyjskiego się uczyłem, nie angielskiego :?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Rasti pisze:Więc jak dam bohaterowi słomkę, to dostaje dodatkowy atak i +1S?
A czy słomka jest dodatkową bronią?
Mhroczny Rycerz pisze:Daje. Ostatnio pisałem, że nie ale sie myliłem. Jak ktoś nie wie czemu to polecam sprawdzić opis przedmiotu. Na początku napisane jest BICZ WŁADCY ZWIERZĄT, a dopiero potem dokładny opis co robi. POZDRO
To prawda dlatego daje ten dodatkowy atak ;)
Mikusz pisze:I pierwsze pytanie w kontynuacji
Czy Bicz Bólu daje dodatkowy atak, jako dod. broń ręczna? Już raz to pytanie zadał GarG, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.
To pomówienia jakieś ;) Nie przypominam sobie bym w Tym roku ( może na początku poprzedniego ) zadawał takie pytanie ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Mikusz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Pueblo polaco
Kontakt:

Post autor: Mikusz »

GarG pisze:
Mikusz pisze:I pierwsze pytanie w kontynuacji
Czy Bicz Bólu daje dodatkowy atak, jako dod. broń ręczna? Już raz to pytanie zadał GarG, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.
To pomówienia jakieś ;) Nie przypominam sobie bym w Tym roku ( może na początku poprzedniego ) zadawał takie pytanie ;)
W kwietniu 2009 8) Dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Marek15 pisze:
Raptor pisze: broń ziemska- tego jeszcze nie słyszałem :)
A ma ktoś pomysł jak przetłumaczyć "mundate weapon?" bo ja w szkole to rosyjskiego się uczyłem, nie angielskiego :?
mundane to po angielsku znaczy nie ziemski tylko raczej "przyziemny". Drugie znaczenie to "prozaiczny", czyli zwyczajny. Używamy określeń "broń zwyczajna" i "broń magiczna".

Do rosyjskiego się nawet nie przyznawaj, bo nikt kończący szkołę średnią tego języka nie potrafi poza kilkoma, kiepsko akcentowanymi zwrotami :)
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Xet pisze:1) magiczny hand weapon dodaje atak w kombinacji z drugim ziemskim :mrgreen: hand weaponem.
nie. O ile magiczny hand weapon daje dodatkowy bonus w combie z tarcza to z ze zwykla bronia sie nie laczy ze wzgledu na prostu zapisek z rb :)

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Yudokuno pisze: Do rosyjskiego się nawet nie przyznawaj, bo nikt kończący szkołę średnią tego języka nie potrafi poza kilkoma, kiepsko akcentowanymi zwrotami :)
Nie przyznaję się, bo szkołę średnią skończyłem 20 lat temu i od tego czasu we wschodnim języku nie gadałem i nic nie pamiętam. Choć wtedy płynnie (tzn na 3) pisałem dyktanda, ruska ortografia jest jeszcze gorsza od polskiej. Rok temu miałem zabawną sytuację: w egipcie poszedłem do apteki i pytam "Do you have something like apap?" "What it is apap?" "Something with paracetamol?" "Paracetamol, yes" "How much?" "Sorok". Mam słowiański akcent w angielskim, nie uniknę tego :lol2:

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Shino pisze:
Xet pisze:1) magiczny hand weapon dodaje atak w kombinacji z drugim ziemskim :mrgreen: hand weaponem.
nie. O ile magiczny hand weapon daje dodatkowy bonus w combie z tarcza to z ze zwykla bronia sie nie laczy ze wzgledu na prostu zapisek z rb :)
Jeżeli ma zapis hand weapon to czemu miałby nie dawać dodatkowego ataku z AHW?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

No bo jak Shino napisał, jest magiczny.

Zablokowany