DE a 8 edycja

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: DE a 8 edycja

Post autor: Rasti »

Może w końcu przeciwnicy przestaną gadać jaki to gięty itemek mamy ;)

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Będzie dobrze, najpierw były lata bycia popychadłem potem lata kozakowania i w końcu pewnie się wszystko stonuje i będzie dobrze.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

7 lat chudych, siedem lat tłustych, a teraz nareszcie ta armia będzie pewnie normalna. Czekam jeszcze co zrobią z Największym według mnie (zaraz po Pendancie) przegięciem tej armii, jakim jest Ring of Hotek. A wystarczyłoby, żeby kosztował 5 punktów więcej... :roll:

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Nic. W RB napisane jest, iż najpierw rozpatrywane są efekty Ifki, potem mistcasta. Może tyle? :P

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Otóż to. Niech hotek pozostanie taki jaki był by nie trzeba było grać na magii :P

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nic. W RB napisane jest, iż najpierw rozpatrywane są efekty Ifki, potem mistcasta. Może tyle?
Ale i tak każdy dublet jest miscastem. A już nie opłaca się rzucać czarów na jednej kości, więc hotek dostaje spory bonus.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego nie będzie sie opłacało grać na kawie i smoczku?
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

na kwie to nie wiem ale smok zjada więcej niż polowe pkt na herosów :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

W moim przekonaniu... nie opłaca się[choć to może zbyt mocne słowo], gdyż piechota jest lepsza. Jeżeli bije się po inicjatywie to np. takie wiczki [i6] przy KB z kotła są w stanie wypłacić potencjalnie kawie [przy rozłożenie 6 w szeregu] 24 A[18 z przodu i 6 z 2. szeregu] z KB z poisonem i hatem. A jeżeli do tego doliczyć czampionę z d3 atakami/manbanem to jest to naprawdę silny oddział w CC. Zresztą nawet warto by dać im sztandar AP, jeżeli BG go nie dostaną...

Do tego nowe zasady do Frenzy i bsb, co daje przerzut na całą psychologię[jeżeli dobrze pamiętam] powoduję, że już nie trzeba będzie szarżować w byle gówno, więc ten oddział sporo zyskuje.

Analogicznie BG. w ustawieniu 6 [w szeregu] wypłacają 18A [12-6] potencjalnie z AP[bo któż teraz będzie im dawał ASF?] i to jest wersja bez kotła. A Jak dla mnie przy tej ilości ataków są wstanie zrobić kuku nie tylko piechocie, ale i kawie. [oczyśćcie nie rozważamy w tym przykładzie przegiętych do granic możliwości HE]

A co do kawalerii, to imo skończyły się czasy, że beztrosko wybijało się cały pierwszy szereg, nic nam nie oddawało a następnie robiło się wielkiego CR a o fear outnumber, nie wspominając... teraz piechota ma stubborna, bije z dwóch szeregów[my raczej nie damy 10 coków w jeden oddział]. Rydwan jako jednostka wspomagająca do piechoty byłby ciekawą opcją.


Ale na magii, można zrobić megahiperuber combosa [czysto teoretycznie] gdyż ponoć jest przedmiot... co daje - [35]Każdy dublet to IF (oraz Miscast oczywiście ) a to łączymy z pedantem... tylko, że te dodatkowe efekty miscasta bolą.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ekonomiczna wersja smoka kosztuje 532 pts. Mieści się zatem idealnie.
Do tego dochodzą dwie magiczki wsysające prawie całego lore'a i bsb
Jak dla mnie jestesmy mocno do przodu - tylko cory trzeba będzie zwiększyć. Może się okazać, że skoro harpie nie liczą się do minimalnej ilości corów, to nie będą się wpisywały w minimum 25% armii i trzeba będzie dopychać włócznikami/DR/kosarzami czy kuszami. Co oczywiście odbije się na ilości punktów na rary i speciale.
Myślałem, ze figsów mi spokojnie wystarczy, ale do mojej wizji rozpy na 2500 zabrakło mi 20 modeli :/
Ale na magii, można zrobić megahiperuber combosa [czysto teoretycznie] gdyż ponoć jest przedmiot... co daje - [35]Każdy dublet to IF (oraz Miscast oczywiście ) a to łączymy z pedantem...
Ale tylko na jeden czar. Imo nie warto ryzykować. Bardzo dużo może zyskać sacrifical dagger - nie liczy się do limitu puli, duża czarka może odpalić połowę czarów z lora DE na jednej kości (jak wypadnie 1-2 to sobie dorzuci, przy 6+4 za poziom już nie ma takiej potrzeby), mało kosztuje, a jest dosyć mocna. Zawsze można jej dorzucić do pomocy drugą magiczkę i mieć całego lore'a
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

heh, przy tych % kosztach armii... okaże się, że lordowie [25%], bohaterowie [25%], cory [25%] i rare [25%] zjedzą cały limit i na specjale nie będzie punktów :P

Nie tylko nóżyk... ale i power of darkness... na 3 magiczkach, to będzie istna potęga. Ale coś czuję, że w BP nożyk i PoD będą się wliczać w ten limit tudzież go zmniejszą :P

A co do core'ów to 10 kuszników, ustawionych w 2. szeregach będą bardzo gięci... mało miejsca zajmują, a siłą ognia jest rażąca. Do tego o wiele bardziej mobilne jednostki, aniżeli wcześniej. Normalnie grało się na 2x10 a teraz 4x10 zajmuje tyle samo miejsca na stole i idealnie wchodzi w limit by go dopchnąć :D

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Jankiel pisze:Ekonomiczna wersja smoka kosztuje 532 pts. Mieści się zatem idealnie.
Hydra Blade, +3 do sily z booka, enchanted shield?

Stalym pktem programu zapewne bedzie bsb na pedziu z pendantem i soulrenderem.

Problem jest tylko jeden: jesli maksujemy herosow i bierzemy wymagane cory, to zostaje tylko 25% armii na speciale i rary.

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

tylko ze my cory mamy calkiem fajne w porownaniu do co niektorych armii wiec po co np brac witchki jak w corach jest ich odpowiednik?
po co pchac w shadow jak zapelniajac cory mamy kusznikow? z tego co widzialem to skauci i tak beda teraz w pseudo formacjach chodzic,
z drugiej strony kazdy book ma ponoc dostac dostac kilka stron uaktualnien wiec tez nie ma co sie nakrecac na zapas
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Hydra Blade, +3 do sily z booka, enchanted shield?
myślałem o pendant+crimson, ale to w sumie wszystko jedno
Stalym pktem programu zapewne bedzie bsb na pedziu z pendantem i soulrenderem.
U mnie tylko wtedy, gdy highborn będzie na piechotę. Inną ciekawą opcją jest lord na dywanie z pendantem. Soulrender mnie nie przekonuje, bo uderzam zawsze ostatni i można głupio stracić rany przy szarży na strzelców czy maszynę.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

np brac witchki jak w corach jest ich odpowiednik?
bo wiczki są lepsze :P fakt, że nie mają as. Ale za to mają więcej I, A i poisona. Do tego można ciekawie złożyć championkę i dać sztandar z AP.

Ale za to Soulrender daje teraz możliwość sklepania smoka, treemana czy innego rodzaju plugastwo, które do tej pory było nie do ruszenia. No i rozmontowuje wszelakiego rodzaju kawalerie z chaosinicką w pierwszym rzędzie, a bsb khorna to nosem wciąga :P Zawsze można grać na steedzie, zamiast CO[choć z drugiej strony mamy przerzuty na głupotę...]. Teraz gdy nie ma fear outnumer...

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

z tego co widzialem to skauci i tak beda teraz w pseudo formacjach chodzic,
dokładnie skirmishe będą w klockach ułożeni z pół calowymi odstępami :|
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

koniec ze shadami :|?

Nie dość, że teraz czasami są problemy z ich dobrym schowaniem, to będąc w klockach staną się bezużyteczni...

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

strzelaja po marszu. _1 do trafienia w skirmishe zostaje./ w cc składaja sie w zwykly klocek (bez maksymalizacji). nie musza zdawać dangerous terrain test
Obrazek

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Ale za to Soulrender daje teraz możliwość sklepania smoka, treemana czy innego rodzaju plugastwo, które do tej pory było nie do ruszenia.
Mysle ze soulrender i na 7 ed przyzwoicie klepał smoki i treemany
Co to jest ten "dywan" ?

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

nowy enchanted item z ogólnej listy za 50pkt, tylko dla piechociarza, daje fly
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

ODPOWIEDZ