DE a 8 edycja

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Re: DE a 8 edycja

Post autor: Scimitar »

No to wszystko już jasne z tą magią - nie jest źle :twisted:
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ja gdybym grał DE brałbym Shadow i kocioł. Hydra jest wiadomo, zajebista. Ale imo lepiej postawić na zwiększenie siły armii jako całości, a na top pozwala kocioł i shadow.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Scimitar pisze:No to wszystko już jasne z tą magią - nie jest źle :twisted:
w sensie mozemy wystawic np duza suke z shadow i mala z deathem i do tego np hyderke albo kociolek?? :twisted:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Tak
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Ja gram i będę grał Shadow na dużej i Death na małej (jak trafiam 3,4lub 6 z Deatch to ALLELUJA- zajefajne czary) no i zawsze mam w zapasie snajperkę na jakieś przypały)...Do tego kociołek na Hydra powędruję na półkę (chlip,chlip -będę za nią tęsknił :D )
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

PiotrB pisze:Ja gram i będę grał Shadow na dużej i Death na małej (jak trafiam 3,4lub 6 z Deatch to ALLELUJA- zajefajne czary) no i zawsze mam w zapasie snajperkę na jakieś przypały)...Do tego kociołek na Hydra powędruję na półkę (chlip,chlip -będę za nią tęsknił :D )
No też o tym myślałem.
Generalnie magia jest za fajna, by z niej zrezygnować ot tak. Grałem zazwyczaj tylko na magu lordzie, ale z racji takiej, że muszę Lorda inaczej wyposażyć (dotychczas starczał PoK), to brak trochę na magiczkę, więc mała ponosi jej staff :D A skoro mogę jeszcze dać Deatha, to jak dla mnie bomba.
PoKa i Crowna nie biorę nawet pod uwagę (zwłaszcza, że PoKa na Lorda już nie można).
Zostaje Kocioł lub Hydra. I tutaj wydaje mi się, że rozsądniejszym będzie poświęcić Hydrę. Brak tego jednego zionięcia zaboli, ale z iluś playtestów BEZ Kociołka wiem, ze ten kluczowy KB w konkretnej turze ratuje tyłek (a bez tego ciężko często puszki zabić - Mindrazor raz, że musi wejść, na co czeka scroll, lub dużo kości a teraz na 5ciu rzucamy tylko, a dwa musi być sporo ataków, a nie zawsze się da mieć odpowiedni oddział w odpowiednim miejscu).

Tak więc w moim odczuciu: Shadow/Death, Kocioł*, Hydra*, ... Pok i Crown.
* - Kocioł/Hydra zamiennie w zależności od ogólnej koncepcji armii

Co inni sądzą ?
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Ja bym brał chyba Hydrę + Magię jednak. :P
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

lohost pisze:interesuje mnie co skladacie w corach, mam dylemat czy brac kusznikow czy warriorow (poza korsarzami oczywiscie) a nie mam czasu na duza ilosc testow, jak ma sie oddzial kusznikow do slosa? da rade cos tym zrobic? jakos zmienia sie diametralnie znowu strzelanie bsowe czy niekoniecznie?
Ja tam kusze zawsze wciskam pod limit. Jakieś śmieci zwykle pozdejmują. W corach to różnie wychodzi, ale poza kuszami to Warriorzy lub Korsarze - kwestia ile masz punktów (bo można 2x kusze + resztka w 1 unit shadów, albo 1 duże kusze + shady np. 2 unity). No i potem do przemyślenia co uważasz za lepsze magia + Hydra czy magia + kocioł.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Witchki bez Hydry to już nie są takie fajne... Nie ,nie bredzę :D ... Hydra doskonale coveruje przed ostrzałem...Sądzę ,że na Euro wróci gwardia... Ostatnie dwie bitwy z WoChem (br!! To jest dopiero gięta armia bez ograniczeń) i Bestiami wygrałem dzięki witchkom. Ale wiedziałem z kim będę grał - na turniej nie jestem taki odważny ,żeby witchki wystawiać...
Co do corów to zależy czy bierzesz sztylet czy nie - jak tak to obowiązkowo speary - czym więcej tym lepiej - reszta to przynajmniej 20 kusz - sprawdzą Ci się też w CC. No i korsarze są nie od rzeczy... Różnie ich już wystawiałem z hb z ahw...zawsze są fajni. Lepiej na nich siada KB z kociołka niż na witchki :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Kurde, jakby korona wypadla z tej 5tki w nastepnym drafcie, bylbym bardzo szczesliwy.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ja nie mam pojęcia, co wystawiać.
Zagrałem dwie bitwy na tym drafcie rezygnując całkowicie z herosów do hth, w obu byłem zadowolony z shadowa i kotła, braku hydry i pendanta nie odczułem tak bardzo. Moim zdaniem hydra "jedynie" jest przegięta, ale nie rozwiązuje podstawowych problemów DE. Robi to samo, co inne jednostki, ale lepiej. Natomiast bez pitki i KB nie wyobrażam sobie aktualnie bitew i nie mam pojęcia, czym można by to zastąpić. Górki do nieba dają natomiast sporo możliwości i smok może być bardzo ciekawy, nawet bez pendanta, ale to wszystko zależy od rozkładu terenów.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

@Rince
Hehe :) Ja bym obstawiał, że nas bardziej zetną, bo nawet na tym co jest DE będą rzezać.

@Piotr
Ja WE wystawiam w każdej rozpie licząc od września i zawsze mi się spłacają - teraz jedynie od paru miesięcy zamiast 21 jest 30.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Wlasnie nie wiem, czy to zle, czy dobrze, ale mam wrazenie, ze teraz kazda rozpa bedzie miala podobny potencjal. Zlozylem 3 i juz na papierze mam powazny dylemat. Na razie jedna zagralem 7 bitew i jest zadowolony. Niestety we wszystkich opcjach DE stracily potencjal na trzaskanie wiekszych wynikow, nawet z tymi armiami z ktorymi do tej pory radzily sobie swietnie.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Scimitar pisze:Co inni sądzą ?
Odpowiem Ci tekstem znanej i powszechnie lubianej piosenki: "Cieszmy się z małych rzeczy bo wzór na szczeście zapisany jest!"

A teraz serio to uważam że znow będzie klasyfikacja na 2 typy rozpisek magia lub walka ( strzelania nawet nie uwzględniam bo przy 35 kuszach i ograniczeniu do 2 RBT, to gówno, nie strzelanie jest ).
Walczące będą się raczej opierać na wciąż silnym smoku i bsb z pendantem z dość silnym naporem. Natomiast na magi widzieliśmy ostatnio juz pare przykładów, ofc jeszcze będą zmodyfikowane ale raczej juz będą sie trzymać w ramach full magia, coś co strzela, i coś co zatrzyma napór.

Myśle że większość się zgodzi ze DE są najbardziej pociętą Armią przez EURO. Generalnie to da sie zrobić jeszcze mocne rozpiski ale jak ktoś wygra DE mastera osobiście mu postawie 4 piwa ( nie mówie o parówkach ofc ;] ).
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Garg, nie siej defetyzmu :)

Nasz smok bedzie teraz pogromca smiecia, chociaz musze powiedziec, ze ta rozpa nawet mi sie podoba:

Smok: SoM/Cloak of HG/Dawstone/Jajko
BsB na pedziu: Dragonhelm/Pendant
Suka 2lvl (fire): DS/Oko
Suka 2lvl (fire): Tome/Seal

25 Kusz champ/muz + tarcze
10 Kusz champ/muz
24 Warriorow FCG dyscyplina
2x5 DRow

3 Rydwany
Hydra
Harpie

Jedno co mnie troszke od gada odrzuca to rydwanowa podstawka :(
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ja niestety mam takie szczescie, ze zawsze ja biore rozpe w takim stylu, to trafiam potem tylko na woch/emp/dwarfy/bretke
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Akurat na bretke ta rozpa jest calkiem ok. Na woch tez ujdzie.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Może to kwestia ogrania :) Smok musi uwazac na treby i lance, a pegazy robia co chca, nawet kowbojow nie ma jak pozdejmowac.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Pegazy jedyne co robia to szachuja sie z rydwanami. Smok lanc sie nie boi, a na trebki leci pendant. Do tego, w obwodzie jest jeszcze hydra. Jednym problemem jest lord z hkb. Faktycznie, nie bardzo jest go czym sprzatnac.

Sa gorsze paringi dla tej rozpy:

-OK
-DW
-EMP
-MIrrory, jesli jest shadow
-TK
-SkV
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Rince pisze:Pegazy jedyne co robia to szachuja sie z rydwanami. Smok lanc sie nie boi, a na trebki leci pendant. Do tego, w obwodzie jest jeszcze hydra. Jednym problemem jest lord z hkb. Faktycznie, nie bardzo jest go czym sprzatnac.

Sa gorsze paringi dla tej rozpy:

-OK
-DW
-EMP
-MIrrory, jesli jest shadow
-TK
-SkV
A smok coś robi lancy? Bo jakoś w tej edycji nie zauważyłem :wink: a tak zupełnie poważnie to ta rozpa ma ciężko z Bretką Rince, Fire zbyt wiele nie robi, Smoko boi się wpadac w jakąkolwiek lance bo albo ma stubborna albo steadfast, do tego szlachcic z HKB go szuka :wink: Heavens karci piechote, odginajki. Pegazy wymanewrowują rydwany imo. Ale trzeba to jeszcze ograć
Pozdro

Suchy

ODPOWIEDZ