Dark Elves by Scimitar

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Re: Dark Elves by Scimitar

Post autor: Scimitar »

Baśka był w Krakowie :D:D:D

Dotarłem około 9ej na chatę dzisiaj,odsapnąłem po podróży przez 3/4 Polski, no i mogę coś napisać jak mi się grało po niemal 3ech latach na masterze (nie licząc epizodu na DMP jakieś 2 lata temu). Nowa edycja, nowa gra - na Arenie zagrałem 6,7,8,9 i 10tą bitwę na nową edycję, ale za to każda dała jakieś doświadczenie na przyszłość.

1. Piotr Kuczyński (Dwarfs)
Scenariusz to Meeting Engagement, więc rozstawialiśmy się jakoś po przekątnej. Nigdy nie lubiałem grać z defensami (chyba tylko Krasnale czerpią z tego przyjemność jak ktoś do nich się skrada :D ). Przeciwnik miał 3 kloce do walki z GW (Warriorzy, Longbeardzi i Hammerersi), 2 gyrosy, 2organki, armatka, 2 klopy oraz kowadełko plus jakiś smith i BSB.
Emocje od 1szej tury. Organka wybucha, klopy i armatka coś tam ranią. Moja tura - WE z ranną Hydrą masakrują kloc Longbeardów, z kolei Korsarze nie dają rady Hammsom, kusznicy dobiegają szarżą do armaty, a reszta wesoło podjeżdża do przodu. Kolejna tura to niestety śmierć Hyderek, Wiedźmy biegną wesoło przez mapę do katapulty i kowadła. Hammsi rozjeżdżają z kolei moich Warriorów z magiczkami (mój ewidentny błąd w wystawie :( ). Organki nr 2 udanie strzelają w COKsów z Wardem i zabijają 7 !! Kolejna tura to koksy podejmują walkę z klocem Warriorów (Pedantowiec także) i tak walczą do 5ej tury. Kusznicy zabiją armatę, potem organki. A gyrosy smażą to co zostało. Hammsy w liczbie 15 teraz postanawiają przetestować Kociołek. Kończy się to wybiciem ich do nogi (razem z BSB Krasnali), ale uwolniony od walki Kocioł zbiera kamień z klopy :) Pedantowiec walczy już samotnie z klocem warriorów, ale Kuszole ubijają organki w końcu i zreformowane w kresce szarżują w bok warriorów, kolejna runda i jest po Warriorach. 3 wiedźmy dobiegają do katapulty w końcu i ją niszczą, ale ostatnia ocalała już nie zabiła kowadła :D Bitwa kończy się totalną wyrzynką z obu stron i wynikiem 2330:2475 (10:10). Zlamiłem w paru momentach, bo można było ugrać chyba ciut więcej (a z pewnością nie stracić klocka z magami i szybciej ubić 2gie organy.

2. Krzysztof Fischer (Lizardmen)
Lizaki na 2óch Slaanach nie zapowiadały nic dobrego, a do tego 3 saurusów na Zimnych, kloc jaszczurek, mooooooorze skinków i 2x salki. No i tak też było. Pierwsze 2 tury to takie macanki, mało na wiatry magii, więc Slaany nie poczarowały zbytnio sobie. Ale od 3ciej tury zacząłem sukcesywnie tracić moje klocki (wiatry magii się odwróciły i 7-9 kości z dorzutami zmieniało wiele). Skinki uciekały, zbierały się, pluły. Skończyło się klęską i ratowaniem tego co się dało. 455:1926 (4:16). Na razie nie mam pomysłu jak się do tego zielonego tałatajstwa dobrać:)

3. Paweł Gąsiewski (Vampire Counts)
Scenariusz to było Blood and Glory, ja miałem 8 BP, przeciwnik 6 BP. Lord, necros, mały wampir, wraith, BSB z regenką, 5ka konnicy z ognistym bannerem, 2 gwardie po 30, 2 hordy ghuli i 1 małe ghule oraz jakieś nietoperze. Zaczęło się od szarży BK w Hydrę i ich śmierci. Trochę zagrałem zbyt zachowawczo, więc VC ze swoją magią się rozpędziły i rzucając popychaczkę za popychaczką doprowadziły do nieuniknionego. Potem kanapka, strata 3 BP i zrobiło się ciepło. Warriorzy uciekali do końca przed złapaniem, Hydra nr 2 na otarcie łez pożarła 2gą gwardię, ale ostatecznie się nie udało i Warriorzy z popychaczki zostali złapani dając przeciwnikowi wygraną. 2:18 Parę błędów, zachowawcza gra, no i nie odnalazłem się w formule scenariusza, ale na przyszłość wiem już co i jak :D

4. Łukasz Seweryn (Wood Elves)
Przeciwnik miał Lorda-maga, BSB z HoDą, małego maga, 2 orły, 2 wildy, treemana, 6 treekinów, 2x WD, 2x driady i 3x łucznicy. Wood Elfy mają mało do powiedzenia w tej edycji, więc pairing był dla mnie korzystny, no ale samym pairingiem się nie wygrywa. Pierwsze tury to IFki rzucane przez maga WE zabijające swoich :) Do tego na czary mało istotne w sumie. Moje podchody, screeny z harpii i zmniejszanie BSa zaaowocowały tym, że około 2-3 tury po szarżach driad w WE i Korsarzy i odbiciu się ode mnie byłem już praktycznie w deploymencie przeciwnika. Treekiny poległy rozjechane przez wiedźmy i POKa, wcześniej kusznicy wystrzelali łuczników i Wildów, podczas gdy drudzy bawili się z COKami, które ograniczały się do blokowania flanki. W 4ej turze po rozbiciu klocków z bohaterami było właściwie po grze i pachniało 20:0, ale oczywiście los chciał inaczej i było trochę emocji. Treeman i resztki WD wpadły w korsarzy z POKiem i mimo stubborna złamały i zagoniły ich :( Potem jeszcze 2óch WD zaszarżowało w klocek z magami i zabiło dużą magiczkę, Warriorzy nic nie zranili, złamali się i z przerzutem pomimo steadfesta na 8 nie ustali (do piachu mała magiczka). W międzyczasie Treemen zaczął walkę z Hydrą i resztkami WE, poległ w końcu ale zabrał ze sobą Wiedźmy. Koniec końców skończyło się na 2902:1684 (15:5). Ostatnie 2 tury zaowocowały stratą prawie 1200 pkt. !!! No ale los bywał w tej bitwie złośliwy zarówno po jednej jak i drugiej stronie.

5. Jakub Kotela (Warriors of Chaos)
Smok, 2 shriny, 2x warriorzy, 2 helki, marudy konne i piesze, 2óch magów. Mało liczebnie, ale jak się okazało ciekawie :) Helki strzelały ale nic zbytnio nie zabijały bo z celnością było kiepsko u nich. Shriny pompowały Warriorów Tzeentcha i w 2giej turze dostali oni 3+ Warda :D Około 3ciej tury jedna Helka wpada w moją Hydrę a na drugiej flance POK + hydra wpadają w kolejną helkę. Helki giną potem moi Korsarze szarżują w Warriorów Khorna i dostają MindRazora na IFce (a mag się zabija :D ). Khornici robią PUUUFFF. Smok ginie w walce z wiedźmami, ale Lord ostatecznie je wybija. Mało czasu, 4 ta tura i kończymy - jeszcze Słoneczko zdążyło zabić Hydrę :( 963:785 (10:10)
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

swieta_barbara pisze:http://lmgtfy.com/?q=suprise
i'am so ashamed right now , seriously.

now type that in google and see if i'am still miswriting something :)


Scimi, scimi.. musimy sie bardziej ograć na tą 8 ed.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

No trzeba trenować :) Na razie 10 bitew na 8mą edycję na koncie. W końcu zagrałem z 3 chyba najbardziej groźnymi armiami na tę edycję: VC, WoCh i Lizakami. Jeszcze trochę więcej gier z DoCh, coś ze Szczurasami. No i powoli mi się rodzi jakiś koncept na DElfiki :D
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

I jak tam Coki? :)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

U mnie do dupy :)
Królik je wystrzelał, Kanadian je rozmontował swoją gwardią (a skotłowane szarżowały w 15 BG), z Kosem niechcący złapały uciekające harpie i wyleciały na 19", po czym dostały miażdżącą kontrę, z Miszonem mieli razem z hydrą wpaśc w gwardię, ale hydra nie doszła na 6" i zostali zmasakrowani, z Hypnoticiem już nawet nie pamiętam.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

A nie mówiłem? :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Rowniez :)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

U mnie COKi zginęły raz z Fishem, a tak to głównie absorbowały przeciwnika, który się ich bał i zostawiał sporą martwą strefę przed nimi, ale nic sensownego w rodzaju rozjechania czegoś tam, to nie zrobiły :) Może trzeba by taki wagon 20tu wrzucić by to miało sens ? Nie wiem oczywiście, czy one działały jakoś psychologicznie i czy jakbym w to miejsce wrzucił inny oddział, to czy by coś więcej zdziałał. Myślę, że z magiczką to średnia opcja jeśli idzie o COKi ale do smoka to chyba powinna być ok.

U mnie MVP z oddziałów były Witchki - z WE przebiegły się po połowie armii, z WoCh dobiły smoka, z Krasnalami pożarły Longbeardów i jakąś katapkę. Długo stały z Fishem, ale nie dobrnęły to niczego innego poza skinkami :D
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Pomijając fakt że jakoś mi się gra nie kleiła, to 6 chyba zamienię na 5 z muzykiem. Taka liczba się im w większości przypadków sprawdza, jako dodatek do CR'u, lub przytrzymanie na chwilkę czegoś, lub po prostu missile magnet.

ODPOWIEDZ